راه کارهایی ساده برای پرهیز از دعواهای زن و شوهری

header
Arooskoo Ads
یکشنبه بیست و یکم دی ۹۹
(4)
(0)
راه کارهایی ساده برای پرهیز از دعواهای زن و شوهری

اگر شما هم در جستجوی کلماتی همچون دعواهای مکرر زن و شوهر ، راه حل دعوا زن و شوهر و راه حل اختلاف زن و شوهر هستید، پس حتما این مطلب جامع و کاربردی را از سایت عروسکو از دست ندهید، ما در این مطلب راهکارهای اثرگذاری  و در عین حال ساده را به شما پیشنهاد می کنیم که اگر هر یک از آنها را رعایت کنید تاثیر بسیار زیادی در بهبود روابط زناشویی تان خواهد داشت.

 

پرهیز از دعواهای مکرر زن و شوهر

 

اولین و محوری ترین اصل در زندگی زناشویی ، رعایت زناشویی مدرن و استفاده از تکنیک های آن است. سعی کنید تمام مهارت های زناشویی را یاد بگیرید. وقتی در خانه دچار اختلاف نظر شدید به جای سرزنش کردن یا تفسیر نادرست سعی کنید آن را ریشه یابی کنید همسرتان را در جمع فامیل یا دوستان تقدیر یا تشویق کنید و نقاط مثبت او را در خفا و هم در حضور دیگران یاد آوری کنید (این کار معجزه می کند) حرف هایتان را کاملا دوستانه و روشن بیان کنید. وقتی همسرتان توهین کرد به هیچ وجه مقابله به مثل نکنید، این لحظات به سرعت سپری خواهند شد و شما می توانید زمان بهتری با همسرتان در رابطه با رفتارش صحبت کنید. هیچ گاه همسرتان را به دلیل اشتباهت اش سرزنش نکنید در عوض سعی کنید روشی عاقلانه در پیش بگیرید. که از تکرار این اشتباه جلوگیری شود. اگر مسئله ای ذهن شما را مشغول کرده آن را مهربانانه با صراحت و صادقانه مطرح کنید. 

 

راه کارهایی ساده برای حل اختلاف زن و شوهری

 

راه حل دعوا زن و شوهری در این است که به یاد داشته باشید هرگاه همسرتان لباس جدیدی را پوشید و یا مدل موها یا رنگ آرایش خود را تغییر داد و از شما خواست تا نظر بدهید، حتی اگر در نگاه نخست برایتان جذاب نبود هرگز نظر منفی ندهید و از بکار بردن عباراتی تشابهی مثل اینکه شبیه فلان شخص شده اید خودداری کنید. به یاد داشته باشید که هرگاه همسرتان از شما در خصوص سالگرد ازدواج یا نامزدی تان سوال کرد و شما نیز تاریخ آن را فراموش کرده بودید ، هرگز چنین مسئله ای را به او نگویید و سعی کنید به گونه ای غیر مستقیم تاریخ دقیق را از طریقی بیابید. اگر به همسرتان نشان دهید که سالگرد ازدواج یا نامزدی تان را فراموش کرده اید مطمئن باشید که وی را سرخورده یا نا امید خواهید کرد.

 

راه حل اختلاف زن و شوهری اینست که همواره قولی را که به همسرتان داده اید عملی کنید، اگر به هر دلیلی آن را فراموش کرده اید، ابتدا عذر خواهی جدی و مودبانه کرده و دلیل فراموش کردن آن را بیان کنید و در ادامه در کمال احترام از او بخواهید که در بخاطر آوردن آن به شما کمک کند. 

 

راه حل هایی ساده برای دوری از دعواهای مکرر زن و شوهری

 

1- ابراز محبت

2- خود را به همسرتان نزدیک کنید

3- گفت و گوی مناسب داشته باشید

4- پیشواز و بدرقه رفتن

5- سلام و خداحافظی تحت هر شرایطی

6- حفظ حجاب زن و حفظ نگاه مرد

 

مردان با این توصیه ها دعواهای زن و شوهری را کنار بگذارند!

 

1- در مقابل همسر خوب خود گرفتاری های روزانه و حوادث تلخ و ناگوار زندگی را با اخم و چهره ای عبوس مطرح نکنید.

2- هدیه، مهر و محبت را زیاد می کند. به مناسبت های مختلف برای همسر خود ، هدیه ای هرچند کوچک خریداری و با چهره ای شاد و خندان به او تقدیم نمایید.

3- چنانچه کمبودی در منزل مشاهده کردید با کمال خوشرویی و محبت تذکر دهید.

4- در حضور همسر خود به هیچ وجه از زنان دیگر تمجید نکنید و توانایی های آنها را به رخ او نکشید.

5- به بستگان همسر خود مانند پدر، مادر و سایر اقوام وی احترام بگذارید و برای دعوت آنها به خانه قبل از همسر خود اقدام کنید.

6- هرگز از معاشرت همسر خود با بستگان صالحش جلوگیری نکنید و در معاشرت و دید و بازدید با بستگان وی پیش قدم باشید.

7- با بستگان خود نزد همسرتان نجوا نکنید.

8- هیچ گاه همسر خود را به ویژه نزد بستگانش تحقیر نکنید، زیرا توهین و بی احترامی به همسر از صفا و صمیمیت به زندگی زناشویی می کاهد.

9- هیچگاه خود را برتر از همسر خود معرفی نکنید.

10- سعی کنید من و تو در زندگی زناشویی نباشد، کلمه ما زندگی را گرم تر و لذت بخش تر می کند.

11- وقتی که همسر شما عصبانی است که ویژه در ایام عدات زنانه، او را با مهر و محبت بیشتر آرام کنید.

12- برای رفتن به میهمانی و گردش سعی کنید، همراه فرزندان و همسر خود باشید و پیشنهاد همسر خود را در این مورد به علت کار و خستگی رد نکنید.

13- امتیازات اجتماعی فرهنگی ، اقتصادی و غیره فامیل خود را در صورتی که با همسر شما فاصله اجتماعی و طبقاتی دارند، مطرح نکیند

14- کارهای همسر خود را هرچند کوچک باشند تحسین کنید.

15- در قبال همسر خود در امور مختلف قدرت نمایی نکنید.

16- زحمات و هزینه هایی را که برای پذیرایی خویشاوندان همسر خود صرف می کنید، هیچ گاه به زنان نیاورید.

17- همسر خود را در خانه محدود یا محصور نکنید.

18- شادی های و خنده های خود را در محل کار خود جا نگذارید. چون همسر شما در خانه نیازمند شادی و خنده های شما است.

19- زمانی را برای تامین نیازهای عاطفی و گفت و گوی سالم قرار دهید به طوری که همسر احساس کند در تمام مسائل زندگی سهیم است.

20- کمک کردن در انجام کارهای منزل را فراموش نکنید و بدانید که همانقدر که شما در خارج از منزل خسته می شوید زن هم داخل منزل از کارهایتان خسته می شود.

 

زنان با این توصیه ها اختلافات زن و شوهری را حل کنند!

 

1- به جای استفاده از کلمه من و تو همیشه از کلمه ما استفاده کنید.

2- در مقابل همسر خود هرچند که حق با شما باشد باز هم لجبازی یا اصرار نکیند.

3- همسر خود را بخصوص در برابر بستگانش تحقیر نکنید و از بستگان خود نیز در مقابل همسر خود و خانواده اش بپرهیزید.

4- از مخالفت و مشاجره بپرهیزید، زیرا محبت از بین می رود.

5- با دوستان و آشنایان همسرتان  در معاشرت بیش از حد و معمول گرم نگیرید. زیرا گرم و گرفتن و محبت بیش از حد معمول زمینه های سو تفاهم و بدبینی همسر را در پی دارد و گاهی موجب ارتباطات پنهانی می شود.

6- همسر خود را در معاشرت با اقوام صالحش محدود نکنید. 

7- در رفت و آمد با بستگان شوهر خود پیش قدم باشید.

8- به بستگان نزدیک همسر خود (مادر، پدر، خواهر، برادر) بیش از خویشاوندان دیگر احترام بگذارید.

9- زحماتی که برای پذیرایی خویشاوندان خود متحمل شده اید ، را به زنان نیاورید.

10- چنانچه درآمدی دارید و برای زندگی هزینه می کنید آن را بازگو نکنید و در مصرف آن تبل جداگانه نزنید.

11- از مردان دیگر نزد همسرتان تعریف نکنید، هیچ مردی را بر همسرتان ترجیح ندهید، زیرا توانمندی های اشخاص با هم متفاوت است.

12- برای انجام درخواست های خود با همسرتان با خشونت و آمرانه برخورد نکنید.

13- برای بر آوردن نیازهای خود امکانات همسر را در نظر بگیرید و او را تحت فشار نگذارید.

14- خود را برای همسرتان آراسته کنید و بهترین و تمیزترین لباس خود را در مقابلش بپوشید.

15- در مقابل همسر خود با حالت افسرده و اخمو حاضر نشوید.

16- با مراجعت همسرتان به خانه کارهای خود را حتی الامکان کنار بگذارید و به استقبال او بروید و با گرمی از او پذیرایی کنید.

17- در مواقعی که همسرتان از لحاظ روحی آماده نیست، درخواست های خود را مطرح نکنید.

18- هنگام خروج از خانه او را بدرقته کرده و به گرمی از او خداحافظی کنید.

19- در نبود همسر شما حاکم خانه هستید، پس مراقب امنیت و ناموس خانه و بچه ها باشید.

20- از معاشرت بیش از حد با همسایه یا از رابطه با افراد سمی جدا پرهیز کنید.

 

 

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس , ازدواج , عروس , چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج , روش های موفق خواستگاری و ازدواجروش های موفق خواستگاری و ازدواجازدواج , راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج , راهنمای برنامه ریزی عروسیراهنمای برنامه ریزی عروسیازدواج , سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج , همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی , ازدواج , رازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانرازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانازدواج , چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , لباس عروس , رازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندرازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندازدواج , شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , جنسی , برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج , رابطه جنسی , جنسی , توصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمتوصیه های بهداشتی در رابطه زناشویی با بیان نکات مهمجنسی , همه چیز در مورد رابطه مقعدی ، نزدیکی از پشتهمه چیز در مورد رابطه مقعدی ، نزدیکی از پشتجنسی , خانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابخانم جذاب، زیبا و دلربای من! رازهای ناگفته خانم های جذابجنسی , در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج , تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی ,