همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آن

Arooskoo Ads
۱۳۹۸/۵/۲۱ دوشنبه
(4)
(0)
همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آن
همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آن

همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آن


اگر به دنبال زیبایی ناخن های خود هستید و قصد دارید که از روش مانیکور ناخن این کار را انجام دهید، با بهترین سایت عروسی فارسی ، سایت عروسکو همراه شوید تا هر آنچه در مورد مانیکور کردن لازم است را برای شما توضیح دهیم. در ادامه مقاله قصد داریم نحوه اجرا مانیکور ناخن را به صورت قدم به قدم توضیح دهیم که افراد تازه کار بتوانند به صورت دقیق با این روش آشنا شده و انواع مانیکور ناخن را بیاموزند و همچنین در مقاله بعد اطلاعات کامل و مفیدی را درباره پدیکور ارائه خواهیم کرد.

 

مانیکور ناخن و دلایل استفاده از آن


در ابتدا شاید تصور کنید که منظور از مانیکور ناخن یعنی سوهان کشیدن ناخن ها می باشد. اما زمانی که به آرایشگاه های زیبایی زنانه در تمامی شهرهای ایران بروید و مانیکور ناخن در آرایشگاه را ببینید، کاملا متوجه خواهید شد که سوهان کشیدن ناخن تنها یک جز کوچک از عملیات مانیکور ناخن می باشد. حال شاید در تمامی آرایشگاه ها عملیات مانیکور کردن به صورت کامل انجام نشود ولی در حالت کلی خدماتی که برای مانیکور ناخن در آرایشگاه انجام می شود شامل: ماساژ دادن دست ها، سوهان کشیدن ناخن ها، مرتب سازی شکل ناخن با برداشتن و گرفتن پوست های اضافه از اطراف آن، لایه برداری پوست، تقویت ناخن ها و در نهایت کار آنچه به چشم می آید لاک زدن آن است. تمامی این کارها مانیکور ناخن نام دارد و اگر به صورت مداوم و طبق برنامه ریزی قبلی این کار را انجام دهید احساس بسیار خوبی به شما دست خواهد داد و حتی دستان شما پوستی نرم تر و زیباتر و همچنین ناخن های بسیار یکدستی پیدا خواهد کرد. 
از جمله دلایلی هم که بسیار از خانم ها مانیکور ناخن انجام می دهند می توان به:
⦁    زیبایی ناخن ها و به خصوص یکدست کردن ناخن های گرد و کوتاه
⦁    قرار گیری هر چه بهتر لاک ها بر روی ناخن ها
⦁    کاشت راحت تر ناخن 
⦁    جلوگیری از ورود هوا به زیر ناخن هایی که کاشته شده است
⦁    بهداشت ناخن های دست و ...
اشاره کرد.

 

 

 

 

همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آن

مانیکور ناخن / Nail Manicure

انجام مانیکور ناخن در منزل

مانیکور چیست؟ اول از همه باید با استفاده از یک ناخن گیر شخصی، ناخن های خود را کوتاه کرده و به آن فرم دهید و حتما دقت داشته باشید که همگی با یکدیگر هم اندازه شوند. و برای فرم دهی آن هم طبق سلیقه خودتان می توانید عمل کرده و آن را گرد یا مربعی کنید. در مرحله بعد باید گوشه ها و بالای ناخن خود را به وسیله سوهان، تمیز و یکدست کنید. سوهان کشیدن ناخن کمی قلق دارد و سعی کنید با فشار این کار را انجام ندهید و به آرامی سوهان بکشید.  در مرحله بعد که کار سوهان کشیدن ناخن ها تمام شد باید یک ظرف حاوی آب گرم یا آب لیمو یا شیر را گرفته و دستان خود را به مدت 5 دقیقه درون آن قرار دهید، با انجام این کار پوست دستتان نرم تر می شود و پس از قرار دادن دست درون آب به وسیله یک حوله یا پارچه کتان دستان خود را کاملا خشک کنید. در مرحله بعد یک کرم مرطوب کننده تهیه کرده و دست و ناخن های خود را با آن مالش دهید تا کاملا مرطوب شود. سپس پوست های اضافه را به کمک یک گوشت گیر بالا آورده و با قیچی کوتاه کنید و مواظب باشید که به پوست دستتان آسیب وارد نشود. سپس با استفاده از ابزار پوشر می توانید اندکی کوتیکول ناخن را مرتب کنید و با استفاده از پارچه کتان اضافات پوست را از روی دست بردارید. اگر به حمام بروید و بعد از آن اینکار را انجام دهید بهتر است چون بعد از حمام ناخن ها خیس شده و راحت تر می توانید آن را مرتب کنید. 
تمامی مراحل مانیکور ناخن در منزل را به شما آموزش دادیم و فقط یادتان باشد که از کارهای سنگین پرهیز کرده و هر شب دستان خود را مرطوب نگه دارید و تمامی این روش ها برای پدیکور ناخن هم قابل اجرا بوده و هیچ فرقی ندارد.
 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر