راهنمای انتخاب بهترین آتلیــه و استودیــو عروس

header
Arooskoo Ads
پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴
(21)
(0)
راهنمای انتخاب بهترین آتلیــه و استودیــو عروس

راهنمای انتخاب آتلیه عکاسی عروس

(فایل صوتی این مقاله در انتهای همین صفحه موجود است)

 

انتخاببهترین آتلیه عکاسی یا آتلیه عکس و فیلم عروس میتواند بسیار مهم و در عین حال بسیار دشوار باشد. فرقی ندارد که در جستجوی بهترین آتلیه کرج یا بهترین آتلیه تهران یا سایر شهرهای دیگر هستید مهم اینست که اصول کلی و قواعد کار را بدانید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. شــاید بتوان گفت اولین و مهم ترین اقدام شما در برگزاری مراسم عروسی ، انتخاب و عقد قرارداد با یک آتلیه عکاسی خوب باشد.

-برای انتخاب یک آتلیه خوب باید از چه کسانی کمک خواست؟
-برای مشاوره با مسئولین آتلیه عروس چقدر جلوتر باید اقدام کنیم؟
-آیا می توان به نمونه کارهای آتلیه اعتماد کرد؟
-چه معیارهای برای سنجش یک آتلیه خوب مناسب است؟
- آیا شما تفاوت های آتلیه عکاسی و استودیو عروس را می دانید؟

پاسخ همه این سوالات را در این مقاله دریافت خواهید کرد؛

باید در نظر داشت که شما فقط قرار است عروس و داماد شوید و لازم نیست بسیاری از این اطلاعات تخصصی را بدانید یا قبلا تجربه کرده باشید! فقط کافیست با هوشیاری کامل و دقت و مشاوره با نزدیکان و آشنایان تان بهترین آتلیه را پیدا کنید و همانجا قرارداد عکاسی و فیلمبرداری عروسی تان را منعقد و محکم سازید، حتما برای داشتن عکس و فیلم رویایی زودتر از همه اقدام کنید و حداقل 1 هفته و حداکثر 1 ماه برای یافتن بهترین آتلیه عروس پرس و جو کنید. شاید بپرسید این همه بزرگنمایی و پیچیده کردن یک انتخاب برای چیست؟! پاسخ این سئوال بسیار ساده است و مربوط به زمان تحویل عکس و فیلم تان یعنی تنها یادگار بجا مانده از بزرگترین رویداد زندگی (شب عروسی) هر شخص برمی گردد، پس بیایید کمی واقع بین باشیم و تنبلی و ساده انگاری را کنار بگذاریم. برای اینکه تنها یادگار مهم ترین رویداد زندگی خود را بدست کارنابلدان ندهید رعایت همین چند اصل را انجام دهیم و برای انتخاب ها به سایت عروسکو که بهترین سایت عروسی فارسی است و مرجع رتبه بندی برندهای عروسی ایران است مراجعه کنیم.

نکات اساسی برای انتخاب بهترین آتلیه عروس

  • اصل اول- یک عکاس ماهر هیچوقت بدخلق و بی حوصله نیست ! (این را تجربه ثابت کرده است شک نکنید!)

اگر مدیر یا پرسنل بلند مرتبه یک گروه آتلیه عکاسی با شما بدخلق بودند و یا کمتر بهتان توجه می کنند، در اینحال بلافاصله محل آتلیه را ترک کنید و هرگز به آنجا بر نگردید! چرا که عکاسی و فیلمبرداری یک هنر است و هیچ شخصی نیست که با اعصاب خراب و تندخویی یا بی محلی بتواند هنرش را بکار بگیرد. کار هنری حوصله، صبر، خوشرویی و صمیمیت می خواهد، به نظر شما چطور ممکن است با قیافه گرفتن در کار عکس عروس یا کلیپ عروسی که سرتاسر ظرافت و پیچیدگی هنری می طلبد بشود کاری تمیز و با کیفیت درآورد، از اینها که بگذریم چه بسیار پیش آمده است ، آتلیه هایی که منبع درآمدشان از جای دیگری بوده (مثلا مدلینگ) و کار نهایی را به دلیل بی دقتی و... بسیار بد تحویل داده اند. پس خوشرویی و با حوصله بودن مدیر و پرسنل آتلیه عکاسی یک اصل اساسی است که نباید ساده از کنار آن گذشت.

  • اصل دوم- برای عقد قرارداد حتما تمامی موارد لازم و جزئیات مهم را در آن بیاورید.

موارد لازم: تعداد دوربین ها، نوع ویدئویی که قرار است تحویل بگیرید( بسیار مهم) مثلا ویدئو در ابعاد فول اچ دی بر روی دی وی دی (ابعاد 1920 در 1080) ، باید بدانید دی وی دی را به چه صورت تحویل تان می دهند در پلاستیک یا حداقل یک جلد معمولی اما شکیل ،در صورت سفارش تعداد ، نوع ، محل و مدت سرویس کرین، هلی شات و ... را مشخص نمائید ،تاریخ عقد قرارداد و تاریخ تحویل و تاریخ مراسم، در صورت سفارش شاسی نوع، ابعاد و تعداد آن را بنویسید، تعیین و تکلیف هزینه های پیش بینی نشده در قرارداد مثلا ایاب و ذهاب و ...، حتما در قرارداد بیاورید که چند عکس را تحویل خواهید گرفت و به چه صورت؟ آیا فایل عکس را هم تحویل می دهند؟ در قرارداد آتلیه بیاورید که قرار است چه تعداد کلیپ برای فیلم تان تدوین شود؟ و اگر تدوین باب میلتان نبود چه خواهد شد؟ آیا حاضرند دوباره (بدون دریافت هزینه) آن را تدوین نمایند. همواره در عقد قرارداد با آتلیه عکاسی دقت نمائید مهر یا امضای شخص مدیریت نیز وجود داشته باشد، و در انتهای آن مبلغ قرارداد را با عنوان مبلغ نهایی کل قرارداد قید نمایند و ذکر کنند که در چه صورتی ممکن است این هزینه افزایش پیدا کند. بهتر است هزینه های نهایی را با دقت در متن قرارداد پیش بینی کنید. از پرداختن به جزئیات غیر مهم یا تخصصی بپرهیزید مثلا استفاده از چه مارک دوربینی یا چه نوع لنزی و... این موارد تخصصی نمی تواند به شما کمکی بکند بهتر است بر روی نتیجه و کیفیت نهایی کار قرارداد آتلیه عکاسی را ببندید.

  • اصل سوم - اهمیت داشتن رضایت و حس خوب و نزدیک بودن سلیقه ها

در آتلیه ای قرارداد ببندید که احساس راحتی می کنید و از صحبت های صمیمانه شخص مشاور بسیار دلگرم می شوید یعنی بعبارتی برایتان وقت گذاشته اند و شما مهم هستید، مطمئن باشید این اصل بسیار چاره ساز است، در چنین آتلیه ای اشخاصی حرفه ای و متخصص وجود دارند که مطمئنا همه نظراتتان را می شنوند و تا حد امکان اعمال خواهند کرد و این برای شما بسیار مهم است. چقدر بهتر است اگر سلیقه شما با سلیقه آتلیه عکاسی منتخب در یک راستا باشد آنوقت خیالتان از همه چیز راحت خواهد شد.

 

  • اصل چهارم - اهمیت ندادن به تجهیزات چشم نواز و فریبنده در آتلیه

زیاد درگیر دکوراسیون های پر زرق و برق نشوید به تخصص و صحت نمونه ها توجه داشته باشید و همینطور دانش مدیریت استودیو را بسنجید، شک نکنید که اگر در وسط میدان هم قرارداد ببندید(!) بالاخره برای عکاسی از دکورهایی مختلف چه در آتلیه و چه در باغ استفاده خواهد شد تا عکس ها حرفه ای تر بنظر برسد و اصل اصلی را فراموش نکنید که مهارت عکاس و فیلمبردار بیشتر از هر چیز دیگری جلوه و اهمیت خواهد داشت. سایت عروسکو به عنوان مرجع بهترین ها و برندهای معتبر افرادی را در این رشته سراغ دارد که می توانند با یک خیابان ساده یا حتی یک دیوار آنچنان عکس و فیلم را تولید و ثبت نمایند، که تا مدت ها انگشت حیرت به دهان بگیرید، پس زیاد توجه خود را معطوف حواشی نکنید و تخصص و سلیقه مدیریت را بسنجید.

 

جمع بندی

در آخر؛ با توجه به اهمیت شغل آتلیه عکاسی عروس سعی کنید قراردادهایتان را مکتوب و معتبر سازید ، آتلیه هایی که جواز کسب ندارند هر لحظه ممکن است پلمپ شوند و عکس و فیلم شما نیز دست نیافتی گردد. همیشه سعی کنید از نیروهای جوان استفاده کنید ، عکاسان و فیلمبرداران جوان معمولا ایده های جدیدتر و جذاب تری را ارائه خواهند کرد. در روز عروسی عجول نباشید و اجازه دهید تا تیم آتلیه عکاسی به خوبی کارش را انجام دهد و مطمئن باشد که وقت و حوصله کافی برای اجرا و پیاده سازی ایده هایشان وجود دارد. نهایتا باز هم تکرار می کنیم که در میان بندهای قرارداد تان موضوعات اساسی را مکتوب کنید، نوع و کیفیت ویدیو نهایی، نوع و سایز آلبوم و عکس های عروسی و همچنین مبلغ نهایی قرارداد و شروط مالی از جمله این موارد هستند.

 

فایل صوتی مقاله انتخاب بهترین آتلیه عکاسی عروس

facebookinstagramaparattelegramtwiteryoulinkedin
مرتبط با این بخش
تفاوت های مشاوره دلسوزانه با مشاوره هدفمند!تفاوت های مشاوره دلسوزانه با مشاوره هدفمند!عروس , راه های کاهش اضطراب و استرس روز عروسیراه های کاهش اضطراب و استرس روز عروسیعروس , ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس , ازدواج , عروس , عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟عکاسی عروس , طرز تهیه ساقدوش برای مراسم عروسی!!!طرز تهیه ساقدوش برای مراسم عروسی!!!عکاسی عروس , کرین یا هلی شات برای فیلم عروسیکرین یا هلی شات برای فیلم عروسیعکاسی عروس , انتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسانتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسزیبایی عروس , عروس , راهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسراهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسزیبایی عروس , عروس , لباس عروس , راهنمای انتخاب و خرید کفش عروسراهنمای انتخاب و خرید کفش عروسعروس , لباس عروس , نکاتی در مورد رژیم غذایی عروسنکاتی در مورد رژیم غذایی عروسزیبایی عروس , عروس , راهنمای انتخاب بهترین لباس عروس- قسمت دومراهنمای انتخاب بهترین لباس عروس- قسمت دومعروس , بهترین مزون لباس , آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیتشریفات عروسی , عکاسی عروس , عکاسی و فیلمبرداری عروسی در شمالعکاسی و فیلمبرداری عروسی در شمالعکاسی عروس , بهترین آتلیه عروس را چگونه انتخاب کنیم؟بهترین آتلیه عروس را چگونه انتخاب کنیم؟عکاسی عروس , آتلیه عروس تهران , لیست قیمت های آتلیه های عکاسی به همراه خدمات در سال 1397لیست قیمت های آتلیه های عکاسی به همراه خدمات در سال 1397عکاسی عروس , عکس هنری , هزینه عروسی , مدل های مختلف کفش عروس و آشنایی با آنها برای انتخابی آسان تر!مدل های مختلف کفش عروس و آشنایی با آنها برای انتخابی آسان تر!عروس , لباس عروس ,