میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائم

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۸/۷/۳ چهارشنبه
(2)
(0)
میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائم
میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائم

میکروپیگمنتیشن یک پدیده جدید در عصر آرایش‌های دائم مثل مزو وایت است که طرفداران زیادی دارد. این سبک از آرایش مزایای زیادی دارد که در این مقاله به ویژگی‌ها و همچنین معایب و مزایای آن خواهیم پرداخت.

 

میکروپیگمنتیشن چیست؟

در جامعه امروز که خانم‌های زیادی شاغل هستند و بیشتر وقت خود را بیرون از منزل می‌گذرانند، آراسته بودن تبدیل به یک معضل شده است. چرا که همیشه آراسته بودن و استفاده دائم از لوازم آرایش نه تنها وقت گیر و مشکل است، بلکه در دراز مدت ممکن است آسیب‌های جدی برای پوست به همراه داشته باشد.
بسیاری از ما خانم‌هایی را دیده‌ایم که تمام وقت خود را بیرون از خانه می‌گذرانند و یا حتی در منزل تمام روز را در حال رسیدگی به همسر و فرزندان هستند، ولی در عین در پایان روز بدون کاملاً آراسته و آرایش کرده هستند. این سؤال پیش می‌آید که هم‌چین چیزی چگونه ممکن است؟ آرایش در طول روز بر اثر تعریق، رطوبت هوا و چربی پوست از بین می‌رود پس راهکار چیست؟ میکروپیگمنشن ابزاری جدید در صنعت آرایشی است کار بسیاری از خانم‌ها را راحت کرده است. میکروپیگمنشن و یا آرایش دائم راهی برای خلاص شدن از آرایش چند باره در طول روز است. با استفاده از این روش شما در تمام طول روز آراسته و آرایش کرده خواهید بود، بدون این که به صورت مداوم از لوازم آرایشی استفاده کنید و به پوست خود آسیب بزنید.

 

میکروپیگمنتیشن نوعی آرایش دائم است که دارای مزایای زیادی است

میکروپیگمنتیشن، آرایش دائم

میکروپیگمنشن چگونه انجام می‌شود؟

میکروپیگمنشن یک روش آرایشی است که به صورت کامل اصول پزشکی در آن رعایت شده است و در صورتی که توسط افراد متخصص انجام شود، نه تنها هیچ خطری ندارد، بلکه می‌تواند برای پوست مفید نیز باشد. در این روش، مشتری برای داشتن یک آرایش دائم مانند ابرو، خط چشم، خط لب و ... اقدام می‌کند. در این روش، رنگ دانه‌ها با استفاده از یک کاتر ظریف وارد پوست می‌شوند. این رنگ دانه‌ها در عمق کمی از پوست وارد می‌شوند و به همین دلیل خطری جدی برای استفاده کنندگان این روش وجود ندارد. این رنگ‌ دانه‌ها کاملاً زیست سازگار بوده و با بدن انسان سازگاری کامل دارند.

ماندگاری میکروپیگمنشن و تفاوت آن با تتو
در حقیقت میکروپیگمنشن روشی مشابه تتو است با این تفاوت که مضرات تتو را نداشته و ماندگاری آن نیز نسبت به تتو بسیار کمتر است. میکروپیگمنشن نسبت به تتو درد و خونریزی بسیار کمتری دارد. در این روش دیگر خبری از سوزن‌های دردناک که تا عمق پوست فرو رفته و مضرات زیادی داشتند، نخواهد بود. میکروپیگمنشن نه تنها برای آرایش دائم صورت بلکه برای رفع عیوب و همچنین متعادل سازی صورت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. رفع نواقص و شکستگی‌های ابرو، رفع قرینگی صورت، تغییر شکل لب‌ها و .. از جمله کارهایی است که با استفاده از میکروپیگمنشن به راحتی قابل انجام است و می‌تواند زیبایی را به صورت شما هدیه کند.

 

کاربردهای میکروپیگمنشن

همان طور که گفته شد از روش میکروپیگمنشن نه تنها برای آرایش دائم صورت بلکه برای رفع نواقص چهره نیز استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای میکروپیگمنشن می‌توان به بهبود ظاهر پلک‌ها اشاره کرد. همچنین برای تغییر فرم لب‌ها، تغییر شکل ابروها و اصلاح شکستگی و کم پشتی ابرو، ایجاد بن مژه، خط چشم دائمی، بر طرف کردن ناهنجاری‌هایی مویی و همچنین پنهان کردن قسمت‌های بی‌مو در بیمارانی که روی سرشان جای زخم دارند می‌توان از میکروپیگمنشن استفاده کرد. ماندگاری میکروپیگمنشن با توجه به کاربرد آن متغیر است.
یکی از مهم‌ترین کاربردهای میکروپیگمنشن اصلاح عیوب پوستی مانند اسکار، جای بخیه و بر طرف کردن لک‌های ناشی از ماه گرفتگی است. در این روش با همرنگ سازی پوست با استفاده از رنگ دانه‌های رنگ طبیعی پوست انجام می‌شود و با بر طرف کردن تفاوت رنگ پوست هماهنگ سازی بین قسمت‌های مختلف پوست انجام می‌شود.

 

میکروپیگمنشن ابرو

میکروپیگمنشن ابرو پر کاربردترین میکروپیگمنشن است که برای اصلاح عبور ابرو، قرینه سازی آن‌ها و همچنین زیبا سازی ابرو استفاده می‌شود. با استفاده از میکروپیگمنشن ابرو دیگر نیازی به استفاده‌ی مداوم از سایه‌ها و مداد ابرو نخواهید داشت. در این روش یک فرم ابروی دلخواه برای مشتری طراحی می‌شود و سپس میکروپیگمنشن ابرو بر روی طرح ابروی طراحی شده انجام می‌شود. ماندگاری میکروپیگمنشن ابرو با توجه به تعداد دفعات انجام میکروپیگمنشن و همچنین غلظت رنگ استفاده شده از 6 ماه تا یک سال متفاوت است. طراحی ابرو در میکروپیگمنشن ابرو را می‌توان به روش‌های مختلف انجام داد. برای مثال طراحی ابرو می‌توان به صورت هاشور، سایه ابرو و همچنین طراحی به صورت تار به تار باشد.

 

مراقبت‌های بعد از میکروپیگمنشن

برای این که از تکنیک آرایشی بهترین نتیجه دریافت شود باید مراقبت‌هایی برای ماندگاری میکروپگمنشن بعد از آن را با دقت انجام داد. در این مقاله شما را با مراقبت‌های کامل میکروپیگمنشن آشنا خواهیم کرد. بعد از انجام میکروپیگمنشن در ناحیه‌ی مربوطه امکان خشکی پوست و پوسته ریزی وجود دارد که کاملاً طبیعی است و نمایانگر ترمیم پوست است. نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که رنگ آرایش در ابتدای میکروپیگمنشن تیره به نظر خواهد رسید. بسیاری از افراد در ابتدای امر و با دیدن نتیجه ناراضی خواهند بود اما باید در نظر داشته باشید که این رنگ آرایش دائم شما نخواهد بود و پس از چند روز و تکمیل روند درمان پوست، رنگ باقی مانده بسیار کمرنگ‌تر از رنگ اولیه خواهد بود. زمان لازم برای طبیعی شدن رنگ آرایش دائم با توجه به انواع مختلف پوست بین 4 تا 10 روز است.
نکته‌ای دیگری که باید به آن توجه کرد کمرنگ شدن رنگ آرایش دائم در برخی نقاط است. برخی از افراد از به وجود آمدن بریدگی و عدم پیوستگی در آرایش دائم تنها پس از چند روز شکایت می‌کنند. باید در نظر داشته باشید که این محو و کم رنگ شدن در برخی موارد موقتی است و در مواردی هم موقتی نیست با انجام مرحله‌ی ترمیم جبران خواهد شد.
بعد از انجام میکرو‌پیگمنتیشن امکان دارد در اطراف آن ناحیه تورم و خارش احساس کنید. اما جای نگرانی نیست و با استفاده از کمپرس آب سرد و یخ می‌توان این مشکل را رفع کرد. در نظر داشته باشید که به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی اقدام به خاراندن ناحیه‌ی میکرو‌پیگمنتیشن نکنید. زخم‌های کوچکی در ناحیه‌ی میکرو‌پیگمنتیشن ایجاد می‌شود که تحت هیچ شرایطی نباید این زخم‌ها خارانده و یا کنده شوند. این زخم‌ها به مرور زمان و خود به خود ترمیم می‌شوند و اثری از آن‌ها در آرایش دائم شما باقی نخواهد ماند.

 

برای انجام میکرو‌پیگمنتیشن کجا برویم؟

عوامل بسیاری همچون قیمت میکروپیگمنشن، نوع کار مد نظر مشتری، کیفیت کار و ... باعث می‌شوند که ما گزینه‌های مختلفی برای انجام میکروپیگمنتیشن را انتخاب کنیم. هرگز فراموش نکنید که میکرو‌پیگمنتیشن به دلیل لزوم استفاده از ابزار استریل می‌تواند خطرناک باشد. پس حتماً و حتماً به مراکز آرایشی مجاز که علاوه بر گذراندن دوره‌های آموزشی و داشتن مدرک معتبر، ابزارهای پیشرفته و استریل لازم را داشته باشند و برای مشتریان استفاده کنند. در صورت انجام میکرو ‌پیگمنتیشن در مراکز غیر معتبر این مشکل وجود خواهد داشت که با عوارضی ناشی از آلودگی و تورم شدید بعد از این عمل مواجه شوید. همچنین در صورتی که فرد مربوطه از تبحر کافی برای انجام کار برخوردار نباشد این امکان وجود دارد که نه تنها میکرو‌پیگمنتیشن باعث زیبایی صورت شما نشود بلکه به عدم قرینگی و عدم طراحی یک طرح مناسب با صورت شما منجر به ایجاد یک عیب در صورت شما نیز بشود.
برای اطمینان از مهارت و تخصص پیگمنتر از وی بخواهید مدرک آموزشی خود را به شما نشان بدهد و همچنین از کیفیت ابزار و رنگ‌های مورد استفاده‌ی او مطمئن شوید. می‌توانید یک جلسه مراجعه کرده و پس از دیدن ابزار و رنگ مورد استفاده، در مورد آن‌ها تحلیل کنید و در صورتی که از کیفیت لازم برخوردار بود، به او مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که الزاماً داشتن قیمت میکروپیگمنشن بالا نمایانگر کیفیت ابزار و تبحر پیگمنتر نخواهد بود.

 

کاربرد میکروپیگمنشن در حیطه‌ی پزشکی و درمان

میکروپیگمنشن نه تنها در زمینه‌های زیبایی بلکه در حیطه‌ی پزشکی نیز کاربردهای فراوانی دارد. این فیلد در رشته‌های پزشکی تحت عنوان درماتوگرافی شناخته می‌شود. درماتوگرافی برای رفع ضایعات پوستی، جای زخم و همچنین اسکار در صورت و بدن، نشانه گذاری در آندوسکوپی و میکروپیگمنتیشن قرنیه چشم در زمینه‌های مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این‌ها در بسیاری از جراحی‌های ترمیمی و زیبایی می‌توان از میکروپیگمنشن جهت آخرین مرحله‌ی درمان استفاده کرد. با استفاده از این روش می‌توان جهت همرنگ سازی پوست و محل جراحی با بقیه‌ی بدن استفاده کرد. نمونه‌ی بسیار پر استفاده‌ی این روش در درمان نوزادان مبتلا به لب شکری و یا شکاف کام دیده می‌شود. پس از انجام جراحی می‌توان از میکروپیگمنشن برای ایجاد فرم لب دلخواه و به دست آوردن رنگ سرخی لب استفاده کرد.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس, آرایش عروس, زیبایی عروس, انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس, زیبایی عروس, کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!آرایش, آرایش عروس, مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019آرایش عروس, جدیدترین مدل آرایش چشم عروسجدیدترین مدل آرایش چشم عروسآرایش عروس, میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟آرایش عروس, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنهمه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنآرایش عروس, پدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورپدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورآرایش عروس, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!آرایش عروس, همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی آرایش عروس, در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟, آرایش عروس, کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟, آرایش عروس, پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟, آرایش عروس, برای مراقبت از پوست چه باید کرد و به نکاتی باید توجه داشت؟برای مراقبت از پوست چه باید کرد و به نکاتی باید توجه داشت؟, آرایش عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر