توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهم

header
Arooskoo Ads
جمعه سی ام فروردین ۹۸
(10)
(1)
توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهم

داشتن رابطه زناشویی و آمیزش جنسی یکی از تفریحات و سرگرمی های هر زن و شوهری است، بویژه اگر زندگی زناشویی در آغاز راه باشد و تازه عروس و تازه داماد بخواهند بیشترین لذت را از یکدیگر ببرند. بعد از سپری شدن شب زفاف و ایجاد پیوند جنسی زن و شوهر، همواره می‌بایست در رابطه جنسی به نکات بهداشتی نیز توجه ویژه داشت تا بدین واسطه طرفین از رابطه زناشویی خود نهایت لذت را ببرند و خدایی ناکرده مبتلا به بیماری های مقاربتی و عفونی نشوند. ما در این مقاله از سایت عروسکو سعی کرده ایم تا توصیه های بهداشتی زناشویی را بطور مختصر و مفید خدمتتان ارائه کنیم.

 

توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی

 

رابطه زناشویی و آمیزش جنسی زن و شوهر می‌بایست در محیطی آرام و پاکیزه انجام پذیرد اهمیت بالای رضایت جنسی و بعبارتی دیگر داشتن آمادگی برای برقراری رابطه زناشویی در طرفین رابطه بسیار مهم است. در ادامه به بیان چند نکته بهداشتی در رابطه زناشویی می‌پردازیم.

 

1- رعایت بهداشت عمومی بدن

اگر در رابطه زناشویی طرفین رابطه بدنی پاکیزه و خوش بو داشته باشند و همچنین موهای زائد را اصلاح کرده باشند، باعث می‌گردد تا خاطره ای خوش و درجه یک را از نزدیکی شان رقم بزنند و همین مسئله سبب می‌شود تا میل جنسی و گرایش آن در زن و شوهر افزایش یابد. علاقه ی زن و شوهر برای داشتن رابطه زناشویی بسیار مهم است.

2- انتخاب مکانی تمیز برای رابطه زناشویی

یکی از ترفندهایی که سبب می‌شود تا رابطه زناشویی از یکنواختی به دور بماند، تغییر محل نزدیکی است. شما می‌تواند علاوه بر تخت خواب در محل های دیگری همجون حال و پذیرایی، حمام، اتاق مهمان و ... با یکدیگر رابطه داشته باشید. برخی از زن و شوهر ها تمایل دارند تا در مسافرت و در مکانی از جمله هتل با هم نزدیکی داشته باشند. با اینجال زن و شوهر همواره می‌بایست از تمیزی و پاکیزکی محیط اطمینان حاصل کنند. اگر محل نزدیکی آلوده باشد بسیار احتمال دارد که این آلودگی ها به آنها (بویژه خانمها) منتقل شود. پس سعی کنید تا محل مناسبی را برای اینکار انتخاب کنید و از رو انداز و پارچه های تمیز برای زیر انداز استفاده کنید. اگر در هتل یا مسافر خانه هستید این موضوع بیشتر اهمیت پیدا خواهد کرد.

3- استفاده از ژل های بهداشتی آقایان و خانم ها

استفاده از ژل بهداشتی بعد از انجام هر نزدیکی می‌تواند بسیار مفید باشد، ژل های بهداشتی در نمونه های ایرانی و خارجی بوده که در تمام داروخانه ها با قیمتی ارزان عرضه می‌شوند و به دو نوع ژل بهداشتی آقایان و ژل بهداشتی بانوان وجود دارد. بهتر است هر دو طرف از این ژل ها و در هنگام استحمام استفاده نمایند. این ژل های عوارضی ندارد. از جمله فواید استفاده از ژل های بهداشتی برای بانوان می‌توان به مواردی همچون: تنظیم ph واژن و دهانه رحم، خاصیت آنتی باکتریالی و ضد قارچی، جلوگیری از انواع عفونت ها، پیشگیری از ابتلا به سرطان رحم و ... اشاره کرد. همچنین استفاده از ژل بهداشتی آقایان اثرات مثبتی همچون: تسکین دهنده التهابات پوستی، جلوگیری از انواع قارچ های پوستی یا عفونت های رایج دیگر، کاهش التهاب بیضه ها و... می‌توان نام برد.

4- انجام نزدیکی از پشت یا همان رابطه مقعدی

رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت در شمار روابط نرمال یا سالم زناشویی قلمداد نمی‌شود و اکثرا به زوجین توصیه می‌گردد تا از انجام این نوع نزدیکی خودداری به عمل آورند. رابطه مقعدی از لحاظ بهداشتی یک رابطه خطرناک است همانطور که می‌دانید در محل انتهای روده و مقعد انواع زیادی از میکروب ها و عوامل بیماری زا و عفونت زا وجود دارند که می‌توانند در آینده مشکل آفرین باشند. برای انجام این رابطه رعایت نکات زیر الزامیست.

- قبل از رابطه مقعدی زن می‌بایست نسبت به شستشو و تخلیه روده اقدام نماید.

- استفاده از کاندوم برای رابطه مقعدی می‌تواند تا حدود زیادی موثر باشد.

- در هنگام انجام رابطه مقعدی هرگز آلت را به داخل واژن وارد نکنید.

- بعد از اتمام رابطه مقعدی بلافاصله به سرویس بهداشتی یا حمام مراجعه کنید و محل های آلوده را با آب و صابون بشویید.

- از ژل های بهداشتی استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به ژل بهداشتی آلت را با الکل ضد عفونی کنید و در اسرع وقت برای همسرتان ژل بهداشتی تهیه نمایید.

 

رعایت بهداشت فردی و اهمیت دادن به آن در رابطه زناشویی از اهمیت بسیاری برخوردار است، رعایت نکات گفته شده در بالا می‌تواند تا حد زیادی در حفظ سلامت و شادابی رابطه تان موثر واقع شود. در صورتی که یکی از طرف های رابطه دچار بیماری و یا عفونتی شود شما باید برای مدت زیادی منتظر بهبودی او بمانید و هزینه های زیادی را برای درمان پرداخت کنید. پس به مانند همیشه می‌توان نتیجه گرفت که پیشگری بهتر از درمان است.

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج, رابطه جنسی, جنسی, همه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتهمه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتجنسی, خانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابخانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابجنسی, آشنایی با انواع آمیزش جنسی در روابط زناشوییآشنایی با انواع آمیزش جنسی در روابط زناشوییجنسی, سوالاتی در مورد نزدیکی، پرسش و پاسخ زناشوییسوالاتی در مورد نزدیکی، پرسش و پاسخ زناشوییعروس, عروسی, جنسی, ترفندهای جالب افزایش لذت جنسی در رابطه زناشوییترفندهای جالب افزایش لذت جنسی در رابطه زناشوییجنسی, عروس, چه مدل لباس هایی باعث تحریک مردان می‌شود؟چه مدل لباس هایی باعث تحریک مردان می‌شود؟عروس, عروسی, جنسی, آشنایی با ارگاسم و ارضای جنسی زنان ؛ نقاط حساس زنان را بشناسید!آشنایی با ارگاسم و ارضای جنسی زنان ؛ نقاط حساس زنان را بشناسید!جنسی, آشنایی با مکالمات زناشویی ؛ کلماتی که مردان را تحریک می‌کند !آشنایی با مکالمات زناشویی ؛ کلماتی که مردان را تحریک می‌کند !جنسی, اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!ازدواج, جنسی, از کجا بفهمیم که مردی عاشقمان شده است؟! نشانه های مرد عاشق چیست؟از کجا بفهمیم که مردی عاشقمان شده است؟! نشانه های مرد عاشق چیست؟, ازدواج, جنسی, دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟, ازدواج, جنسی, آموزش زناشویی مدرن ؛ زناشویی مدرن در چند خطآموزش زناشویی مدرن ؛ زناشویی مدرن در چند خط, جنسی, چه کار کنیم شوهرمان به حرفمان گوش کند؟!چه کار کنیم شوهرمان به حرفمان گوش کند؟!, ازدواج, جنسی, جنتلمن کیست؟ مرد جنتلمن چه خصوصیاتی دارد؟جنتلمن کیست؟ مرد جنتلمن چه خصوصیاتی دارد؟, ازدواج, جنسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر