ازدواج غیر عادی یا ازدواج های عجیب در ایران و جهان!

header
Arooskoo Ads
دوشنبه چهاردهم فروردین ۰۲
(13)
(1)
ازدواج غیر عادی یا ازدواج های عجیب در ایران و جهان!

ازدواج های وحشتناک در ایران و جهان

ازدواج های غیر عادی

در این مطلب از سایت عروسکو به عنوان بزرگترین سایت راهنمای عروسی و جوانان در مورد مواردی همچون " ازدواج غیر عادی " ازدواج های عجیب در ایران " و حتی " وحشتناک ترین ازدواج های دنیا " مطلب مفیدی را خدمتتان ارائه خواهیم کرد، شاید بپرسید وحشتناک ترین ازدواج های دنیا چه ازدواج هایی هستند؟ چه مواردی باعث می‌شود تا عروسی خراب شود؟ چه چیزهایی ممکن است ازدواج شما را ازدواجی غیر عادی نشان دهد؟ ما در این مطلب به مواردی مهم در این باره اشاره خواهیم داشت، که خواندن آن را برای جوانانی که قصد ازدواج دارند بسیار بسیار مهم و سازنده می‌دانیم.

 

اگر جستجویی در مورد وحشتناکترین ازدواج های دنیا در اینترنت داشته باشید حتما به یکسری موارد غیر عادی و غیر معمول برخورد می‌کنید که خواندن آن برای شما به جز تفریح کردن دستاورد دیگری نخواهد داشت و فقط فقط وقت خود را تلف می‌کنید اما ما در این مطلب از سایت عروسکو وقایعی را عنوان می‌کنیم که شاید برای شما هم اتفاق بیافتد!!! و باید بدانید که بجز موارد خاص (مثلا ازدواج دو قاتل با یکدیگر!) موارد دیگری هم وجود دارد که ممکن است هم اکنون در زندگی شما در حال رخ دادن باشد. هر چند که باید ازعان داشت که ازدواج های غیر عادی به ازدواج های سفید یا ازدواج های بنفش هم اطلاق می‌گردد که البته از منظر دینی و قانونی مورد نقد قرار می‌گیرند ولی ما در این مطلب از منظر روانشناسی نوین به بررسی ازدواج های عجیب در ایران و البته جهان خواهیم پرداخت.

 

وحشتناک ترین ازدواج های دنیا

در این لیست به بررسی ازدواج های غیر عادی یا وحشتناک ترین ازدواج های دنیا خواهیم پرداخت و در انتها تعدادی از ازدواج های عجیب در ایران را که در حال رخ دادن است، نیز بیان خواهیم نمود.

 

1- ازدواج با اختلاف سنی زیاد

شاید به نظر برسد که ازدواج با اختلاف سنی زیاد خیلی هم غیر عادی نباشد، اما افرادی این موضوع را درک می‌کنند که ازدواج هایی با اختلاف سنی بیشتر از 15 تا 20 سال را تجربه کرده اند، بسیاری از کشورهای اروپایی و امریکایی ازدواج رسمی با اختلاف های بیشتر از 20 سال را تایید و رسمی نمی‌کنند و در مباحثی که روانشناسان مطرح کرده اند ازدواج های با اختلاف 15 سال و بیشتر را مورد نقد و نکوهش قرار می‌دهند و به دلیل فضای فکری جداگانه و غیر منطبق در طرفین ازدواج با اختلاف فکری زیاد، سرانجام این ازدواج ها معمولا و در بیشتر موارد موفقیت آمیز نخواهد بود.

 

2- ازدواج به خاطر موقعیت شغلی

بسیاری از ازدواج هایی که در دنیا انجام می‌شود بدلیل به دست آوردن موقعیت شغلی یا تحصیلی خاص است که سرانجام این ازدواج ها مشخص خواهد بود و وابستگی میان طرفین وجود ندارد و یا وابستگی های کاذب (بر اساس عادت) پدید می‌آید.

 

3- ازدواج برای شهرت

در کشور امریکا این ازدواج یکی از آسیب های اجتماعی مهم زندگی امریکایی محسوب می‌شود در سایر کشور ها این نوع ازدواج ها کمتر دیده می‌شود در ایران نیز این ازدواج ها به دلیل سکرت بودن و مخفی بودن همسر هنرمندان و افراد مشهور زیاد مرسوم نیست.

 

4- ازدواج برای جایگزین کردن

کمبود حضور یا نبود وجود پدر و مادر می‌تواند باعث گردد تا فرد ازدواجی را برای جایگزین کردن این افراد مهم در زندگی اش انجام دهد که اصلا این نوع ازدواج ها توصیه نمی‌شود مثلا دختر با فقدان پدر سعی دارد تا مردی را که نشانه های پدرش را دارد جایگزین نبود او گرداند و در چنین ازدواجی مرد بعنوان همسر (شوهر) هرگز نمی‌تواند جایگاه مناسب و درخور را در خانواده بدست آورد و قطعا در ادامه دچار مشکلات عدیده ای خواهند شد.

 

5- ازدواج به خاطر ترس از تنهایی

این یکی از وحشتناک ترین ازدواج های دنیا محسوب می‌شود که بیشتر در اروپا مرسوم است، به دلیل سبک زندگی اروپایی و دور بودن جوانان از خانواده شان، دختران تنها یا پسران تنها در معرض چنین ازدواج هایی هستند که معمولا با چشم بسته و یا با نیت آزمون و خطا صورت می‌گیرد که اکثرا به سر انجام نمی‌رسد.

 

6- ازدواج برای بدست آوردن قدرت و تصاحب

چنین ازدواجی معمولا در کشورهای فقیر رخ می‌دهد مردمانی که زیر ظلم و ستم بالا دستی های خود بزرگ شده اند، رغبت زیادی برای این ازدواج ها نشان می‌دهند که شوربختانه باز هم اسیر افرادی زورگو و مستبد می‌شوند و آنچه که تصور می‌کردند (یعنی به ارث بردن قدرت همسر خود) بر ضد خودشان استفاده می‌شود.

 

7- ازدواج های مصلحتی

ازدواج هایی که به هر دلیلی با دیدگاه منفعت برانگیز رخ می‌دهد، مانند ازدواج های سوری برای مهاجرت که معمولا چنین ازدواج هایی از ابتدا آینده ی روشنی را نخواهد داشت و طرفین هم چنین آینده ای را برای زندگی شان متصور نمی‌شوند.

 

ازدواج های غیر عادی در ایران

ازدواج های عجیب در ایران

ما هم می‌دانیم که بسیاری از ازدواج های غیر عادی گفته شده در بالا در ایران نیز رخ می‌دهد، اما آنچه که مرسوم است و در ایران بیش تر از همه موارد گفته شده در بالا رخ می‌دهد به ترتیب اکثریت در ادامه ذکر خواهد شد.

 

1- ازدواج به خاطر پول

ازدواج به بدلیل پولدار بودن همسر یکی از افتضاح ترین ازدواج های عجیب در ایران است، بدلیل شایع بودن این نوع ازدواج در ایران ما این نوع ازدواج را در لیست ازدواج های عجیب در ایران قرار داده ایم، معمولا وقتی یکی از طرفین پولدار باشد طرف مقابل را خفت می‌دهد و باعث از بین رفتن آینده شغلی، عزت نفس و غرور فرد بی پول می‌شود، برای همین است که در سنت های اصیل ازدواج ایرانی توصیه اصلی بر این است که جوانان با افراد همسطح خود (از هر نظر) ازدواج کنند.

 

2- ازدواج به خاطر زیبایی ظاهری

بسیاری از افراد و جوانان ایرانی ازدواج های خود را بر پایه ی زیبایی ظاهری (بویژه زیبایی زنان) قرار می‌دهند دقیقا هم به همین دلیل است که زنان جوان ایرانی به زیبایی ظاهری خود خیلی اهمیت می‌دهند و تا حد جنون آمیزی زیر بار جراحی های سنگین، پر خطر و پرهزینه می‌روند، دقیقا این دختران جوان با این اعمال در حال سبقت گرفتن از سایر رقبای خود در بحث زیبایی هستند.

 

3- ازدواج به دلیل فشارهای خانواده

یکی دیگر از مواردی که در ازدواج های ایرانی باب است، ازدواج به دلیل فشارهای خانواده است. که به سه زیر شاخه تقسیم می‌شود.

  • ازدواج به دلیل محدودیت های خانواده

اگر محدودیت ها در یک خانواده بیش از حد باشد به گونه ای که جوان را هر روز محدود و محدودتر کند، دختر یا پسر ممکن است برای فرار از این محدودیت ها تن به هر ازدواجی بدهند و یا چشم بسته طرف خود را انتخاب کنند. (مثال: محدودیت در تحصیل، ورزش یا حتی قرارهای ساده با دوستان)

  • ازدواج به دلیل تعصبات بی جا

این مورد در خانواده های ایرانی معمولا برای دختر خانم ها اتفاق می‌افتد و آنها قربانی این افکار خشن و ضد زن هستند، تعصبات بی جا مانع زندگی آرام، سالم و بدون تنش برای یک دختر خانم می‌شود، این تعصبات تا جایی است که حتی دختر اجازه اصلاح صورت خود را ندارد ( وسایر موارد مشابه...) و در دنیای مدرن امروزی چنین محدودیت هایی قابل تحمل نخواهد بود.

  • ازدواج به دلیل مشکلات مالی خانواده

مشکلات مالی خانواده معمولا یک نوع فشار مضاعف بر روی تصمیم گیری دختران و پسران دم بخت می‌گذارد آنها ناچار هستند تا برای رهانیدن خود از منجلابی که والدین خانواده برایشان به وجود آورده اند تن به هر ازدواجی بدهند.

 

4- ازدواج به دلیل کمبود محبت

ازدواج به دلیل کمبود محبت یک امر فراگیر و گسترده است، اگر در میان اعضای خانواده محبتی یافت نشود و دائما اعضای خانواده در تنش و دعوا به سر ببرند، قطعا پسر یا دختر خانواده در معرض تصمیمات اشتباه فراوانی قرار می‌گیرند.

 

نتیجه گیری ازدواج های غیر عادی

تمام مواردی که خدمتتان عرض شد در زمره ی ازدواج های غیر عادی قرار می‌گیرند، ما زمانی که کلمه ازدواج های غیر عادی به گوشمان می‌رسد تصور ازدواج تمساح با انسان را داریم در صورتی که واقعا چنین نیست و در تمام مواردی که گفته شد جوانان خواه ناخواه تسلیم رفتار غیر عادی و مخرب خود می‌شوند که با بر طرف کردن موارد فوق در خانواده می‌توان تا حد زیادی از آسیب های اساسی به آینده ی آنها جلوگیری نمود.

 

 

منبع: سایت عروسکو، بزرگترین راهنمای عروسی فارسی

کپی برداری با لینک به منبع مجاز است.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج, رابطه جنسی, جنسی, توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمتوصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمجنسی, همه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتهمه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتجنسی, خانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابخانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابجنسی, آشنایی با انواع آمیزش جنسی در روابط زناشوییآشنایی با انواع آمیزش جنسی در روابط زناشوییجنسی, سوالاتی در مورد نزدیکی، پرسش و پاسخ زناشوییسوالاتی در مورد نزدیکی، پرسش و پاسخ زناشوییعروس, عروسی, جنسی, ترفندهای جالب افزایش لذت جنسی در رابطه زناشوییترفندهای جالب افزایش لذت جنسی در رابطه زناشوییجنسی, عروس, چه مدل لباس هایی باعث تحریک مردان می‌شود؟چه مدل لباس هایی باعث تحریک مردان می‌شود؟عروس, عروسی, جنسی, آشنایی با ارگاسم و ارضای جنسی زنان ؛ نقاط حساس زنان را بشناسید!آشنایی با ارگاسم و ارضای جنسی زنان ؛ نقاط حساس زنان را بشناسید!جنسی, آشنایی با مکالمات زناشویی ؛ کلماتی که مردان را تحریک می‌کند !آشنایی با مکالمات زناشویی ؛ کلماتی که مردان را تحریک می‌کند !جنسی, اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!ازدواج, جنسی, از کجا بفهمیم که مردی عاشقمان شده است؟! نشانه های مرد عاشق چیست؟از کجا بفهمیم که مردی عاشقمان شده است؟! نشانه های مرد عاشق چیست؟, ازدواج, جنسی, دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟, ازدواج, جنسی, آموزش زناشویی مدرن ؛ زناشویی مدرن در چند خطآموزش زناشویی مدرن ؛ زناشویی مدرن در چند خط, جنسی, چه کار کنیم شوهرمان به حرفمان گوش کند؟!چه کار کنیم شوهرمان به حرفمان گوش کند؟!, ازدواج, جنسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر
فرهاد
سه شنبه پانزدهم فروردین ۰۲
پاسخ
(1)
()
فرهاد
متاسفانه ازدواج به خاطر شهرت هم در ايران مرسومه
ناشناس
سه شنبه پانزدهم فروردین ۰۲
پاسخ
(1)
()
ناشناس
خيلي عالي بود جامع بود