اطلاع کامل از اقدامات قبل از طلاق ، قبل از طلاق بخوانید

header
Arooskoo Ads
سه شنبه بیست و دوم مهر ۹۹
(4)
(0)
اطلاع کامل از اقدامات قبل از طلاق ، قبل از طلاق بخوانید

اقدامات قبل از طلاق:   قبل از طلاق بخوانید

 اقدامات قبل از طلاق  چیست؟  برای طلاق باید چه نکاتی در اولویت قرار گیرد؟ شما نیز به فکر جدا شدن از همسرتان هستید؟ آیا برای این کار آماده هستید؟ به عوارض و پیامدهای آن فکر کرده اید؟ آیا این تصمیم می تواند به نفع شما باشد؟ توجه به همه ی اقدامات قبل از طلاق امر بسیاری مهمی است که زوجین در بسیاری از مواقع کوتاهی کرده و بر اساس یک سو تفاهم و یا اشتباه جزیی پای طلاق را پیش می کشند و با گذر زمان این امر می تواند اعتماد بین زوجین را نیز از بین ببرد. زندگی شوخی نیست، شما نمی توانید سر هر اختلافی از هم جدا شوید. انتظار نداشته باشید که قرار است هیچ مشکلی در زندگی بعد از ازدواج پیش نیاید زیرا  همیشه چالش و مشکلات موجود است ، آنچه اهمیت دارد این است که شما قادر باشید مشکلات موجود را برطرف کنید. البته در برخی از مواقع ممکن است به خاطر لجبازی یک طرف و یا به وجود آمدن مشکلات غیر قابل بخشودنی از جمله خیانت و یا هر مشکل دیگر در رابطه ی زناشویی ، افراد تصمیم به ازدواج بگیرند.
لازم است خاطرنشان کنیم که با جدا شدن از این فرد، قرار نیست با یک فرد بی عیب ازدواج کنید. همه ی افراد به گونه ای داری برخی معایب هستند و این شما هستید که می توانید تصمیم بگیرید آیا می توانید با این مشکلات کنار بیایید یانه!

 

اقدامات قبل از طلاق : سوالاتی که قبل از طلاق باید بپرسید

 از مهمترین  اقدامات قبل از طلاق این است که  شرایط موجود را به خوبی بررسی کرده و متناسب با آن تصمیم بگیرید،  قبل از طلاق سعی کنید آمادگی لازم را به دست آورید،؛ البته اگر صاحب فرزند هستید باید شرایط آنها و آمادگی آنها را نیز مد نظر قرار دهید زیرا هرگونه سهل انگاری در این زمینه می تواند آسیب های جدی در روح و روان فرزندان ایجاد کند.  اگر اختلاف شما با همسرتان به گونه ای شدید است که به طور کامل یک زندگی سالم را از شما ربوده در این صورت مطمئن باشید که طلاق مطمئن ترین گزینه است زیرا حضور کودکان و حتی  زوجین در جنین شرایطی می تواند با گذر زمان، به مشکلات بسیاری منجر شود. قبل از طلاق حتما سعی کنید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 

⦁    آیا به نظر شما هنوز مرد زندگی تان مرد جنتلمن است؟
⦁    آیا واقعا با هم زوج بودند؟
⦁    آیا شما برای طلاق آماده هستید ؟
⦁    آیا به همسرتان اعتماد دارید؟
⦁    آیا این تصمیم عاطفی و واکنشی است ؟
⦁    هدف شما از طلاق چیست ؟
⦁    آیا برای از بین رفتن درگیری ها تلاش کرده اید؟
⦁    آیا از بس عواقب طلاق بر خواهید آمد ؟
⦁    آیا مایل به برگشت به اوضاع مطلوب هستید؟
 
در صورتی که هنوز احساس خوبی به همسرتان دارید به همین آسانی تصمیم نگیرید، قبل از طلاق سعی کنید همه ی تلاش لازم برای نجات زندگی خود انجام دهید تا بتوانید هرگز پشیمان نباشید. بیشتر  افراد سر لجبازی  و یا مشکلات جزیی از هم جدا می شوند و بعد از آن یک عمر پشیمان آن هستند که چرا به قدر کافی برای نجات رابطه ی خود تلاش نکرده اید. غرور خود را کنار بگذارید و سعی کنید قبل از طلاق به صورت عاقلانه تصمیم بگیرید ؛ اگر در تصمیم گیری دچار مشکل شدید در این صورت حتما، با یک مشاوره در این زمینه صحبت کنید و راهنمایی لازم را به دست آورید. از اصلی ترین اقدامات قبل از طلاق  این است  که برای زندگی خود یک بار دیگر تلاش کنید تا هیچ گاه پشیمان نشوید.

 

اقدامات قبل از طلاق  : راهکارها و اقدامات قبل از طلاق 

مشاورین و روانشناسان های مختلفی که در رابطه با ازدواج و طلاق افراد را راهنمایی می کنند به طور کلی راهکارهای مختلفی را برای قبل از طلاق ارائه می دهند، از جمله مهمترین نکاتی که به صورت عمده قبل از طلاق ارائه می شود شامل موارد زیر است:

⦁    زود جدا نشوید
⦁    سر هر جز و بحث جزیی به فکر طلاق نباشید
⦁    هر چه بیشتر به طلاق فکر کنید، به مراتب احتمال رخ دادن آن نیز بیشتر خواهد بود
⦁    فرزندانتان را در نظر بگیرید
⦁    پیامدهای طلاق را به خوبی بررسی کنید
⦁    به قدر کافی برای نجات زندگی خود تلاش کنید
⦁    خودخواه نباشید، قرار نیست همیشه همانی باشد که شما میخواهید
⦁    به درخواست های طرف مقابل خود احترام بگذارید
⦁    مثل بچه ها فکر نکنید
⦁    مشاوره ی لازم را دریافت کنید
⦁    تغییر کنید
⦁    اگر شما به اندازه ی کافی خوب نیستید، انتظار نداشته باشید که همسرتان  بی عیب باشد
⦁    همسرتان را پش مشاوره ببرید
⦁    خودتان را امتحان کنید
⦁    برای مدتی سعی کنید از هم دور شده و به آرامش قبلی برسید
⦁    همسرتان را ارزیابی کنید
⦁    ناامیدانه رفتار نکنید
⦁    برای یک بار هم شده، شما کوتاه بیایید
⦁    به خودتان نمره ی بیست ندهید، هیچ کس کامل نیست
⦁    عشق را رها نکنید
⦁    برای همسرتان نامه بنویسید

اگر همه ی تلاش خود را کرده اید و دیگر هیچ امیدی برای بهبودی رابطه تان نبت در این صورت سعی کنید اقدامات لازم برای آمادگی قبل از طلاق را در پیش بگیرید. در صورتی که صاحب فرزند هستید به طور جدی شرایط و وضعیت روحی آنها را در نظر بگیرید زیرا پس از جدایی والدین، فرزندان ممکن است بیشترین آسیب را ببینند.  البته لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که یک زندگی پر از اختلاف و دعوا را هرگز به خاطر فرزندمان تحمل نکنید زیرا در این حالت به آنها بیشترین آسیب را خواهید زد.

قبل از طلاق بخوانید ، آمادگی لازم قبل از طلاق

قبل از طلاق بخوانید

اقدامات قبل از طلاق  : آمادگی های لازم قبل از طلاق

اگر قبل از طلاق ، شجاعت طلاق گرفتن  را اگر ندارید ، دست نگه دارید، شما باید آمادگی لازم برای این کار را به دست آورید در غیر این صورت ممکن است گرفتار آسیب های بسیاری باشید.آمادگی یاد شده هم به آمادگی مالی و هم به آمادگی معنوی شامل می شود. از دیگر اقدامات قبل از طلاق این است که  از خودتان بپرسید به چه دلیلی می خواهید جدا شوید، آیا این فقط تصمیم همسرتان است؟ ایا چون دچار اختلاف های بسیاری هستید ، تصمیم به جدا شدن گرفته اید؟ آیا نظر افراد دیگر نیز در تصمیم شما موثر می باشد ؟
در نظر داشته باشید که قبل از طلاق ، برخی از افراد از جمله اقوام دور یا نزدیک و یا دوستان، پیشنهاد های مختلفی مبنی بر طلاق می تواند به شما ارائه دهند ولی توجه کنید این زندگی شما است و فردا شما به تنهایی باید در برابر همه ی عواقب و پیامدهای آن بایستید، هرگونه سهل انگاری و تصمیم عجولانه می تواند به طور جدی زندگی شما را تحت تاثیر منفی قرار دهد، به همین دلیل سعی کنید تحت تاثیر تفکرات افراد دیگر نباشید. این زندگی شما است ، می توانید مشاوره ی لازم را از افراد متخصص و کاردان دریافت کنید ولی اجازه ندهید هیچ کس در تصمیم شما قبل از طلاق اثر بگذارد .

 

اقدامات قبل از طلاق 

قبل از طلاق اگر هنوز به استقلال مالی و توانایی روحی لازم برای کنار آمدن با همه ی مشکلات موجود نیامده اید، صبر کنید، ابتدا سعی کنید راهکارهای لازم را در پیش بگیرید. یک  خانواده و یک خانه به این راحتی تشکیل نمی شود، به خصوص با توجه به شرایط و تورم اقتصادی شدید در کشورمان، افراد به سختی می توانند با شرایط ازدواج کنار بیایند.  به همین دلیل به این آسانی خانه و خانواده ی خود را از بین نبرید. فک نکنید با جدا شدن قرار است همواره اتفاق های مطلوب رخ دهد. شرایط موجود را به خوبی بسنجید، سعی کنید زود رنج بودن را کنار بگذارید، با این واقعیت کنار بیایید که در زندگی همواره  مشکلات است و شما چند مرد حلاج هستید تا بتوانید مشکلات موجود را برطرف کنید؟
البته در برخی از مواقع ممکن است که مشکل موجود غیر قابل برطرف  باشد در این حالت تاکید می شود که حتما طلاق در اولویت قرار گیرد. البته برای این موارد نیز سعی کنید آمادگی و راهکارهای لازم قبل از طلاق را در نظر بگیرید.  مثل بچه ها رفتار و احساس کردند را کنار بگذارید، این مشکل معمولا در برخی از خانم ها به دلیل زودرنج بودن ایجاد می شود، هر چه بیشتر حساس باشید به مراتب بیشتر آسیب خواهید دید.

 

باید و نبایدهایی در مورد اقدامات قبل از طلاق 

قبل از طلاق سعی کنید با همسرتان حرف بزنید و از او بخواهید برای بهبودی زندگی تان با شما همگام باشد. دستور ندهید ، هیچ فردی زیر سلطه و دستور،  برای انجام اقدامی رضایت کامل  نخواهد داد. سعی کنید روزهای خوب  تان را برای او یادآوری کنید، همه ی سختی ها را که با هم پشت سر گذاشته اید را به یادش بیاورید و سعی کنید اوضاع را بهبود دهید ولی اگر هیچ مسیری برای نجات زندگی تان نباشد، در ی صورت چاره ای جز جدا شدن نیز نیست.
 دریافت مشاوره ی لازم از یک متخصص در این زمینه بسیار کمک ساز باشد. زیرا این نوع از راهنمایی ها به شما اجازه می دهد تصویر را از یک زاویه ی دیگر مشاهده کرده و عاقلانه تصمیم بگیرید زیرا بیشتر مشکل افراد در حین جدا شدن این است که تنها تصمیم های آنی می گیرند و در نهایت گرفتار یک پشیمانی جبران ناپذیری می شوند. اگر همسرتان را هنوز دوست دارید، اگر هنوز نگران او هستید ، اگر هنوز دور بودن از او برای شما سخت است، صبر کنید، برای بار دیگر  فکر کنید.

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس , ازدواج , عروس , چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج , روش های موفق خواستگاری و ازدواجروش های موفق خواستگاری و ازدواجازدواج , راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج , راهنمای برنامه ریزی عروسیراهنمای برنامه ریزی عروسیازدواج , سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج , همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی , ازدواج , رازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانرازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانازدواج , چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , لباس عروس , رازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندرازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندازدواج , شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , جنسی , برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج , رابطه جنسی , جنسی , در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج , تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!ازدواج , عروس , بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس , تشریفات عروسی , مراسم عروسی , لباس عروس , ازدواج , پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی , آرایش عروس , تشریفات عروسی , لباس عروس , ازدواج ,