راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اول

header
Arooskoo Ads
پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴
(5)
(0)
راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اول

راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اول

انتخاب باغ و تالار مراسم عروسی یکی از مهم ترین و همچنین مسئله سازترین ها است.
قانون کلی: به دنبال باغ و تالارهای مراسم عروسی با قیمت مناسب یا ارزان نباشید، عروسی شما یکبار اتفاق می افتد پس بهتر است درست اتفاق بیافتد! به عقیده ما برگزار نکردن یک مراسم بی کیفیت و پر از اشکال بسیار بهتر است از برگزار کردن آن است، منظور از این حرف ها برپایی یک مراسم باشکوه و پرهزینه نیست اما خب باید کمی واقع بین بود و به دنبال قیمت های معقول و عرف بازار رفت. از همه اینها که بگذریم، شما می توانید بواسطه کمک گرفتن از دیگران به خصوص خانواده و بزرگترها یک مراسم عروسی درجه یک داشته باشید.
کلید موفقیت شما برای انتخاب باغ و تالار عروسی معمولا استفاده از تجربیات بزرگ ترهای خانواده است. سعی کنید به هنگام بازدید از محل ها حتما یک بزرگتر را همراه خود داشته باشید تا انتخابتان از هر نظر بی عیب و نقص باشد. مهمترین مسئله ای که قبل از بازدید باغ و تالار باید در نظر داشته باشید، مناسب بودن موقعیت مکانی محل مورد نظر است. یعنی به عبارت دیگر باغ تالاری را انتخاب کنید که دسترسی به آن برای میهمان ها و حتی خود شما چالش برانگیز نباشد چراکه روز عروسی ممکن است با مشکلات متعددی روبرو شوید که پیش بینی آن را نمی کردید و اگر محل تالار با آتلیه عروس فاصله زیادی داشته باشد قطعا با تاخیر بسیار زیادی به مراسمتان خواهید رسید. بهتر است پیش از انتخاب محل به تاریخ روز عروسی خود نگاهی بیاندازید، اگر روز عروسی شما در روزهای پرترافیک یا آخر هفته است حتما آن را مد نظر قرار دهید. تالار یا باغ عروسی نباید خیلی از آتلیه دور باشد چون ممکن است به دلایلی اجتناب ناپذیر در کار آتلیه عروس وقفه ایجاد شود و به همین برنامه ریزی ها دچار مشکل گردد، 
پس برای انتخاب بهترین باغ یا تالار عروسی باید حساب شده و دقیق عمل کنید و در حین انتخاب آن به دو نکته اساسی یعنی مسافت محل تالار یا باغ عروسی از آتلیه عکاسی و همینطور گنجایش و ظرفیت همواره توجه ویژه ای را قائل شوید.
اگر گنجایش باغ و تالار عروسی کم تر از ظرفیت تعداد میهمان هایتان باشد قطعا آنجا را انتخاب نمی کند ولی بر عکس این قضیه یعنی زمانی که گنجایش بسیار بیشتر از تعداد میهمان ها است، گاهی پیش می آید که بعضی از عروس و دامادها این اشتباه را می کنند و باغ و تالارهای بزرگ را انتخاب کرده در حالی تعداد میهمان هایشان خیلی کمتر از گنجایش تالار است و در شب عروسی یک فضای زیادی از محل خالی می ماند که این موضوع در فیلم و عکس عروسی تان تاثیر بدی می گذارد و حس خوبی ندارد، پس سعی کنید تالاری را انتخاب کنید که متناسب با تعداد میهمان هایتان باشد در برخی موارد مدیر باغ و تالار از قرار دادن پارتیشن و کوچک کردن فضا صحبت می کند و به شما می گوید که سالن را بوسیله قرار دادن تیغه چوبی یا فلزی یا پارچه ای کوچکتر می کند، که بازهم استفاده از این شیوه را پیشنهاد نمی کنیم. چون این کار جلوه ی نامناسبی به تالار می دهد و جالب نیست. با صرف وقت و انرژی بیشتر می توانید گزینه های بهتری را پیدا کنید پس برای عقد قرارداد عجولانه تصمیم نگیرید. با کمی گشت و گذار می توانید تالارهای کوچکتر و اتفاقا شیک تری را پیدا کنید که بدین واسطه در هزینه های مراسم عروسی تان هم صرفه جویی کرده باشید.
باز هم تاکید می کنیم که اگر محل انتخابی شما از مکان آتلیه عکاسی خیلی دور باشد، در این حالت مجبور خواهید شد که چند ساعتی را در بهترین عصر زندگی تان پشت ترافیک منتظر بمانید و طبیعتا آرایش و گریم عروس خانم را نیز تحت شعاع قرار خواهد داد، بهتر است طوری زمان بندی کنید که حداکثر تا یک ساعت بعد از پایان کار آتلیه عکاسی در محل باغ و تالار حاضر شوید، با زمان بندی صحیح کلی وقت برای عکاسی و همینطور استراحت خواهد داشت.

با توجه به موارد گفته شده به محل پارک ماشین ها، امنیت و گنجایش پارکینگ خودروها نیز توجه شود، بعد از آن به شکل هندسی و یا ظاهر فضای تالار یا عمارت دقت کنید، چقدر بهتر است اگر تالار یا عمارت داخلی محل عروسی شما گرد یا دایره ای شکل باشد تا مستطیلی، چرا که در چشم نواز شدن فیلم و عکس شما تاثیر چشمگیری خواهد داشت سعی کنید غذا، میز و صندلی، سرویس ها و گروه موزیک مراسم را حتی المقدور از همانجا تهیه کنید اینجوری هم در قیمتها صرفه جویی می شود و هم کیفیت خدمات بطور ناخواسته ای گارانتی خواهد شد!
چرا استفاده از سرویس و تشریفات خود باغ و تالار و عدم استفاده از تشریفات مجالس دیگری، باعث کیفیت بیشتر در خدمات می شود؟
این موضوع از آنجایی نشات می گیرد که باغ عروسی یا تالار شما هیچگاه در نوع ارائه و کیفیت سرویس ها و خدمات خود کم و کاستی نمی گذارد چون پای اسم و اعتبارش در میان است و نمی خواهد مشتری اش ناراضی از نحوه سرویس دهی باشد جالب اینجاست که اگر شما از تشریفات مجالس دیگری برای باغ عروسی یا تالار خود پرسنل پذیرایی و سرویس دهی بیاورید باز هم نام و اعتبار باغ عروسی یا تالار در میان خواهد بود و کسی از کمبود ها و کاستی های آن تشریفات مجالس یاد نمی کند بلکه می گویند خدمات فلان باغ بسیار ضعیف بود..! 
پس مسئولیتی برای آن تشریفاتی که از بیرون می آورید ایجاد نمی شود و همه چیز به نام آن تالار یا باغ نوشته خواهد شد. حال با درک این موضوع و اهمیت آن نتیجه خواهیم گرفت که بهتر است و بسیار بهتر است که خدمات و تشریفات عروسی را به همان باغ یا تالار عروسی منتخب تان بسپارید.
نکته آخر اینکه حتما از آشنایان یا فامیل خود بخواهید شخصی را در روز عروسی برای نظارت و سرکشی به تالار یا باغ عروسی شما بفرستند.

 
مطالب پیشنهادی

راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دوم
googleinstagramaparattelegramtwiteryoulinkedinfacebook
مرتبط با این بخش
صـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتصـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاانتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , راهنمای انتخاب شام عروسیراهنمای انتخاب شام عروسیتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومراهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومپذیرایی عروسی , همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی , ازدواج , راهنمای انتخاب کیک عروســیراهنمای انتخاب کیک عروســیتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ایده های نو برای جشن عروسیایده های نو برای جشن عروسیتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , هزینه عروسی , چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , لباس عروس , شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , جنسی , در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج , تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , عقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییعقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , عروسی , آیا با قوانین تالارهای عروسی آشنا هستید؟ +فسخ قرارداد تالارآیا با قوانین تالارهای عروسی آشنا هستید؟ +فسخ قرارداد تالارپذیرایی عروسی , راهنمای اجرا و برگزاری مراسم عروسی در ترکیهراهنمای اجرا و برگزاری مراسم عروسی در ترکیهتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , همه چیز در مورد برگزاری مراسم عروسی در کیش!همه چیز در مورد برگزاری مراسم عروسی در کیش!پذیرایی عروسی , تشریفات عروسی ,