چگونگی برگزاری مراسم عروسی در امریکا، با عروسی آمریکایی آشنا شوید

header
Arooskoo Ads
دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۰۰
(1)
(0)
چگونگی برگزاری مراسم عروسی در امریکا، با عروسی آمریکایی آشنا شوید

چگونگی برگزاری مراسم عروسی در امریکا

مراسم عروسی در امریکا بسته به مکان و ایالت دارای سبک‌‌‌‌های مختلف است؛ اما مانند هر فرهنگ دیگری، عروسی‌‌‌‌های آمریکایی سنت‌‌‌‌های منحصر به فرد خود را دارند. این یک روز مهم برای عروس و داماد امریکایی و پر از سنت‌‌‌‌های عالی است که سرگرم کننده و سرزنده هستند. ما در این مطلب از سایت عروسی عروسکو چگونگی برگزاری مراسم عروسی در امریکا را معرفی خواهیم نمود.
سنت‌‌‌‌های عروسی امریکایی چه تفاوتی با فرهنگ‌‌‌‌های دیگر دارد؟
مشخصه امریکا این است که از زمان اجداد باستانی به طور گسترده به آداب و رسوم و سنت‌‌‌‌های باستانی پایبند بوده و شب عروسی بدون انجام این آیین ها برگزار نمی‌شود و سنت‌‌‌‌های مراسم عروسی در امریکا باید انجام شود. مردم آمریکا قبل از اطلاع رسانی در مورد مراسم عروسی «مهمانی مجردی» را یک سنت مهم می‌دانند و این مراسم را به عنوان یک جمع دوستان برگزار می‌کنند و تمام شب را به رقص و آواز محلی می‌گذرانند.
آداب و رسوم و نحوه برگزاری سنت‌‌‌‌های عروسی امریکایی نسبت به برخی از فرهنگ ها تنوع بیشتری دارند. برخی از امریکایی ها هنوز عروسی خود را در کلیسا برگزار می‌کنند، اما برخی آن را در باغ‌‌‌‌های گیاه شناسی، موزه ها و حتی حیاط خلوت خود مراسم را بر پا می‌سازند! وقتی صحبت از امور مالی به میان می‌آید، عروسی امریکایی ترکیبی از منابع مالی زوج با کمک خانواده‌ آنها است.

مراسم عروسی در امریکا عروسی امریکایی

 

پیشنهاد ازدواج

 

پیشنهاد ازدواج بخش بزرگی از سنت‌‌‌‌های مراسم عروسی در امریکا است. بر خلاف فرهنگ‌‌‌‌های دیگر که هر دو عضو خانواده ممکن است برای خواستگاری حضور داشته باشند، امریکایی ها پیشنهاد ازدواج را در هر جایی که مناسب بدانند مطرح می‌کنند.
در واقع این سنت یکی از معروف ترین رسوم و رسوم ازدواج در امریکا به حساب می‌آید. ازدواج در کل امریکا با تمام آداب و رسومش به معنای حلقه نامزدی است. این یک لحظه خاص برای تازه دامادها است و‌ آنها ترجیح می‌دهند تنها و بدون حضور دوستان و خانواده از همسر آینده خود تقاضای ازدواج کنند.

 

عهد عروسی امریکایی

 
عروس و داماد معمولا رازهایی دارند که در طول مراسم به شریک زندگی خود می‌گویند.‌ آنها در مورد احساسات شخصی صحبت می‌کنند، مانند زمانی که زن و شوهر برای اولین بار یکدیگر را دیدند، اولین بار در مورد یکدیگر چه فکری کردند و رازهایی را در میان می‌گذارند که فقط طرف مقابل می‌داند.

 

اولین افشاگری


اولین لحظه ای که عروس و داماد به یکدیگر نگاه می‌کنند، یک سنت ضروری مراسم عروسی در امریکا است. این ممکن است شامل ملاقات در یک منطقه خصوصی برای گرفتن یک عکس خصوصی باشد. دیدن شادی و هیجان داماد تعجب آور نیست؛ زیرا او می‌بیند که عروس آینده اش همگی لباس عروسی خود را پوشیده است. این یک لحظه احساسی برای هر دو است که برای تمام عمر باقی خواهد ماند.

 

مراسم کلیسا


وقتی صحبت از مراسم کلیسای امریکایی می‌شود، در انتخاب مکان می‌توان خلاقیت زیادی داشت. اخیرا بیشتر مراسم عروسی در امریکا در خارج از کلیسا برگزار می‌شود. بسیاری از زوج ها برای این مراسم به مکان‌‌‌‌های بیرون و حتی خانه‌‌‌‌های خود می‌روند. برخی از نسل‌‌‌‌های جوان نیز تصمیم می‌گیرند از مراسم کلیسا صرف نظر کنند و مستقیما به عروسی بروند.

 

بهترین مرد و ساقدوش عروس

در مراسم عروسی در امریکا، ساقدوش و داماد معمولا برادر و خواهر و بهترین دوستان عروس و داماد هستند. داماد بهترین مرد را برای مراسم عروسی انتخاب می‌کند تا نشان دهنده پیوند نزدیک‌ آنها باشد. از سوی دیگر، عروس برای این افتخار نیز ساقدوشی انتخاب می‌کند.
در طول پذیرایی، بسیار معمول است که بهترین مرد و ساقدوش در مورد عروس و داماد سخنرانی کنند. آن ‌ها داستان‌ ها، تجربیات و لحظات خنده ‌داری را به اشتراک می‌ گذارند که ممکن است عروس و داماد حتی از آن ‌ها خبر نداشته باشند. در واقع هم یک لحظه خنده است و هم به اشتراک گذاری تجربیات شخصی. هنگام برنامه ریزی برای عروسی امریکایی، تصمیم نهایی عروس و داماد است که می‌خواهند روز خاص خود را چگونه برپا کنند.

 

وسیله نقلیه فرار
پس از انجام مراسم مناسب، تازه عروس ‌ها مستقیما با یک ماشین معمولی به مکان زیبای عروسی خود نمی‌روند. این وسیله نقلیه فرار یک سنت بسیار عجیب و رایج امریکایی است که در آن یک ماشین تزئین شده است تا فصل جدید زندگی تازه ازدواج کرده را نشان دهد.

 

اولین رقص
مانند هر عروسی سنتی، اولین رقص یک مناسبت به یاد ماندنی برای عروس و داماد و خانواده هایشان است. در سنت عروسی امریکایی، اولین رقص معمولا یک رقص آهسته میان تازه عروس و داماد است. به طور کلی با موسیقی آرام همراه است و آهنگ مورد علاقه زوج پخش می‌شود.
این آهنگ می‌تواند از یک هنرمند مشهور باشد یا آهنگ زمانی که این زوج برای اولین بار همدیگر را ملاقات کردند. با این وجود، این لحظه زیبایی است که هر دو تا پایان عمر به یاد خواهند آورد.

 

پذیرایی مراسم عروسی در امریکا

اکثر عروسی‌‌‌‌های امریکایی با استخدام یک دی جی یا یک گروه موسیقی زنده از مهمانان خود پذیرایی عالی می‌کنند. احتمالا بهترین آهنگ ‌هایی را که هر دو تازه عروس عاشق رقصیدن و جشن گرفتن با آن هستند، اجرا می‌شود.
امریکایی ها عاشق رقصیدن با انواع موسیقی هستند، بنابراین از شنیدن ترکیبی از پاپ و هیپ هاپ در طول پذیرایی تعجب نکنید. همچنین این زمان بسیار خوبی برای خانواده‌‌‌‌های عروس و داماد است تا در هنگام جشن گرفتن پیوند جدید خود با یکدیگر بیشتر آشنا شوند.
در طول پذیرایی، عروس و داماد هر دو از مهمانان خود برای آمدن به عروسی خود تشکر می‌کنند و در سطح شخصی با‌ آنها ارتباط برقرار می‌کنند. این ممکن است اولین باری باشد که‌ آنها با اعضای دور خانواده دیگری مانند پسرعموهایشان ملاقات می‌کنند.
همچنین بسیار متداول است که اعضای خانواده در این مدت هدیه عروسی خود را به زوج می‌دهند.

 

  • سخنرانی‌‌‌‌های عروسی امریکایی

معمولا برای گرامیداشت و یادبود فصل جدید زندگی عروس و داماد سخنرانی هایی انجام می‌شود. زمانی پر از خنده و خجالت است؛ زیرا خانواده و دوستان زوج داستان‌‌‌‌های صمیمی را به اشتراک می‌گذارند.

 

  • دسته گل پرتاب

پرتاب دسته گل یک سنت بزرگ امریکایی است که در آن عروس دسته گل خود را به عقب پرتاب می‌کند تا گروهی از زنان مجرد آن را بگیرند. گفته می‌شود هر کسی که دسته گل را بگیرد، احتمال بیشتری دارد که نفر بعدی که ازدواج می‌کند او باشد. بسیاری از مردم به این سنت مراسم عروسی در امریکا اعتقاد ندارند، اما هنوز هم یک سنت سرگرم کننده است که خانواده را سرگرم کند.

 

  • غذا‌‌‌‌های عروسی امریکایی

امریکایی ها عاشق لذت بردن از انواع غذا‌‌‌‌های مختلف هستند. بسته به شهر و ایالت، انواع مختلفی از غذا‌‌‌‌های امریکایی در طول مراسم عروسی سرو می‌شود.
محبوب ترین انتخاب ها کباب و استیک خوشمزه است. این دو گزینه برای هر نوع ازدواجی عالی هستند؛ اما بیشتر در مراسم عروسی در امریکا یافت می‌شوند.

 

  • پایان دادن به شب

تعجب آور نیست که عروسی‌‌‌‌های امریکایی معمولا تا نیمه شب جشن می‌گیرند. امریکایی ها عاشق رقصیدن هستند و اوقات خوبی را سپری می‌کنند. احتمالا مراسم عروسی خود را جمعه یا شنبه برنامه ریزی می‌کنند؛ زیرا اکثر مردم صبح روز بعد کار ندارند.

 

سخن آخر
امریکایی ها در مراسم عروسی خود سنت‌‌‌‌های مشابهی با فرهنگ‌‌‌‌های دیگر دارند، اما در نوع خود منحصر به فرد هستند. خلاقیت عروسی‌‌‌‌های آمریکایی همیشه در حال تغییر است؛ زیرا نسل‌‌‌‌های جوان تمایل دارند از جنبه‌‌‌‌های سنتی تر عروسی ها فاصله بگیرند و ازدواج خود را با پیچ و تاب مدرن تری طراحی کنند.چیزی که تغییر نمی‌کند اهمیت نشان دادن عشق عروس و داماد به یکدیگر و به اشتراک گذاشتن آن با خانواده و دوستانشان است.

aparatlinkedintwiteryoutelegraminstagramtwiter
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیراهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیتشریفات عروسی, صـفر تا صـد هزینه‌‌‌‌های عروسی و لیست خدماتصـفر تا صـد هزینه‌‌‌‌های عروسی و لیست خدماتتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاانتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای انتخاب شام عروسیراهنمای انتخاب شام عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب باغ و عمارت عکاسی عروسانتخاب باغ و عمارت عکاسی عروستشریفات عروسی, آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه‌‌‌‌های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه‌‌‌‌های عکاسیتشریفات عروسی, عکاسی عروس, راهنمای انتخاب کیک عروســیراهنمای انتخاب کیک عروســیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ایده‌‌‌‌های نو برای جشن عروسیایده‌‌‌‌های نو برای جشن عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ریز هزینه‌‌‌‌های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97ریز هزینه‌‌‌‌های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, هزینه عروسی, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, در مورد مراحل و مراسم‌‌‌‌های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم‌‌‌‌های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, عقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییعقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, عروسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

3 نظر
فروش
چهارشنبه بیست و نهم تیر ۰۱
پاسخ
()
()
فروش
فروش دستگاه
هستی
دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۰۰
پاسخ
()
()
هستی
خيبي جالب بود مراسماشون
علیرضا
دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۰۰
پاسخ
(1)
()
علیرضا
خيلي شباهت فرهنگي وجود داره بين ما و امريکايي ها