همه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشت

header
Arooskoo Ads
دوشنبه نهم اردیبهشت ۹۸
(24)
(5)
همه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشت

رابطه مقعدی و نزدیکی از پشت یکی از انواع آمیزش جنسی است که در طی آن دخول آلت مرد در ناحیه مقعد زن صورت می‌گیرد. رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت یکی از روابط جنسی نهی شده در پزشکی و همنیطور دین اسلام است. اما به طور معمول آقایان علاقه مند به انجام این نوع آمیزش جنسی می‌باشند و همواره رابطه مقعدی را یکی از لذت بخش ترین رابطه ها به شمار می‌آورند.

 

رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت چیست؟

 

همانطور که اشاره کردیم رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت نوعی آمیزش جنسی است که در آن آلت مرد وارد مقعد زن می‌شود، و با انجام عمل تلمبه زدن (دخول و خروج آلت) مرد به اوج لذت جنسی می‌رسد. اکثر جوان ها در مورد شکل صحیح انجام این رابطه اطلاعات کافی را ندارند که ما در این مقاله از سایت عروسکو سعی کرده ایم به این مورد و چگونگی انجام آن بپردازیم. توجه داشته باشید که رابطه مقعدی می‌بایست با رعایت توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی انجام شود و اهمیت به بهداشت طرفین در این رابطه یک ضرورت است.

 

آماده شدن برای رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت

 

قبل از انجام رابطه مقعدی، زن می‌بایست نسبت به شستشو و تخلیه انتهای روده اقدام کند. تمیز کردن و تخلیه مقعد برای نزدیکی از پشت تقریبا ضروری است. برای تمیز کردن انتهای روده و مقعد می‌توان از تکنیک شستشوی مقعدی یا دوش مقعدی استفاده کرد. شستشوی روده بسیار ساده است به این صورت که بعد از دفع مدفوع و شستشوی ناحیه بیرونی، با وارد کردن چندباره انگشت به داخل مقعد و چرخاندن آن مابقی مدفوع را از ناحیه خارج می‌کنیم. بعد از آن با چندین دفعه وارد کردن آب ولرم به مقعد و خارج کردن آب می‌توان ناحیه انتهای روده را از وجود هرگونه مدفوع پاکسازی کرد. برای وارد کردن آب به داخل مقعد کافیست سر شیلنک را به مقدار کمی در مقعد فرو بریم و حجم کمی از آب ولرم را در آن ناحیه وارد کنیم و سپس با بیرون آوردن شلنگ آب و انجام عمل دفع پاکسازی را انجام دهیم. معمولا سه الی پنج بار شستشوی مقعد با آب کافیست. بعد از انجام عمل شستشوی مقعدی می‌توانید با صابون آن نواحی را بشویید و بعد از خشک کردن خود کمی کرم وازلین را در مقعد و داخل آن بمالید. وازلین می‌تواند تا حدود زیادی به انعطاف پذیری عضله مقعد کمک کند.

 

شروع رابطه مقعدی و وارد کردن آلت در آن

 

قبل از شروع رابطه مقعدی یا همان نزدیکی از پشت بهتر است عمل دخول در واژن صورت گیرد تا از نظر تحریک جنسی زن آمادگی بیشتری پیدا کند. در هنگام رابطه از جلو بهتر است مرد انگشت خود را در مقعد (مقعدی که بعد از شستشو با وازلین چرب شده است) فرو ببرد و اینگونه مقعد را برای ورود آلت آماده کند. اگر حجم و اندازه آلت مرد از حد معمول (12 الی 18 سانتیمتر طول و 3/5 الی 4 اینچ قطر) بزرگ تر است بهتر است از رابطه مقعدی صرفنظر شود.  بعد از اتمام نزدیکی از جلو مرد می‌بایست با استفاده از وازلین یا روان کننده های مقعدی به آرامی انگشت را در مقعد فرو ببرد و این کار را تا 1 الی 2 دقیقه انجام دهد (در برخی موارد مرد برای آماده سازی مقعد زبان خود را روی مقعد می‌چرخاند و لیس می‌زند) و بعد از آن سعی نماید تا به آرامی با دو انگشت خود مقعد را باز کند. بعد از باز شدن مقعد با دو انگشت و چرب شدن وقت آن رسیده تا آلت مرد با حفظ آرامش و با حوصله در مقعد وارد شود. برای اینکار کمی از سر آلت را به آرامی وارد مقعد می‌کنیم و با نگه داشتن دوباره به عقب بر می‌گردانیم، این عمل را آنقدر انجام می‌دهیم تا بتوانیم به مرور حجم بیشتری از آلت را وارد مقعد زن کنیم. استفاده از روان کننده های مقعدی مثل ژل لوبریکانت می‌تواند به دخول راحت تر کمک کند. (ژل لوبریکانت در همه داروخانه ها و با قیمتی ارزان عرضه میشود) در رابطه مقعدی هرگز نباید از بی حس کننده استفاده کرد، بی حس کننده ها مثل لیدوکایین باعث می‌شود تا زن درد را احساس نکند و در صورتی که آسیبی ببیند متوجه آن نشود.

 

رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

در هنگام رابطه مقعدی

 

بعد از عادی شدن و کم شدن درد در ناحیه مقعد، مرد می‌تواند عمل تلمبه زدن را شروع کند، اگر طول آلت مرد بیشتر از 18 سانتیمتر است، توصیه می‌شود تمام طول آلت در مقعد وارد نشود چرا که ممکن است عضله دوم اسفنکر آسیب ببیند. برای نزدیکی از پشت بهتر است از کاندوم استفاده شود اما اگر به هر دلیلی کاندوم استفاده نشود می‌بایست بلافاصله بعد از اتمام رابطه مقعدی، آلت مرد با الکل یا ژل بهداشتی آقایان به خوبی ضد عفونی شود. در هنگام رابطه باید دقت کنید تا ترشحات و مخاط ناحیه مقعد به داخل واژن وارد نشود. همچنین هرگز نباید قبل از شستشوی آلت با آب و صابون مجددا عمل نزدیکی از جلو انجام شود. مدت زمان نزدیکی از پشت هرچقدر بیشتر باشد مقعد انعطاف پذیری بیشتری را پیدا خواهد کرد و همچنین هرچقدر تعداد دفعات رابطه مقعدی بیشتر شود مقعد زن با اندازه و ابعاد آلت شریک جنسی خود سازگاری بیشتری را پیدا خواهد کرد و عمل دخول در مقعد راحت تر انجام می‌شود، این تا حدی است که زن می‌تواند به صورت ایستاده و بدون استفاده از ژل های روان کننده دخول و رابطه از پشت داشته باشد.

 

 

انجام رابطه مقعدی و عادت کردن طرفین رابطه به آن

 

در صورتی که رایطه مقعدی و عمل نزدیکی از پشت بدون مخاطره و یا آسیبی انجام شود. به مرور زمان منجر به علاقمند شدن زن به این رابطه می‌شود، در برخی مواقع بزرگ بودن و کلفت بودن آلت جنسی مرد باعث تحمیل درد و ناراحتی به زن می‌شود که در این صورت ادامه دادن و پافشاری در آن می‌تواند منجر به آسیب دیدن زن شود ولی اگر اصول و قواعد این رابطه بدرستی رعایت شود و زن هم از داشتن چنین رابطه ای لذت ببرد، به مرور هر دو طرف برای ادامه رابطه مقعدی مشتاق تر خواهند شد.

 

نکات بهداشتی در رابطه مقعدی

 

رعایت نکات بهداشتی در رابطه مقعدی یا همان نزدیکی از پشت بسیار مهم تر از سایر موارد توصیه شده بهداشتی در رابطه زناشویی است. تمیز کردن و شستشوی مقعد تنها باعث تمیز شدن آن ناحیه از مدفوع می‌گردد و این بدان معنا نیست که میکروب ها و عوامل عفونت زا در مقعد از بین می‌روند. پس با این حساب می‌بایست نهایت دقت را برای رعایت بهداشت داشته باشیم. بعد از اتمام رابطه مقعدی توصیه میشود طرفین رابطه استحمام کل بدن را انجام دهند و با استفاده از ژل های بهداشتی محل نزدیکی و از جمله واژن را ضد عفونی کنند. مردان برای شستشو دادن آلت خود بهتر است از ژل های بهداشتی آقایان استفاده کنند و در صورتی که این ژل ها در دسترس شان نبود از اسپری الکل برای ضدعفونی ناحیه تناسلی خود استفاده نمایند.

 

عوارض و خطرات رابطه مقعدی

 

عوارض و خطرات رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت شامل طیف گسترده ای از آسیب ها و مشکلات است. نزدیکی از پشت می‌تواند باعث صدمه دیدن عضلات مقعد (عضله ارادی اسفنکر- عضله غیر ارادی اسفنکر) شود، که در این موارد درمان های سخت و طولانی مدتی وجود دارد. از دیگر سو گشاد شدن مقعد هم می‌تواند مشکل آفرین باشد و سبب شود تا شخص دچار بی اختیاری گردد. همچنین ریسک بالای ابتلا انواع عفونت های دستگاه تناسلی در مردان و زنان باعث می‌شود تا رابطه مقعدی یک رابطه جنسی چالش بر انگیز به شمار آید.

 

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج, رابطه جنسی, جنسی, توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمتوصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمجنسی, خانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابخانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابجنسی, آشنایی با انواع آمیزش جنسی در روابط زناشوییآشنایی با انواع آمیزش جنسی در روابط زناشوییجنسی, سوالاتی در مورد نزدیکی، پرسش و پاسخ زناشوییسوالاتی در مورد نزدیکی، پرسش و پاسخ زناشوییعروس, عروسی, جنسی, ترفندهای جالب افزایش لذت جنسی در رابطه زناشوییترفندهای جالب افزایش لذت جنسی در رابطه زناشوییجنسی, عروس, چه مدل لباس هایی باعث تحریک مردان می‌شود؟چه مدل لباس هایی باعث تحریک مردان می‌شود؟عروس, عروسی, جنسی, آشنایی با ارگاسم و ارضای جنسی زنان ؛ نقاط حساس زنان را بشناسید!آشنایی با ارگاسم و ارضای جنسی زنان ؛ نقاط حساس زنان را بشناسید!جنسی, آشنایی با مکالمات زناشویی ؛ کلماتی که مردان را تحریک می‌کند !آشنایی با مکالمات زناشویی ؛ کلماتی که مردان را تحریک می‌کند !جنسی, اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!ازدواج, جنسی, از کجا بفهمیم که مردی عاشقمان شده است؟! نشانه های مرد عاشق چیست؟از کجا بفهمیم که مردی عاشقمان شده است؟! نشانه های مرد عاشق چیست؟, ازدواج, جنسی, دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟, ازدواج, جنسی, آموزش زناشویی مدرن ؛ زناشویی مدرن در چند خطآموزش زناشویی مدرن ؛ زناشویی مدرن در چند خط, جنسی, چه کار کنیم شوهرمان به حرفمان گوش کند؟!چه کار کنیم شوهرمان به حرفمان گوش کند؟!, ازدواج, جنسی, جنتلمن کیست؟ مرد جنتلمن چه خصوصیاتی دارد؟جنتلمن کیست؟ مرد جنتلمن چه خصوصیاتی دارد؟, ازدواج, جنسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

15 نظر
منا میلانی
جمعه دوازدهم اسفند ۰۱
پاسخ
(2)
(2)
منا میلانی
جواب سوالم رو کي ميتونم ببينم
پاسخ عروس کو
کاربر عزیز، تایید یا پاسخ هر نظر 24 تا 48 ساعت زمان می‌برد
پاسخ مدیر سایت
منا میلانی
جمعه دوازدهم اسفند ۰۱
پاسخ
()
(4)
منا  میلانی
سلام وقت بخي همسرم بيشتر دوست داره که از پشت با من رابطه داشته باشه و نزديکي کردن از پشت براي من خيلي سخت هستش و چون نميتونم همسرم گفته که صيغه ميکنه راهنمايي کنيد که قبول کنم همسرم صيغه کنه يا راهي داريد که من بتونم از پشت انجام بدم ممنون
پاسخ عروس کو
مشکل شما نیاز به جلسات مشاوره خانواده دارد
پاسخ مدیر سایت
زهرا
یکشنبه سیزدهم آذر ۰۱
پاسخ
(4)
()
زهرا
سلام وقتتون بخير..بعد از پاکسازي مقعد باز هم مدفوع به الت همسرم خورد و اون بي احتياطي کرد و با همون حال وارد واژنم کرد بعد رابطه هم خيلي خونريزي از پشت داشتم..چه خطراتي ممکنه به وجود بياد خيلي استرس دارم که دچار ايدز بشم..اگه امکانش هست سريعتر جوابمو بدين خيالم راحت شه
پاسخ عروس کو
سلام دچار ایدز نخواهید شد، سریعا به پزشک زنان ماجعه کنید
پاسخ مدیر سایت
کسری
یکشنبه سیزدهم آذر ۰۱
(11)
(5)
کسری
چه ربطی به ایدز داره
علی
شنبه بیست و دوم مرداد ۰۱
پاسخ
(6)
(5)
علی
عالی یک کلام
باران
پنج شنبه بیست و ششم خرداد ۰۱
پاسخ
(12)
(7)
باران
چرا بعد از آب گذاشتن و تميزي مقعد موقع نزديکي مدفوع خارج مي‌شود؟؟؟
پاسخ عروس کو
سلام دوست عزیز، بدلیل طولانی بودن طول روده، امکان پاکسازی صد در صدی آن وجود ندارد، مگر با استفاده از داروهایی خاص که به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، با این وصف در هنگام نزدیکی و تحریک انتهای روده باقیمانده مدفوع در سراسر روده به محل تخلیه نزدیک می‌شوند و باعث می‌شود تا مدفوع دیده شود، به طور کل رابطه مقعدی بسیار پر ریسک است و خطر ابتلا به انواع عفونت ها وجود دارد، همچنین ناحیه مقعدی آسیب می‌بیند و در دراز مدت شقاق و بواسیر می‌شود، توصیه می‌شود این رابطه را تا حد امکان محدود کنید
پاسخ مدیر سایت