جنتلمن کیست؟ مرد جنتلمن چه خصوصیاتی دارد؟

header
Arooskoo Ads
جمعه چهاردهم شهریور ۹۹
(13)
(2)
جنتلمن کیست؟ مرد جنتلمن چه خصوصیاتی دارد؟

معنی جنتلمن چیست؟

فایل صوتی مقاله مرد جنتلمن کیست؟

اگر در شروع یک رابطه هستید حتما برایتان مهم است که طرف مقابل تان انسانی فرهیخته و قابل اعتماد باشد و از هر نظر بتوانید روی او حساب کنید، واضح است که اینها همگی خصوصیات یک مرد جنتلمن است مهم ترین فاکتور برای جنتلمن بودن یک مرد اینست که بتوانید به او اعتماد کنید و یا مایل باشید با او چیزی را به اشتراک بگذارید (نشریه آکسفورد انگلستان) حتما یک جنتلمن واقعی ویژگی های شاخصی دارد. که می‌تواند هر زنی را شیفته خود کند و این خصوصیات بارز باعث می‌شود که از مردان دیگر متمایز (یا کمی متمایز) باشند. در لغت نامه های متعددی جنتلمن به معنای مرد با شخصیت و مودب، کسی که باوقار و نجیب بوده و همه اصول و قواعد اجتماعی، فرهنگی، دینی، اخلاقی و... جامعه را رعایت می‌کند. مردی که در خانواده اصیل و اصل و نسب دار و فرهیخته (در فرهنگ آمریکایی ها خانواده ثروتمند می‌توانند فرزند جنتلمن داشته باشند) به دنیا آمده و بسیار آقا منشانه تربیت و بزرگ شده است. او بسیار دلیر و شجاع و همچنین با شرف است.

مردان جنتلمن چه خصوصیاتی دارند؟

مرد جنتلمن رفتارهای خاص خود را دارد. هنگام ملاقات با شما و خانوادتان بسیار مردانه و موجه رفتار می‌کند. و به آداب و رسوم وسنت ها بسیار بسیار احترام گذاشته و پایبند قواعد و قانون است. او به بهترین شکل با گفتار و رفتارش این را به شما نشان می‌دهد که بسیار قابل اعتماد است. اگر مرد جنتلمن در شرایطی دشوار و یا غیر معقول قرار بگیرد حتما تصمیمی خواهد گرفت که باعث سرافکندگی او نخواهد شد و همواره شخصیت خود را برتر نگه می‌دارد. یک جنتلمن خود را بی عیب و نقص نمی‌داند. ولی تمام تلاشش را می‌کند تا همسرش احساس آرامش و امنیت داشته باشد، به قول هایی که می‌دهد و حرف هایی که می‌زند متعهد است. او استانداردهای خود را دارد و آنچه را از خودش توقع دارد؛ از دیگران نیز انتظار دارد. جنتلمن واقعی به دیگران اعتماد می‌کند مگر آنکه خلافش ثابت شود و هیچگاه منطق و خرد را فدای احساساتی فانی نمی‌کند. جنتلمن واقعی نیازی ندارد خود را به دیگران ثابت کند و یا ادا در بیاورد بلکه جنتلمن واقعی در سرشت و نهان خود این خصوصیات و محسنات را داشته و دارد.

  • یک جنتلمن چگونه صحبت می‌کند؟

او با شما بهترین نحوه برخورد را دارد دقیقا همان چیزی که انتظار دارید، چون بر این باور است که زنان، شایسته و لایق بهترین ها هستند. شاید برایتان شعر عاشقانه نخواند، اما با گرمی صحبت کردن و فشردن دستانتان حتما آرامشی عمیق در قلب تان ایجاد می‌کند. مرد جنتلمن آرام و شمرده صحبت می‌کند. خواسته های شما را با دل و جان می‌شنود و به خوبی درک می‌کند. و تصمیمتان هر چه باشد، با احترام برخورد می‌کند اگر تصمیم غلطی گرفته باشید حتما سعی می‌کند با حفظ احترام و آرامش شما را از تصمیم اشتباهتان منصرف کند به گونه ای که ناراحت و آزرده نشوید. فراموش نکنید که مرد جنتلمن نیاز به زن جنتلمن و فرهیخته دارد و از زندگی در کنار انسان های حقیر به مرور زمان رفتارش تغییر می‌کند.

  • وقتی یک جنتلمن عصبانی می‌شود چگونه رفتار می‌کند؟

خب طبیعی است که همه ما انسان ها عصبانی شویم. اما یک جنتلمن حتی در مواقع عصبانیت آرامش خود را حفظ می‌کند (البته همیشه اینطور نیست) ؛ و اجازه نمی‌دهد غریزه آنی خشم، بر شخصیت اش خدشه ای وارد کند. و مهم تر از آن اینست که ناراحتی اش را سر شما خالی نمی‌کند. او همواره سعی می‌کند که باعث ناراحتی شما نشود اما در زندگی مشترک هر چیزی ممکن است اتفاق بیافتد. او از الفاظ رکیک، جوک های نامناسب، و حرف هایی که موجب ناراحتی و رنجش شما شود استفاده نمی‌کند. مرد جنتلمن هرگز نیش و کنایه نمی‌زند و نقاط ضعف شما را به سرتان نمی‌زند.

  • نحوه برخورد یک جنتلمن در رستوران، کافی شاپ و... چگونه است؟

وقتی با هم قرار است جایی بروید هنگام ملاقات با شما بسیار محترمانه برخورد می‌کند. اگر عینک و کلاه داشته باشد آن را برمی دارد. (در فرهنگ غربی ها متداول است) و هنگام دست دادن بسیار محترم به نظر می‌رسد در ماشین، در خانه و...همیشه همان انسان محترم به نظر می‌رسد. و حتی شاید در رستوران صندلی را برایتان عقب می‌کشد تا شما راحت بنشینید. وقتی گارسون منو را می‌آورد اول منتظر اتنخاب شماست و بعد خودش غذایش را انتخاب می‌کند. مرد جنتلمن انتهای نوشیدنی اش را نمی‌نوشد و مقداری از آن را ته لیوان باقی می‌گذارد. در موقع غذا خوردن صدای قاشق و چنگال را در ظرف در نمی‌آورد (بیش از حد) و با دقت و آرامی غذایش را میل می‌کند. او در جمع حواسش به صحبت کردن هایش هست. و در کل آدم وراج و یا بذله گویی نیست و الکی صحبت نمی‌کند. و به این دلیل است دیگران برای حرف و قول اش ارزش قائل می‌شوند.

  • استایل یک مرد جنتلمن چگونه است؟

یکی از ویژگی های مرد جنتلمن اصلاح سر و صورت اش است. که همیشه رعایت می‌کند. عطر و ادکلن خوشبو با رایحه ای دلنشین و رد بو دار متناسب با فصل استفاده می‌کند. قطعاً نوع لباس پوشیدن یک جنتلمن، روی نحوه برخورد دیگران اثرگذار است. یک آقای خوش پوش، متناسب با فصل، موقعیت ( محل کار، میهمانی و...) لباس خود را انتخاب می‌کند. از جواهرات و زیورآلات استفاده نمی‌کند. هرگز آرایش نمی‌کند و فقط موهای ابروانش را کوتاه و مرتب نگه می‌دارد. ساعت مچی، عینک دودی، دکمه سرآستین و گیره کروات (در فرهنگ غرب) از موارد مورد علاقه یک جنتلمن است. باید در نظر گرفت که مرد جنتلمن اگر بر اساس مد روز لباس بپوشد باید زود به زود برای خرید لباس هزینه کند. و مدام حواسش به صنعت مد باشد. پس ترجیح می‌دهد شیک پوش باشد تا پیرو مد.  او اصلاً برای تحریک و خود نمایی به ظاهر خود نمی‌رسد. و بر این باور است که یک مرد جنتلمن باید همیشه آراسته، عزتمند و با وقار باشد.

  • راه رفتن یک مرد جنتلمن چگونه است؟

در موقع راه رفتن با عزت و اعتماد به نفس گام بر می‌دارد. دستانش را در جیب شلوار، کت یا پالتواش نمی‌کند.( در هوای سرد ممکن است ولی معمولا از دستکش و یا چتر استفاده می‌کند). قفسه سینه را جلو می‌دهد. صاف و بدون قوز راه می‌رود. موقع سلام و احوالپرسی عینک دودی را در می‌آورد. یک جنتلمن واقعی برای خودش و وجودش ارزش قائل است. و در این روزهای کرونایی، قرارهای بیهوده را کنسل می‌کند. و فقط برای کارهای واجب بیرون از خانه می‌رود. او کاملاً مجهز با دستکش و ماسک و ضد عفونی کننده جیبی یا پد الکلی از خانه خارج می‌شود. یک جنتلمن کسی است که به خودش احترام می‌گذارد. و متقابلاً مورد احترام قرار می‌گیرد.

 

  • آیا مرد جنتلمن متعهد است؟

مهمترین اصل زندگی مردان جنتلمن تعهد و تاهل آنها است. مرد جنتلمن از اینکه متاهل باشد لذت می‌برد و بیشتر از آن از اینکه متعهد باشد کیفور می‌شود و غرق در لذت خواهد بود زمانی که به زن خود وفادار باقی بماند. مرد جنتلمن هرگز در شان و شخصیت خود نمی‌بیند که بخواهد با زنی غیر از همسرش به حوس رانی بپردازد و خود را کوچک کند و یا مورد ارزیابی دیگران قرار بگیرد، این مردها معمولا همه چیزشان همسرشان است و از این بابت نهایت آرامش و خوشحالی را دارند. در کار و مسئولیتی که دارند هم متعهد هستند و سعی می‌کنند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

 

 

 

ساده ترین روش برای تشخیص مرد جنتلمن این است که توجه کنید مردم غریبه و یا آشنا با او چگونه برخورد می‌کنند، آیا برخورد آنها با او محترمانه است و از لغات رکیک در گفتگو هایشان استفاده نمی‌کنند؟ شوخی های کوچه بازاری نمی‌کنند؟ و ... اگر فردی در بین دوستان اش هم محترم باشد و دوست های محترمی داشته باشد حتما مرد جنتلمن مورد نظر شماست. در آخر باید اشاره کنیم که مرد جنتلمن الزاما پولدار نیست و لزوما از خانواده اعیان و اشراف نیست بلکه راه و رسم انسانیت و معرفت را به خوبی می‌داند و همواره و در روزهای سخت می‌توانید روی او حساب کنید این مهمترین خصوصیتی است که ممکن است مردان پولدار نداشته باشند. پس نتیجتا پول نمی‌تواند شخصیت ایجاد کند چه بسیار افرادی که پولدار هستند اما تا زمانی که پرینت حساب بانکی شان را چک نکنید اصلا حاضر نمی‌شوید جواب سلامشان را هم بدهید!!!

 

مهمترین و اساسی ترین نکته این است که مرد جنتلمن نیاز به زن جنتلمن دارد! اگر زنی بخواهد هر طور دوست داشته باشد بر خورد کند و هر لفظی می‌پسندد به کار ببرد معمولا باعث دل زدگی مرد جنتلمن می‌شود مگر اینکه عشقی در میان باشد و ازدواج شکل بگیرد که در اینصورت و با گذشت چند سال زندگی دیگر اثری از مرد جنتلمن باقی نخواهد ماند.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج, روش های موفق خواستگاری و ازدواجروش های موفق خواستگاری و ازدواجازدواج, راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج, راهنمای برنامه ریزی عروسیراهنمای برنامه ریزی عروسیازدواج, سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج, همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی, ازدواج, رازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانرازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانازدواج, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, رازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندرازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندازدواج, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج, رابطه جنسی, جنسی, توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمتوصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمجنسی, همه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتهمه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتجنسی, خانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابخانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابجنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر