عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟

header
Arooskoo Ads
چهارشنبه سوم خرداد ۹۶
(12)
(0)
عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟
آیا راجع به عروسی پیشکاری یا فرمالیته عروسی چیزی می دانید؟
آیا علت پیدایش این مراسم را می دانید؟

عروسی پیشکاری یا فرمالیته عروسی، به معنای ساده یک مراسم تقلبی قبل از روز عروسی شماست! که برای عکاسی و ساخت کلیپ های درخواستی شما با آتلیه عکاسی برنامه ریزی می شود و فایده اصلی آن داشتن زمان کافی برای ساخت کلیپ و عکاسی های متنوع و زمانبر در تولیدات فیلم و عکس عروسی شماست.
بزرگترین منفعت عروسی فرمالیته کاهش اضطراب و استرس عروس و داماد در روز عروسی است چرا که مهم ترین کارهایتان را چند روز یا چند ماه قبل از تاریخ برگزاری عروسی انجام می دهید و در دیگر دغدغه برای عکاسی های زمانبر و باب میلتان نخواهید داشت.
برای عروسی فرمالیته باید با آتلیه خود هماهنگ باشید و یک روز را برای انجام آن تعیین کنید، مسلما این کار موجب افزایش قیمت قرارداد آتلیه، افزایش قیمت عروس سرا و همچنین مزون لباستان خواهد شد. اگر لباس عروسی را خریده اید چه بهتر.. اما اگر آن را اجاره می کنید دوبرابر هزینه را متحمل خواهید شد، برای عروس سرا نیز مبلغی طبق عرف بازار (در حدود 30 درصد) به مبلغ کل قرارداد شما اضافه می شود، در مورد آتلیه عکاسی قیمت افزون بر قرارداد به این راحتی ها قابل محاسبه نیست و کاملا بستگی به سفارش شما و این که چه کارهای میخواهید انجام دهید بر می گردد، در این موارد اکثر عروس و داماد ها سعی دارند تا عروسی پیشکاری یا فرمالیته خود را به نحو احسنت انجام دهند و معمولا در صرف هزینه های مربوط به آتلیه و اجاره لوکیشن های گران قیمت و متنوع کم نمی گذارند..! 
اما مطمئن باشید که بدون اینها هم می توانید عکس و فیلم بی نظیری داشته باشید و همه اش در گرو عروسی پیشکاری نیست.
در روز عروسی فرمالیته سعی کنید از ساقدوش هایتان نیز استفاده کنید و اگر ساقدوش ندارید حداقل یک همراه در کنارتان داشته باشید تا کارهایتان را انجام دهد و کمکتان باشد..
از فواید دیگر عروسی فرمالیته اینست که می توانید به ایرادات و نواقص میکاپ و آرایش خود پیش از روز عروسی پی ببرید، و برای روز عروسی از عروس سرا بخواهید تا این ایرادات را برطرف نماید، که این خود بسیار حائز اهمیت است... در نتیجه از سالن زیبایی خود بخواهید تا آرایشی را شبیه به آن آرایشی که در روز عروسی قرار است انجام دهد پیاده سازی کند.

مزیت دیگر پیشکاری یا فرمالیته در آن است که اگر قصد ساخت ویدئو کلیپ را داشته باشید، علاوه بر زمان کافی برای ضبط آن، می توانید ویدئو کلیپ را برای شب عروسیتان نیز اکران کنید پس اگر تمایل به انجام چنین کاری دارید از آتلیه خود بخواهید تا شب مراسم عروسی آن را حاضر نماید، اگر فاصله روز فرمالیته با روز عروسی بیشتر از 10 روز باشد معمولا آتلیه نباید مبلغی را بابت آماده سازی ویدئو برای شب عروسی دریافت کند.

پیشنهاد می کنیم که از عکس های روز پیشکاری تابلو یا شاسی عکس سرمجلسی سفارش دهید...


منبع: عروس کو
کپی برداری با ذکر منبع آزاد است.

 
telegramgoogleaparatinstagramfacebooktwiteryoulinkedin
مرتبط با این بخش