در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۸/۱۱/۲ چهارشنبه
(2)
(0)
در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟
در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟

تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو

آمبره، سامبره و بالیاژ مو جدید ترین و به روز ترین متد های رنگ کردن مو هستند که هر کدام به نوبه ی خود از جلوه ای بسیار زیبا و جذاب برخوردارند. متداول ترین سوالی که در مورد این متد های جدید پیش می‌آید، وجوه تمایز و تفاوت های‌ آنها است. گفتنیست آمبره، سامبره و بالیاژ مو دارای تفاوت های بارزی هستند که‌ آنها را از یک دیگر متمایز کرده است.

حال اگر می‌خواهید در مورد آمبره، سامبره و بالیاژ مو بیشتر بدانید و با تفاوت های‌ آنها آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید، چرا که توضیحات جامعی در مورد هر کدام ارائه داده ایم؛ به گونه ای که با مطالعه ی این متن نه تنها وجه تمایز این متد ها را به خوبی می‌فهمید بلکه اطلاعات مفیدی در مورد مزایا و ویژگی های هر کدام کسب خواهید کرد پس در این مقاله همراه سایت عروسکو باشید.

 

ویژگی های متد آمبره در رنگ کردن مو

آمبره کردن مو یکی از زیبا ترین و جذاب ترین متد های رنگ مو است که در حال حاضر دارای طرفداران بسیار زیادی در جامعه است، از آن جا که متقاضیان آمبره ی مو روز به روز بیشتر و کثیر تر می‌شود این متد جزء سود آور ترین خدمات ارائه شده در آرایشگاه ها است.
اولین سوالی که در مورد آمبره ی مو پیش می‌آید، ویژگی ها و وجه تمایز آن از رنگ کردن عادی مو است. در این رابطه لازم است بگوییم آمبره دارای مراحل، ویژگی ها و ظاهری کاملاً متفاوت از پیاده سازی معمول رنگ مو است. ظاهر کلی مو هایی که با استفاده از متد آمبره رنگ شده اند به گونه ای است که قسمت ریشه ی مو کاملاً تیره است و در مقابل از قسمت میانه های ساقه تا انتهای مو (نوک مو ها) به رنگ کاملاً روشنی است. تفاوت رنگ های ریشه و ساقه ی مو ها در آمبره به قدری مشهود است که مرز بین‌ آنها معلوم و کاملاً قابل تشخیص است.
لازم است بدانید برای رنگ کردن ساقه ها و نوک مو ها در روش آمبره از مواد دکلره استفاده می‌شود تا رنگ مورد استفاده به خوبی و به اندازه ی کافی روشن شود. جالب است بگوییم از آن جا که قسمت ریشه در آمبره تیره است، می‌توان از رنگ طبیعی مو ها بهره مند شد و از رنگ تیره ی مجزایی استفاده نکرد. در این صورت ریشه ها سالم مانده و تحت آسیب مواد شیمیایی حاصل از انواع رنگ ها قرار نمی‌گیرند. بهره مندی از رنگ طبیعی مو ها برای ریشه منجر می‌شود دیگر مو ها نیازی به ریشه گیری نداشته باشند، از این رو روش آمبره را برای بانوانی که شاغل هستند و دارای زمان کافی برای ترمیم رنگ مو های خود نیستند، توصیه می‌کنیم.
لازم به ذکر است قسمت های روشن مو که بخش انتهایی ساقه ها را تشکیل می‌دهند، تقریباً به اندازه ی یک سوم مو ها هستند و همان طور که گفتیم لازم است برای روشن شدن این قسمت ابتدا از مواد دکلره و سپس از رنگ مورد نظر استفاده شود.

 

سامبره چیست و از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

به مرور زمان متد ها و روش های جدیدی وارد عرصه ی آرایش و پیرایش به خصوص فرایند رنگ کردن مو ها شده است که هر کدام از جذابیت های منحصر به فردی برخوردار هستند. سامبره نیز یکی دیگر از متد های روز رنگ کردن مو است که می‌توان گفت دارای وجه شباهت های بسیار زیادی با آمبره است. در واقع شباهت های سامبره و آمبره به مراتب بیشتر از تفاوت های آن هاست.
در سامبره نیز همانند آمبره ریشه ی مو ها تیره رنگ و ساقه ها تا نوک به رنگ روشن تری هستند. البته لازم است بدانید در فرایند سامبره بر خلاف تکنیک آمبره به هیچ وجه از دکلره استفاده نمی‌شود و تنها از رنگ ها برای سایه سازی استفاده می‌شود. نحوه ی سایه سازی در این متد به گونه ای است که مرز بین رنگ تیره و رنگ روشن قابل تشخیص و مشاهده نیست، چرا که اصل اساسی سامبره ایجاد سایه ها و تغییر رنگی ملایم است که فقط با استفاده از رنگ ها و بدون دخالت دکلره انجام می‌گیرد.
بنابراین تفاوت تکنیک های سامبره و آمبره در استفاده از مواد دکلره است که منجر می‌شود مرز بین رنگ های تیره و روش در آمبره مشخص اما در تکنیک سامبره نا مشخص و غیر قابل تشخیص باشد.
لازم است بگوییم اگر استفاده ی مداوم از دکلره برای رنگ کرد مو های تان باعث شده سلامت موی خود را از دست بدهید و مو های آسیب دیده ای داشته باشید یکی از بهترین توصیه های ما برای رنگ کرد مو ها بهره مندی از تکنیک سامبره است، لذا با این که در تکنیک سامبره از مواد دکلره استفاده نمی‌شود اما در نهایت مو های شما ظاهری مدرن، زیبا و بدون آسیب های ناشی از دکلره خواهد داشت.
گفتنیست در سامبره برای سایه سازی و رنگ کردن بخش های انتهایی مو از رنگ های خیلی روشنی استفاده نمی‌شود و عمدتاً رنگ هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که چند درجه از رنگ ریشه روشن تر هستند.

 

تکنیک بالیاژ مو چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

پس از آمبره و سامبره حالا نوبت به بالیاژ مو می‌رسد که از دیگر تکنیک ها محبوب و مدرن در رنگ کردن مو است که توسط آرایشگر های فرانسوی ابداع شده است. بالیاژ مو به گونه است که عمدتاً قالب اصلی رنگ مو رنگ طبیعی مو هاست و سایه های روشنی در لا به لای مو ها ایجاد می‌شود، گفتنیست این سایه ها در بخش انتهایی ساقه های مو بیشتر از قسمت های دیگر است. بهره مندی از تکنیک بالیاژ برای رنگ کرد مو باعث می‌شود مو های تان در نهایت همانند جلوه ای باشد که وقتی نور آفتاب به مو می‌تابد، ایجاد می‌شود. در حقیقت سایه هایی که در روش بالیاژ روی مو ها به وجود می‌آیند فقط چند درجه از رنگ ریشه و رنگ قالب مو ها روشن تر هستند که به صورت پراکنده و بدون نظم توسط آرایشگر اجرا می‌شوند.
لازم است بدانید این روش از حساسیت بالایی برخوردار است چرا که هر آرایشگری قادر به اجرای آن نیست و می‌بایست به طور حتم از آرایشگر های حرفه برای بالیاژ مو های خود استفاده کنید. گفتنیست در بالیاژ مو هم نیز مانند آمبره از دکلره استفاده می‌شود، با این تفاوت که در این روش مواد دکلره به صورت مختلط و بی نظم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای اجرای تکنیک بالیاژ مو، روش های بسیار زیادی توسط آرایشگر ها استفاده می‌شود به طوری که برخی از‌ آنها با استفاده از فویل و برخی هم به صورت مستقیم و با دست این تکنیک را اجرا می‌کنند. روش مورد استفاده در اجرای بالیاژ در نتیجه ی کار چندان تاثیری ندارد، چرا که کیفیت نتیجه ی کار به تخصص آرایشگر مربوطه بستگی دارد.
بالیاژ مو پیشنهاد بسیار مناسب و کارآمدی برای آن دسته از افرادی است که به دنبال تغییر اساسی در چهره ی خود نیستند و می‌خواهند مو هایی با جلوه ی زیبا داشته باشند. از این رو این تکنیک بیشترین طرفداران را در میان دختران دارد.
وجه تمایز بالیاژ با سامبره و آمبره این است که سایه های روشن در لا به لای کل مو ها حتی ریشه ی مو ها هم وجود دارد، در حالی که ریشه مو ها در سامبره و آمبره کاملاً تیره بوده و بدون سایه های روشن است.

aparatlinkedintwiteryoufacebookinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس, آرایش عروس, زیبایی عروس, انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس, زیبایی عروس, کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!آرایش, آرایش عروس, مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019آرایش عروس, جدیدترین مدل آرایش چشم عروسجدیدترین مدل آرایش چشم عروسآرایش عروس, میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟آرایش عروس, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنهمه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنآرایش عروس, پدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورپدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورآرایش عروس, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!آرایش عروس, میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائممیکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائمآرایش, آرایش عروس, همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی آرایش عروس, کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟, آرایش عروس, پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟, آرایش عروس, برای مراقبت از پوست چه باید کرد و به نکاتی باید توجه داشت؟برای مراقبت از پوست چه باید کرد و به نکاتی باید توجه داشت؟, آرایش عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
مینا
چهارشنبه دوم بهمن ۹۸
پاسخ
()
()
مینا
عالي بود مقالتون استفاده کردم مفيد و مختصر ولي کاربردي