راهنمای انتخاب بهترین آتلیــه و استودیــو عروس

Arooskoo Ads
پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴
(14)
(0)
راهنمای انتخاب بهترین آتلیــه و استودیــو عروس

راهنمای انتخاب آتلیه عکاسی عروس


انتخاببهترین آتلیه عکاسی یا آتلیه عکس و فیلم عروس میتواند بسیار مهم و در عین حال بسیار دشوار باشد.
 
شــاید بتوان گفت اولین و مهم ترین اقدام شما در برگزاری مراسم عروسی ، انتخاب و عقد قرارداد با یک آتلیه عکاسی خوب باشد.

-برای انتخاب یک آتلیه خوب باید از چه کسانی کمک خواست؟
-برای مشاوره با مسئولین آتلیه عروس چقدر جلوتر باید اقدام کنیم؟
-آیا می توان به نمونه کارهای آتلیه اعتماد کرد؟
-چه معیارهای برای سنجش یک آتلیه خوب مناسب است؟
- آیا شما تفاوت های آتلیه عکاسی و استودیو عروس را می دانید؟


باید در نظر داشت که شما فقط قرار است عروس و داماد شوید و لازم نیست بسیاری از این اطلاعات را بدانید یا قبلا تجربه کرده باشید! فقط کافیست با هوشیاری کامل و دقت و مشاوره با نزدیکان و آشنایانتان بهترین آتلیه را پیدا کنید و همانجا قرارداد عکاسی و فیلمبرداری عروسیتان را محکم سازید...
حتما، برای داشتن عکس و فیلم رویایی زودتر از همه اقدام کنید و حداقل 1 هفته و حداکثر 1 ماه برای یافتن بهترین آتلیه پرس و جو کنید. 
شاید بپرسید این همه بزرگنمایی و پیچیده کردن یک انتخاب برای چیست؟!
پاسخ این سئوال بسیار ساده است و به زمان تحویل عکس و فیلمتان یعنی تنها یادگار بجا مانده از بزرگترین رویداد زندگی هر شخص برمی گردد، پس بیایید کمی واقع بین باشیم و تنبلی را کنار بگذاریم.
برای اینکه تنها یادگارتان را بدست کارنابلدان ندهید رعایت همین چند اصل کافیست...

اصل اول- یک عکاس ماهر هیچوقت بدخلق و بی حوصله نیست ! (این را تجربه ثابت کرده شک نکنید!)

اصل دوم- برای عقد قرارداد حتما تمامی موارد لازم را در آن بیاورید.
موارد لازم: تعداد دوربین ها، نوع ویدئویی که قرار است تحویل بگیرید( بسیار مهم) مثلا ویدئو در ابعاد فول اچ دی بر روی دی وی دی (ابعاد 1920 در 1080) ، دی وی دی را به چه صورت تحویل ما می دهند در پلاستیک یا حداقل یک جلد معمولی اما شکیل ،در صورت سفارش تعداد ، نوع ، محل و مدت سرویس کرین، هلی شات و ... را مشخص نمائید ،تاریخ عقد قرارداد و تاریخ تحویل و تاریخ مراسم، در صورت سفارش شاسی نوع و تعداد آن را بنویسید، تعیین و تکلیف هزینه های پیش بینی نشده در قرارداد مثلا ایاب و ذهاب و ...، حتما در قرارداد بیاورید که چند عکس را تحویل خواهید گرفت و به چه صورت؟ آیا فایل عکس را هم تحویل می دهند؟
در قرارداد آتلیه بیاورید که قرار است چه تعداد کلیپ برای فیلمتان تدوین شود؟ و اگر تدوین باب میلتان نبود چه خواهد شد؟ آیا حاضرند دوباره آن را تدوین نمایند. 
در بستن قرارداد دقت نمائید مهر یا امضای شخص مدیریت نیز وجود داشته باشد، و در انتهای آن مبلغ قرارداد را با عنوان مبلغ نهایی کل قرارداد قید نمایند. 

اصل سوم- در آتلیه ای قرارداد ببندید که احساس راحتی می کنید و از صحبت های صمیمانه شخص مشاور بسیار دلگرم می شوید یعنی بعبارتی برایتان وقت گذاشته اند و شما مهم هستید، مطمئن باشید این اصل بسیار چاره ساز است، در چنین آتلیه ای اشخاصی حرفه ای و متخصص وجود دارند که مطمئنا همه نظراتتان را تا حد امکان اعمال خواهند کرد و این برای شما بسیار مهم است.

اصل چهارم- زیاد درگیر دکوراسیون های پر زرق و برق نشوید به تخصص و صحت نمونه ها توجه داشته باشید و همینطور دانش مدیریت استودیو را بسنجید، شک نکنید که اگر در وسط میدان هم قرارداد ببندید(!) بالاخره برای عکاسی از دکورهایی مختلف چه در آتلیه و چه در باغ استفاده خواهد شد تا عکس ها حرفه ای تر بنظر برسد و اصل اصلی را فراموش نکنید که مهارت عکاس و فیلمبردار بسیار بیشتر جلوه و اهمیت خواهد داشت.


 
googlefacebookinstagramaparattelegramtwiteryoulinkedin
مرتبط با این بخش
تفاوت های مشاوره دلسوزانه با مشاوره هدفمند!تفاوت های مشاوره دلسوزانه با مشاوره هدفمند!عروس , راه های کاهش اضطراب و استرس روز عروسیراه های کاهش اضطراب و استرس روز عروسیعروس , ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس , ازدواج , عروس , عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟عکاسی عروس , طرز تهیه ساقدوش برای مراسم عروسی!!!طرز تهیه ساقدوش برای مراسم عروسی!!!عکاسی عروس , کرین یا هلی شات برای فیلم عروسیکرین یا هلی شات برای فیلم عروسیعکاسی عروس , انتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسانتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسزیبایی عروس , عروس , راهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسراهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسزیبایی عروس , عروس , لباس عروس , راهنمای انتخاب و خرید کفش عروسراهنمای انتخاب و خرید کفش عروسعروس , لباس عروس , نکاتی در مورد رژیم غذایی عروسنکاتی در مورد رژیم غذایی عروسزیبایی عروس , عروس , راهنمای انتخاب بهترین لباس عروس- قسمت دومراهنمای انتخاب بهترین لباس عروس- قسمت دومعروس , بهترین مزون لباس , آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیتشریفات عروسی , عکاسی عروس , عکاسی و فیلمبرداری عروسی در شمالعکاسی و فیلمبرداری عروسی در شمالعکاسی عروس , بهترین آتلیه عروس را چگونه انتخاب کنیم؟بهترین آتلیه عروس را چگونه انتخاب کنیم؟عکاسی عروس , آتلیه عروس تهران , لیست قیمت های آتلیه های عکاسی به همراه خدمات در سال 1397لیست قیمت های آتلیه های عکاسی به همراه خدمات در سال 1397عکاسی عروس , عکس هنری , هزینه عروسی , مدل های مختلف کفش عروس و آشنایی با آنها برای انتخابی آسان تر!مدل های مختلف کفش عروس و آشنایی با آنها برای انتخابی آسان تر!عروس , لباس عروس ,