شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟

header
Arooskoo Ads
شنبه چهارم اسفند ۹۷
(24)
(18)
شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟

ازدواج یکی از پیمان های محکمی است که بنیاد خانواده را پایه گذاری می‌کند و بدین ترتیب، شب زفاف و یا شب عروسی را رقم خواهد زد. شب زفاف یکی از خاطره انگیزترین و زیباترین شب های عمر هر انسانی محسوب می‌گردد؛ که با آگاهی و توجه به نکات مهم آن، زوجین می‌توانند شبی مالامال از لذت هایی بیاد ماندنی را برای هم فراهم سازند.
فرهنگ های متنوع، ویژگی ها مختلف، رسوم وآداب قومی و نژادی در ارتباط با شب زفاف بسیار گوناگون است؛ اما در دیدگاه کلی تر، می‌تواند شب زفاف را نخستین شب زوجین دانست که ارتباط جنسی بین آنها برای اولین بار برقرار می‌شود. در شب زفاف، عروس در حجله ای آماده و منتظر خواهد بود که داماد با رسومات خاص و طی تشریفاتی به حجله وارد شود و در شب زفاف رابطه جنسی بین آنها برقرار گردد.
در این مطلب سعی داریم هرکدام از موضوعات زیر در ارتباط با شب زفاف را، تشریح نماییم:
⦁    شب زفاف و اقدامات آن
⦁    نکات مهم شب زفاف چیست؟
⦁    آداب شب زفاف

 

شب زفاف و اقدامات آن


همانطور که قبلاً هم بیان کردیم، شب زفاف با ارتباط جنسی و پاره شدن پرده بکارت زن همراه خواهد بود. این شب را می‌توان، شبی مبارک و خجسته دانست که ارتباط نه فقط جسمانی بلکه ارتباط روحانی و پاک در بین زوجین برقرار می‌گردد، تا تشکیل خانواده و ازیاد نسل به قوت خود ادامه داشته باشد.
در این شب فرخنده، می‌بایست اقداماتی از طرف مرد و زن انجام شود و هردو موظف به انجام این اقدامات در شب زفاف هستند تا بتوانند شبی رویایی و فراموش نشدنی را برای همدیگر رقم بزنند.
⦁    قبل از شب زفاف زن و مرد باید خجالت، یا رودبایسی را کنار بگذارند و با هم راحت باشند تا ارتباطی عاشقانه را تجربه نمایند.
⦁    از قبل باید زوجین، آداب و رسوم هر کدام از خانواده ها را اطلاع داشته باشند و بر اساس آن شب زفاف را برنامه ریزی کنند (بخصوص برای خانواده های سنتی).
⦁    می بایست زن و مرد، همدیگر را درک کنند و بر طبق میل هم با توجه به شرایط عمل نمایند.
⦁    اضظراب، هیجان، ترس، عصبی بودن، تهدید، فشار و اجبار برای هریک از زوجین بخصوص زن، اثر منفی بر شب زفاف خواهد داشت.
⦁    ازقبل گواهی معاینه پزشکی (سلامت پرده بکارت) توسط زن به همسر و خانواده او تحویل داده شود (خانواده های مقید) تا در شب زفاف خاطری آسوده تر را داشته باشد.

 

نکات مهم شب زفاف چیست؟


زفاف، از ویژه ترین و مهم ترین شب های مرد و زن است؛ که اگر نکات مهم و ظریف آن رعایت نشود، تبدیل به شبی عذاب آور برای آنها خواهد شد.
نکات مهم شب زفاف اگر چه ساده اما بسیار کلیدی هستند که باید هم مرد و هم زن به آنها توجه نمایند:
- توجه زوجین به روحیات هم دیگر در شب زفاف:
در شب زفاف مرد دارای روحیاتی پر حرارت و مضطربی است که می‌تواند ناشی از بارهای غلط، ناتوانی، هیجان، تجربه ناکافی، تجارب قبلی بد، عدم شناخت کافی از زوجه و غیره باشد.
در شب زفاف زن دارای روحیاتی بسیار حساسی است که ناشی از موارد زیر است:
عدم آگاهی و اطلاعات کافی، ترس از نداشتن پرده بکارت، باور غلط درد داشتن بسیار زیاد در این شب، عدم شناخت کافی از زوج و ترس از اینکه اتهامی که به وی وارد شود.

 

توجه زوجین به حقایق شب زفاف


- در شب زفاف لازم نیست حتما رابطه جنسی زیر فشار و اجبار طرفین و خانواده به هر کدام از زوجین تحمیل شود.
- از طرفی اگر زوج خونی نبیند دلیل بر باکره نبودن همسرش نیست و نمی‌تواند اورا متهم نماید.
- درد و خونریزی پرده بکارت برخلاف باورهای نادرست، ناچیز است و این با توجه به شرایط زوجین می‌تواند متفاوت باشد.
- دخول تا برانگیختگی کامل زن توسط مرد، نباید انجام شود.
- آگاهی از نقاط تحریکی و شهوانی زن و بکار گیری جملات عاشقانه می‌تواند ارتباطی عاشقانه را برای هردو ایجاد نماید.

 

آداب شب زفاف در اسلام


در باورهای جامعه ما، تعلقات، تلقین ها و آداب های گوناگونی وجود دارد که برای زفاف نیز می‌تواند طبق تنوع اقوام لر، کرد، آذری، ترک، بلوچ و غیره متفاوت و گسترده تر باشد.
شب زفاف دو دسته آداب عمومی (رایج) و یا آداب اصولی (مستحبی) را در بر می‌گیرد که در اساس، کاملاً یکسان می‌باشند.
مثلاً، گرفتن وضو و بسم الله گفتن در شب زفاف، آماده کردن زن و معاشقه با او قبل از نزدیکی و دخول، صواب نزدیکی و شب رفاف در شب های دوشنبه، پنج شنبه و یا جمعه، طبق میل زن ارتباط برقرار شود و به او اجبار نگردد، با معده پر نزدیکی انجام نشود، در ساعت اول شب نزدیکی نباشد و... .
این آداب متنوع می‌تواند بر اساس فرهنگ ها، دارای جزئیاتی خاص و ریزتری باشد که امروزه بیشتر آنها کمرنگ شده و به دست فراموشی سپرده شده است.

 

جمع بندی

 

شب زفاف یا شب عروسی به شبی گفته می‌شود که عروس و داماد برای نخستین بار با یکدیگر رابطه فیزیکی (رابطه جنسی) برقرار می‌کنند. شب زفاف یا شب عروسی می‌تواند یکی از خاطره انگیزترین رویدادهای هر زوجی باشد. شبی که در آن عروس خانم ارزشمند ترین هدیه را به آقای داماد می‌دهد، جالب است بدانید که معنی شب زفاف به فارسی شب هدیه دادن است. با توجه به فرهنگ ایرانی-اسلامی کشور عزیزمان معمولا دختر و پسر تا پیش از شب عروسی با یکدیگر رابطه جنسی برقرار نمی‌کنند و دقیقا به همین علت است که شب زفاف یا شب عروسی در فرهنگ ما بسیار پراهمیت است. ما در این مقاله از سایت عروسکو تلاش کردیم تا اطلاعات مفید و مختصری را در اختیار زوج های جوان قرار دهیم.

 

در باب شب زفاف یا شب عروسی

 

در فرهنگ اسلامی شب زفاف، شبی شاد و مبارک است. اهمیت شادی در این شب تا آنجایی پیش می‌رود که در برخی فرهنگ ها توامان با جشن و پایکوپی است در قالب فرهنگ ایرانی جشن عروسی همان جشن شب زفاف است. در بعضی ها اولین رابطه جنسی و آمیزش تا قبل از شب زفاف یا همان شب جشن عروسی رخ می‌دهد مثلا ممکن است دختر و پسر بعد از خواندن خطبه عقد دائم یا موقت با هم رابطه جنسی برقرار کنند. به طور کل برقراری اولین رابطه فیزیکی (رابطه جنسی) میان زن و مرد ممکن است با استرس هایی همراه شود که معمولا بیشتر این استرس و اضطراب را عروس خانم ها با خود به دوش می‌کشند. مهمترین علت استرس در این شب برای خانم ها می‌تواند در ارتباط با عدم آگاهی و شناخت آنها پیرامون روابط جنسی زن و مرد باشد و اینکه عروس خانم دقیقا نمی‌داند که با چه پدیده ای قرار است مواجه شود.

 

شب زفاف و استرس عروس خانم

 

نو عروس ها در شب زفاف و بطور کل در برقراری اولین رابطه جنسی خود همواره دچار ترس و اضطراب هستند. پرده بکارت خانم ها مهم ترین مسئله آنهاست. پردهٔ مهبل، پردهٔ بکارت یا زه‌چین بافت نازکی است از جنس مخاطی مشابه با دیواره واژن که ورودی مهبل را به صورت ناقص می‌پوشاند. این پرده در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و در دهانه مهبل واقع شده‌است. معمولا در طی اولین نزدیکی پرده بکارت پاره می‌شود که ممکن است این پارگی همراه با درد و خونریزی باشد که همین سبب شده است تا نو عروسان به همین علت دچار نگرانی و استرس شوند.

 

پرده بکارت و مسائلی که داماد باید بدانند

 

برداشتن پرده بکارت همانقدر که برای عروس خانم استرس آور است برای آقای داماد توامان با حس غرور، قدرت و مردانگی است که در این خصوص داماد می‌بایست درکی صحیح از همسر خود داشته باشند و برای گذر از این مرحله ملاحظه کند، تا خدایی ناکرده موجب اذیت و آزار بانوی خود نشود. برای این که کمترین درد یا ناراحتی را عروس تان احساس نکند، حال و هوای هر دو طرف در هنگام آمیزش بسیار اهمیت دارد، احساسات آقای داماد نقش مهمی را بازی می‌کند. در رابطه جنسی مردان می‌بایست به همسر خود عشق ورزی کنند و او را داغ از احساسات و عواطف عاشقانه نمایند. هنگامی که خانم ها سرمست از عشق آتشین باشند با آغوش باز پذیرای شما خواهند بود و قطعا صبر و تحمل شان در این موارد بیشتر می‌گردد.  با این تفاسیر باید بدانید که آماده سازی روحی همسرتان بیش از هر چیزی حائز اهمیت است.

 

مراحل آماده سازی روحی عروس در آغاز رابطه جنسی

 

  • گفتگوی عاشقانه

اولین اقدامی که داماد می‌بایست در شب زفاف انجام دهد، شروع یک گفتگوی عاشقانه است زمانی که عروس کلمات و جملات عاشقانه را از زبان شما می‌شنود بیش از هر لحظه به این موضوع پی خواهد برد که شما نگهدار و مالک او هستید و او دیگر احساس تنهایی نخواهید کرد.

  • انتقال گرمای عشق با بوسیدن

همواره سعی کنید پیش از رابطه فیزیکی، همسرتان را برای چند دقیقه ای ببوسید و به او عشق بورزید، این کار باعث می‌شود تا گرما و حرارت عشقتان به راحتی به طرف مقابل منتقل شود و شرایط برای ادامه کار فراهم گردد.

  • دائما او را نوازش کنید

خانم ها موجودات لطیف و شکننده ای هستند چه بهتر که این موجود لطیف و آسیب پذیر را مورد نوازش قرار دهید. ناز کردن به خانم ها احساس امنیت و آرامش وصف ناپذیری را القا می‌کند و شما را به یگانه عشق او تبدیل می‌کند.

 

 

مطلب پیشنهادی: کدام مدل لباس ها مردان را تحریک می‌کند؟   / همه چیز در مورد رابطه مقعدی

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیراهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیتشریفات عروسی, راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اولراهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اولپذیرایی عروسی, ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج, صـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتصـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاانتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, روش های موفق خواستگاری و ازدواجروش های موفق خواستگاری و ازدواجازدواج, راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج, چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای انتخاب شام عروسیراهنمای انتخاب شام عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای برنامه ریزی عروسیراهنمای برنامه ریزی عروسیازدواج, سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج, راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومراهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومپذیرایی عروسی, همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی, ازدواج, انتخاب باغ و عمارت عکاسی عروسانتخاب باغ و عمارت عکاسی عروستشریفات عروسی, آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیتشریفات عروسی, عکاسی عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

4 نظر
ازوطن
شنبه شانزدهم دی ۰۲
پاسخ
()
()
ازوطن
شب زفاف من وهمسرم سنتي بود يک عده خانم توي اطاق ديگه نشسته بودند هي به ما سرک مي کشيدند ودستمال خوني مي خواستند ما هم که خسته و کوفته يک هفته تمام استراحت نداشتيم چاره اي جزان نداشتيم يک بار خواهرم امد گفتم ما خسته اييم اماده گي نداريم بمونه براي شبهاي ديگه خواهرم گفت اگر اين اتفاق نيفته ان خانم ها که اونجا نشستن حرف در ميارن که دختر باکره نبوده نميشه دهن مردم را بست من به خانمم گفتم که ماجرا اينه يه خورده تحمل کن اين اتفاق بيفته ديگه چاره اي نيست ووومنکه خاطره قشنگي از ان شب ندارم
آتی
یکشنبه چهارم تیر ۰۲
پاسخ
(2)
(2)
آتی
خيلي مفيدبود خيلي چيزها رو ياد گرفتم
سحر ناز
جمعه پنجم خرداد ۰۲
پاسخ
(1)
(2)
سحر ناز
ميگم ويديو از ووس کردن را بهم نشان بتين
غریب وطن
یکشنبه شانزدهم مرداد ۰۱
پاسخ
(5)
(3)
غریب وطن
سلام.خيلي جامع وزيبا به همه نکات مهم درباره بهترين لحظات عمر عروس دامادها اشاره وتوضيح داديد.فقط درانتها قسمت مطالب پيشنهادي هرچي رشته کرده بوديد بايک جمله کوتاه پنبه کرده وبه فنا داديد. آخه دوست گلم ازمراحل ونکات اصلي شب زفاف توضيح ميديدآخرش با ((همه چيزدرباره رابطه مقعدي)) تمامش ميکنيد.آخه چرا؟؟؟همه چيز پوکيد🤦🙆🤭
پاسخ عروس کو
سلام دوست عزیز، هدف سایت عروسکو انتشار دغدغه های کاربران است. در نتیجه برخی مطالب ممکن است برای همه جذب نباشد، اما همان مطلب سوال افراد دیگری است که لازم است پاسخ داده شود. مطالب منتشر شده در سایت عروسکو بازتاب دهنده نظرات شخصی ما نیست
پاسخ مدیر سایت