پیرسینگ چیست؟ پیرسینگ چه عوارضی دارد و حکم شرعی در مورد پیرسینگ چیست؟

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۹/۶/۳۰ یکشنبه
(6)
(0)
پیرسینگ چیست؟ پیرسینگ چه عوارضی دارد و حکم شرعی در مورد پیرسینگ چیست؟
پیرسینگ چیست؟ پیرسینگ چه عوارضی دارد و حکم شرعی در مورد پیرسینگ چیست؟

پیرسینگ چیست؟

 در پاسخ پیرسینگ چیست؟ گفته می شود که پیرسینگ در معنای لاتین خود، به معنای ایجاد سوراخ بر روی قسمتی از بدن و آویزان کردن اشیاء زینتی و تزیینی از آن. که این عمل اخیرا در جامعه ی ما و مخصوصا در بین جوانان رواج یافته است.
متداول ترین نوع پیرسینگ، پیرسینگ گوش یا همان سوراخ کردن گوش  است که از گذشته های بسیار دور تا به امروز رایج می باشد.البته برای اینکه بدانید پیرسینگ چیست، بهتر است بدانید که پیرسینگ نوعی مدرن تر و پیشرفته تر از سوراخ کردن گوش و استفاده از انواع مختلف گوشواره هاست که در ادامه بیشتر از سایت عروسکو به اینکه پیرسینگ چیست، انواع پیرسینگ، حکم شرعی پیرسینگ، عوارض پیرسینگ و ... خواهیم پرداخت.

 

انواع پیرسینگ:

 پیرسینگ ها دارای انواع مختلفی اند که بر روی  قسمت های مختلف بدن قرار می گیرند که برخی از انواع آن ها عبارتند از:

 •  پیرسینگ گوش

 •  پیرسینگ بینی
 •  پیرسینگ زبان
 • پیرسینگ لب
 •  پیرسینگ دندان
 •  پیرسینگ ناف

که تمامی این موارد نیز دارای انواع مختلفی می باشند، برای مثال پیرسینگ گوش به انواع پیرسینگ نرمه گوش، پیرسینگ لاله گوش، پیرسینگ غضروف گوش و انواع دیگر تقسیم می گردد.
نکته ی قابل ذکر در رابطه با انواع پیرسینگ این است که، در میان تمامی انواع پیرسینگ ها، پیرسینگ گوش، به مراقبت بیشتر نسبت به انواع دیگر داشته و در بیشتر مواقع می بایست تحت نظر پزشک، آنتی بیوتیک مورد استفاده قرار گیرد.

 

از دیگر انواع معروف ترین پیرسینگ ها می توان انواع زیر را نام برد:

 •  پیرسینگ ابرو 
 • پیرسینگ گونه 
 •  پیرسینگ دهان 
 •  پیرسینگ دست و انگشتها 
 •  پیرسینگ سینه بند 
 • پیرسینگ مدیسون 
 •  پیرسینگ گردن
 •  پیرسینگ ترقوه 
 • پیرسینگ لگنی

پیرسینگ چیست و چه عوارضی دارد

به عقیده نگارنده و از نظر علم روانشناسی پیرسینگ عملی منافی عفت و اخلاق انسانی است و باعث می شود که اشخاص دیگر نگاهی مذمت آمیز به فرد داشته باشند و آن شخص ناخودآگاه در معرض قضاوت دیگران قرار گیرد. چرا که پیرسینگ های نا متعارف از شخصیت و شان اجتماعی یک بانوی محترم و مدرن می کاهد و منجر می شود که افراد دیگر نگاهی ابزاری و سطحی به فرد داشته باشند. به طور کلی پیرسینگ یک ایده برای افزایش لذت جنسی است.

عوارض پیرسینگ:

حال بهتر است بدانیم برخی از عوارض استفاده از پیرسینگ چیست؟ 
در واقع ایجاد هر نوع از تغییر در بافت بدن، با عوارض و خطراتی همراه است، انجام پیرسینگ نیز به دلیل ایجاد تغییر در بافت بدن، عوارضی را به همراه دارد.
برای جلوگیری از عوارض پیرسینگ، این کار می بایست حتما زیر نطر یک پزشک متخصص و در محیطی بهداشتی و همراه با ابزار استیریل صورت گیرد، چرا که پیرسینگ ها نیز به نوعی عمل جراحی به حساب می آیند. جالب است بدانید که در برخی از موارد عوارض پیرسینگ کردن از عوارض عمل جراحی بینی و عمل زیبایی گونه ها سخت تر است! پس از انجام پیر سینگ نیز می بایست مراقبت هایی صورت گیرد تا از عوارض احتمالی را تا حد زیادی بکاهد.

 

مهم ترین عوارض انجام انواع پیرسینگ:

 • خونریزی:

شایع ترین عارضه ی انجام پیرسینگ چیست؟ در صورت انجام پیرسینگ؛ به بافت بدن آسیب خواهد رسید که این کار با خونریزی همراه است. چرا که احتمال دارد در زمان انجام پیرسینگ، مویرگ های خونی پاره گردد. که این عارضه، رایج ترین عارضه ی انجام پیرسینگ است.

 • آلرژی به فلزات:

عارضه ی دیگر که در رابطه با انجام پیرسینگ مطرح می گردد احتمال آلرژی به گوشواری های پیرسینگ است. این عارضه در افرادی که دارای حساسیت به فلز نیکل اند و از انواع پیرسینگ فلزی استفاده می کنند، به صورت خارش، قرمزی و التهام و ورم در محل پیرسینگ خود را نشان خواهد داد. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است قبل از انجام پیرسینگ نسب به تست حساسیت به بدلیجات و انواع فلزات اقدام فرمایید و در صورت دارا بودن حساسیت، جواهرات دیگر را جایگزین قرار دهید.

 • عفونت:

از دیگر عوارض پیرسینگ؛ که در صورت عدم رعایت اصول و نکان بهداشتی بوجود خواهد آمد، ایجاد عفونت است. در صورت استفاده از  پیرسینگ و ابزار آلوده، احتمال ابتدا به ایدز، هپاتیت C و هپاتیت B برای افراد وجود دارد. و در بسیاری موارد دیگر، احتمال انتقال این عفونت به قلب و ریه ها نیز وجود دارد. بنابراین ضروری ترین نکته در زمان انجام پیرسینگ، انتخاب محیطی کاملا سالم و بهداشتی می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که داخل و خارج کردن بیش از حد پیرسینگ نیز خطرناک بوده و احتمال ایجاد عفونت را بالا می برد.
. پس زدن پیرسینگ:
پس زدن پیرسینگ چیست؟ در برخی مواقع ممکن است بدن، پیرسینگ را قبول نکرده و به قول معروف آن را پس بزند. که در این شرایط در اطراف پیرسینگ ضایعه ای شکل می گیرد که به بافت پوست آسیب می رساند.

 • سرطان:

استفاده از انواع پیرسینگ ها آویزی و حلقه ای، پوست را به صورت مزمن تحریک می کند. همین عامل در مدت طولانی می تواند زمینه های ابتلا به سرطان پوست را فراهم کند.

 

 

حکم شرعی پیرسینگ:

احکام شرعی انجام پیرسینگ چیست؟ به نظر شما شرع ما پیرسینگ را ممنوع اعلام کرده است؟
. در رابطه با حکم شرعی پیرسینگ، نظر اکثریت مراجع تقلید بر این نکته می باشد که انجام پیرسینگ به خودی خود بلامانع بوده و ایرادی ندارد، البته این در صورتی است که انجام پیرسینگ موجب آسیب رساندن به فرد نگردد، که در غیر این صورت بایست از انجام آن جلوگیری کرده و اشکال دارد.
. نکته ی دیگر در رابطه با حکم شرعی پیرسینگ این است که پیرسینگ در خانم ها نباید به صورتی باشد که برای افراد دیگر جلب توجه کند، و در دید مستقیم سایران قرار گیرد. در صورت رعایت این نکته، انجام پیرسینگ برای خانم ها نیز بلامانع بوده و اشکالی ندارد.
. عده ای دیگر از علما و مراجع تقلید؛ حکم شرعی پیرسینگ را اینگونه اعلام کرده اند، که این عمل در صورتی که در راستای ترویج فرهنگ های مبتذل و و فرهنگ غربی نباشد، هم برای خانم ها و هم برای آقایان مانعی ندارد.

 

حال با این تفاسیر، بهتر است بدانید نکات انجام و استفاده از پیرسینگ چیست؟
. قبل از انجام پیرسینگ های مختلف حتما این مهم را در نظر داشته باشید که برای مثال، آیا پیرسینگی که بر روی لب هایتان انجام می دهید، تا آخر عمر و در زمان های پیری برایتان جذابیت دارد یا احتمال دارد تنها در بیست سالگی ذوق آن را داشته و برایتان جذاب باشد؟ این نکنه به این منظور است که به شما تذکر داده شود، از انجام پیرسینگ های نامتعارف و غیر عادی که غیر قابل ترمیم و جبران باشند پرهیز کنید.
. در صورتی اقدام به انجام پیریسینگ در انواع مختلف و در قسمت های مختلف بدن خود کرده، که مطمئن باشید می توانید مراقبت های طولانی مدتی را پس از انجام پیرسینگ، به بهترین نحو اجرا کنید.

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس , آرایش عروس , زیبایی عروس , انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس , زیبایی عروس , کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی افتند؟!کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی افتند؟!آرایش , آرایش عروس , مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019آرایش عروس , جدیدترین مدل آرایش چشم عروسجدیدترین مدل آرایش چشم عروسآرایش عروس , میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟آرایش عروس , بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس , تشریفات عروسی , مراسم عروسی , لباس عروس , ازدواج , همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنهمه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنآرایش عروس , پدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورپدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورآرایش عروس , پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی , آرایش عروس , تشریفات عروسی , لباس عروس , ازدواج , با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!آرایش عروس , میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائممیکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائمآرایش , آرایش عروس , همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی آرایش عروس , در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می دانید؟در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می دانید؟ , آرایش عروس , کانسیلر چیست و چگونه استفاده می شود؟کانسیلر چیست و چگونه استفاده می شود؟ , آرایش عروس , پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می دانید؟پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می دانید؟ , آرایش عروس ,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

10 نظر
فهیمه
سه شنبه بیست و دوم مهر ۹۹
پاسخ
()
()
فهیمه
سلام ممنون از مقاله خوبتون
ناهید
جمعه هجدهم مهر ۹۹
پاسخ
()
()
ناهید
آدم هاي حال معلوم اينکارو مي کنن
مهناز
شنبه دوازدهم مهر ۹۹
پاسخ
()
()
مهناز
ترويج اين کار اشتباه است
علیرضا
جمعه یازدهم مهر ۹۹
پاسخ
()
()
علیرضا
زنايي که با همه هستن بايد از اينجور چيزا داشته باشن
راضیه
یکشنبه سی ام شهریور ۹۹
پاسخ
(0)
()
راضیه
اونايي که شغلشون مرتبط هست لازم دارن اينکارو انجام بدن
منصور
یکشنبه سی ام شهریور ۹۹
پاسخ
(0)
()
منصور
من خودم زني رو ببينم از اين چيزا داشته باشه نظرم بهش عوض ميشه و خيلي جذابه
مسعود
یکشنبه سی ام شهریور ۹۹
پاسخ
(0)
()
مسعود
والا به خدا زنم منو ديوونه کرده ايکارو انجام بدم منم مي گم اگر مي خواي اشکالي نداره ولي بايد طلاق بيگريم
راضی
یکشنبه سی ام شهریور ۹۹
پاسخ
()
(0)
راضی
چه اهميتي داره من که گفتم
سعید
یکشنبه سی ام شهریور ۹۹
پاسخ
(0)
()
سعید
هرکسي آزاد هرکاري بکنه تعيين تکليف نکنيدئ
نسیم
یکشنبه سی ام شهریور ۹۹
پاسخ
(0)
()
نسیم
مقاله خوبي من هم اين دودلي داشتم که انجام بدم يا نه ولي به نظرم مردم ديدشون عوض ميشه نسبت به آدم