راهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسی

header
Arooskoo Ads
پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴
(7)
(0)
راهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسی

راهنمای انتخاب تشریفات مجالس در وب سایت عروسی عروسکو، ناگفته های تشریفات مجالس

راهنمای انتخاب تشریفات مجالس

چه زمانی باید به تشریفات مجالس مراجعه کنیم؟

چه خدماتی در تشریفات مجالس بیشتر از دیگر خدمات آن اهمیت دارد؟


با گشت و گذاری ساده در لیست بهترین باغ و تالارهای عروسی تهران و یا شهرتان متوجه نکته ی قابل توجهی می‌شود و آن هم ارائه خدمات تشریفاتی در هر یک از باغ و تالارهای عروسی است، پس با این اوصاف شاید دیگر نیازی به مراجعه به تشریفات مجالس نباشد اما با این حال یک سری از خدمات هستند که برای تهیه آنها می‌بایست به تشریفات مجالس بروید و آنها را طبق میل تان سفارش دهید. به چند مورد ذکر شده در ادامه این مطلب توجه کنید.

  • برونسپاری کارها به تشریفات مجالس

اگر قصد برونسپاری کارهایتان را به یک موسسه خدماتی عروسی دارید، باید به تشریفات مجالس مراجعه کنید. معمولا در موسسه های تشریفاتی همه ی خدمات از جمله آتلیه عکاسی، سالن زیبایی، مزون لباس و باغ و تالارها حتی گلفروشی و شیرینی سراها به شما معرفی می‌شود که ما به شدت تاکید می‌کنیم هیچگاه انتخاب های مهم عروسی تان را به تشریفات چی ها واگذار نکنید و سعی کنید خودتان هریک از مشاغل خدماتی عروسی را جداگانه و با تحقیق انتخاب کنید. وب سایت عروسکو به عنوان بهترین سایت عروسی ایران در این زمینه به شما کمک خواهد کرد تا بهترین های شهر خودتان را ببینید و پس از بررسی عملکردشان یکی از آنها را انتخاب کنید.

چرا نباید برای برگزاری مراسم عروسی بهتر و ارزان تر، خدمات آن را به تشریفات مجالس واگذار کنید؟

- برای صرفه جویی در هزینه های مراسم عروسی حتما می‌بایست خودتان دست به کار شوید و به پیشنهادات دیگران توجه نکنید، اگر یک تشریفات چی مشاغل دیگر را به شما معرفی کند ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.، اولین دلیل کیفیت پایین خدمات دهندگان است که با تشریفاتی ها قرارداد می‌بندند تا در زمان مراجعه عروس و دامادها، موسسه تشریفات مجالس آنها را به شما معرفی کند، بطور مثال هیچ گاه یک آتلیه عکاسی معروف و با کیفیت محتاج معرفی شدن توسط تشریفات مجالس نیست و در صدد بازاریابی واسطه ای نیست و معمولا آتلیه هایی که به تشریفاتی ها پورسانت می‌دهند، طبیعتا دارای نقاط ضعف متعددی هستند.
- دلیل دیگر هزینه های بالای طرف های قرارداد تشریفات مجالس است، زمانی که سرویس دهنده ای را مثل سالن زیبایی، یک موسسه تشریفات مجالس به شما معرفی کند طبیعتا در پشت پرده یک هزینه ای را بابت این معرفی به عنوان پورسانت دریافت می‌کند و در این شرایط به طور ناخواسته و ندانسته ای شما مجبور به پرداخت آن پورسانت می‌شوید چرا که سالن زیبایی آن پورسانت پرداختی را بر روی کارتان حساب خواهد کرد! و شما متوجه هیچ چیز نخواهید شد.
- دلیل آخری که به نظر از همه جالب تر است با به یک پرسش منتهی می‌شود و آن هم اینکه " چه لزومی دارد خدماتتان را برونسپاری کنید ". در حقیقت با برونسپاری برگزاری مراسمتان به تشریفات مجالس در هیچ چیزی برنده نخواهید بود و حتی در وقت تان هم صرفه جویی نمی‌شود چرا که شما در آخر می‌بایست به سراغ مکان هایی که تشریفات مجالس به شما معرفی می‌کند بروید و وقت بگذارید و انتخاب کنید... پس با این اوصاف لزومی ندارد خود را وارد بازی های واسطه کنید و انتخاب های بی کیفیت و گران قیمتی را داشته باشید. برای حل این مشکل همانطور که گفتیم می‌توانید با مراجعه کوتاهی به سایت معتبر عروسکو که مرجع رتبه بندی برندهای عروسی ایران است و همه مشاغل را در رده های خاصی با احتساب پارامترهای گوناگون و استاندارد رتبه بندی می‌کند، موارد مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

راه حل نهایی برای اینکه اسیر بازارهای واسطه و گرانقیمت نشویم چیست؟

 

راه حل این موضوع بسیار ساده است شما می‌توانید با مراجعه به سایت راهنمای عروسی یعنی سایت عروسکو بهترین خدمات دهندگان را اعم از آتلیه عکاسی، سالن زیبایی، مزون لباس، باغ و تالار عروسی و باغ های عکاسی و ... را براحتی مقایسه و در نهایت انتخاب کنید تا هم بهترین ها را در دست داشته باشید و هم اینکه مجبور به پرداخت هزینه های مازاد واسطه گری های تشریفات مجالس نشوید. این نکته را هم توجه داشته باشید که معمولا موسسه های تشریفات مجالس برای معرفی کردن هم پیمانان خود از جملاتی چون تخفیف 50 درصدی و یا حتی رایگان و ... استفاده می‌کنند تا بتوانند براحتی همکار خود را به شما تحمیل کنند و نظرتان را جلب کنند که بهتر است فریب این موارد را نخورید و منطقی فکر کنید.

  • انتخاب صندلی یا مبل میهمان ها

ممکن است شما یک باغ و تالار عروسی را پسندیده باشید ولی از مبلمان یا صندلی های میهمان هایش راضی نباشید یا بعبارتی دیگر از طرح آنها خوشتان نیاید در اینصورت با مراجعه به تشریفات مجالس و مشاهده طرح ها و رنگ های مختلف مبلمان یا صندلی میهمان ها دستتان برای انتخاب باز خواهد بود و می‌توانید بر طبق سلیقه خود عمل کنید البته توجه داشته باشید که اگر از مبلمان یا صندلی های باغ و تالار عروسی استفاده کنید هیچ هزینه ی اضافه ای را پرداخت نخواهید کرد اما اگر به سراغ تشریفات مجالس بروید بابت هر کدام از آنها از حداقل 10 تا 15 هزار تومان به بالا می‌بایست متحمل هزینه های اضافی شوید. خوشبختانه امروزه به دلیل رقابتی که بین باغ و تالارهای عروسی وجود دارد معمولا از مبلمان های شیک برای تالارشان استفاده می‌کنند که با این اوصاف دیگر لزومی برای مراجعه به تشریفات مجالس نیست.

  • استفاده از خدمات تشریفاتی و مجلس آرایی

گاهی ممکن است باغ و تالار انتخابی شما خدماتی را برای مجلس آرایی (مثل آتش بازی، بادکنک آرایی، گل آرایی، یخ سرد و مه مصنوعی و ...) نداشته باشد و یا دارای محدودیت باشد در این هنگام می‌توانید با مراجعه به موسسات تشریفات مجالس انتخاب های بیشتری را برای اینگونه سرویس ها داشته باشید، البته این موارد هم اکثرا توسط باغ و تالارها با هزینه های رایگان یا مقرون به صرفه ارائه می‌گردد اما بعضی مواقع و در برخی تالارها این سرویس ها ارائه نمی‌شود و برای همین مجبور می‌شوبد که از طریق تشریفاتچی ها سفارش دهید. در مورد خدمات نورپردازی هم در صورتی که عملکرد با کیفیت و مقرون به صرفه ای می‌خواهید امروزه مراکزی تخصصی با این عنوان وجود دارند که می‌توانید با مراجعه مستقیم به آنها این خدمات را نیز به نحو مطلوبی سفارش دهید.

  • ثبت سفارش بیشتر از ظرفیت پذیرایی باغ و تالار

مورد دیگری که لازم است برای آن به موسسات خدمات مجالس مراجعه کنید، زمانی است که به دلیل تعداد زیاد میهمان هایتان و نبود ظرفیت های باغ و تالار عروسی مجبور به ثبت سفارش های بیشتری در تشریفات مجالس شوید. سفارش هایی مانند سفارش تعداد بیشتر صندلی ها یا مبلمان میهمان ها، تعداد بیشتر پرسنل خدماتی مجلس و ...

سایر خدمات در انتخاب تشریفات مجالس عروسی

همانطور که در مقاله های متعدد سایت عروسکو اشاره ای درباره تشریفات مجالس، بهترین سرویس خدمات عروسی و نیز شام عروسی گفتنی ها را گفته ایم، در ادامه این مقاله با دو مورد دیگر در انتخاب تشریفات عروسی آشنا می‌شویم، مواردی همچون انتخاب گلفروشی و انتخاب سالن آرایشی مردانه که با ذکر پیش نیازها شما را به خواندن و یا گوش دادن سایر مقالات کامل آنها در سایت عروسکو دعوت می‌کنیم. علت اینکه این موارد را در این مقاله بازگو کردیم به دلیل ارتباط نزدیک آنها با موضوع انتخاب تشریفات مجالس عروسی است.
برای انتخاب بهترین گلفروشی اولین فاکتور نزدیکی آن به محل آتلیه عکاسی و عروس سرا یا سالن زیبایی است پس از آن با یک نگاه اجمالی و انتخاب طرح های تزئینی گل و همچنین قیمت مناسب آن می‌توانید یک نتیجه گیری کلی در مورد انتخاب تان داشته باشید و معقولانه ترین انتخاب را با کمک اطرافیان انجام دهید.
اگر ساقدوش عروس و ساقدوش داماد دارید بهتر است برای آنها هم گل سفارش دهید تا همه چیز طبق آداب و رسوم خودش جلو برود..
در مورد گل آرایی ماشین هم حساس نشوید و گل های زیادی سفارش ندهید سعی کنید این هزینه را به داخل مجلس بیاورید و بجای پر گل کردن ماشین، یک یا چند شاخه گل برای هر میز میهمانان سفارش دهید تا هم در فیلم و عکس تان موثر باشد و هم در روحیه حاضرین و همچنین با این تکنیک و با هزینه ی کم سالنی تجملاتی برای مراسم خودتان بسازید!


اگر توان مالی خرید گل های بیشمار ندارید پیشنهاد می‌کنیم از یکی از نزدیکان خود کمک بگیرید و او را به بازار گل بفرستید تا مستقیما و با هزینه ی بسیار کمتری مجلس تان را پر از گل های رنگارنگ کند.. اینطوری می‌توانید عروس خاص شوید..!
به کسی که این مسئولیت را بر عهده می‌گیرد بسپارید تا با تالار شما هماهنگ باشد و روز قبل از مراسم برای سفارش گل ها به بازار گل مراجعه کند تا فردای آنروز و در اول وقت گل ها را تحویل بگیرد و به تالار بفرستید 2 نفر خدمتکار اضافه تر از تالار برای این کار یعنی گل آرایی بگیرید و هماهنگ باشید.
حتما انسان خوش سلیقه ای هستید که در سایت عروسکو حضور دارید پس طرح گل آرایی و دیزاین را خودتان انجام دهید، اگر هم به هر دلیلی نمی‌خواهید اینکار را خودتان انجام دهید به شخص دیگری واگذار کنید.
در همه ی این مراحل با تیم عکاسی و فیلمبرداری خود هماهنگ باشید و از آنها نظر بخواهید مطمئنا آنان بهترین و با تجربه ترین اشخاص برای راهنمایی شما خواهند بود، همیشه مشاور آتلیه عکاسی را با خود صمیمی نگه دارید و از او یاری بخواهید که این راز موفقیت شما خواهد بود.
در انتخاب آرایشگاه داماد باز هم اصل همیشگی یعنی نزدیکی به محل های دیگر را در نظر داشته باشید و حتما آرایشگری را انتخاب کنید که حداقل قبلا یکبار شما را گریم مردانه کرده باشد و یا با آن آرایشگر آشنایی قبلی دارید.

 

فایل صوتی مقاله انتخاب بهترین تشریفات مجالس عروسی

googleinstagramaparattelegramyoutwiterlinkedin
مرتبط با این بخش
صـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتصـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاانتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای انتخاب شام عروسیراهنمای انتخاب شام عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب باغ و عمارت عکاسی عروسانتخاب باغ و عمارت عکاسی عروستشریفات عروسی, آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیتشریفات عروسی, عکاسی عروس, راهنمای انتخاب کیک عروســیراهنمای انتخاب کیک عروســیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ایده های نو برای جشن عروسیایده های نو برای جشن عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, هزینه عروسی, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, عقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییعقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, عروسی, راهنمای اجرا و برگزاری مراسم عروسی در ترکیهراهنمای اجرا و برگزاری مراسم عروسی در ترکیهتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر