همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۸/۹/۲۱ پنج شنبه
(15)
(0)
همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی
همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی

در مورد عمل (جراحی) زیبایی بینی چه می‌دانید؟

 

ما در این مقاله از سایت عروسکو سعی کرده ایم تا مطلبی جامع و در عین حال مختصر را برای شما بازدیدکنندگان عزیز و گرامی ارائه نماییم. مطلبی در مورد عمل (جراحی) زیبایی بینی که شامل تاریخچه، باید و نبایدها، عوارض جراحی بینی، نکاتی در مورد قبل از عمل، نکات مهم مراقبتی بعد از عمل زیبایی بینی و ... است. سایت عروسکو به عنوان راهنمای عروسی و مرجعی معتبر برای عروس و دامادها و نسل جوان جامعه به بررسی این موضوع می‌پردازد، علت اصلی قراردادن این مقاله همه گیر شدن جراحی زیبایی بینی در بین مردم و علی الخصوص نسل جوان بویژه تازه عروس و دامادها است.

 

تاریخچه عمل (جراحی) زیبایی بینی

 

همانطور که قابل تصور است عمل زیبایی بینی در گذشته به مانند امروز نبوده است و در حقیقت سیری تکاملی را در جهت تسهیل این عمل زیبایی پیموده است. عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی در هند و به گونه ی عمل ترمیمی بینی انجام می‌شده است که در آن هندی ها از پوست پیشانی برای بازسازی بینی در فرد استفاده می‌کردند. اما امروزه از این تکنیک برای بازسازی بینی در مواقع ضرورت مثل تصادفات یا گار گرفتگی حیوانات بهره می‌برند. بعد از آن و در قرن 16 میلادی جراحی پلاستیک توسط یک جراح ایتالیایی ابداع شد و با گذر زمان به شکل امروزی خود رسید. ناگفته نباید که در دوره ای از تاریخ عمل زیبایی بینی حرام اعلام شد ولی بعدها و با مطالعاتی که بر روی افراد انجام شد، تاثیر مثبت و بی نظیر این عمل جراحی بر روی اعتماد به نفس و روابط اجتماعی افراد اثبات کرد که عمل حراحی می‌تواند مفید واقع شد و پس از آن مجددا عمل بینی از زمره اعمال حرام (در ادیان) خارج شد.

 

چه کسانی نیاز به عمل جراحی بینی دارند؟

 

با مروری کوتاهی بر روی تاریخچه حال این سوال در ذهن به وجود می‌آید که آیا ما هم نیاز به عمل جراحی بینی داریم یا خیر، در زیر تعدادی از موارد که نیاز به عمل جراحی بینی دارند را ذکر خواهیم کرد.

افرادی که دارای انحراف متوسط یا شدید بینی هستند و در تنفس خود به ویژه شب ها دچار مشکل می‌شوند.

افرادی که دارای شاخک های بینی یا توربینیت ها ی بزرگی (رشد بیش از حد) هستند. این افراد در تنفش خود دچار مشکل می‌شوند و بنابر این نیاز به عمل بینی پیدا می‌کنند.

وجود پولیپ بینی می‌تواند منجر به عمل جراحی بینی شود چرا که معمولا با اختلالات تنفسی همراه است. پولیپ ها در ناحیه سینوس وجود دارند که در صورت رشد بیش از حد باعث تنگ شدن مجرای بینی می‌شوند. البته بهتر است پولیپ بینی پیش از جراحی بینی درمان شود.

افرادی که بینی های نامتقارن و یا بد شکلی دارند. این نوع عمل در جهت زیبایی بینی انجام میشود و ممکن است فرد هیچ یک از مشکلات گفته شده در بالا را نداشته باشد.

 

دکتر حبیب سهرابی فوق تخصص جراحی زیبایی بینی

آیا جراحی بینی عوارضی به همراه دارد؟

هر نوع جراحی در هر ناحیه از بدن دارای ریسک جراحی است. که البته ریسک جراحی بینی نسبت به سایر عمل های جراحی بسیار کمتر است و بویژه در سالهای اخیر که پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی از روش های بی خطر تری برای این نوع جراحی استفاده می‌کنند اما به طور کلی عمل زیبایی بینی می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد، عوارضی همچون:

 • نابینایی فرد در اثر اشتباهات پزشکی در حین عمل (موارد بسیار نادر)
 • آسیب دیدن غضروف بینی (بیش از 20 درصد احتمال دارد)
 • کج شدن و قرینه نبودن بینی (2 تا 5 درصد احتمال دارد)
 • چسبندگی های داخل بینی (در پزشکان متخصص و با تجربه کمتر از 2 درصد)
 • افتادگی در ناحیه نوک بینی (در پزشکان متخصص و با تجربه کمتر از 2 درصد)
 • عوارض داروی بیهوشی (وجود دارد)

با توجه به عوارض گفته شده در بالا این نتیجه را خواهیم گرفت که انتخاب درست دکتر جراحی بینی تا چه اندازه می‌تواند در کاهش عوارض و مشکلات بعد از عمل تاثیرگذار باشد.

 

نکات و مراقبت های قبل از عمل جراحی بینی

 • از دو هفته تا یک ماه قبل از عمل جراحی بینی از مصرف قرص و داروهای شیمیایی خودداری کنید.
 • دو هفته قبل از عمل بینی آسپرین مصرف نکنید.
 • کشیدن سیگار از دو هفته قبل از عمل بینی ممنوع است. (به دلیل تنگ شدن عروق و جلوگیری از مشکل اکسیژن رسانی)
 • از یک ماه قبل مصرف مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی (تاثیر گذار بر عملکرد قلب) ممنوع است.
 • 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.
 • در شب قبل از عمل دوش بگیرید.
 • لاک ناخن ها را پاک کنید.
 • هیچ گونه زیور آلاتی را همراه نداشته باشید.
 • حتما راه های رسیدن به کلینیک را کنترل نمایید تا در روز عمل جراحی در ترافیک معطل نشوید.
 • آزمایش های لازم را ( معمولا آزمایش تعداد هموگلوبین و انعقاد خون) یک هفته قبل از عمل انجام دهید و در روز جراحی همراه خود داشته باشید.
 • سعی نکنید خواسته ها یا نظرات خود را به پزشک تحمیل کنید و اجازه دهید تا پزشک بر اساس اندازه و قالب سر و صورت شما بهترین عمل جراحی را بر روی بینی تان انجام دهد.

جراحی بینی به وسیله بهترین جراح زیبایی ایران دکتر حبیب سهرابی

 

نکات و مراقبت های بعد از عمل بینی

عمل بینی ممکن است با کبودی و ورم زیادی در ناحیه صورت شما همراه باشد که این رویه بعد از 3 الی 5 روز فروکش می‌کند و کم کم کبودی ها و تورم احتمالی تا 10 روز به طور کلی رفع خواهد شد. بهبودی زخم ها و خونریزی بعد از عمل تا 4 الی 5 روز ممکن است ادامه داشته باشد. پانسمان و یا کچ بینی و اسپیلینت های داخلی (اسپیلینت: لوله های داخل بینی برای تنفس راحت و جلوگیری از چسبندگی بینی) از 10 روز تا دو هفته همراه بینی شما خواهد بود. این موضوع را توجه داشته باشید که هرچقدر پزشک شما حرفه ای تر باشد بینی شما کمتر نیازمند مراقبت خواهد بود.

 

 • بعد از عمل بینی به مدت 48 ساعت از کمپرس یخ (جلوگیری از کبودی) و بعد از آن به مدت 48 ساعت دیگر از کمپرس گرم (کاهش ورم) استفاده کنید.
 • شستشوی بخیه ها و زخم ها از همان روز اول و بوسیله سرم و کرم (معمولا جنتامایسین) آغاز می‌شود روزانه چندین مرتبه باید اینکار را انجام دهید.
 • شب اول بعد از جراحی می‌بایست به حالت صاف و نشسته بخوابید و از شب های بعد هم تقریبا به حالت نیمه نشسته باشید.
 • خوردن غذاهای نرم شده و مخلوط شده در روزهای اول توصیه میشود. بنابراین از خوردن خوراکی هایی که نیاز به جویدن زیاد دارند (مثل هویج یا سیب) خودداری کنید.
 • اثرات خوردن آب کرفس و سیب در بهبودی شما بویژه کاهش ورم صورت و بینی ثابت شده است.
 • تا 3 هفته بعد از عمل جراحی بینی از بالا کشیدن محتویات بینی و یا فین کردن جدا خودداری کنید.
 • از روابط جنسی تا دو هفته بعد از عمل خودداری کنید.
 • چسب زدن بینی بعد از برداشتن پانسمان شروع می‌شود که هر چند روز یکبار ( هر هفته) می‌بایست تعویض شود.
 • مصرف سدیم (نمک) را تا حدی کاهش دهید و برای چند روز رژیم کم نمک داشته باشید.
 • مصرف سیگار و الکل را تا حداقل یک ماه بعد از عمل ترک کنید.

 

 

هزینه جراحی بینی

عمل زیبایی بینی در سال 1398 و در شهر تهران با محدوده قیمتی 5 الی 10 میلیون تومان توسط پزشکان انجام می‌شود. عمل جراحی بینی هزینه های جانبی دیگری مانند هزینه ی لباس و تجهیزات اتاق عمل، خریدن چسب و داروهای بعد از عمل، هزینه ویزیت پزشک و ... را نیز به همراه خواهد داشت.

aparatlinkedintwiteryoufacebookinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس, آرایش عروس, زیبایی عروس, انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس, زیبایی عروس, کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!آرایش, آرایش عروس, مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019آرایش عروس, جدیدترین مدل آرایش چشم عروسجدیدترین مدل آرایش چشم عروسآرایش عروس, میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟آرایش عروس, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنهمه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنآرایش عروس, پدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورپدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورآرایش عروس, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!آرایش عروس, میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائممیکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائمآرایش, آرایش عروس, در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟, آرایش عروس, کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟, آرایش عروس, پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟, آرایش عروس, برای مراقبت از پوست چه باید کرد و به نکاتی باید توجه داشت؟برای مراقبت از پوست چه باید کرد و به نکاتی باید توجه داشت؟, آرایش عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

6 نظر
فاطمه
سه شنبه بیست و هفتم آبان ۹۹
پاسخ
(1)
()
فاطمه
من پارسال پيش دکتر عمل کردم زمستان 98، 6 تومان هزينه جراحي شد و هيچ هزينه ديگري نداشت
هستی نظری
سه شنبه بیست و هفتم آبان ۹۹
پاسخ
(1)
()
هستی نظری
من پيش دکتر سهرابي جراحي کردم، ايشان مزيتي که دارن اينکه که از گراف توي بيني استفاده مي کنن که خيلي در ماندگاري و زيبايي تاثير داره
نازی
سه شنبه بیست و هفتم آبان ۹۹
پاسخ
(1)
()
نازی
سلام اين دکتر سهرابي بي نظيره من سه سال پيش بيني رو جراحي کردم و کاملا راضي ام
نرگس
یکشنبه ششم مهر ۹۹
پاسخ
()
()
نرگس
سلام عالي بود دکتر بسيار خوبي هستن خدا خيرشون بده
فاطمه
چهارشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۹۹
پاسخ
()
()
فاطمه
سلام ممنون از مطلبتون بسيار عالي بود، لطفا ليستي از بهترين دکترهاي جراحي بيني تهران ارائه کنيد
مهسا
جمعه یازدهم بهمن ۹۸
پاسخ
()
()
مهسا
بسيار عالي بود ممنون از سايت خوبتون بازهم از اينجور مقاله ها بگذاريد