توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهم

Arooskoo Ads
جمعه سی ام فروردین ۹۸
(5)
(0)
توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهم

داشتن رابطه زناشویی و آمیزش جنسی یکی از تفریحات و سرگرمی های هر زن و شوهری است، بویژه اگر زندگی زناشویی در آغاز راه باشد و تازه عروس و تازه داماد بخواهند بیشترین لذت را از یکدیگر ببرند. بعد از سپری شدن شب زفاف و ایجاد پیوند جنسی زن و شوهر، همواره می بایست در رابطه جنسی به نکات بهداشتی نیز توجه ویژه داشت تا بدین واسطه طرفین از رابطه زناشویی خود نهایت لذت را ببرند و خدایی ناکرده مبتلا به بیماری های مقاربتی و عفونی نشوند. ما در این مقاله از سایت عروسکو سعی کرده ایم تا توصیه های بهداشتی زناشویی را بطور مختصر و مفید خدمتتان ارائه کنیم.

 

توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی

 

رابطه زناشویی و آمیزش جنسی زن و شوهر می بایست در محیطی آرام و پاکیزه انجام پذیرد اهمیت بالای رضایت جنسی و بعبارتی دیگر داشتن آمادگی برای برقراری رابطه زناشویی در طرفین رابطه بسیار مهم است. در ادامه به بیان چند نکته بهداشتی در رابطه زناشویی می پردازیم.

 

1- رعایت بهداشت عمومی بدن

اگر در رابطه زناشویی طرفین رابطه بدنی پاکیزه و خوش بو داشته باشند و همچنین موهای زائد را اصلاح کرده باشند، باعث می گردد تا خاطره ای خوش و درجه یک را از نزدیکی شان رقم بزنند و همین مسئله سبب می شود تا میل جنسی و گرایش آن در زن و شوهر افزایش یابد. علاقه ی زن و شوهر برای داشتن رابطه زناشویی بسیار مهم است.

2- انتخاب مکانی تمیز برای رابطه زناشویی

یکی از ترفندهایی که سبب می شود تا رابطه زناشویی از یکنواختی به دور بماند، تغییر محل نزدیکی است. شما می تواند علاوه بر تخت خواب در محل های دیگری همجون حال و پذیرایی ، حمام ، اتاق مهمان و ... با یکدیگر رابطه داشته باشید. برخی از زن و شوهر ها تمایل دارند تا در مسافرت و در مکانی از جمله هتل با هم نزدیکی داشته باشند. با اینجال زن و شوهر همواره می بایست از تمیزی و پاکیزکی محیط اطمینان حاصل کنند. اگر محل نزدیکی آلوده باشد بسیار احتمال دارد که این آلودگی ها به آنها (بویژه خانمها) منتقل شود. پس سعی کنید تا محل مناسبی را برای اینکار انتخاب کنید و از رو انداز و پارچه های تمیز برای زیر انداز استفاده کنید. اگر در هتل یا مسافر خانه هستید این موضوع بیشتر اهمیت پیدا خواهد کرد.

3- استفاده از ژل های بهداشتی آقایان و خانم ها

استفاده از ژل بهداشتی بعد از انجام هر نزدیکی می تواند بسیار مفید باشد، ژل های بهداشتی در نمونه های ایرانی و خارجی بوده که در تمام داروخانه ها با قیمتی ارزان عرضه می شوند و به دو نوع ژل بهداشتی آقایان و ژل بهداشتی بانوان وجود دارد. بهتر است هر دو طرف از این ژل ها و در هنگام استحمام استفاده نمایند. این ژل های عوارضی ندارد. از جمله فواید استفاده از ژل های بهداشتی برای بانوان می توان به مواردی همچون: تنظیم ph واژن و دهانه رحم ، خاصیت آنتی باکتریالی و ضد قارچی، جلوگیری از انواع عفونت ها، پیشگیری از ابتلا به سرطان رحم و ... اشاره کرد. همچنین استفاده از ژل بهداشتی آقایان اثرات مثبتی همچون: تسکین دهنده التهابات پوستی، جلوگیری از انواع قارچ های پوستی یا عفونت های رایج دیگر، کاهش التهاب بیضه ها و... می توان نام برد.

4- انجام نزدیکی از پشت یا همان رابطه مقعدی

رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت در شمار روابط نرمال یا سالم زناشویی قلمداد نمی شود و اکثرا به زوجین توصیه می گردد تا از انجام این نوع نزدیکی خودداری به عمل آورند. رابطه مقعدی از لحاظ بهداشتی یک رابطه خطرناک است همانطور که می دانید در محل انتهای روده و مقعد انواع زیادی از میکروب ها و عوامل بیماری زا و عفونت زا وجود دارند که می توانند در آینده مشکل آفرین باشند. برای انجام این رابطه رعایت نکات زیر الزامیست.

- قبل از رابطه مقعدی زن می بایست نسبت به شستشو و تخلیه روده اقدام نماید.

- استفاده از کاندوم برای رابطه مقعدی می تواند تا حدود زیادی موثر باشد.

- در هنگام انجام رابطه مقعدی هرگز آلت را به داخل واژن وارد نکنید.

- بعد از اتمام رابطه مقعدی بلافاصله به سرویس بهداشتی یا حمام مراجعه کنید و محل های آلوده را با آب و صابون بشویید.

- از ژل های بهداشتی استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به ژل بهداشتی آلت را با الکل ضد عفونی کنید و در اسرع وقت برای همسرتان ژل بهداشتی تهیه نمایید.

 

رعایت بهداشت فردی و اهمیت دادن به آن در رابطه زناشویی از اهمیت بسیاری برخوردار است، رعایت نکات گفته شده در بالا می تواند تا حد زیادی در حفظ سلامت و شادابی رابطه تان موثر واقع شود. در صورتی که یکی از طرف های رابطه دچار بیماری و یا عفونتی شود شما باید برای مدت زیادی منتظر بهبودی او بمانید و هزینه های زیادی را برای درمان پرداخت کنید. پس به مانند همیشه می توان نتیجه گرفت که پیشگری بهتر از درمان است.

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش