میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۸/۵/۷ دوشنبه
(2)
(0)
میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟
میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟

حتما همه ی شما این ضرب المثل قدیمی را که خدا درد و درمان را با هم داده است شنیده اید، میکرونیدلینگ مصداق بارز این ضرب المثل است. میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان است، هرچند مصریان باستان با استفاده از ماسک خراش بنیانگذاران این فن محسوب می شوند، توسعه ی امروزی میکرونیدلینگ توسط اورنتریک و همکارانش در طی 23 سال گذشته انجام شده است. گفتیم میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان است اگر پاسخ را می خواهید بیشتر از این معطلتان نمی کنم. پس در این مقاله همراه با بهترین سایت عروسی فارسی یعنی عروسکو باشید. در توصیفی کوتاه میکرونیدلینگ روشی است که با ایجاد کانال های مویرگی لایه درم پوست شما را تحریک و مجبور به بازسازی مجدد پوست می کند. 
 
 

میکرونیدلینگ چیست؟


میکرونیدلینگ یک روش جوان سازی پوست برگرفته از نحوه رفتار ارگانیکی بدن انسان است. در این روش جراحی سرپای متخصصین زیبایی پس از استفاده از اسپری ها و کرم های بی حسی موضعی، پوست را بی حس کرده، سپس با یک استریل مواد زائد از پوست بیمار پاک می شود.  اندکی بعد پوست بیمار بسته به نوع درمان با پلاکت و یا مزو کاملا ماساژ داده می شود.
سپس جراح با رولر میکرونیدلینگ شروع به ایجاد کانال های مویرگی به قطر چند میلی متر در پوست بیمار میکند. عمق این میکروکانال ها بستگی به شدت آسیب پوستی که در پی درمان آن هستیم تغییر می کند. مزو با عبور از این کانال ها به ناحیه درم یا زیر جلدی پوست می رسد، اینک که پوست پر از سوراخ شده است طبق ارگانیسم بدن در بهبود زخم های پوستی شروع به تولید الاستین و کلاژن می کند.
با افزایش تولید کلاژن  و الاستین  تولید رنگدانه ها در پوست بهبود یافته رنگ پوست روشنتر میشود و اپیدرم که ضخیم تر هم شده است زیبا تر و با طراوت تر به نظر می رسد.

 

معجزه میکرونیدلینگ چیست؟


میکرونیدلینگ با الهام از خود بدن و رفتار آن در برابر بهبود زخم ها معجزات فراوانی از قبیل موارد زیر را داراست.
⦁    جوان سازی پوست
این روش با از بین بردن انواع اسکارها، جای سوختگی جوش و اکنه ، ازبین بردن ترک های پوستی و مهم تر از همه درمان تیرگی و ماه گرفتگی پوست سبب جوان سازی پوست شما می شود. در میکرونیدلینگ پوست بانوان عموما از مزو که حالت تقویت کنندگی دارد استفاده می شود. در درمان های جوان سازی پوست این نوع درمان با لیزر درمانی در برابری تنگاتنگی است و اینطور که به نظر می رسد این روش به خاطر کمتر بودن عوارض و عدم ایجاد نواحی زون بندی به لیزر درمانی پیروز شود. 

⦁    افزایش میزان رشد مو
مو برای انسان  یکی از جنبه های زیباشناختی می باشد علی الخصوص برای آقایان ، همانطور که میدانید جراحی کاشت مو دربردارنده ی هزینه ی بسیار بالای است. میکرونیدلینگ بعنوان یک رقیب برای این نوع از جراحی پوست است و در صورتی که پوست بیمار را با پلاکت آغشته کنید به این نتیجه خواهید رسید. البته از ین روش خانم ها هم برای تقویت موی سرشان میتوانند استفاده کنند و تاثیر آن کاملا اثبات شده است.


 

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ 

بعد از میکرو نیدلینگ در صورتی که پوستتان می سوزد می توانید با کمپرس آب سرد این مشکل را حل کنید. فقد یادتان نرود که بر روی کمپرس از یک پوشش تمیز استفاده کنید تا مانع از نفوذ آب در ساعت های اولیه پس از میکرونیدلینگ به پوستتان بشود.
تا چند روز پس از میکرونیدلینگ آرایش نکنید و تنها از کرم تقویت کننده پوستتان استفاده کنید.
در صورتی که پوست شما دچار پوست دادن بشود این پوست ها را نکنید اجازه بدهید خودشان حذف شوند.
در صورت خون ریزی و جوش زدن محل میکرونیدلینگ به صورت مداوم آن را با استریل پاک کرده و با آب خنک بشویید.
 سه روز اول میکرونیدلینگ از فعالیت شدید بدنی بپرهیزید چون تعرق کردن تمام هزینه های شما را به باد می دهد.
کانال های مویرگی ایجاد شده توسط میکرونیدلینگ در روز اول بسته می شوند اما در صورت صلاحدید پزشک معالج از دارو های آنتی بیوتیک بایستی مصرف گردد.
تا دو روز پس از میکرونیدلینگ صورت تان را با آب گرم نشوریید، از سونا و برنزه کردن در این دو روز اکیدا بپرهیزید.
تا چندین هفته از تابش مستقیم آفتاب به محل درمان جلوگیری کنید و اکیدا از استعمال کرم های ضد آفتاب، هرگونه کرم و اسپری در روزهای اولیه به این ناحیه بپرهیزید.
و در نهایت برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید میکرونیدلینگ را تجدید کنید تا به کیفیت مطلوب تان برسید.
 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر
نغمه
دوشنبه هفتم مرداد ۹۸
پاسخ
()
()
نغمه
براي اينکار بايد به متخصص مراجعه کنيد نه سالن زيبايي
غزل
دوشنبه هفتم مرداد ۹۸
پاسخ
()
()
غزل
من اين کارو انجام دادم هيچ فايده اي نداشت ، فقط تا دوهفته مثل مار پوست مي نداختم