مهمترین نکات عروسی که هرگز نباید از یاد ببرید!

header
Arooskoo Ads
دوشنبه سوم آذر ۹۹
(3)
(0)
مهمترین نکات عروسی که هرگز نباید از یاد ببرید!

مهمترین نکات عروسی که هرگز نباید از یاد ببرید!

بسیاری از زوجین جوان با قرارگیری در موقعیت ازدواج و نزدیک شدن مراسم عروسی دچار اضطراب و نگرانی می شوند و همین موضوع باعث می شود تسلط آن ها بر موضوعات مختلف از بین برود. عروس و داماد به دنبال برگزاری کامل عروسی می باشند. کلیه اقدامات و نکات عروسی باید شب قبل از عروسی مورد توجه قرار بگیرد. 

 

مهمترین نکات عروسی

 

مهم ترین نکات عروسی

نکات عروسی باید در لیست برنامه ریزی عروسی قید شوند. در این صورت می توانید با تمرکز بیشتری به کارهای شخصی برسید. 
از نکات مهم عروسی باید به برنامه ریزی در مورد عروسی اشاره کرد. برنامه ریزی در مورد عروسی می تواند استرس عروس و داماد و اقوام درجه یک را کم کند و همه چیز را برای عروس و داماد مرتب نماید. شما می توانید با انجام کارهای ساده یک عروسی خاص داشته باشید پس حتما این مقاله از سایت عروسکو را به عنوان بهترین سایت عروسی ، تا انتها بخوانید.

 

  • تعیین زمان عروسی

تعیین کردن زمان عروسی به معنای آماده شدن برای جشن عروسی و از مهم ترین نکات عروسی است. برای تعیین زمان عروسی باید تمام جوانب را مورد توجه قرار دهید. زمان عروسی معمولاً در روزهای تعطیل، آخر هفته و اعیاد مذهبی انتخاب می شود. ایام تعطیل می تواند گزینه مناسبی برای حضور در مهمانی باشد. در این صورت مهمانان شما می توانند به راحتی و بدون گرفتن مرخصی به جشن بیایند و نگران دیر رسیدن به مراسم نباشند. 
تعداد مهمانان و گرم بودن مراسم اهمیت زیادی دارد. بنابراین بیشتر زوجین تمایل دارند تمامی مهمانان دعوت شده به مراسم در مجلس حضور یابند. حضور تمامی مهمانان از مهم ترین نکات عروسی است و اهمیت زیادی در باشکوه برگزار شدن مراسم دارد.  
اگر روزهای کاری یا میانه هفته را برای جشن عروسی انتخاب کنید، احتمالاً با مهمانان کمتری مواجه خواهید شد. 

  • آتلیه

انتخاب آتلیه عکاسی عروس از مهم ترین نکات عروسی می باشد. زمان زیادی از وقت عروس و داماد با فیلم و عکس سپری می گردد و مهم ترین بخش عروسی یعنی یادگار عروسی تان در دست عکاسان و فیلمبرداران عروسی است، فیلمبردار و عکاس حرفه ای مدیریت خوبی در زمان دارد و می تواند کمترین زمان را به فیلمبرداری و عکاسی اختصاص دهد. ضمن اینکه فیلمبردار و عکاس باید به گونه ای در برپایی جشن عروسی عمل نماید که اجازه ندهد عروس و داماد خسته و کلافه شوند. در غیر این صورت خستگی و کلافگی عروس و داماد در عکس های روز عروسی نیز به خوبی نشان داده می شود. قطعا هیچ عروس و دامادی تمایل ندارد در روز عروسی خسته و بی حال به نظر برسد. 
توجه داشته باشید که فیلمبرداری و عکاسی بخشی از روند جشن عروسی می باشند نه همه آن. بنابراین باید مدت زمان مشخصی را به ثبت عکس و فیلم اختصاص داد و از تداخل برنامه های جشن با هم جلوگیری نمود.  

 

مهمترین نکات عروسی که باید بدانید

  • چوب رختی شیک

توجه به جزئیات می تواند مهم ترین رکن در نکات عروسی باشد. اگر شما فردی کلی نگر هستید، بهتر است امروز قدری ظریف بین و جزئی عمل کنید. در روز عروسی یک عکس ویژه از لباس دامادی یا عروسی گرفته می شود. این لباس باید به شکل مرتب شده بر روی چوب رختی زیبا و شیک قرار بگیرد. چنین دیزاینی می تواند زیبایی لباس دامادی یا عروسی را دوبرابر کند. 
در عکاسی و فیلمبرداری خلاق باشید. فراموش نکنید که روز عروسی به عنوان یک روز تکرار نشدنی و به یادماندنی اهمیت دارد. بنابراین بهتر است از ایده های دلخواه خود برای عکاسی عروس و داماد بهره مند شوید. ایده های مورد نظر خود برای ژست های تک نفره و دونفره عروس و داماد را به گروه آتلیه پیشنهاد دهید. قطعا ژست های عکاسی منتخب شما به حوصله و تمایل بیشتر به حضور در عکس ها ختم می گردد. 

 

  • مدیریت فضا برای میهمانان

صندلی های اطراف و مجاور عروس و داماد از اهمیت زیادی در تالارهای عروسی برخوردار هستند. بیشتر این صندلی ها به شکل رزرو شده برای اشخاص و بزرگان فامیل مدنظر قرار می گیرند. رزرو صندلی برای بزرگان فامیل، اهمیت زیادی برای مهمانان و برپایی بهتر مجلس دارد. این موضوع نشان می دهد که شما برای بزرگان فامیل ارزش قائل هستید. در واقع بهتر است فامیل های درجه یک به عروس و داماد نزدیک باشند. در این صورت می توانند برای عکس گرفتن و حضور در کنار عروس و داماد، زودتر همراه شوند. بهتر است از جایگاه بزرگان و نکات عروسی غافل نشوید. جایگاه بزرگان حالت رسمی تری به جشن عروسی خواهد داد.  
 

  • نکات مهم برای ماه عسل

اگر قرار است بعد از برپایی عروسی به مسافرت دونفره یا ماه عسل بروید، بهتر است یک روز قبل را به آن اختصاص دهید. صبح روز بعد از عروسی از روزهای خاص برای عروس و داماد است. بنابراین اگر قرار است به مسافرت بروید، از انجام نکات عروسی مربوط به آن غافل نشوید. برای صبح روز بعد از عروسی یا مسافرت وسایل بهداشتی، لباس مناسب برای مسافرت، لباس زیر، کت، دمپایی و ... کنار بگذارید. 
 

  • تلفن همراه با شارژر

گوشی تلفن همراه از مهم ترین نکات عروسی است. در واقع موبایل ها از چنان اهمیتی برخوردار هستند که حتی نمی توان در شب عروسی هم از آن ها غافل شد. موبایل های عروس و داماد به عنوان چراغ راهنمای سایر اقوام هستند. بسیاری از اقوام با عروس و داماد برای پیدا کردن آدرس محل عروسی، آرایشگاه یا تالار تماس می گیرند. همچنین بسیاری از دوستان و همکاران عروس و داماد با آن ها تماس می گیرند و به عروس و داماد تبریک می گویند. ممکن است مادر عروس یا داماد سوالاتی در مورد زمان ورود به تالار و برگشت از آرایشگاه داشته باشد. بنابراین نمی توانید تلفن همراه را از نکات عروسی حذف کنید. 
 

  • کفش راحتی

از دیگر نکات عروسی باید به یک جفت کفش راحتی اشاره کرد. قطعاً شما در مجلس عروسی مدت زمان زیادی را با کفش پاشنه دار یا کفش دامادی گذرانده اید. بنابراین به پادرد و پاهای ورم کرده دچار شده اید. با رفتن مهمانان و به اتمام رسیدن جشن عروسی بهتر است سریعاً کفش های عروسی را با کفش راحتی تعویض کنید.
 

  • دریافت هدایا

برای دریافت هدایای مهمانان در شب عروسی نیاز به یک فرد قابل اعتماد دارید. این فرد قابل اعتماد از مهم ترین نکات عروسی منظم است. فردی که کادوها و هدایا را دریافت می کند، باید اسم کادو دهنده را اعلام یا یادداشت کند. در این صورت شما نگران کادوها و هدایای دریافتی نخواهید بود.
 

  • شام عروسی و دیزاین میز

از دیگر نکات عروسی باید به شام عروسی و دیزاین آن اشاره کرد. شام عروسی را از مکان ها و رستوران های معتبر سفارش دهید. شام عروسی نباید سرسری تهیه شود. فراموش نکنید شام عروسی به عنوان یکی از تدارکات و نکات عروسی مهم تلقی می شود و عکس العمل مهمانان را به همراه دارد. بنابراین بهتر است اجازه دهید شام عروسی توسط افراد خبره و کارآمد تهیه شود. در این صورت مزه شام عروسی تا ابد در ذهن و خاطر مهمانان باقی خواهد ماند و شب عروسی را برای تمام فامیل به یادماندنی خواهد کرد. 
توجه داشته باشید دیزاین میزهای شام نیز می تواند به عنوان بخشی از نکات عروسی حائز اهمیت باشد. در واقع چیدمان میزها و گل آرایی می تواند به معنای احترام بیشتر به مهمانان باشد. از ریخت و پاش در روز عروسی اجتناب کنید. این موضوع می تواند مخارج زیادی برای شما به همراه داشته باشد. 
لزومی ندارد چند نوع غذا برای تشریفات بهتر عروسی سفارش دهید. حتماً میز سلف سرویس را برای شام عروسی در نظر بگیرید. سلف سرویس برای پذیرایی بهتر و رضایت بیشتر مهمانان مدنظر قرار می گیرد. اگر مهمانان شما زیاد هستند، بهتر است چند میز سلف سرویس را برای آن ها در نظر بگیرید. 

 

  • مجلس آبرومندانه

برگزاری آبرومندانه عروسی از دیگر نکات عروسی است. شما باید فرد قابل اعتمادی را برای نظارت بر امور مختلف از جمله کارکرد کارکنان پذیرایی داشته باشید. اعضای خانواده عروس و داماد گزینه خوبی برای نظارت بر امور می باشند. 
جشن عروسی با وسایل و تجهیزات خاصی همراه می باشد. بخشی از تجهیزات مربوط به جشن عروسی و بعضی دیگر مربوط به پذیرایی عروسی می باشند. شیرینی، میوه و ... باید به موقع به تالار آورده شوند. در پایان مراسم نیز باید وسایل پذیرایی، دیزاین جشن، تزیینات و ... از سالن عروسی و تالار جمع آوری شود. توجه به این امور بخش مهمی از نکات عروسی را شامل می شود. عدم توجه به این امور می تواند باعث گم شدن بسیاری از تجهیزات شود. عروس و داماد باید قبل از برپایی جشن عروسی، افراد مورد نظر برای جمع آوری تزیین و وسایل را انتخاب کنند. 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اولراهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت اولپذیرایی عروسی , راهنمای انتخاب بهترین آتلیــه و استودیــو عروسراهنمای انتخاب بهترین آتلیــه و استودیــو عروسعکاسی عروس , عروس , عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟عکاسی عروس , طرز تهیه ساقدوش برای مراسم عروسی!!!طرز تهیه ساقدوش برای مراسم عروسی!!!عکاسی عروس , کرین یا هلی شات برای فیلم عروسیکرین یا هلی شات برای فیلم عروسیعکاسی عروس , صـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتصـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاانتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , راهنمای انتخاب شام عروسیراهنمای انتخاب شام عروسیتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , راهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومراهنمای انتخاب باغ و تالار عروسی- قسمت دومپذیرایی عروسی , همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی , ازدواج , آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیتشریفات عروسی , عکاسی عروس , راهنمای انتخاب کیک عروســیراهنمای انتخاب کیک عروســیتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , عکاسی و فیلمبرداری عروسی در شمالعکاسی و فیلمبرداری عروسی در شمالعکاسی عروس , بهترین آتلیه عروس را چگونه انتخاب کنیم؟بهترین آتلیه عروس را چگونه انتخاب کنیم؟عکاسی عروس , آتلیه عروس تهران , ایده های نو برای جشن عروسیایده های نو برای جشن عروسیتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی ,