عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟

header
Arooskoo Ads
چهارشنبه سوم خرداد ۹۶
(15)
(0)
عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟

عروسی فرمالیته چیست؟

فایل صوتی عروسی فرمالیته چیست؟

آیا راجع به عروسی پیشکاری یا فرمالیته عروسی چیزی می‌دانید؟
آیا علت پیدایش این مراسم را می‌دانید؟


عروسی پیشکاری یا فرمالیته عروسی، به معنای ساده یک مراسم عروسی تقلبی قبل از روز عروسی واقعی شماست! که برای عکاسی و ساخت کلیپ‌‌‌‌های عروسی درخواستی شما با آتلیه عکاسی برنامه ریزی می‌شود و مزیت اصلی آن داشتن زمان کافی برای ساخت کلیپ و عکاسی‌‌‌‌های متنوع و زمانبر در تولیدات فیلم و عکس عروسی شماست. بزرگترین منفعت عروسی فرمالیتهکاهش اضطراب و استرس عروس و داماد در روز عروسی است چرا که مهم ترین کارهایتان را چند روز یا چند ماه قبل از تاریخ برگزاری عروسی انجام می‌دهید که این کار در برنامه ریزی عروسی مفید است و از سوی دیگر دغدغه ای برای عکاسی‌‌‌‌های زمانبر و باب میل تان نخواهید داشت.


برای عروسی فرمالیته باید با آتلیه خود هماهنگ باشید و یک روز را برای انجام آن تعیین کنید، مسلما این کار موجب افزایش قیمت قرارداد آتلیه، افزایش قیمت عروس سرا و همچنین دو برابر شدن کرایه لباس عروسی از مزون لباس تان خواهد شد. اگر لباس عروسی را خریده اید چه بهتر.. اما اگر آن را اجاره می‌کنید دوبرابر هزینه اجاره را متحمل خواهید شد، برای عروس سرا نیز مبلغی طبق عرف بازار (در حدود 30 درصد) به مبلغ کل قرارداد شما اضافه می‌شود، در مورد آتلیه عکاسی قیمت افزون بر قرارداد به این راحتی ها قابل محاسبه نیست و کاملا بستگی به سفارش شما و این که چه کار‌‌‌‌های میخواهید انجام دهید بر می‌گردد، در این موارد اکثر عروس و داماد ها سعی دارند تا عروسی پیشکاری یا فرمالیته خود را به نحو احسنت انجام دهند و معمولا در صرف هزینه‌‌‌‌های مربوط به آتلیه و اجاره لوکیشن‌‌‌‌های گران قیمت و متنوع کم نمی‌گذارند..! البته شایان ذکر است که در برخی پکیج‌‌‌‌های آتلیه‌‌‌‌های حرفه ای داشتن عروسی فرمالیته از نظر مالی بسیار به صرفه خواهد شد. اما مطمئن باشید که بدون اینها هم می‌توانید عکس و فیلم بی نظیری داشته باشید و همه اش در گرو عروسی پیشکاری نیست.


در روز عروسی فرمالیته سعی کنید از ساقدوش‌‌‌‌های عروس نیز استفاده کنید و اگر ساقدوش ندارید حداقل یک همراه در کنارتان داشته باشید تا کارهایتان را انجام دهد و کمکتان باشد.. مثلا کارهایی مثل: ایده دادن، نگهداری وسایل، کمک کردن در امور تعویض لباس یا زیور آلات و... از فواید دیگر عروسی فرمالیته اینست که می‌توانید به ایرادات و نواقص میکاپ و آرایش خود پیش از روز عروسی پی ببرید، و برای روز عروسی از عروس سرا یا همان سالن زیبایی تان بخواهید تا این ایرادات را برطرف نماید، که این خود بسیار حائز اهمیت است... و در صورت رضایت از عملکرد گریمور، می‌توانید از سالن زیبایی خود بخواهید تا آرایشی را مانند آن آرایشی که در روز عروسی قرار است انجام دهد پیاده سازی کند.


مزیت دیگر پیشکاری یا فرمالیته عروسی در آن است که اگر قصد ساخت ویدئو کلیپ را داشته باشید، علاوه بر زمان کافی برای ضبط آن، می‌توانید ویدئو کلیپ را برای شب عروسی تان نیز اکران کنید پس اگر تمایل به انجام چنین کاری دارید از آتلیه خود بخواهید تا شب مراسم عروسی آن را حاضر نماید، اگر فاصله روز فرمالیته با روز عروسی بیشتر از 10 روز باشد معمولا آتلیه نباید مبلغی را بابت آماده سازی ویدئو برای شب عروسی دریافت کند و یا مشکلی برای تولید آن داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که از عکس‌‌‌‌های روز پیشکاری تابلو یا شاسی عکس سر مجلسی سفارش دهید... تا نمای سالن با عکس‌‌‌‌های زیبای شما تزئین شود، بسیاری از عروس و داماد‌‌‌‌های گالری تصاویر خود را به صورت ویدیویی، نمایش در ال سی دی و یا عکس‌‌‌‌های چاپی پایه دار در شب عروسی در معرض نمایش می‌گذارند که بسیار این کار در چشم میهمان ها جذاب و دیدنی خواهد بود.


منبع: عروس کو
کپی برداری با ذکر منبع آزاد است.

telegramgoogleaparatinstagramfacebooktwiteryoulinkedin
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر
زهرا ره آور
سه شنبه نهم خرداد ۹۶
پاسخ
(1)
()
زهرا ره آور
ممنون از مقالات خوبتون
آزاده صبوری
جمعه پنجم خرداد ۹۶
پاسخ
(2)
()
آزاده صبوری
عالی بود مرسی