آیا در مورد ازدواج بنفش چیزی میدانید؟

header
Arooskoo Ads
یکشنبه بیست و دوم خرداد ۰۱
(7)
(1)
آیا در مورد ازدواج بنفش چیزی میدانید؟

همانطور که مستحضر هستید در عصر حاضر با ازدواج های رنگارنگ در نقاط مختلف جهان رو به رو هستیم. امروزه ازدواج های رنگی همچون ازدواج سفید، ازدواج بنفش و... در بین عموم افراد جهان مرسوم شده است که هر یک طرفداران و مخاطبان بی شماری دارد. نام ازدواج سفید را تا به امروز حتما شنیده اید و درباره آن اطلاعاتی دارید، اگر به مقالات مجله عروس سایت عروسکو مراجعه کنید در باب ازدواج سفید مطالبی مفید تهیه و منتشر شده است.

 

ازدواج بنفش چیست؟

منظور از ازدواج بنفش چیست؟ این ازدواج شامل چه کسانی می‌شود؟ اگر در خصوص ازدواج راحتی یا بنفش اطلاعاتی ندارید، ادامه این مقاله را از سایت عروسکو از دست ندهید تا به تمامی سوالات فوق به صورت صریح و شفاف پاسخ دهیم.
ازدواج امری بسیار ارزشمند است که بین زن و مرد برای برطرف کردن نیازهای جسمی و روحی صورت می‌گیرد. در دین اسلام نیز سفارشات زیادی در باب ازدواج شده است تا آنجا که پیامبر مهربانی ها در حدیثی می‌فرمایند: ازدواج تکمیل کننده نیمی از دین است. هدف از ازدواج زوج ها، تشکیل و آغاز زندگی مشترک است و همچنین برای بقای نسل خود دارای فرزند می‌شوند. در حال حاضر شاهد ازدواج های مختلفی در نقاط مختلف جهان هستیم، به صورتی که به جرات می‌توان گفت ازدواج چند نوع دارد.

 

بررسی انواع ازدواج:

  • ازدواج دائم: از رایج ترین نوع ازدواج ها در جهان ازدواج دائم است که به ازدواج تک همسری نیز شهرت دارد.

در این نوع ازدواج، زن و مرد به صورت دائم محرم یکدیگر می‌شوند و تنها با خواندن خطبه طلاق عقد دائم آنها باطل می‌شود. ازدواج دائم جزو ازدواج های قانونی و بسیار ارزشمند (در اکثر کشورهشمرده می‌شود. در این ازدواج علاوه بر اینکه زن و مرد برای همیشه محرم هم می‌شوند، همچنین مهریه ای برای حق زن در نظر گرفته می‌شود. هدف از مهریه این است که اگر روزی زن و مرد تصمیم به جدایی گرفتند، زن سرمایه ای برای ادامه زندگی خود داشته باشد.

 

  • ازدواج موقت: نوع دیگری از ازدواج که به صیغه شهرت دارد، ازدواج موقت است.

این ازدواج به صورت موقت است که بعد از زمان تعیین شده عقد باطل می‌شود و نیاز به طلاق در محضر نیست، اما وجود مهریه در این ازدواج الزامی است.

 

  • ازدواج سفید: یکی دیگر از ازدواج هایی که در چند سال اخیر در کشورهای غربی رایج شده است، ازدواج سفید است. در این نوع ازدواج، دو زوج بدون خواندن خطبه عقد با یکدیگر زندگی می‌کنند.

 

  • ازدواج صوری: هدف از این ازدواج تشکیل خانواده و فرزندآوری نیست. بلکه افراد برای مهاجرت به کشورهای دیگر به ازدواج صوری روی می‌آورند، بدین صورت که با فردی که اقامت کشوری را دارد یا مقیم آن کشور است ازدواج می‌کنند. در این نوع ازدواج هیچ گونه احساس و عشقی وجود ندارد و برای منافع شخصی و مادی است.

 

  • ازدواج بنفش: یکی از ازدواج هایی که امروزه رایج شده است ازدواج بنفش است، در ادامه به صورت کامل با این ازدواج آشنا می‌شویم.

ازدواج بنفش چیست؟ ازدواج بنفش که به ازدواج راحت نیز شناخته می‌شود، جزو ازدواج های صوری بین زوجین است. افرادی به این ازدواج روی می‌آورند که دارای تمایل های همجنس گرایانه هستند و با ازدواج از نگاه بد خانواده و اجتماع دور می‌شوند. حتما می‌دانید که در فرهنگ و دین بسیاری از کشورها، تمایلات همجنسگرایانه امری غیر شرعی و حرام است. به صورتی که اگر کسی تمایلات همجنسگرایانه خود را نشان دهد، با نگاه بد خانواده و جامعه و همچنین انگ های اجتماعی رو به رو می‌شود.
پس نتیجه می‌گیریم ازدواج بنفش عبارت است از:
ازدواج مصلحتی یک زن و مرد همجنسگرا که به صورت توافقی و قانونی با یکدیگر ازدواج می‌کنند تا در نظر خانواده و اجتماع دو فرد دگرجنسگرا نشان داده شوند. اما هدف اصلی از این ازدواج چیست؟ در ادامه این قسمت با هدف از ازدواج بنفش آشنا می‌شویم.

 

هدف اصلی از ازدواج بنفش چیست؟

انگیزه و هدف اصلی از این ازدواج، این است که دو فرد همجنسگرا بدون مزاحمت به صورت مخفی از اجتماع و خانواده با شریک همجنس خود رابطه داشته باشند. این ازدواج به عنوان پوششی برای آشکار نکردن همجنسگرا بودن است و فرد همجنسگرا با شریک همجنس خود زندگی مشترک را آغاز می‌کند. در بسیاری از جوامع بشری آزادی برای بیان تمایلات جنسی به همجنس خود وجود ندارد، پس این ازدواج گزینه ایده آلی برای این افراد شمرده می‌شود. البته که بسیاری از افراد معتقدند افراد همجنسگرا نیازی به ازدواج صوری ندارند، بلکه می‌توانند به صورت مخفیانه با شریک جنسی خود ارتباط داشته باشند. طی پژوهش هایی از افرادی که ازدواج بنفش داشته اند، دلایل ازدواج بنفش را در ادامه شرح می‌دهیم.

 

دلایل ازدواج بنفش چیست:

یکی از شایع ترین دلایل این ازدواج، ترس از لکه دار شدن نام خانوادگی است. از همین جهت برای حفظ آبروی خود و خانواده به ازدواج بنفش روی می‌آورند. یکی دیگر از دلایل رایج برای این ازدواج، برآوردن کردن انتظارات و خواسته های خانواده ها است. همچنین برای رهایی از چهارچوب قوانین خانواده، بسیاری از افراد این ازدواج را برمی گزینند. ترس از طرد شدن از طرف خانواده و اجتماع در صورت بیان کردن تمایلات جنسی همجنسگرا، یکی دیگر از دلایل اصلی این ازدواج است. تا این قسمت از مقاله متوجه شدیم که ازدواج بنفش برای آن دسته از افرادی است که در فرهنگ آنان ازدواج همجنسگرایان ممنوع است، کاربرد دارد،به عنوان مثال در کشور پاکستان، هند و چین ازدواج راحتی یا بنفش بسیار رایج شده است. در خصوص تاریخچه ورود ازدواج بنفش باید عرض کنیم که از اوایل قرن بیستم این ازدواج صوری پا به عرصه گذاشت و رفته رفته رواج پیدا کرد. البته که این ازدواج مشکلاتی را برای دو فرد همجنسگرا به دنبال دارد.

 

مشکلات ازدواج بنفش:

 

  • داشتن استرس فراوان به دلیل پنهان کاری از خانواده و اجتماع و ترس از آشکار شدن همجنسگرا بودن خود
  • فشار زیاد خانواده ها پس از گذشت زمان برای فرزند آوری
  • ترس از آشکار شدن همجنسگرا بودن و مجازات برای این امر از سوی قانون
سخن پایانی:

اگر شما نیز جزو مخاطبان ازدواج بنفش هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید در مقالات مرتبط جستجو انجام دهید، مجموعه حاضر متعلق به سایت عروسکو است که علاوه بر مشاوره رایگان، همچنین تمامی امور مربوط به عروسی شما را از جمله تشریفات و... انجام می‌دهد.
برای مشاوره با همکاران ما، هم اکنون با شماره های مندرج در انتهای صفحه تماس بگیرید. همکاران ما در تمامی ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشند. برای کسب راهنمای عروسی به صورت غیر حضوری می‌توانید به وب سایت عروسی یا سایت عروس مراجعه بفرمایید.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیراهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیتشریفات عروسی, صـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتصـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاانتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای انتخاب شام عروسیراهنمای انتخاب شام عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب باغ و عمارت عکاسی عروسانتخاب باغ و عمارت عکاسی عروستشریفات عروسی, آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیتشریفات عروسی, عکاسی عروس, راهنمای انتخاب کیک عروســیراهنمای انتخاب کیک عروســیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ایده های نو برای جشن عروسیایده های نو برای جشن عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, هزینه عروسی, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, عقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییعقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, عروسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

8 نظر
انسان
جمعه بیست و هشتم اردیبهشت ۰۳
پاسخ
()
()
انسان
به اميد روزي که يا همجنسگرايان درمان شوند يا جامعه‌ آنها را به همان شکل که هستند بپذيرد
؟
پنج شنبه هفتم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
()
()
؟
مگه ميشه يه دخترخانوم و آقا پسر باهم زير يه سقف برن بعد حسي به هم نداشته باشنهمينطوري تو خيابون همو با چشماشون ميخورن ...
فاطمه
سه شنبه بیست و نهم فروردین ۰۲
پاسخ
()
(4)
فاطمه
واقع مطلب ديگه اي نبود که اين خبر رو کار کرديد. خجالت نمي کشيد که کاري حرام رو ترويج مي کنيد کاملا مشخص است که از کجا خط مي گيريد. از بيت المال و يارانه مزاياي کشور اسلامي استفاده مي کنيد آن وقت اهداف دشمنان اسلام رو اجرا مي کنيد.
پاسخ عروس کو
سلام دوست عزیز، چرا سریعا انگ خیانت میزنید، مثلا ما از کجا خط میگیریم؟! اگر سواد ندارید لااقل عقل که دارید، فرار کردن از واقعیت ها کار اشتباهی است، تا کی میخواهید به روی واقعیات جامعه چشم ببندید. در ضمن در جامعه امروز ما موارد بسیار بدتری از ازدواج بنفش در حال رخ دادن است که البته شما نمی‌دانید و نمی‌خواهید بدانید. توضیح دادن در مورد چیزی هم ترویج آن محسوب نمی‌شود شما وقتی با این کلمه آشنایی دارید و آن را سرچ میکنید سایت ما بالا میآید وقتی در مورد ش چیزی ندانید مطلب را هم نمیبینید
پاسخ مدیر سایت
سعید
شنبه بیست و ششم فروردین ۰۲
پاسخ
(1)
()
سعید
يعني به نوعي کان کانک بازي مخفيانه ديگه
مریم
شنبه بیست و ششم فروردین ۰۲
پاسخ
(1)
(1)
مریم
مديريت اين سايت و نويسنده اين مطلب مرگ در پيش ندارن؟
پاسخ عروس کو
دست شما درد نکنه، به دوستتون توضیح دادیم. این کلمه را سرچ نکنید این مطلب را نمی‌بینید شما خودتون این کلمه را سرچ کردید حالا یه سایتی هم پیدا شده براتون توضیح داده
پاسخ مدیر سایت
محمدپور
شنبه بیست و ششم فروردین ۰۲
پاسخ
(1)
(1)
محمدپور
عهههههههه همجنس‌بازان چندش
آزیتا
جمعه بیست و پنجم فروردین ۰۲
پاسخ
(1)
()
آزیتا
ازدواج بنفش ک درمورد خيانت اينا ميگن اونا رو ميخوام
ایرانی
چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۰۱
پاسخ
(5)
(6)
ایرانی
خيلي عالي بود