اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!

header
Arooskoo Ads
چهارشنبه دهم مهر ۹۸
(6)
(0)
اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!

در این مقاله از سایت عروسکو سعی کرده ایم تا اطلاعات مهم و در عین حال علمی را در خصوص انتخاب مرد زندگی و خصوصیات بد رفتاری آنها خدمتتان ارائه نماییم. به طور کلی هر فرد مجموعه ای از خلقیات و رفتارهای خوب، بد و زشت ! است که این برگرفته از نوع فرهنگ و تربیت خانوادگی و در واقع محیطی است که آن شخص در آنجا رشد یافته است. ما در این مطلب (که الهام گرفته از زندگی یک زوج جوان تهرانی) است، به بررسی خصایص و رفتارهای بد و غیر قابل اصلاح مردان می‌پردازیم و در آخر با نتایج علمی ارائه شده اثبات خواهیم کرد که فقط داشتن یکی از این خصوصیات بد رفتاری و فرهنگی در مرد می‌تواند تا چه اندازه مخرب و مشکل آفرین جلوه کند.

 

خصوصیات بد مردان/ ویژگی شوهر بد

در ادامه به بیان خصوصیات رفتاری بسیار بد و تقریبا اصلاح ناپذیر در مردان می‌پردازیم و در همین ابتدا باید اشاره کنیم که هرچه سن مرد بیشتر باشد احتمال اصلاح و یا امکان مدیریت/سازش با این رفتارها کاهش می‌یابد، طبق تحقیقات صورت گرفته مردان تا زیر 30 دارای انعطاف بسیاری در تصحیح رفتارهای غلط خود هستند و از سن 30 الی 40 سالگی تا 30 درصد امکان متعادل سازی رفتاری در آنها وجود دارد و در سنین بالای 40 سال این امکان به زیر 3 درصد می‌رسد! پس همانطور که گفته شد پارامتر سن بسیار اهمیت داشته و در موارد زیادی تاثیر گذار بوده است. اگر همسر یا خواستگار شما یکی از این خصوصیات را داشت، بهتر است در مورد ادامه رابطه تان تجدید نظر کنید و کمی واقع بین باشید.

 

1- مردان بی احساس و سرد

این دسته از مردان در برخورد با چالش ها و معضلات احساسی خانواده دچار مشکل می‌شوند و معمولا عدم توانایی آنها در مدیریت عاطفی همسر باعث بسیاری از مشکلات می‌شود تا آنجایی که رفته رفته روابط زناشویی و زندگی مشترک به سوی سردی و بی هدفی سوق پیدا کند و در چنین شرایطی امکان رشد و پیشرفت از هر دوی آنها و فرزندان گرفته می‌شود. مردان بی احساس و سرد معمولا باعث آزردگی خاطر همسر خود می‌شود و زن در چنین رابطه ای بسیار آسیب پذیر خواهد بود (به ویژه در جامعه) به گونه ای که در برخورد با مردان دیگر همواره این ضعف و خلا احساسی شوهر را به یاد می‌آورد.

 

2- مردان وابسته به مادر

در بسیاری از موارد و با استناد به نظریه های روانشناسان مطرح به ویژه از دیدگاه فروید، پسرها وابستگی زیادی به مادر و دخترها وابستگی زیادی به پدر دارند، که خود این موضوع در صورتی که بیش از حد معمول اش باشد به یک چالش و آسیب رفتاری بدل خواهد شد. مردانی که وابستگی و فرمانبرداری زیادی از مادر خود دارند هرگز نمی‌توانند در زندگی مشترک تصمیم گیرنده نهایی باشند و همواره این مادر آنها ست که برای زندگی شما تصمیم اتخاذ خواهد کرد. به طور کل مردانی که تا سنین بیش از 35 سالگی مجرد بوده اند این آسیب رفتاری ممکن است در آنها بیش از جوان ترها دیده شود. علاوه بر موارد گفته شده و به طور کلی مردی که قوه ی تصمیم گیری و ابتکار عمل اش سلب شده باشد هرگز گزینه مناسبی برای زندگی مشترک نیست چرا که توانمندی سرپرستی و مدیریت همسر و خانواده را ندارد.

 

3- مردان خسیس و مال اندوز

این خصیصه معروف از قدیم نیز بر اهمیت سنجش آن تاکید شده است و فی الواقع مردان خسیس هرگز نمی‌توانند شوهران خوبی باشند، الگوی خساست تنها جنبه مالی نداشته و زمانی که در شخصی بروز می‌کند در همه ارکان رفتاری آن شخص نمود خواهد داشت. این موضوع تا حدی مهم است که خداوند در قرآن کریم در سرزنش این افراد می‌فرمایند: " بگو اگر شما مالک گنجینه‏‌هاى رحمت پروردگارم بودید باز هم از بیم خرج کردن قطعا امساک مى‌‏ورزیدید" مردان خسیس و مال اندوز هرگز از زندگی خود لذت نمی‌برند و همچنین در کار و شغل شان نیز هرگز به جایگاهی که استحقاق اش را دارند، دست نخواهند یافت و این تبعات بدون شک در زندگی و آینده همسر افراد خسیس نیز تاثیرات منفی بجای می‌گذارد.

 

4- مشکلات زمینه ای/ روانی در مردان

مشکلات روانی و اختلالات آن ممکن است در هر فردی دیده شود و بی تردید این مشکلات نشات گرفته از دوران کودکی یا گذشته فرد است. اینکه تا چه اندازه توان تحلیل و شناسایی آنها را در طرف مقابلتان داشته باشید امری پر اهمیت است. اما هرگز وجود یا عدم وجود این مشکلات در ارتباط با فهم و دانش شما نیست، بعبارتی دیگر ممکن است مردی دچار اختلالات روانی باشد ولی از نظر شما (غیر متخصص) به نظر عادی بیاید. در کل مطالعه در این زمینه و کمک گرفتن از یک متخصص می‌تواند تا حد زیادی شما را در تشخیص تان یاری رساند. بعنوان مثال اگر مردی در برخورد با سایرین دائما رنگ پریده می‌شود، عرق می‌کند و یا پوست دست خود را می‌خراشد، اینها هرگز نشانه خوبی نیست. تیک های عصبی و سایر موارد اینچنینی نشان از یک مشکل روانی حاد در فرد است.

 

5- مردان بی توجه و بی عرضه

اگر در اوایل آشنایی و یا آغاز زندگی تان (دوره ای که مرد تمایل دارد بیشتر با همسر خود تنها باشد) متوجه شدید که مرد به بسیاری از مسائل بی توجه است و میلی برای نزدیک شدن به شما ندارد و یا سعی می‌کند وقتش را با موبایل یا صحبت کردن با دیگران تلف کند. حتما در مورد این شخص بیشتر تعمل کنید. این خصوصیات رفتاری در دراز مدت بنیان خانواده را متزلزل خواهد کرد و مرد بی توجه معضلی بسیار مهم است. خصوصیت دیگر مردان بی توجه معمولا بی عرضگی است مردان بی عرضه معمولا سعی می‌کنند این خصیصه را از چشم سایرین پنهان کنند و خود را بسیار مسلط و مبتکر نشان دهند این در حالی است که تمامی تلاش هایشان نشان از ضعف درونی آنها ست، مرد بی عرضه قوه تصمیم گیری ندارد، مرد بی عرضه تحت سیطره پدر و مادر خود است (این موضوع با احترام گذاشتن مرد به پدر و مادر متفاوت است)، مرد بی عرضه توان پیشرفت در کار و حرفه ی خود را ندارد و آخر اینکه مرد بی عرضه توان تامین مالی همسر و خانواده خود را حتی در حد کفایت ندارد و مدام در کارش از این شاخه به آن شاخه می‌پرد!

 

6- مردان کم توان جنسی

مردانی که برای سالهای زیاد مجرد بوده اند و در سنین بالای 40 سال ازدواج می‌کنند، معمولا دچار کم توانی یا بعبارتی همان زود انزالی یا مشکلات نعوظ هستند و در رابطه جنسی شان حالتی سردرگم و گیج به نظر می‌رسند، این مردان احساساتی از خود بروز نمی‌دهند و از نظر عشق بازی و نوازش همسر ضعف دارند. در حقیقت این مردان توان مدیریت کردن یک رابطه جنسی را ندارند و این موضوع زمانی مهم و پر رنگ می‌شود که زن در رابطه جنسی ارضا نگردد و بدین وسیله متحمل فشار روانی شود. عدم توجه دسته از مردان به ارضا شدن و لذت بردن خانم ها در راطه جنسی می‌تواند سبب از هم پاشیدگی خانواده و بدتر از آن باشد.

 

جمع بندی

همانطور که مطرح شد هریک از موارد فوق می‌تواند مسبب جدایی و طلاق در زندگی مشترک شوند و به طور جدی روابط زن و شوهری را تحت تاثیر خود قرار دهند. خصوصیات بدی که در این مطلب از مردان گفته شد معمولا اصلاح ناپذیر است این درحالی است که بسیاری دیگر از خصوصیات های بد در مردان، درست شدنی یا قابل اصلاح است، معضلاتی مثل: بد خلقی، اعتیاد، بی سوادی یا کم سوادی، بی کاری، بی پولی، بد دهنی، تندخویی و...

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج, روش های موفق خواستگاری و ازدواجروش های موفق خواستگاری و ازدواجازدواج, راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج, راهنمای برنامه ریزی عروسیراهنمای برنامه ریزی عروسیازدواج, سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج, همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی, ازدواج, رازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانرازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانازدواج, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, رازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندرازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندازدواج, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج, رابطه جنسی, جنسی, توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمتوصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمجنسی, همه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتهمه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتجنسی, خانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابخانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابجنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
اسدی ابوالفضل
جمعه هشتم مهر ۰۱
پاسخ
(5)
(2)
اسدی ابوالفضل
اين حرف ها مي‌زنيد که ازدواجي صورت نميگيره.. مگه شما دکتريد که نظر مديد الان زمونه پيشرفته شده که واسه بيماري هاي خطرناکشم درمان هستش اينکه کم تواني جنسي هستش ودرمانش آسان‌تر از هرچيزي هستش ..بعدم مردهايي که سنشون بالاست تمايل جنسي‌شان بالاست..اگر اينجور باشه پسر ودختري که ۴۰ سال به بالادارند نبايد ازدواج کنند مجرد بمونه که گناه بيشتري انجام بده ...مقاله شما باعث ميشه مردان وزنان از ترس اين مقاله شما ازدواج نکنند و بابت ارضاي جنسي به گناه آلوده شوند.....متاسفم براي مقالتون....