راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اول

header
Arooskoo Ads
پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴
(7)
(0)
راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اول

راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اول

توجه: فایل صوتی این مقاله در انتهای همین صفحه موجود است.

انتخاب باغ و تالار مراسم عروسی یکی از مهم ترین و همینطور مسئله سازترین ها است...

یک قانون کلی برای انتخاب باغ و تالار عروسی وجود دارد، شما هرگز نباید به دنبال باغ و تالارهای مراسم عروسی با قیمت مناسب یا ارزان بگردید، این مسئله را توجه داشته باشید که عروسی شما یکبار اتفاق می‌افتد پس بهتر است به بهترین شکل برگزاری عروسی خود را مدیریت کنید یا اینکه اصلا از خیرش بگذرید، به عقیده سایت عروسکو برگزار نکردن یک مراسم بی کیفیت و پر از اشکال بسیار بهتر است از برگزار کردن آن است، منظور از این حرف ها برپایی با شکوه ترین مراسم عروسی و یا مراسم عروسی پرهزینه نیست اما خب باید کمی واقع بین بود و به دنبال قیمت های معقول و عرف بازار رفت نه قیمت های خیلی پایین و شک بر انگیز، از همه اینها که بگذریم، شما می‌توانید به واسطه کمک گرفتن از دیگران به خصوص خانواده و بزرگترها یک مراسم عروسی درجه یک داشته باشید. همچنین وب سایت عروسکو بهترین سایت عروسی فارسی است که می‌تواند شما را در مورد انتخاب های عروسی تان یاری دهد.
کلید موفقیت شما برای انتخاب باغ و تالار عروسی معمولا استفاده از تجربیات بزرگ ترهای خانواده است. سعی کنید به هنگام بازدید از محل ها حتما یک بزرگتر را همراه خود داشته باشید تا انتخابتان از هر نظر بی عیب و نقص باشد. مهمترین مسئله ای که قبل از بازدید باغ و تالار باید در نظر داشته باشید، مناسب بودن موقعیت مکانی محل مورد نظر است. یعنی به عبارت دیگر باغ تالاری را انتخاب کنید که دسترسی به آن برای میهمان ها و حتی خود شما چالش برانگیز نباشد چراکه روز عروسی ممکن است با مشکلات متعددی روبرو شوید که پیش بینی آن را نمی‌کردید و اگر محل تالار با آتلیه عروس فاصله زیادی داشته باشد قطعا با تاخیر بسیار زیادی به مراسم تان خواهید رسید و یا حتی ممکن است در ترافیک گیر بیفتید، ترافیکی که هرگز فکرش را هم نمی‌کردید، بهتر است پیش از انتخاب محل به تاریخ روز عروسی خود نگاهی بیاندازید، اگر روز عروسی شما در روزهای پرترافیک یا آخر هفته است حتما آن را مد نظر قرار دهید. تالار یا باغ عروسی نباید خیلی از محل زندگی و آتلیه عکاسی دور باشد چون ممکن است به دلایلی اجتناب ناپذیر در کار آتلیه عروس وقفه ایجاد شود و به همین سادگی برنامه ریزی عروسی تان دچار مشکل گردد،
پس برای انتخاب بهترین باغ یا تالار عروسی باید حساب شده و دقیق عمل کنید و در حین انتخاب باغ و تالار عروسی به دو نکته اساسی یعنی مسافت محل تالار یا باغ عروسی از آتلیه عکاسی و همینطور گنجایش و ظرفیت همواره توجه ویژه ای را قائل شوید.


اگر گنجایش باغ و تالار عروسی کم تر از ظرفیت تعداد میهمان هایتان باشد قطعا نباید آنجا را انتخاب کنید ولی بر عکس این قضیه یعنی زمانی که گنجایش بسیار بیشتر از تعداد میهمان ها است، گاهی پیش می‌آید که بعضی از عروس و دامادها این اشتباه را می‌کنند و باغ و تالارهای بزرگ را انتخاب کرده در حالی تعداد میهمان هایشان خیلی کمتر از گنجایش تالار است و در شب عروسی یک فضای زیادی از محل خالی می‌ماند که این موضوع در فیلم و عکس عروسی تان تاثیر بدی می‌گذارد و حس خوبی ندارد، پس سعی کنید تالاری را انتخاب کنید که متناسب با تعداد میهمان هایتان باشد در برخی موارد مدیر باغ و تالار از قرار دادن پارتیشن و کوچک کردن فضا صحبت می‌کند و به شما می‌گوید که سالن را بوسیله قرار دادن تیغه چوبی یا فلزی و یا حتی پارچه ای (!) کوچکتر می‌کند، که بازهم استفاده از این شیوه را پیشنهاد نمی‌کنیم. چون این کار جلوه ی نامناسبی به تالار می‌دهد و اصلا جالب نیست. با صرف وقت و انرژی بیشتر می‌توانید گزینه های بهتری را پیدا کنید پس برای عقد قرارداد عجولانه تصمیم نگیرید. با کمی گشت و گذار می‌توانید تالارهای کوچکتر و اتفاقا شیک تری را پیدا کنید که بدین واسطه در هزینه های مراسم عروسی تان هم صرفه جویی کرده باشید.
باز هم تاکید می‌کنیم که اگر محل انتخابی شما از مکان آتلیه عکاسی خیلی دور باشد، در این حالت مجبور خواهید شد که چند ساعتی را در بهترین عصر زندگی تان پشت ترافیک منتظر بمانید و طبیعتا آرایش و گریم عروس خانم را نیز تحت شعاع قرار خواهد داد، بهتر است طوری زمان بندی کنید که حداکثر تا یک ساعت بعد از پایان کار آتلیه عکاسی در محل باغ و تالار حاضر شوید، با زمان بندی صحیح کلی وقت برای عکاسی و همینطور استراحت خواهید داشت. مضاف بر اینکه تجربه نشان داده است در باغ و تالارهایی که در محلی دور افتاده و خارج از شهر هستند میهمان های دیرتر به مراسم می‌رسند و شاید ممکن باشد شما در پشت درب های تالار منتظر جمع شدن میهمان ها بمانید.

با توجه به موارد گفته شده به محل پارک ماشین ها، امنیت و گنجایش پارکینگ خودروها نیز توجه شود، بعد از آن به شکل هندسی و یا ظاهر فضای تالار یا عمارت دقت کنید، چقدر بهتر است اگر تالار یا عمارت داخلی محل عروسی شما گرد یا دایره ای شکل باشد تا مستطیلی، چرا که در چشم نواز شدن فیلم و عکس شما تاثیر چشمگیر و بسیار زیادی خواهد داشت سعی کنید غذا، میز و صندلی، سرویس ها و گروه موزیک مراسم را حتی المقدور از همانجا تهیه کنید اینجوری هم در قیمت ها صرفه جویی می‌شود و هم کیفیت خدمات بطور ناخواسته ای گارانتی خواهد شد!
استفاده از خدمات تشریفات تالار انتخابی باعث ارزان تر شدن و کیفیت بهتر خدمات می‌شود؟
یک فرمول ساده وجود دارد و آنها انتخاب تشریفات مجالس از محل باغ و تالار عروسی است، این موضوع از آنجایی نشات می‌گیرد که باغ عروسی یا تالار شما هیچگاه در نوع ارائه و کیفیت سرویس ها و خدمات خود کم و کاستی نمی‌گذارد چون پای اسم و اعتبارش در میان است و نمی‌خواهد مشتری اش ناراضی از نحوه سرویس دهی باشد، جالب اینجاست که اگر شما از تشریفات مجالس دیگری برای باغ عروسی یا تالار منتخب خود، پرسنل پذیرایی و سرویس دهی بیاورید باز هم نام و اعتبار باغ عروسی یا تالار در میان خواهد بود و کسی از کمبود ها و کاستی های آن تشریفات مجالس یاد نمی‌کند بلکه می‌گویند خدمات فلان باغ یا تالار بسیار ضعیف بود..! پس توصیه می‌کنیم که از خدمات تشریفاتی تالار منتخب خود استفاده کنید و خدمات را به تشریفات چی های دیگر برون سپاری نکنید. باید بدانید که اگر از سایر تشریفات چی ها استفاده کنید دیگر مسئولیتی برای آن تشریفات چی که از بیرون می‌آورید ایجاد نمی‌شود و همه ی کم و کاستی های عروسی تان به نام آن تالار یا باغ نوشته خواهد شد. حال با درک این موضوع و اهمیت این مطلب نتیجه می‌گیریم که بهتر است و بسیار بهتر است که خدمات و تشریفات عروسی را به همان باغ یا تالار عروسی منتخب تان بسپارید.
نکته آخر اینکه حتما از آشنایان یا فامیل خود بخواهید تا شخصی را در روز عروسی برای نظارت و سرکشی به تالار یا باغ عروسی منتخب شما بفرستند تا بر نحوه فعالیت، آماده سازی، اجرا و پذیرایی مراسم از ساعت های قبل نظارت داشته باشد.

 

فایل صوتی مقاله راهنمای انتخاب بهترین باغ و تالار عروسی - قسمت اول


مطالب پیشنهادی

راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دوم

googleinstagramaparattelegramtwiteryoulinkedinfacebook
مرتبط با این بخش
صـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتصـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاانتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای انتخاب شام عروسیراهنمای انتخاب شام عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومراهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومپذیرایی عروسی, همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی, ازدواج, راهنمای انتخاب کیک عروســیراهنمای انتخاب کیک عروســیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ایده های نو برای جشن عروسیایده های نو برای جشن عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, هزینه عروسی, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, عقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییعقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, عروسی, آیا با قوانین تالارهای عروسی آشنا هستید؟ +فسخ قرارداد تالارآیا با قوانین تالارهای عروسی آشنا هستید؟ +فسخ قرارداد تالارپذیرایی عروسی, راهنمای اجرا و برگزاری مراسم عروسی در ترکیهراهنمای اجرا و برگزاری مراسم عروسی در ترکیهتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, همه چیز در مورد برگزاری مراسم عروسی در کیش!همه چیز در مورد برگزاری مراسم عروسی در کیش!پذیرایی عروسی, تشریفات عروسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر