10 روش موثر برای مراقبت و نگهداری از موهای شما!!!

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۹/۷/۱۴ دوشنبه
(9)
(0)
10 روش موثر برای مراقبت و نگهداری از موهای شما!!!
10 روش موثر برای مراقبت و نگهداری از موهای شما!!!

چه زمانی روش مراقبت از مو درست است؟

افراد فراواني با مشکلات گوناگوني در رابطه با روش مراقبت از مو نادرست مواجه هستند. در حقيقت ژنتيک، استحکام و در نهايت حجم  مو تأثير مستقيم و فراواني بر روش مراقبت از مو دارد. اينکه از دست دادن مو نقش مهمي در تغيير چهره و نيز از بين رفتن اعتماد به نفس در ما مي شود واقعيتي انکار ناپذير است. در اين مقاله از سایت عروسکو قصد داریم تا شما عزیزان را با چند روش مراقبت از مو که بر سلامت و زيبايي مو اثر مي گذارد آشنا نماييم. ما را تا پايان مطلب همراهي نماييد.

 

1: روش مراقبت از مو با استفاده از دستگاه های حرارتی

همانطور که مي دانيد اتو مو، سشوار، فر کننده، بيگودي و ديگر دستگاه هاي حرارتي فرم دهنده تاثير منفي بر موي سر مي گذارند. قطعاً در روش مراقبت از مو، حرارت بیش از حد موجب مي شود تا آسيب هاي جدي به تار مو وارد شود. نکته ي قابل توجهي که در رابطه با استفاده از دستگاه هاي حرارتي بايد همواره به آن توجه نمود بهتر است که در حين سشوار کردن حدوداً 15 تا 20 سانتي متر با مو فاصله داشته باشد. همچنین اگر برایتان مقدور است سعی کنید روزهای کمتری از هفته را برای سشوار کردن انتخاب کنید و از سشوار یا اتو کردن روزانه موها به شدت بپرهیزید. در هنگام اتو کردن یا سشوار کشیدن مو حتما مدت بسیار کمی موها را در معرض حرارت این دستگاه ها قرار دهید.
 

2: روش مراقبت از مو با استفاده از مصرف ويتامين ها و مواد معدني
در حقيقت مو مانند ديگر قسمت هاي بدن براي زيبايي، استحکام و سلامتي به يکسری ويتامين ها و مواد معدني خاصي نيازمند است. تحقيقات به دست آمده نشان مي دهد که رابطه مستقيم و تنگاتنگي بين کمبود ( مواد مغذي، ويتامين ها) و ريزش مو وجود دارد. مهمترين و اصلي ترين ويتامين ها ومواد معدني در روش مراقبت از مو عبارتند از:
* ويتامين A: موادي مانند سيب زميني شيرين، هويج، کدو، اسفناج، شير و تخم مرغ به عنوان منبع غني ويتامين A مي باشند.
* ويتامين B و D: اين نوع ويتامين به وفور در زرده تخم مرغ، جگر، ماهي، آجيل و محصولات لبني يافت مي شوند.
* ويتامين C: منابع خوب و مقوي اين نوع ويتامين در مرکبات، فلفل دلمه اي و توت فرنگي مي باشند.
* ويتامين E: بهترين منابع دارای ویتامین E، دانه هاي آفتابگردان، بادام و اسفناج مي باشد.
* آهن: اين ويتامين در غذاهاي دريايي، گوشت قرمز، عدس، اسفناج و در نهايت تخم پرندگان به وفور يافت مي شود.
* در نهايت مکمل ها: گاهی اوقات مواد غذایی که شما مصرف میکنید، میزان مورد نیاز بدن شما به ویتامین های ضروری را برآورده نمی سازد، در این صورت بهتر است که به سراغ مکمل های غذایی (مانند مولتی ویتامین ها) بروید. البته در استفاده از آنها حتما از مشاوره و نظر یک پزشک متخصص استفاده نمایید، چون مصرف بیش از حد ویتامین ها و مواد معدنی می تواند جواب برعکس داشته باشد و این بسیار مهم است که دوز مکمل های مصرفی تان مناسب باشد، نه بیشتر و نه کمتر

در مورد مصرف خوراکی ها توجه ویژه تری به گوجه فرنگی داشته باشید، تحقیقات جدید یکی از دانشگاه های امریکا در سال 2020 نشان می دهد که گوجه فرنگی می تواند تاثیر بسیار زیادی در حفظ و سلامت پوست و موی شما موثر واقع شود. پس حتما مصرف روزانه گوجه فرنگی را در برنامه غذایی تان بگنجانید. گوجه فرنگی یکی از معدود منابع ویتامین مهم بیوتین می باشد. حتما مقاله برای مراقبت از پوست چه باید کرد را نیز بخوانید.

 

روش های موثر برای مراقبت از مو در سال 2020
گوجه فرنگی، معجزه ای برای نگهداری از پوست و مو

3: میزان استفاده از شامپو
 دیگر روش مراقبت از مو این است که در هر بار شستن موي سر از شامپوی کمتری استفاده کنید. اگر هر روز به حمام می روید، می بایست فقط یک دست موهایتان را با شامپو بشورید اما اگر دو روز در میان به حمام می روید می بایست موهایتان را 2 مرتبه بشویید و به همین ترتیب روز های بیشتر و شستشو در دفعات بیشتر باشد. موهای خود را حتما با شامپوهای معتبر بشویید هیچگاه از صابون یا پودر رخشتویی برای شستن سر استفاده نکنید.

 

4: روش مراقبت از مو با ماساژ کف سر
از آنجايي که ماساژ کف سر موجب مي شود تا جريان خون بيشتري به سمت فولیکول های مو برود، در نتيجه به افزايش سلامت و تقویت موي سر کمک فراواني می کند.

 

5: روش مراقبت از مو با مصرف پروتئين
همانطور که ميدانيد کمبود پروتئين در بدن موجب مي شود تا تار مو نازک و ضعيف گردد. در نتيجه سبب ريزش بيشتر آن مي شود. در این راستا می توانید از منابع غني پروتئين ( پروتئين، حبوبات، تخم مرغ، آجيل، دانه ها و ...) استفاده کنید.

 

6: ماسک زرده تخم مرغ در روش مراقبت از مو
استفاده از زرده تخم مرغ به عنوان شامپو براي نرم کردن موي سر و جلوگيري از ريزش آن بسيار مناسب مي باشد.

 

7: روش مراقبت از مو با استفاده از آب سرد
براي حفاظت از مو بهتر است با آب سرد شسته شود. اين امر به نوبه ي خود موجب مي شود تا باعث افزايش محافظت از کوتيکول مو و تقويت آن مي شود.

 

8: عصاره کدو:
يکي از راه هاي آسان روش مراقبت از مو استفاده از کدو مي باشد. براي اين کار عصاره کدو را نزديک به نيم ساعت روي مو گذاشته و سپس آن را کامل شستشو دهید.

 

9: جوش شیرین:
يکي از مهمترين نکات روش مراقبت از مو استفاده کردن از جوش شيرين مي باشد. 3 قاشق جوش شيرين با آب مخلوط نموده و بعد از اتمام شامپو به مدت 5 دقيقه با اين محلول شستشو شود. 

 

10: بستن موها:
در نهايت آخرين گزينه روش مراقبت از مو روش اجتناب از سفت بستن مو مي باشد. موهای خود را روزانه باز کنید و بگذارید جریان هوا از میان موهای شما بگذرد.

 

روش مراقبت از مو فر شده
روش مراقبت از مو فر شده چندان کار ساده و راحتي نمي باشد و نيازمند يک سري مراقبت هاي ويژه و خاص خود مي باشد. اين روش مراقبت از مو فر شده را بايد بعد از انجام فر دائمی مو شروع شود. حتي سالم ترين موها بعد از تماس با هر نوع مواد شيميايي و حرارتي که بعد از فر نمودن استفاده مي گردند ممکن است که خشک و شکننده شوند.

 

روش های نادرست نگهداري از مو
روش هاي نادرست نگهداري از موي سر ممکن است آسيب هاي جبران ناپذيري را به همراه داشته باشد. در حقيقت ممکن است که عوامل فراواني همچون ( استفاده از محصولات نامناسب و تغذيه نادرست) سبب اين مشکلات و نظير آن گردد. خوشبختانه روش هاي فراواني براي نگهداري از مو و جلوگيري از ريزش مو وجود دارد که رعايت درست روش مراقبت از مو نه تنها باعث پر پشت نمودن مو مي شود بلکه از ريزش آنها هم جلوگيري مي کند. متاسفانه باورهاي غلطي در نگهداري از مو و روش مراقبت از مو در ذهن بسياري از افراد وجود دارد. در ادامه اين مطلب قصد داريم تا شما را با 2 روش درست و مناسب نگهداري از مو آشنا مي نماييم.
بیشتر افراد فکر ميکنند که بعد از بيرون آمدن از حمام، نيازي نيست که موهاي خود را خشک نمايند. اين باور کاملاً غلط مي باشد. بهتر است که پس از استحمام موهای خود را با استفاده از سشوار ملايم يا حوله به آرامي خشک نماييد. به شرطي که هيچگونه آسيبي به مو وارد نشود.
* شانه کردن موي سر برخلاف باور بسیاری از مردم که اشتباه فکر مي کنند براي فوليکول هاي مو چندان مفيد نمي باشد. در بسياري از موارد جهت يکدست نمودن جهت موي سر بکار گرفته مي شود. ترجيحاً بهتر است که از از برس و شانه هاي چوبي براي اين عمل استفاده نماييد.

 

مراقبت روزانه از مو

مراقبت روزانه از مو به چه معني مي باشد؟ بهترين تعريفي که براي چنين روشي بيان نمود اين است که از يک گروه از محصولات مناسب و با کيفيت جهت روش مراقبت از مو به صورت منظم و مرتب استفاده گردد. همواره اين برنامه بايد جزء مهمي از سبک زندگي اين عزيزان شود. مراقبت روزانه از مو مي تواند نقش ويژه و بالقوه اي در سلامت و زيبايي آن داشته باشد. در صورتي که اگر دچار مشکلاتي مانند ( ريزش مو، موخوره، شوره) هستيد شما عزيزان با داشتن برنامه درست مراقبت روزانه از مو و روش مراقبت از مو مي توانيد چنين مشکلات بزرگي را رفع نماييد. مهمترين عواملي که در برنامه روزانه مراقبت از مو تأثير فراواني مي گذارند عبارتند از:
⦁    موهاي رنگ شده به دليل آسيب فراوان به روش مراقبت مو بيشتري نيازمند است
⦁    استفاده از شامپوهاي با کيفيت از دوشاخه شدن مو جلوگيري مي نمايد و به مرطوب نگه داشتن آن کمک فراواني مي نمايد
⦁    براي آب رساني و مرطوب شدن پوست سر بهتر است بعد از شامپو کردن از نرم کننده هاي مناسب و با کيفيتي استفاده نماييد.  

 

خلاصه
دستيابي به موي سالم و زيبا، نيازمند رعايت درست نگهداري و روش مراقبت از مو مي باشد. استفاده کمتر از ابزارهاي حرارتي و مراقبت روزانه از مو همگي در سالم و زيبا شدن موها تاثير فوق العاده بالایی دارد. داشتن رژيم غذايي مناسب شامل يکسري ويتامن ها و مواد معدني مي تواند به افزايش سلامت و تقويت مو سر کمک نمايد.

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس , آرایش عروس , زیبایی عروس , انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس , زیبایی عروس , کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی افتند؟!کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی افتند؟!آرایش , آرایش عروس , مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019آرایش عروس , جدیدترین مدل آرایش چشم عروسجدیدترین مدل آرایش چشم عروسآرایش عروس , میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟آرایش عروس , بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس , تشریفات عروسی , مراسم عروسی , لباس عروس , ازدواج , همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنهمه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنآرایش عروس , پدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورپدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورآرایش عروس , پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی , آرایش عروس , تشریفات عروسی , لباس عروس , ازدواج , با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!آرایش عروس , میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائممیکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائمآرایش , آرایش عروس , همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی آرایش عروس , در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می دانید؟در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می دانید؟ , آرایش عروس , کانسیلر چیست و چگونه استفاده می شود؟کانسیلر چیست و چگونه استفاده می شود؟ , آرایش عروس , پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می دانید؟پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می دانید؟ , آرایش عروس ,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

4 نظر
علیرضا
سه شنبه بیست و دوم مهر ۹۹
پاسخ
()
()
علیرضا
مقاله خوبي بود، ممنون از سايت شما
ندا
پنج شنبه هفدهم مهر ۹۹
پاسخ
()
()
ندا
گوجه باعث ميشه که موهاي چرب و ضخيم تري داشته باشيم
ممدی
چهارشنبه شانزدهم مهر ۹۹
پاسخ
()
()
ممدی
عالي بود لطفا در مورد مراقبت از پوست هم بذاريد
پاسخ عروس کو
کاربر گرامی؛ مقاله درخواستی شما در سایت موجود می باشد، لطفا از طریق ورود به بلاگ مقاله مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین می توانید از طریق "مرتبط با این بخش" مقاله خود را بیابید یا نهایتا در جستجوی پیشرفته سرچ کنید.
پاسخ مدیر سایت
فرنیچر
سه شنبه پانزدهم مهر ۹۹
پاسخ
()
()
فرنیچر
مقاله خوبي بود هيچ کدام از اين مواردي که گفتيد رو من رعايت نمي کنم، موهامم خوبه