20 راز برای جوان ماندن ؛ راز جوانی و زیبایی در چیست؟

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۹/۹/۱۱ سه شنبه
(4)
(0)
20 راز برای جوان ماندن ؛ راز جوانی و زیبایی در چیست؟
20 راز برای جوان ماندن ؛ راز جوانی و زیبایی در چیست؟

راز جوان ماندن و زیبایی در چیست؟

اگر شما هم در جستجوی کلماتی همچون، راز جوان ماندن، راز جوانی و زیبایی، بهترین دارو برای جوان ماندن هستید پس این مقاله از سایت عروسکو را به هیچ عنوان از دست ندهید ما در این مقاله 20 راز برای جوان ماندن را با توضیحات مختصر خدمتتان ارائه کرده ایم تا بدین واسطه یک مقاله جامع و کامل را در دسترس شما قرار دهیم.

 

راز جوانی و زیبایی

جوان ماندن و زیبا بودن برای هر انسانی می‌تواند مهم، هیجان انگیز و حائز اهمیت باشد، جوان نگه داشتن جسم و روح انسان یک مسئله جدی است، بسیاری از افراد تنها سعی دارند تا صورت و یا بدن خود را جوان و پاکیزه نگه دارند در صورتی که جوان ماندن روح و ذهن انسان نیز بسیار مهم است، راز جوان ماندن جسم در جوان نگه داشتن روح و ذهن آدمی، تصور کنید انسانی که از نظر روحی پیر و افسرده است چطور می‌تواند جسم خود را جوان نگه دارد؟ پس باید توجه داشته باشیم که برای جوان ماندن ما نیاز به حفظ طراوات و شادابی روح و جسم خود به طور همزمان و به موازات هم داریم در ادامه 10 راز برای جوان ماندن جسم و سپس 10 راز برای جوان ماندن روح و ذهن را خدمتتان ارائه می‌کنیم.

 

فایل صوتی مقاله 20 راز جوانی و زیبایی

10 راز برای جوان ماندن جسم

 

1- خواب کافی

یکی از مهم ترین مواردی که می‌تواند تا 30 درصد بیشتر به جوان ماندن شما کمک بکند داشتن خواب کافی است. زمان مناسب خوابیدن برای هر فرد در حدود 6 الی 9 ساعت (در 24 ساعت) است که اگر از این بازه زمانی کمتر و بیشتر شود می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد، پس حتما سعی کنید خواب خود را برنامه ریزی کنید.

 

2- داشتن زمان‌‌‌‌های معین برای صرف غذا

نکته بسیار مهم دیگر برای جوان ماندن اینست که شما زمان‌‌‌‌های مشخصی را برای صرف غذا در طی شبانه روز داشته باشید، بهترین زمان برای صرف وعده‌‌‌‌های غذایی روزانه، ساعت 9 برای صبحانه، ساعت 12:30 برای ناهار و ساعت 19:30 برای شام است، اگر شما نمی‌توانید تایم‌‌‌‌های گفته شده را رعایت کنید، پس لا اقل در زمان‌‌‌‌های مشخص و معینی وعده‌‌‌‌های غذایی خود را میل بفرمایید، این موضوع بسیار مهم است چرا که با تاخیر در صرف هر وعده غذایی فشار زیادی به بدن وارد می‌شود.

 

3- دوری از اشعه و نور خورشید

راز دیگر جوان ماندن که اکثر خانم ها با آن آشنا هستند، دوری گزیدن از نور مستقیم خورشید است یا حداقل استفاده از کرم‌‌‌‌های ضد آفتاب برای مراقبت از پوست است. اشعه خورشید می‌تواند باعث ایجاد چین چروک‌‌‌‌های عمیق و لک‌‌‌‌های مختلف و بثورات جلدی متعددی شود.

 

4- مصرف گوجه فرنگی و سیب

گوجه فرنگی سرشار از بیوتین، ویتامین C و پتاسیم است هر سه این مواد مغذی در جوان نگه داشتن و بهبود سوخت و ساز بدن بسیار مهم هستند (طبق یافته‌‌‌‌های جدید علمی مصرف گوجه فرنگی برای نگهداری از مو نیز بسیار موثر است). مصرف روزانه یک یا دو عدد سیب می‌تواند به سلامت عمومی بدن شما کمک شایانی بکند، حفظ طراوات و زیبایی پوست و حفظ سلامت و استحکام استخوان ها از مهم ترین اثرات مثبت سیب برای جوان ماندن است.

 

5- کاهش مصرف قهوه و چای

کافئین و تئین موجود در قهوه و چای باعث می‌شود تا آب بدن از دست برود و بدن با کم آبی مواجه شود و همانطور که می‌دانید کم آبی یکی از علل مهم پیری زودرس است.

 

6- مصرف بیشتر آب و سبزیجات

همانطور که اشاره کردیم مصرف زیاد آب (حداقل 8 لیوان در طی یک روز) می‌تواند راه حلی موثر برای جوان ماندن و حفظ سلامت عمومی بدن باشد، در کنار آن مصرف سبزیجات می‌تواند به دفع مواد زائد بدن کمک کند و رادیکال‌‌‌‌های آزاد مخرب را از بدن دفع نماید.

 

7- اجتناب از مصرف دخانیات

همانطور که همه می‌دانیم مصرف دخانیات عامل مهمی برای پیری زودرس است، مصرف سیگار و قلیان مهمترین آسیبی که به جوانی ما میزنند، از طریق سوزاندن ویتامین C در بدن است.

 

8- اجتناب از مصرف الکل

مصرف مشروبات الکلی باعث نابود سازی و دفع املاح و مواد مغذی بدن می‌شود که حتی جبران کردن آن برای بدن بعد از هر بار استفاده الکل بسیار سخت و زمان بر است.

 

9- مصرف بیشتر چربی ها!

بله درست متوجه شدید! باید بدانید که همه ی چربی ها مضر نیستند و یکی از دلایل پیری افت چربی‌‌‌‌های مفید از جمله امگا 3 در بدن است، بهترین منبع امگا 3 گوشت ماهی است اما اگر علاقه ای به مصرف ماهی و غذا‌‌‌‌های دریایی ندارید می‌توانید از مکمل‌‌‌‌های امگا 3 استفاده نمایید. امگا 3 بهترین دارو برای جوان ماندن است.

 

10- ورزش کردن

لازم نیست تا قهرمان شوید یا یک ورزش حرفه ای را پیگیری کنید، فقط کافیست تا روزانه 15 الی 30 دقیقه را صرف پیاده روی یا نرمش صبحگاهی کنید و سپس معجزه آن را در سلامتی جسم خود مشاهده کنید.

 

20 راز مهم برای جوان ماندن و زیبایی

10 راز برای جوان ماندن روح و ذهن

 

1- ورزش کردن

همانطور که در بالا و در لیست راز‌‌‌‌های جوان ماندن جسم، ورزش کردن یکی از موارد بسیار مهم عنوان شد، در لیست راز‌‌‌‌های جوان ماندن روح و ذهن شما نیز ورزش کردن بسیار مهم است، ورزش کردن باعث ترشح مورفین و در نتیجه باعث داشتن احساس آرامش می‌شود، استرس به هر شکلی که باشد منجر به پیری زودتر شما خواهد شد.

 

2- عبادت و راز و نیاز

توکل کردن به خداوند متعال باعث می‌شود تا یک آرامش ذاتی در ذهن و جسم شما بوجود بیاید و یاد و ذکر خدا در کاهش استرس بسیار موئر است. حتما همه ما تجربه این را داشته ایم و به خوبی میدانیم که بعد از نماز خواندن و راز و نیاز با خداوند چه آرامش عمیقی در وجودمان پدیدار می‌شود.

 

3- درمان اختلال روانی وسواس

وسواس یک بیماری روانی است که بسیار همه گیر است و هر کس به نوعی گرفتار آن می‌شود، وسواس باعث احساس بی قراری، خستگی و نهایتا استرس می‌شود. اگر وسواسی هستید حتما یک راه حل برای عبور از آن پیدا کنید.

 

4- دوری کردن از حسادت

حسود نبودن یک راز مهم جوانی است، اگر در اطراف خود نگاه کنید حتما انسان‌‌‌‌های حسودی را می‌بینید که زودتر از سن شان پیر شده اند. حسادت باعث حرص و جوش و خود خوری می‌شود که دوری کردن از آن برای سلامت شما بسیار مهم است.

 

5- کاهش عصبانیت و کنترل خشم

اگر انسان ناراحتی هستید و دائما اخم می‌کنید باید بگویم که امیدی به جوان ماندنتان نیست! انسان‌‌‌‌های عصبی و نا آرام به طور کل بازنده هستند و زودتر از سایرین پیر می‌شوند.

 

6- داشتن همسر

داشتن همسر و تشکیل زندگی مشترک باعث می‌شود تا حداقل نیمی از استرس‌‌‌‌های درونی تان کاهش یابد، داشتن شریک زندگی در رسیدن به آرامش بسیار به شما کمک خواهد کرد، شک نکنید!

 

7- داشتن آمیزش جنسی

در کتاب سنن نبی (ص) نوشته علامه طباطبایی یکی از سنت‌‌‌‌های پیامبر (ص) داشتن آمیزش با همسر خود بوده است. داشتن آمیزش جنسی بیشتر و مرتب با همسر می‌تواند به کاهش سموم بدن و کاهش استرس بسیار کمک کند.

 

8- معاشرت و اجتماعی بودن

سعی کنید با هم نوعان خود بیشتر معاشرت کنید داشتن روابط سالم و گفت گو با دیگران می‌تواند به حفظ شادابی و طراوت روح شما کمک شایانی بکند.

 

9- کتاب خوانی

شاید ندانید که مطالعه کتاب چقدر می‌تواند به آرامش شما کمک کند، داشتن مطالعه یک پرستیژ خاص به زندگی شما می‌بخشد و در واقع سبک زندگی شما را تغییر می‌دهد، افزایش اطلاعات و آگاهی می‌تواند در معاشرت با دیگران به شما کمک کند، زمانی که شما اطلاعات بیشتری نسبت به دیگران داشته باشید، دیگران سعی می‌کنند از شما تبعیت کنند و بیشتر بهتان احترام بگذارند که این حس بسیار خوشایند است.

 

10- پاکیزگی و نظافت روزانه

پاکیزه نگه داشتن بدن بیشتر از آنکه در سلامت جسم موثر باشد در سلامت روح و ذهن شما موثر است، پاکیزه بودن باعث می‌شود تا بتوانید عبادت کنید، کتاب بخوانید، ورزش کنید، آمیرش جنسی داشته باشید و ... پاکیزه بودن در واقع مقدمه هر کاری است، و سبب دور شدن احساسات ناخوشایند مثل، بی قراری، اضطراب، استرس و یا بی حوصلگی می‌شود.

 

 

 

منبع: سایت عروسکو راهنمای عروسی

کپی برداری با ذکر منبع و درج لینک مسقیم مجاز است.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
مدل‌‌‌‌های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل‌‌‌‌های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس, آرایش عروس, زیبایی عروس, انواع مدل‌‌‌‌های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن‌‌‌‌های زیباییانواع مدل‌‌‌‌های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن‌‌‌‌های زیباییآرایش عروس, زیبایی عروس, کدام مدل‌‌‌‌های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!کدام مدل‌‌‌‌های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!آرایش, آرایش عروس, مدل‌‌‌‌های آرایشی عروس اروپایی 2019مدل‌‌‌‌های آرایشی عروس اروپایی 2019آرایش عروس, جدیدترین مدل آرایش چشم عروسجدیدترین مدل آرایش چشم عروسآرایش عروس, میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟آرایش عروس, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنهمه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنآرایش عروس, پدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورپدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورآرایش عروس, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!آرایش عروس, میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائممیکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائمآرایش, آرایش عروس, همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی آرایش عروس, در مورد تفاوت‌‌‌‌های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟در مورد تفاوت‌‌‌‌های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟, آرایش عروس, کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟, آرایش عروس, پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟, آرایش عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

4 نظر
Nasim
چهارشنبه ششم مرداد ۰۰
پاسخ
()
()
Nasim
عالي بود مرسي
علیرضا
سه شنبه یازدهم آذر ۹۹
پاسخ
(0)
()
علیرضا
فايل صوتي رو دان مي کنم بعدا گوش مي دهم عالي
مهشید
سه شنبه یازدهم آذر ۹۹
پاسخ
(0)
()
مهشید
سلام خيلي خوب بود ممنون از سايت خوبتون
نادر
سه شنبه یازدهم آذر ۹۹
پاسخ
(0)
()
نادر
عالي بود، اينکه فايل صوتي هم داره خيلي راحت کرده کارو