روش های موفق خواستگاری و ازدواج

Arooskoo Ads
جمعه چهاردهم مهر ۹۶
(0)
(0)
روش های موفق خواستگاری و ازدواج

روش های موفق خواستگاری و ازدواج

درخواست ازدواج به علت حفظ تداوم نسل بشر دارای ریشه های تاریخی است و بدون شناخت ریشه های تاریخی آن نمی توان به ارائه بهترین روش پیشنهاد ازدواج و حفظ آن پرداخت نقش دیواره غار ها نشان می دهد که خواستگاری و ازدواج از زمان انسانهای ثانویه(بخوانید پس از آدم و حوا) رواج داشته است. به این منظور خانواده انسان مذکر یا مونث از محل زندگی با گرزهایشان به قصد شکار خارج شده و پس از زدن گرز بر سر جنس مخالف فرزندشان، مورد را به غار می بردند و تا آخر عمر با خوبی و خوشی در کنار یکدیگر به زندگی می پرداختند. آورده اند که ریشه های نفرت از خانواده زن و شوهر از همین جا آغاز شد. البته بعضی پدر، مادر ها برای حفاظت از فرزندانشان مخصوصا مونث ها که زیباتر بودند اجازه خروج از غار را صادر نمی کردند و به همین علت بود که لغت دختر آفتاب، مهتاب ندیده رواج یافت و خانواده های مذکر برای دیدن این دخترهای عجیب به غار خانواده های آن دختر ها هجوم بردند که بعدا به مراسم خواستگاری معروف گردید.
روش های خواستگاری با پیشرفت تمدن و یکجا نشین شدن انسانها به تدریج متحول شد و روش های هجوم و زورگیری به تدریج بی کلاس شده و رو به افول گذاشت و به جای آن خرید و فروش پسر یا دختر رایج گردید. به طور مثال برای اعلام قیمت دختر از لغت هایی مثل مهریه و شیربها استفاده می شد و در مقابل خانواده پسر برای جبران بعضی از خرج هایشان ارزش پسر را با قیمت جهیزیه اعلام می نمودند. با ظهور سرمایه داری، چشم و هم چشمی رایج شد و مدام قیمت ها بالا و بالاتر رفت و اقدام به خواستگاری و در نتیجه ازدواج سخت و سخت تر شد و سن ازدواج هم روندی صعودی پیدا کرد. تا جایی که امروزه در ایران شاهد کم شدن موردهای ازدواج در سن نزدیک به 30 سال در بهترین شرایط هستیم. از این رو شناخت روشهای موفق خواستگاری و در نتیجه داشتن ازدواجی موفق از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 

روش های موفقیت در ازدواج و مراسم عروسی


بهترین روش خواستگاری در مورد هر شخص متفاوت بوده و با توجه به شخصیت شما و طرف مقابلتان این روش تغییر خواهد کرد. در خانواده های سنتی معمولا مادر داماد عروس را در مجلسی زنانه می بیند و به شکار وی می پردازد و با ماهیتابه(بخوانید گرز) پسرش را به ازدواج با دختری که پسندیده است مجبور می کند، که در بسیاری از موارد به دلیل عدم شناخت به اختلاف و شکست منجر می شود در خانواده های از آن ور بام افتاده دختر به شکار پسر رفته و در یک کافی شاپ از او خواستگاری می کند(گرز را با عشوه بر سرش فرود می آورد) و بعد پسر بله را می گوید! که این روش هم به دلیل شناخت  زیاد و موارد حتی بیشتر از شناخت! در اکثر موارد به اختلاف و شکست منجر می شود. در تمام روش های موفق نکته مشترک شناخت است که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت؛ برای یک خواستگاری موفق بهتر است اول طرف مقابل خود را خوب بشناسید و قبل از دادن پیشنهاد ازدواج(بخوانید زدن گرز در سر طرف مقابل) به تمام ابعاد این پیشنهاد فکر کنید به طور مثال مجنون فقط اگر پدری پولدار داشت به لیلی می رسید پس توجه کنید که عشق شما یک طرفه نباشد یا پدری پولدار داشته باشید! البته توجه داشته باشید که پول مثل زیبایی چرک کف دست است و ممکن است با کوچکترین اتفاقی از بین برود و پایه های زندگی شما را متزلزل کند.از شوخی گذشته به طور خلاصه می توان گفت که برای یک خواستگاری و شناخت موفق در نظر داشته باشید که دنبال چیزهای مهمتری مثل علاقه مشترک به یک موضوع باشید. فراموش نکنید که وعده های دروغین در آغاز یک زندگی مشترک حرام می باشد و عدم صداقت حکم گناه کبیره را دارد. کنکاش زیاد در گذشته طرف مقابلتان در صورت شناخت صحیح از وضعیت حال حاضرش نه تنها مفید نیست بلکه ضرر هم دارد. فراموش نکنید حتی اگر قشنگترین باغچه ها را بیل بزنید چند کرم در آن ها پیدا خواهید کرد. شخصی که شما را دوست دارد به شما در حین آشنایی و بعد از آن توهین نخواهد کرد و سعی در تغییر شما به میل خودش نخواهد داشت مثلا از شما نمی خواهد که طرز پوششتان را عوض کنید. فراموش نکنید که او شما را از ابتدا با این پوشش دیده و انتخاب کرده بود. این شخص در مقابل دیگران احترام شما را حفظ کرده و تقاضای غیر منطقی از شما نخواهد داشت. شخصی که عاشق شماست همیشه برای شما وقت دارد و حتی اگر روزی سه شیفت کار کند تماس با شما را فراموش نخواهد کرد. در آخر یادتان باشد که خواستگاری و ازدواج، یک رابطه دو طرفه بر اساس احترام متقابل و قبول کردن شرایط و کوتاه آمدن های منطقی در مورد موارد مورد اختلاف است پس خودخواه نباشید و گرز خود را از رو نبندید! 

 


مطالب پیشنهادی

انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، نبایدها و شایدها
 

linkedinyoutwitertelegramgoogleaparatinstagramfacebook
مرتبط با این بخش