یک قرارداد استاندارد آتلیه عکاسی

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۶/۱۰/۹ شنبه
(13)
(2)
یک قرارداد استاندارد آتلیه عکاسی
یک قرارداد استاندارد آتلیه عکاسی

راهنمای تنظیم قرارداد آتلیه عکاسی

یک قرارداد استاندارد آتلیه عکاسی چگونه است؟


اگر تاکنون برای دریافت مجوز از اتحادیه عکاسان اقدام نکرده اید و یا در طی گذران مراحل آن هستید و یا علاقمندید تا مشخصه های یک قرارداد استاندارد آتلیه عکاسی عروس را به عنوان مشتری بدانید، ما در این مقاله موارد پر اهمیت و تاثیر گذار هر قرارداد عکاسی و فیلمبرداری از مجالس را ارائه خواهیم کرد.
اهمیت این موضوع از چند جنبه می‌توان مفید واقع شود، مورد اول، جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در خاتمه کار خدمات آتلیه عکاسی است دیگری پیشگیری از متضرر شدن طرفین قرارداد و مورد بعد پایبندی در حفظ و صیانت از آثار تولید شده است.

ویژگی های قرارداد معتبر آتلیه عکاسی

همانطور که می‌دانید از دیدگاه کلی و برای هر قرارداد با هر موضوعی سربرگ قرارداد اهمیت زیادی دارد، به اینصورت که اگر فردی نامطلع آن را در یک نگاه ببیند از اطلاعات سربرگ متوجه ی مواردی همچون، موضوع اصلی قرارداد، تاریخ و محل عقد و قانونی یا غیر قانونی بودن آن و... شود. بخش دیگر باید مشخصات دقیق طرفین (اشخاص) قرارداد با ذکر شماره های تماس و آدرس ها آورده شود.

نمونه قرارداد آتلیه عکاسی عروسی
نمونه قرارداد 1- مشخصات طرفین قرارداد
در بخش های دیگر یک قرارداد معتبر نوشتن جزئیات و ریز خدمات و سرویس های توافق شده جهت عکاسی و فیلمبرداری مراسم عروسی است البته با ذکر پیش بینی های در مورد رخداد اتفاقات احتمالی بر سر راه اجرای پروژه عکاسی و فیلمبرداری، که باید همگی به صورتی که مورد قبول طرفین باشد، تنظیم شود.

موارد پر اهمیت از یک قرارداد عکاسی به عنوان نمونه قرارداد اتلیه
نمونه قرارداد 2- بندهای ملاحظات با ذکر پیش بینی ها
 
 
در ادامه توصیه می‌شود تا در برگه ای جداگانه باز هم موارد پر اهمیت را ذکر کنید تا در هنگام عقد قرارداد هر دوطرف امضا نمایند. بعنوان مثال:

-در صورت عدم اطلاع رسانی متقاضی در زمان عقد قرارداد برای تصویربرداری آخر شب یا ساعت اضافه، به دلیل عدم هماهنگی قبلی تصمیم گیری با دفتر خواهد بود که در آن روز تصویربردار در اختیار متقاضی در آن زمان قرار دهد یا خیر و متقاضی حق اعتراضی در این رابطه نخواهد داشت.

-تهیه غذای گروه هر تعداد که باشند ( از 3 تا 12 نفر بسته به نوع کار و قرارداد ) بر عهده متقاضی است ( غذا ساده و طبق نظر متقاضی آزاد است ) و در صورت عدم تهیه به طور میانگین برای هر فرد حدود 12 هزار تومان به قرارداد متقاضی اضافه خواهد شد.

-متقاضی موظف است تا 72 ساعت قبل از روز مراسم 80 درصد مبلغ قرارداد خود را کامل پرداخت کرده باشد، در غیر اینصورت مجموعه از ارائه خدمات به ایشان معذوریت داشته و متقاضی حق هیچگونه اداعایی در این رابطه نخواهد داشت.

-عکاسی اسپرت به صورت رایگان در برخی منو ها ارائه شده است، دادن وقت عکاسی با دفتر است و دفتر میتوانند در مورد زمان آن تصمیم گیری نمایند و متقاضی میبایست در وقت اعلام شده در آتلیه حضور به عمل آورده و آن زمان را برای عکاسی خالی بگذارند و دفتر مسئول کار های شخصی متقاضی نخواهد بود

-عکس سر مجلسی و لیت و گیفت های میهمانان معمولا به عنوان هدیه است و بهتر است بعدا در زمان مناسبی توسط عروس و داماد انتخاب و سر وقت رتوش شود، با این حساب در صورت بد بودن رتوش و پایین بودن کیفیت از نظر متقاضی مسئولیتی بر عهده دفتر ناست زیرا تذکرات از قبل اعلام و به نظر متقاضی رسیده است، همچنین در صورتی که متقاضی درخواست دریافت عکس در همان روز مراسم خود را داشته باشد هزینه آژانس ارسالی عکس تا مراسم بر عهده متقاضی است و در صورت عدم پرداخت هزینه آن به قرارداد اضافه میگردد، زمان رسیدن عکس به سالن با توجه به مسیر و عدم ترافیک قبل از مراسم شام است و در دفتر در صورت دور بودن مسیر و ترافیک مسئولیتی در زمینه دیر رسیدن عکس به مراسم نخواهد داشت.

– در صورت تقاضای متقاضی برای پخش پروژکشن میبایست در قرارداد از قبل هماهنگ شده باشد و هزینه آن پرداخت شده باشد، در غیر اینصورت بنا به نظر دفتر این سرویس ارائه خواهد شد، همچنین هزینه ایاب و ذهاب وسایل پروژکشن نیز بر عهده متقاضی خواهد بود و در صورت عدم پرداخت به قرارداد متقاضی مبلغ آن افزوده خواهد شد

-در طول اجرای قرارداد چه در روز مراسم و چه بعد از آن در زمان انتخاب عکس و تحویل کار، دفتر از پذیرش همراه با متقاضی معذور بوده و همراهان حق حضور در دفتر را نخواهند داشت و دفتر فقط و فقط در مورد انجام امور قرارداد خود با متقاضی طرف خواهد بود و لا غیر...

-در صورت تصویربرداری و عکاسی از طرف غیر در طول اجرای مراسم دفتر تعهدی در قبال پخش فیلم و عکس از طرف ایشان نخواهد داشت و متقاضی خود مسئول عواقب فعالیت آنها خواهد شد، همچنین در صورت وجود عکاس یا تصویربرداری حرفه ای، آتلیه سیار و ارائه هرگونه خدمات عکاسی و چاپ عکس بنا به تشخیص گروه دفتر در داخل مراسم دفتر میتواند از ارائه خدمات خودداری کرده تا متقاضی نسبت به جمع آوری این افراد و تجهیزاتشان اقدام کرده و ارائه خدمات ادامه پیدا کند در غیر اینصورت دفتر از ارائه خدمات معذوریت خواهد داشت و متقاضی حق ادعایی در این رابطه نخواهد داشت.

-عمومی با خصوصی بودن باغ میبایست از قبل توسط متقاضی مشخص شده باشد و نیز در صورت داشتن مراسم عقد میبایست از قبل به دفتر به طور مکتوب اعلام و در قرارداد درج گردد در غیر اینصورت زمانبندی کار بر اساس نداشتن این مراسم صورت میگیرد.

-در صورت نداشتن عکاسی مراسم یا باغ در منوی انتخابی میبایست در قرارداد اضافه گردد و از قبل هماهنگ شده باشد در غیر اینصورت دفتر تعهدی در قبال ارائه این خدمات به متقاضی نخواهد داشت.

-در زمان عقد قرارداد 50 درصد و تا 72 ساعت قبل مراسم 30 درصد کل قرارداد میبایست توسط متقاضی پرداخت گردد و در زمان انتخاب عکس میبایست قرارداد و اضافه قرارداد به طور کامل تسویه حساب گردد در غیر اینصورت کار در نوبت انجام قرار نگرفته و مسئولیت دیر شدن انجام کار بر عهده خود مشتری خواهد بود.

-در صورت وجود اختلاف در بین متقاضی ها ( زن و شوهر ) و جدایی طرفین بعد از پرداخت کل هزینه و تسویه حساب از طرف ایشان در حضور هر دو نفر عکس و فیلم نابود خواهد شد مگر به تشخیص قضایی و حکم دادگاه مورد دیگری برای ارائه فیلم و عکس به یکی از طرفین اعلام گردد.

-رعایت شئونات اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی ایران در زمان ارائه خدمات بر عهده متقاضی است و دفتر در قبال مختلط شدن مراسم و عدم رعایت شئونات اسلامی و حجاب متقاضی مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

-پایان کار گروه تا پایان مراسم تالار برای عروسی است و نهایتا تا ساعت 22:30 شب است و در صورت دیرکرد عروس و داماد در خروج از تالار ساعت اضافه بنا به اعلام در منوی قراداد دریافت خواهد شد.

-بند های قرارداد پس از عقد قرارداد قابل کسر یا تغییر نخواهد بود و هزینه به صورت تمام شده اعلام میشود و متقاضی حق چانه زنی و درخواست تخفیف از دفتر را نخواهد داشت.

-زمان تحویل کار در روز انتخاب عکس بصورت کتبی به شما اعلام می‌شود، در صورت تمایل به تعویض ساعت و تاریخ خواهشمندیم حتما با مدیریت هماهنگ فرمائید، شایان ذکر است در صورت عدم مراجعه در تاریخ مقرر روزانه مبلغ 10000 تومان به عنوان هزینه نگهداری و انبارداری به قرارداد شما اضافه خواهد شد، همچنین بعد از گذشت یکماه مجموعه هیچگونه مسئولیتی در قبال تحویل کار نخواهد داشت.

-متقاضی موظف به تهیه وسیله ایاب و ذهاب از ابتدا تا پایان کار به طور اختصاصی برای اکیپ ارسالی دفتر است و به هیچ عنوان با ماشین عروس و داماد یا متقاضی یا ماشینی که دارای سرنشین دیگری غیر از راننده در اختیار باشد حمل و نقل صورت نمیگیرد و همچنین راننده انتخابی بهتر است شخصی غیر از اقوام و مسلط به رانندگی و مسیر ها باشد و مسئولیت هر گونه خروج از مسیر و گیر کردن در ترافیک و دیر رسیدن بر عهده متقاضی و راننده انتخابی ایشان خواهد بود و دفتر تنها میتواند افرادی را در صورت تمایل متقاضی به ایشان برای رانندگی معرفی و انتخاب طی کردن هزینه با خود متقاضی خواهد بود و دفتر هیچ مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت.

-همانطور که در قرارداد منعقد میگردد طرف قرارداد دفتر متقاضیان امضا کننده ( عروس و داماد ) میباشند و حضور و دخالت اقوام و نزدیکان و دوستان در طول ارائه خدمات ممنوع است و در صورت مشاهده به متقاضی تذکر داده خواهد شد و متقاضی موظف به همکاری با اکیپ طبق بند ها و توافقات و نمونه کار در خواستی و تهیه نیازمندی ها طی شده است.

-برای تغییر موزیک پس از تدوین و ارائه نسخه اولیه به متقاضی برای هر موزیک مبلغ جداگانه ای طبق اعلام به متقاضی دریافت میگردد، زیرا متقاضی در زمان سفارش میکس موظف به ارائه موزیک ها و اعلام سلیقه خود است و تغییر در موزیک به معنی میکس دوباره آن قسمت است.

-همانگونه که متقاضی تمایل به اجرای درست و مناسب مفاد قرارداد از طرف دفتر دارد، میبایست برای کار خود ارزش و وقت بگذارد و دفتر مسئول شلوغی کاری، نداشتن امکان گرفتن مرخصی، دور بودن مسیر و مشغله های متقاضی ناست و میبایست یکی از عروس و داماد به عنوان نماینده حداقل در طول اجرای سفارش با دفتر در ارتباط و در مواقع لزوم در دفتر حضور به عمل آورد و با علم به این بند و توجه به جوانب این موضوع اقدام به امضا قرارداد مینماید.


در پایان


عقد قرارداد در آتلیه عکاسی هم برای ارائه دهنده سرویس و هم برای مشتری امری پر اهمیت و حساس به شمار می‌آید و سهل انگاری در این موضوع می‌تواند عواقب و مشکلات حل ناشدنی زیادی را (بر هر دوطرف) در پی داشته باشد، اینکه در این موارد به طرق مختلفی به عروس و دامادها هشدار داده می‌شود، خوب است. اما کمی توجه بیشتر به صاحبین آتلیه های عکاسی نیز می‌تواند در بهبود وضعیت و کیفیت خدمات موثر واقع شود.

100 برند برتر آتلیه های عکاسی کشور در بهمن ماه 1396


مطالب پیشنهادی

100 اتلیه عکاسی برتر کشور

لیست مقالات راهنمای عروسی

بهترین آتلیه های عکاسی تهران
aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

3 نظر
حمید رضوانی
پنج شنبه هجدهم دی ۹۹
پاسخ
()
()
حمید رضوانی
عالي بود بسيار کاربردي
وحید فرمانفرما
چهارشنبه هفدهم دی ۹۹
پاسخ
()
()
وحید  فرمانفرما
قرارداد بسيار بدی تنظيم کرديد.
رضا
چهارشنبه دوم اسفند ۹۶
پاسخ
()
(0)
رضا
عاليه بود خيلي بدرد خورد دمتون گرم ممنون