چرا بعضی از آدم ها نچسب هستند، چه کار کنیم گوشت تلخ نباشیم!!

header
Arooskoo Ads
سه شنبه یازدهم آبان ۰۰
(1)
(0)
چرا بعضی از آدم ها نچسب هستند، چه کار کنیم گوشت تلخ نباشیم!!

آدم‌‌‌‌های نچسب

در این مقاله از سایت عروسکو که به طور ویژه در بخش مجله عروس واقع شده است (بدلیل اینکه بهتر است آدم‌‌‌‌های گوشت تلخ را در قبل از دوران عروسی شناسایی کنیم!) به این موضوع می‌پردازیم که چرا بعضی از افراد گوشت تلخ هستند یا بعبارتی دیگر آدم‌‌‌‌های نچسب لقب می‌گیرند، حتما یک عامل یا عواملی وجود خواهند داشت که مجموعه شخصیتی یک آدم نچسب را تشکیل می‌دهند در بسیاری از مواقع و به عقیده نگارنده این مطلب (دکتر روانپزشک) این حالات رفتار ممکن است گذرا و موقتی باشد ولی احتمال هم دارد در فرد تثبیت شده باشد. در این مقاله از سایت عروسکو می‌خواهیم بگوییم که آیا با این افراد می‌شود زندگی کرد یا خیر!

 

به گوشت تلخ ها فرصت دهید!

آدم نچسب دارای مجموعه ای از خصوصیات اخلاقی و رفتاری هستند که گاها ممکن است فقط یکی از این جنبه ها (یعنی رفتاری یا اخلاقی) را داشته باشد و از نظر تکامل نچسبی هنوز در مرحله نهایی قرار نگرفته اند هدف این نوشته این است که ما در ابتدا بتوانیم این افراد را تشخیص دهیم و سپس به آنها فرصت دوباره برای شیرین شدن بدهیم و در واقع قرار نیست آنها را کنار بگذاریم، اگر خصوصیات رفتاری (که بعدا یک به یک توضیح می‌دهیم) در گوشت تلخ ها نهادینه نشده باشد می‌توان امید داشت که آنها به زودی طعم شیرینی به خود می‌گیرند و این رفتار‌‌‌‌های آنها ناشی از موقعیت و لحظه ای است که در آن قرار گرفته اند. پس نتیجتا باید بدانیم که آنها انسان‌‌‌‌های غیر قابل تحملی نیستند و باید فرصت داده شود، اما خب! ممکن است برعکس این ماجرا هم رخ بدهد و گوشت تلخ تمام وجودشان را فرا گرفته باشد! در دیگر سو اگر خصوصیات اخلاقی آنها مزه ی تلخی گرفته باشد باید کمی بیشتر تامل کرد و کنکاش بیشتری انجام داد. پس ما به شما می‌آموزیم که در برخورد با آدم‌‌‌‌های نچسب چه کار باید بکنیم.

 

آدم‌‌‌‌های گوشت تلخ چه خصوصیاتی دارند؟

 

همانطور که در بالا اشاره شد خصوصیات افراد گوشت تلخ می‌تواند به دو گروه خصوصیات اخلاقی و خصوصیات رفتاری تقسیم بندی شود که همانطور که گفتیم اگر تلخی گوشتشان در اخلاق نهادینه شده باشد تقریبا باید از آنها قطع امید کرد.

 

شاید با خود بپرسید اصلا چرا باید در مورد گوشت تلخ ها فکر بکنیم و یا مطلب بخوانیم، در جواب باید به شما بگویم که افراد بسیاری و از جمله خانم ها، عاشق افراد نچسب و گوشت تلخ می‌شوند!!!!! پس لازم است تا بررسی شود.

1- اولین قدم خود شناسی است!

لازم است قبل از اینکه به افراد گوشت تلخ توجه کنید به خودتان نگاهی بیاندازید، آیا شما انسان لوس و نونوری هستید که قرار است همه افراد دور و برتان به شما توجه کنند و خدایی نکرده اگر فردی این توجه را به شما نشان نداد در زمره انسان‌‌‌‌های گوشت تلخ قرار می‌گیرد! اگر اینطور است شما اشتباه می‌کنید و باید یاد بگیرید که هرکسی موضف به احترام گذاشتن بیش از اندازه یا چت کردن با شما نیست!

 

راه کارها:

 • برای مدتی کم تر به خودتان و بیشتر به دیگران فکر کنید اینکار باعث می‌شود دیگران را درک کنید، اما مواظب باشید در این راه زیاده روی نکنید و به انسانی فضول مبدل نشوید.
 • منفی نگری را در خود کاهش دهید نماز خواندن می‌تواند این حالت را در شما تضعیف کند و شما را مثبت نگر نماید.
 • از غیبت کردن بپرهیزید، ممکن است شما فردی را گوشت تلخ خطاب کنید و این موضوع را با دوستان خود مطرح کنید که در این حالت و در ناخودآگاه تان برای اینکه مغز و روح شما احساس گناه نکند شما را متقاعد خواهد کرد که این فرد واقعا یک انسان گوشت تلخ و غیر قابل تحمل است، پس اینطور بیشتر با این احساس ها دست و پنجه نرم خواهید کرد، پس راز گوشت تلخی دیگران را هیچوقت به دوستان خود نگویید و اجازه دهید آنها خودشان قضاوت کنند. حتی به غلط!
 • حسادت نکنید! ممکن است شما فردی را گوشت تلخ تلقی کنید و فقط به دلیل اینکه به شما کمتر توجه می‌کند و به دوستتان بیشتر توجه دارد، پس در این شرایط شما گرفتار بدترین حالت یعنی حسادت هستید و ممکن است با حرف ها و اعمالتان زندگی آینده دو جوان را خراب کنید و بعدا نباید انتظار خوشبختی خودتان را داشته باشید.
 • دروغ نگویید! گاهی ممکن است دروغ گویی یا خیال بافی شما در مورد یک شخص باعث شود تا دیگران گمان کنند آن فرد انسانی گوشت تلخ و یا به درد نخور است پس دست از دروغ گویی یا خیال پردازی بردارید و خود را مشغول زندگی روزمره و ترجیحا عبادت کنید.

 

2- خصوصیات آدم‌‌‌‌های نچسب

اگر توانستید از خودتان عبور کنید و رفتار‌‌‌‌های بالا را نداشتید حال می‌رسیم به خود فرد مورد بحث که آیا گوشت تلخ است یا آدمی نچسبی است یا خیر و چه عواملی ممکن است آدم ها را نچسب کند.

 

 • روابط عمومی ضعیف! یکی از شایع ترین دلایلی که می‌تواند یک آدم نچسب به وجود آورد اینست که فرد روابط عمومی ضعیفی داشته و نتواند در جمع افراد صحبت کند یا ابراز نظر نماید این دقیقا همان چیزی است که منجر به انزوا و برچسب گوشت تلخی می‌شود، راهکار این است که کم کم تغییر رویه دهید و به سبک خودتان به دیگران ارتباط بگیرید و هیچ چیزی زیاده روی نکنید لازم نیست دلقک شوید یا حراف باشید یا شوخی‌‌‌‌های پشت وانتی کنید! فقط کافیست تا کم کم به استرس خود پایان دهید و آرام آرام در جمع ابراز نظر کنید.
 • بد خلقی یا بی ادبی! بدخلقی می‌تواند باعث این شود که از نظر دیگران انسانی نچسب دیده شوید، سعی کنید اخلاق خود را مدیریت کنید، زیاده روی در هیچ کاری خوب نیست، عبوس بودن یا کم محلی کردن یا بی احترامی کردن به دیگران باعث می‌شود که شما گوشت تلخ و ... به نظر برسید.
 • نظر سنجی نکردن! از دیگران نظر بخواهید در کارها و اعمالتان با دیگران مشورت کنید در صورتی که خود رای باشید! از نظر دیگران انسانی گوشت تلخ باشید.
 • یاری دهنده نبودن! انسان‌‌‌‌های قابل اعتماد دارای خصوصیت یاری دهندگی هستند و انسانی که این خصوصیت را داشته باشید هرگز گوشت تلخ نخواهد بود. لازم نیست خودتان را تباه کنید فقط کافیست این صفت را داشته باشید.
 • خود بینی! انسان هایی که فقط خودشان را می‌بینند از دید دیگران آدم‌‌‌‌های نچسبی هستند آنها حاضر نیستند هیچ چیز را با شخص دیگری به اشتراک بگذارند یا سهیم کنند از غذا گرفته تا علم و..
 • خود بزرگ بینی! آدم‌‌‌‌های نچسب از موضع بالا دیگران را می‌بینند و خدایی نکرده اگر سمت یا پستی هم داشته باشند قادرند تا تمام جهان را رهبری کنند.
 • خود ستایی! علم آدم‌‌‌‌های گوشت تلخ لایزال است!!! آنها دائما مدح خود را می‌گویند و موفقیت هایشان را حاصل زحمات و تدابیر خود می‌دانند و شکست هایشان را حاصل دخالت ها یا کم کاری دیگران قلمداد می‌کنند.

انسان در زندگی خود دچار تغییر و تحول می‌شود و دائما در حال تغییر رفتار و سلایق است چقدر بهتر است که این تغییرات به سمت بهتر شدن بیش بروید، دقیقا تمام مواردی که در دین اسلام آمده است مواردی بود که بالا گفته شد و خداوند می‌داند که این برای ما بهتر است... پس کافیست به آموزه‌‌‌‌های دینمان بیشتر توجه کنید و در پالایش و پاکسازی روحمان کوشا باشیم هر انسانی با هر مذهبی قادر است تا خود را بهبود بخشد و بتواند در جامعه افکار مردم را نسبت به خود دگرگون کند.

 

instagramlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج, رابطه جنسی, جنسی, توصیه‌‌‌‌های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمتوصیه‌‌‌‌های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمجنسی, همه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتهمه چیز در مورد رابطه مقعدی، نزدیکی از پشتجنسی, خانم جذاب، زیبا و دلربای من! راز‌‌‌‌های ناگفته خانم‌‌‌‌های جذابخانم جذاب، زیبا و دلربای من! راز‌‌‌‌های ناگفته خانم‌‌‌‌های جذابجنسی, آشنایی با انواع آمیزش جنسی در روابط زناشوییآشنایی با انواع آمیزش جنسی در روابط زناشوییجنسی, سوالاتی در مورد نزدیکی، پرسش و پاسخ زناشوییسوالاتی در مورد نزدیکی، پرسش و پاسخ زناشوییعروس, عروسی, جنسی, ترفند‌‌‌‌های جالب افزایش لذت جنسی در رابطه زناشوییترفند‌‌‌‌های جالب افزایش لذت جنسی در رابطه زناشوییجنسی, عروس, چه مدل لباس هایی باعث تحریک مردان می‌شود؟چه مدل لباس هایی باعث تحریک مردان می‌شود؟عروس, عروسی, جنسی, آشنایی با ارگاسم و ارضای جنسی زنان ؛ نقاط حساس زنان را بشناسید!آشنایی با ارگاسم و ارضای جنسی زنان ؛ نقاط حساس زنان را بشناسید!جنسی, آشنایی با مکالمات زناشویی ؛ کلماتی که مردان را تحریک می‌کند !آشنایی با مکالمات زناشویی ؛ کلماتی که مردان را تحریک می‌کند !جنسی, اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!اگر مرد شما یکی از این خصوصیات بد را داشت ؛ در رابطه با او تجدید نظر کنید!ازدواج, جنسی, از کجا بفهمیم که مردی عاشقمان شده است؟! نشانه‌‌‌‌های مرد عاشق چیست؟از کجا بفهمیم که مردی عاشقمان شده است؟! نشانه‌‌‌‌های مرد عاشق چیست؟, ازدواج, جنسی, دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟دلایل ترس از تعهد و ازدواج چیست؟, ازدواج, جنسی, آموزش زناشویی مدرن ؛ زناشویی مدرن در چند خطآموزش زناشویی مدرن ؛ زناشویی مدرن در چند خط, جنسی, چه کار کنیم شوهرمان به حرفمان گوش کند؟!چه کار کنیم شوهرمان به حرفمان گوش کند؟!, ازدواج, جنسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
نیکا
سه شنبه یازدهم آبان ۰۰
پاسخ
()
()
نیکا
واقعا آدم هاي گوشت تلخ، اعصاب خورد کنن