روش های موفق خواستگاری و ازدواج

header
Arooskoo Ads
جمعه چهاردهم مهر ۹۶
(4)
(0)
روش های موفق خواستگاری و ازدواج

روش های موفق خواستگاری و ازدواج

درخواست ازدواج به علت حفظ تداوم نسل بشر دارای ریشه های تاریخی است و بدون شناخت ریشه های تاریخی آن نمی‌توان به ارائه بهترین روش پیشنهاد ازدواج و حفظ آن پرداخت نقش دیواره غار ها نشان می‌دهد که خواستگاری و ازدواج از زمان انسانهای ثانویه(بخوانید پس از آدم و حوا) رواج داشته است. به این منظور خانواده انسان مذکر یا مونث از محل زندگی با گرزهایشان به قصد شکار خارج شده و پس از زدن گرز بر سر جنس مخالف فرزندشان، مورد را به غار می‌بردند و تا آخر عمر با خوبی و خوشی در کنار یکدیگر به زندگی می‌پرداختند. آورده اند که ریشه های نفرت از خانواده زن و شوهر از همین جا آغاز شد. البته بعضی پدر، مادر ها برای حفاظت از فرزندانشان مخصوصا مونث ها که زیباتر بودند اجازه خروج از غار را صادر نمی‌کردند و به همین علت بود که لغت دختر آفتاب، مهتاب ندیده رواج یافت و خانواده های مذکر برای دیدن این دخترهای عجیب به غار خانواده های آن دختر ها هجوم بردند که بعدا به مراسم خواستگاری معروف گردید.
روش های خواستگاری با پیشرفت تمدن و یکجا نشین شدن انسانها به تدریج متحول شد و روش های هجوم و زورگیری به تدریج بی کلاس شده و رو به افول گذاشت و به جای آن خرید و فروش پسر یا دختر رایج گردید. به طور مثال برای اعلام قیمت دختر از لغت هایی مثل مهریه و شیربها استفاده می‌شد و در مقابل خانواده پسر برای جبران بعضی از خرج هایشان ارزش پسر را با قیمت جهیزیه اعلام می‌نمودند. با ظهور سرمایه داری، چشم و هم چشمی رایج شد و مدام قیمت ها بالا و بالاتر رفت و اقدام به خواستگاری و در نتیجه ازدواج سخت و سخت تر شد و سن ازدواج هم روندی صعودی پیدا کرد. تا جایی که امروزه در ایران شاهد کم شدن موردهای ازدواج در سن نزدیک به 30 سال در بهترین شرایط هستیم. از این رو شناخت روشهای موفق خواستگاری و در نتیجه داشتن ازدواجی موفق از اهمیت بسیاری برخوردار است.

روش های موفقیت در ازدواج و مراسم عروسی


بهترین روش خواستگاری در مورد هر شخص متفاوت بوده و با توجه به شخصیت شما و طرف مقابلتان این روش تغییر خواهد کرد. در خانواده های سنتی معمولا مادر داماد عروس را در مجلسی زنانه می‌بیند و به شکار وی می‌پردازد و با ماهیتابه(بخوانید گرز) پسرش را به ازدواج با دختری که پسندیده است مجبور می‌کند، که در بسیاری از موارد به دلیل عدم شناخت به اختلاف و شکست منجر می‌شود در خانواده های از آن ور بام افتاده دختر به شکار پسر رفته و در یک کافی شاپ از او خواستگاری می‌کند(گرز را با عشوه بر سرش فرود می‌آورد) و بعد پسر بله را می‌گوید! که این روش هم به دلیل شناخت زیاد و موارد حتی بیشتر از شناخت! در اکثر موارد به اختلاف و شکست منجر می‌شود. در تمام روش های موفق نکته مشترک شناخت است که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت؛ برای یک خواستگاری موفق بهتر است اول طرف مقابل خود را خوب بشناسید و قبل از دادن پیشنهاد ازدواج(بخوانید زدن گرز در سر طرف مقابل) به تمام ابعاد این پیشنهاد فکر کنید به طور مثال مجنون فقط اگر پدری پولدار داشت به لیلی می‌رسید پس توجه کنید که عشق شما یک طرفه نباشد یا پدری پولدار داشته باشید! البته توجه داشته باشید که پول مثل زیبایی چرک کف دست است و ممکن است با کوچکترین اتفاقی از بین برود و پایه های زندگی شما را متزلزل کند.از شوخی گذشته به طور خلاصه می‌توان گفت که برای یک خواستگاری و شناخت موفق در نظر داشته باشید که دنبال چیزهای مهمتری مثل علاقه مشترک به یک موضوع باشید. فراموش نکنید که وعده های دروغین در آغاز یک زندگی مشترک حرام است و عدم صداقت حکم گناه کبیره را دارد. کنکاش زیاد در گذشته طرف مقابلتان در صورت شناخت صحیح از وضعیت حال حاضرش نه تنها مفید نیست بلکه ضرر هم دارد. فراموش نکنید حتی اگر قشنگترین باغچه ها را بیل بزنید چند کرم در‌ آنها پیدا خواهید کرد. شخصی که شما را دوست دارد به شما در حین آشنایی و بعد از آن توهین نخواهد کرد و سعی در تغییر شما به میل خودش نخواهد داشت مثلا از شما نمی‌خواهد که طرز پوششتان را عوض کنید. فراموش نکنید که او شما را از ابتدا با این پوشش دیده و انتخاب کرده بود. این شخص در مقابل دیگران احترام شما را حفظ کرده و تقاضای غیر منطقی از شما نخواهد داشت. شخصی که عاشق شماست همیشه برای شما وقت دارد و حتی اگر روزی سه شیفت کار کند تماس با شما را فراموش نخواهد کرد. در آخر یادتان باشد که خواستگاری و ازدواج، یک رابطه دو طرفه بر اساس احترام متقابل و قبول کردن شرایط و کوتاه آمدن های منطقی در مورد موارد مورد اختلاف است پس خودخواه نباشید و گرز خود را از رو نبندید!


مطالب پیشنهادی

انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، نبایدها و شایدها

linkedinyoutwitertelegramgoogleaparatinstagram
مرتبط با این بخش
ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج, راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج, راهنمای برنامه ریزی عروسیراهنمای برنامه ریزی عروسیازدواج, سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج, همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی, ازدواج, رازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانرازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانازدواج, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, رازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندرازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندازدواج, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج, رابطه جنسی, جنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!ازدواج, عروس, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, دوران نامزدی موفق را چگونه بسازیم؟ همه چیز در مورد نامزدیدوران نامزدی موفق را چگونه بسازیم؟ همه چیز در مورد نامزدیازدواج,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر