انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدها

header
Arooskoo Ads
سه شنبه چهارم مهر ۹۶
(4)
(0)
انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدها

راهنمای انتخاب تشریفات عروسی و تجملات در مراسم عروسی

راهنمای انتخاب بهترین تشریفات برای مراسم عروسی در عروسکو

تشریفات عروسی جدا از اینکه قابلیت زیبا و خاطره انگیز کردن بهترین شب زندگی هر زوج جوان و فراهم کردن اوقاتی خوش را برای میهمان ها دارد، می‌تواند به سنگ بزرگی در راه ازدواج و یا حتی بعد از ازدواج در زندگی زناشویی تبدیل شود. اینجاست که انتخاب تشریفات مناسب عروسی اهمیت پیدا می‌کند. برای انتخاب تشریفات عروسی باید اول معنی کلمه تشریفات را بدانیم. تشریفات جزء جدایی ناپذیر همه مراسم ها و تکلفی است که میزبان برای برگزاری مراسم و سرگرمی و خوش گذرانی میهمان ها، برای خود معین می‌نماید. وقتی این تکلف از حد بگذرد، تبدیل به تجملات شده و به جز ضررهای اقتصادی و متاسفانه فرهنگی چیزی برای عروس و داماد و جامعه به همراه ندارد.

از تشریفات نامناسب عروسی می‌توان به خرج های چند میلیون تومانی برای تهیه کلیپ اسپرت نامزدی، خوانندگی عروس و داماد، رقص های هماهنگ شده با لباس های یکسان و یا صورتک های عروس و داماد، تهیه انواع خوراکی های ایرانی و خارجی در کنار سالنی برای موسیقی سنتی، چای، قلیان و حتی اجاره هلکوپتر! (بخوانید چرخ بال) برای مراسم عروسی اشاره نمود. به شخصه در مراسم عروسی شاهد کلیپ های اسپرتی بوده ایم که داماد یا عروسی که هیچ اطلاعی از شعر و شاعری و یا بازیگری ندارند زیر یک درخت ایستاده اند و داماد شعری را که حتی خدش ننوشته و ارزش شعری هم ندارد را برای عروس می‌خواند، عروس قطره اشکی در چشمانش جمع می‌شود و بله را می‌گوید؛ در بعضی موارد حتی کار بدتر می‌شود، عروس و دامادی که کوچکترین استعدادی در خوانندگی ندارند یا لب می‌زنند و یا پس از چند ماه تمرین طاقت فرسا، صدای ناقص و ناپخته خود را برای مسخره شدن بعد از مراسم عروسی تقدیم میهمانان می‌کنند. جالب اینکه وقتی بطور مثال عروس در حال خواندن آهنگ است داماد و چند پسر دیگر که ماسک صورت داماد را زده اند به رقص به اصطلاح هماهنگ با داماد می‌پردازند که علاوه بر اینکه تکنیک های رقص در آنها رعایت نشده، فرهنگ ایرانی و رقص ایرانی را زیر سئوال می‌برند. در بعضی از مراسم ها صد نفر میهمان به تالاری با هزار نفر ظرفیت رفته و اگر به معده هایشان رحم نکنند در کنار پیتزا به صرف قرمه سبزی با آبگوشت و باقالی پلو و ژله، چند سیخ جوجه و بیف استراگانف پرداخته و بعد از آن به سراغ ترشیجات فرحزادی در کنار قلیان می‌روند!

اجاره هلیکوپتر برای فیلمبرداری ها و یا ماشین های لوکس قدیمی و ... نه تنها برای عروسی ضروری نیست و تشریفات محسوب نشده بلکه به عنوان معضلات عروسی شناخته می‌شود.
در تشریفات عروسی امروز چشم و هم چشمی و عدم اطلاع از فرهنگ ایرانی تنها باعث جلف شدن مراسم و تحمیل هزینه های نامعقول به آنها می‌شود، توجه داشته باشید که هزینه های نجومی هرگز تضمینی برای حفظ زندگی نیست، اینکه بیشتر از هفتاد درصد طلاق ها در سال اول زندگی اتفاق می‌افتد اتفاقی نبوده و این هزینه ها بر خلاف باور عموم باعث سست شدن پایه های زندگی خواهد شد و اگر حتی به طلاق منجر نشود به اختلاف در زندگی زناشویی دامن خواهد زد.

بعضی عروس و داماد ها هزینه ای را که می‌توانستند صرف خرید خانه نمایند را صرف تجملات بیهوده ای می‌کنند که بجای شادی حتی اگر متمول باشند برای آنها ارمغانی به جز خالی کردن جیبشان به همراه نخواهد داشت و حتی اگر جیبشان خالی نشود، سوژه تمسخر خاص و عام بعد از مراسم عروسی خواهند شد و این مورد بهترین موردی است که می‌تواند به جای چک های برگشتی دامن گیر یک زوج جوان شود.

مناسبترین تشریفات عروسی، تشریفاتی است که در ان به طور معقول برای میهمان ها و مراسم هزینه گردد. تهیه چند نوع غذای ایرانی در یک مراسم عروسی ایرانی و دعوت از یک خواننده با توجه به بودجه عروس و داماد برای پذیرایی و سرگرم کردن میهمانها کافی است و احتیاجی به تجملاتی که به جای شادی، قرض و یا تمسخر و جلف بودن را به مراسم شما بیاورد، نیست.
فیلمبرداری با پای پیاده هم قابل انجام است و نیازی به سفر و تمرین بیش از اندازه ندارد، تهیه کلیپ اسپرت نامزدی بر خلاف واقعیت نه تنها خنده دار است بلکه هزینه های سر سام آور را به شما تحمیل خواهد کرد.
کیک عروسی شما از طلا هم ساخته شده باشد، باز هم سرنوشتی مشابه کیک های دیگر دارد، پس بهتر است باید های تشریفات مراسم خود را به نحوی انتخاب کنید که آبرو و فرهنگ شما و احترام میهمان هایتان حفظ شده و نبایدهایی برای خود قرار دهید که مراسم شما تبدیل به مراسمی جلف و پر هزینه نگردد و موجب چشم و هم چشمی ناصحیح و سخت تر شدن مراحل ازدواج نشوید، همچنین شایدهایی را در نظر بگیرید که ممکن است جایگزین هایی برای ساده کردن تشریفات مراسم مانند چند نوع غذای کمتر و صرف هزینه غذا برای کمک به افراد نیازمند، پایه های زندگی شما را استوارتر گرداند. البته این هزینه ها برای نیازمندان و شبیه آن هم نباید به زندگی شما صدمه اقتصادی وارد کند.مطالب پیشنهادی

راهنمای انتخاب بهترین تشریفات مجالس

راهنمای انتخاب بهترین باغ و تالار

ملکه شب رویاهایتان شوید...

linkedinyoutwitertelegramgoogleaparatinstagram
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیراهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیتشریفات عروسی, راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اولراهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اولپذیرایی عروسی, صـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتصـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای انتخاب شام عروسیراهنمای انتخاب شام عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومراهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومپذیرایی عروسی, همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی, ازدواج, انتخاب باغ و عمارت عکاسی عروسانتخاب باغ و عمارت عکاسی عروستشریفات عروسی, آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیتشریفات عروسی, عکاسی عروس, راهنمای انتخاب کیک عروســیراهنمای انتخاب کیک عروســیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ایده های نو برای جشن عروسیایده های نو برای جشن عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, هزینه عروسی, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر