دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟

header
Arooskoo Ads
جمعه سوم مرداد ۹۹
(4)
(1)
دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟

دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟

اغلب ما سواد روابط نداریم! ما دقیقا درک نمی‌کنیم که دنیای آدم ها با هم فرق می‌کند و توقع داریم کسی که با ما در ارتباط است حتی حاضر نیستیم به نیازها و خواسته ها و علایقمان توجه کنیم. غرور خودمان را بسیار دوست داریم و به آن توجه می‌کنیم! اما توقع داریم که او نیاز و غرورش را زیر پایش بگذارد و هیچ توقعی نداشته باشد و جالب اینکه درک اش برای ما سخت است که او دنیایی متفاوت برای خود ساخته و صرفا آن را با ما به اشتراک گذاشته است. بیایید ابتدا در مورد گاموفوبیا یا ازدواج هراسی صحبت کنیم.

 

گاموفوبیا چیست؟

گاموفوبیا نوعی ترس غیر واقعی از تعهد دادن و ماندن در یک ارتباط ثابت و صادقانه در کنار یک شخص دیگر است. دلایل گاموفوبیا ابهام در تصویر آینده ای است که نمی‌دانید با شخصی که ازدواج می‌کنید چه پیش رو دارد و با چه چیزهایی مواجه خواهید شد، روابط جدید، خانواده جدید، ترس از صمیمت پیش از اندازه و خیانت... و حتی گاها شکست های عاطفی که در گذشته برای فرد پیش آمده است به صورت جنون انگیزی اضطراب را در وجودش فرا می‌گیرد. ترس از صدمه دیدن دوباره و انتخاب نامناسب و همچنین ترس از قبول مسئولیت و ...

 

ازدواج کردن با کسانی که از جنس هم نیستند و هم دیگر را دوست ندارند با این عقیده که بعدا به مرور زمان همه چیز درست می‌شود، مانند پوشیدن جوراب لنگه به لنگه است پس بیایید با هم صادق باشیم و راه درمانی برای مشکلات مان بیابیم.

 

دلایل ترس از ازدواج در زنان چه می‌تواند باشد؟

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیم هایی است که هر فرد در زندگی خود می‌گیرد، از جمله مواردی که ازدواج را به تاخیر می‌اندازد یا فرد را دچار وسواس فکری می‌کند، اینست:

  • انتظار برای گزینه های بهتر ( همان شاهزاده با اسب سفید)
  • ترس از مسئولیت پذیری ( عدم استقلال و وابستگی به خانواده)
  • ترس از ازدواج (شکست ها و تجربه های تلخ دیگران یا خود شخص)
  • ترس از رابطه جنسی (آمیزش جنسی)
  • ترس از خیانت (ترس از عادی شدن در زندگی زناشویی و سرد مزاجی...)

آیا تاکنون با خود اندیشیده اید، که فرد مورد نظر شما از لحاظ روحی، آمادگی زندگی مشترک را دارد یا خیر...؟ یا صرفا فقط به دلیل اینکه ظاهر زیبا، موقعیت اجتماعی عالی و... دارد، از آن خوشتان آمده است و با این شخص ازدواج کرده اید؟ آمادگی برای شروع یک زندگی بستگی به عواملی دارد که باید با آن با جدیت بر خورد کرد. اگر می‌خواهید در زندگی و آینده خود و انتخاب شریک زندگی تان موفق باشید لطفا چند نکته را رعایت کنید؛

 

فرد مورد نظر دهن بین نباشد (دهن بینی خود آفتی است برای زندگی مشترک)

وابسته به خانواده خویش نباشد، وابستگی در دوران کودکی، گاها در جوانی و حتی کهن سالی نیز با شخص همراه است و این از تربیت ناخردانه ی خانواده نشات می‌گیرد. مادر یا پدری که دائما در کارهای فرزند یا فرزندان خود سرکشی و دخالت کرده اند به خود اجازه می‌دهند که حتی موقعی که آنها ازدواج هم کرده اند همچنان به دخالت های بی مورد خود ادامه دهند ( اخطار و بازهم اخطار!) با شخصی که هنوز در کودکی خود گیر کرده و احتیاج دارد که به جای شریک زندگی اش همچنان به خانواده اش تکیه کند و همواره الویت اش آنها باشند، هرگز و هرگز اعتماد نکنید. او برای شما نه تنها آینده ای زیبا نخواهد ساخت، بلکه شما را هم دچار حس ترحم و خود آزاری می‌کند تا جایی که خود را مقصر همه چیز می‌دانید.

 

خساست در مردان بسیار آزار دهنده است اگر عاشق چنین شخصی شده اید (مقاله خصوصیات بد مردان را بخوانید) با آرزوهایتان کاملا خداحافظی کنید. شما مجبورید همچنان با لباس های قدیمی تا مادامی که پاره نشده اند بسازید، از لوازم آرایش که برای زیبایی چهره تان استفاده می‌کنید، در این وضعیت نباید استفاده و یا خریداری کنید، زیرا مطمئنا از دید یک مرد خسیس شما ساده بودن چهره تان بسیار جذاب تر است!!! این را همیشه در نظر داشته باشید که مردان خسیس همیشه مضطرب هستند و از ازدواج فرار می‌کنند یکی از این دلایل هزینه های زندگی است که او با خود همیشه در حال چرتکه انداختن است که اگر در زندگی مشترک قرار است برنج بخرد، روغن بخر، قبوض را پرداخت کند و میهمانی خانوادگی برپا کند و ... نهایتا به این تنیجه میرسد که بهتر است مجرد بماند و با نان و پنیر خود را سیر کند و پول های خود را پس انداز نماید و دائما در این فکرند که نباید ازدواج کنند و همیشه از این مسئله می‌هراسند و شعار شان این است " مگر دیوانه ایم که ازدواج کنیم"

 

اگر از خیانت همسر آینده خود می‌ترسید و فکر می‌کنید که اگر ازدواج کنید و او خائن و بوالهوس باشد چکار کنیم... باید بگویم در این صورت هیچ کاری نمی‌توانید بکنید چون او در خانواده ای بزرگ شده که تعهد و وابستگی معنایی نداشته پس تنها راه شناخت او این می‌تواند باشد که روی خانواده او هم کمی بیشتر تمرکز کنید و رفتارهای (روابط) آنها را بیشتر زیر نظر داشته باشید. روابط پدر، مادر، خواهر و برادر می‌توانید برایتان کلیدی باشد و تا حدی اطلاعات خود را بالا ببرید و نترسید از اینکه اگر خوشایند تان نباشد این ازدواج صورت نمی‌گیرد و شما شکست می‌خورید. (هرگز مهم نیست) آینده شما روشن تر از آن چیزی که فکر می‌کنید و حیف است که خود را در این موارد مهم گول بزنید و به فکر تغییر دادن اشخاص یا شرایط نباشید.

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج, روش های موفق خواستگاری و ازدواجروش های موفق خواستگاری و ازدواجازدواج, راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج, راهنمای برنامه ریزی عروسیراهنمای برنامه ریزی عروسیازدواج, سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج, همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی, ازدواج, رازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانرازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانازدواج, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, رازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندرازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندازدواج, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج, رابطه جنسی, جنسی, توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمتوصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمجنسی, همه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتهمه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتجنسی, خانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابخانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابجنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر