راهنمای برنامه ریزی عروسی

header
Arooskoo Ads
سه شنبه نهم آبان ۹۶
(3)
(0)
راهنمای برنامه ریزی عروسی

راهنمای برنامه ریزی برای مراسم عروسی در سایت عروسکو

راهنمای برنامه ریزی عروسی

مراسم عروسی، به جشنی گفته می‌شود که عروس و داماد، آغاز زندگی مشترکشان را از طریق آن به همه اعلام می‌کنند، از این رو مراسم عروسی از جمله مراسم هایی است که پر از مسئولیت های مهم و کارهای کوچک و بزرگ با خودش به همراه دارد. کارهایی از جمله رزرو تالار عروسی و یا باغ، مزون عروس، آتلیه عکاسی، سالن زیبایی که همگی جزء ناگفته‌های مشاغل عروسی به حساب می‌آیند، هستند. هرکدام از این مراحل سختی و دردسرهای خودش را به همراه دارد، که موضوع اصلی بر سر اینست که چه کسی می‌تواند در این راه پر پیچ و خم به این عروس و داماد کمک کند! ما در این مقاله قصد داریم هر آنچه مربوط به برگزاری مراسم عروسی و برنامه ریزی برای فراهم کردن این روز باشکوه است را به شما دوستان عزیز و محترم بگوییم. پیشنهاد ما اینست، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

برنامه ریزی مراسم عروسی

سوالی که برای هر عروس و دامادی پیش می‌آید اینست که برنامه‌ریزی عروسی را از کجا شروع کنیم؟ در اینجا بایستی به موارد مهمی توجه نمایید که به شما در فراهم ساختن تمامی آنچه در این مورد نمی‌دانید کمک شایانی می‌کند. در ادامه می‌پردازیم به نکات مهم در برنامه ریزی مراسم عروسی اتان.

تاریخ جشن

اولین مورد مهمی که بایستی انجام دهید، انتخاب تاریخ عروسی اتان است، معمولا روزهای تعطیل، یک گزینه مناسب است و یا تعطیلات مربوط به اعیاد، چرا که تمامی میهمانان شما که از راههای دور می‌آیند، به راحتی می‌توانند در جشن شما حضور پیدا کنند. همچنین در انتخاب تاریخ مناسب، حتما با خانواده و بزرگان خود مشورت نمایید تا مبادا جشن شما با یکی از مراسم های خانوادگی اتان تداخل داشته باشد.

لیست میهمانان

قبل از هماهنگی با تالار و یا باغ عروسی، ابتدا میهمانانی که قرار است برای آن روز دعوت کنید را روی کاغذ بیاورید، یادتان باشد، تهیه‌ی لیست میهمانان یکی از مهمترین و بارزترین کار شما خواهد بود، از این رو حتما نام هر خانواده و تعداد نفراتشان را چه برای خانواده خود و چه خانواده همسر خود لیست کنید تا با آگاهی از نفراتی که دعوت می‌کنید به سراغ رزرو تالار بروید.

بودجه مورد نیاز

بودجه‌ای که شما برای مراسم عروسی خود در نظر گرفته‌اید مهمترین مسئله است. بنابراین ابتدا به جیبتان نگاه کنید، هزینه‌های تالار، ماشین عروس، مزون عروس، آرایش عروس و آتلیه را تفکیک نمایید و سپس اقدام کنید. البته امروزه با وجود تشریفات مراسم عروسی، کار شما به مراتب راحتتر شده است، چرا که یکی از مهمترین آیتم‌هایی که که این موسسات درنظر گرفته اند، تهیه تمام موارد با کمترین هزینه است. از این رو علاوه بر سپردن کارهایتان به آنها، هم از دردسرها و دغدغه های کارها در امان خواهید بود و هم به کلی از هزینه های اضافی پرهیز می‌کنید.

رزرو تالار عروسی 

رسیدیم به قشنگترین بخش مراسم عروسی، تالار یا باغ و یا هر جایی که می‌خواهید به عنوان محل برگزاری جشن شما باشد، بایستی براساس هماهنگی خودتان و نامزدتان صورت گیرد، در رزرو تالار سعی کنید هر چه زودتر اقدام نمایید، چرا که اگر قصد داشته باشید برای روز تعطیل آنجا را رزرو کنید، احتمال پر شدنش زیاد خواهد بود، یادتان باشد حداقل زمان برای رزرو تالار عروسی از شش ماه قبل است، از این رو هرچه زودتر اقدام نمایید به نفعتان خواهد بود.

آتلیه عکس و فیلم

یکی از کارهای وقتگیری که در این بازه قابل انجام است، تنظیم قرارداد شما با آتلیه عکس خواهد بود، در خصوص آتلیه، با توجه به تعداد زیاد تنوع در بازار، احتمال اینکه حتی تا دو ماه هم پیگیری شما طول بکشد وجود دارد، بنابراین سعی کنید، از چندماه قبل از عروسی، به انتخاب اتلیه عکاسی و فیلمبرداری بپردازید.
آرایش عروس
ارایشگاه مورد نظر خودتان را از پنج ماه قبل از عروسی انتخاب نمایید، بهتر است در این زمینه از نزدیکان و آشنایان خود که به تازگی ازدواج کرده‌اند، بپرسید، تا از تجربه آنها استفاده نمایید، حتی الامکان از چندین ماه قبل به فکر باشید تا بتوانید تمام کارهایتان را با آسودگی خاطر انجام دهید.

ماشین عروس

برای انتخاب و اجاره ماشین عروس از دو ماه قبل تمام برنامه‌ریزی‌ها را با صاحب ماشین انجام دهید. همچنین برای هماهنگی با گل فروشی، تزیین ماشین عروس و گل‌آرایی محل برگزاری جشن عروسی اتان، یک ماه قبل اقدام نمایید، تا همه چیز مطابق برنامه‌ریزی‌های شما پیش رود. یادتان باشد در هنگام انتخاب گل فروشی، به مسافت آن با تالار عروسی دقت نمایید تا کمترین فاصله را داشته باشد.
منزل جدید
دغدغه‌های اصلی شما فقط به اینجا ختم نمی‌شود، تازه شروع کار است و بایستی خودتان را برای زندگی مشترک آماده کنید، منتها بایستی نکاتی را در این زمینه مدنظر داشته باشید، به عنوان مثال، سعی کنید، یک ماه قبل از مراسم عروسی‌اتان، تمام کارهای مربوط به خانه جدید خود را انجام داده باشید تا با خیال راحت، بعد از جشن به منزل خودتان بروید. 

توزیع کارت عروسی

نوبتی هم که باشد، نوبت نوشتن اسامی روی کارت‌ها و پخش آنهاست. سعی کنید با تمام دقت اسامی را روی کارت‌ها بنویسید تا کسی از قلم نیفتد.

کلام آخر

همانطور که ملاحظه کردید، شما به عنوان عروس و داماد، برای برگزاری مراسم عروسی خود، بایستی یک کفش آهنی به پا کنید و از 6 ماه قبل از مراسم، یکی یکی تمام برنامه هایتان را عملی نمایید، حال فرض کنید برخی از کارها به رفت و آمدهای چندین باره می‌انجامد که واقعا دردسرهای خودش را خواهد داشت و در آخر هم روز جشن فرا می‌رسد و شما می‌مانید با یک کوه از خستگی‌های برنامه هایتان، از این رو امروزه دیگر نه کسی به دنبال دردسر است و نه از کفش آهنی خبریست، شما می‌توانید با مشاوره یکی از این مراکز تشریفات عروسی، تمام برنامه‌ریزی‌های ریز و درشت را به آنها بسپارید و خودتان فقط به فکر انتخاب لباس و خریدهای عروسی باشید، اینگونه هم کارها سر موقع خودش انجام می‌شود و هم شما بدون خستگی و دردسر، با خاطری آسوده و اشتیاق خودتان را برای آن روز با شکوه آماده می‌کنید.

linkedinyoutwitertelegramgoogleaparatinstagram
مرتبط با این بخش
ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج, روش های موفق خواستگاری و ازدواجروش های موفق خواستگاری و ازدواجازدواج, راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج, سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج, همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی, ازدواج, رازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانرازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانازدواج, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, رازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندرازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندازدواج, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج, رابطه جنسی, جنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!ازدواج, عروس, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, دوران نامزدی موفق را چگونه بسازیم؟ همه چیز در مورد نامزدیدوران نامزدی موفق را چگونه بسازیم؟ همه چیز در مورد نامزدیازدواج,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر