7 اشتباه رایج روزمره که باعث ریزش مو شما می‌شود!

header
Arooskoo Ads
۱۴۰۲/۱/۲۰ یکشنبه
(4)
(0)
7 اشتباه رایج روزمره که باعث ریزش مو شما می‌شود!
7 اشتباه رایج روزمره که باعث ریزش مو شما می‌شود!

7 دلیل رایج ریزش موی شما

 

در این مطلب از سایت عروسکو به بررسی تحلیل دلایل رایج ریزش مو در زندگی ایرانیان می‌پردازیم، این مطلب دقیقا مطابلق با سبک زندگی ایرانی و عادات و اخلاق ما ایرانیان تهیه و تنظیم شده است و بر خلاف تمام مطالب موجود در اینترنت، این مطلب دقیقا مختص ما ایرانیان است. در این مطلب سعی شده است تا با تحلیل سنن و آداب همچنین لایف استایل ایرانی به شرح دلایل ریزش مو بپردازیم. علت ریزش مو ما ایرانیان در اکثر مواقع به دلیل سبک زندگی اشتباه ماست و با اصلاح این اشتباهات می‌توان تا حدود زیادی از ریزش های موی ناخواسته جلوگیری کرد.

 

دلایل ریزش مو

در ادامه علت های ریزش مو در زندگی ایرانی را به ترتیب الویت بیان خواهیم کرد. این دلایل ریزش مو بر اساس سبک زندگی ایرانی نوشته شده است و مواردی مانند ژنتیک در این مبحث نیامده است، چرا که خارج از اختیار خواننده این مطلب است.

 

1- حوله ی سر آلوده

موضوع حوله ی سر و تمیز بودن آن یکی از بحث هایی است که در زندگی ایرانی به آن کمتر توجه می‌شود، حوله سر می‌بایست از حوله ی بدن جدا باشد و یا اینکه از یک طرف مشخص حوله برای سر و از طرف دیگر آن برای بدن استفاده شود، حوله های آلوده و کثیف باعث ریزش مو می‌شوند، پس شستشوی حوله ها با فاصله ی 7 تا 10 روز با مواد ضد عفونی کننده الزامی است. برای اینکار حوله ی خود را در فاصله زمانی گفته شده در لباسشویی می‌اندازیم و با مایع یا پودر لباسشویی به همراه یک قطره وایتکس شستشو می‌دهیم. اینکار باعث زدودن 90 درصد باکتری ها و میکروب ها می‌شود، حوله حمام مستعد داشتن قارچ است که علت اصلی ریزش مو است، برای حذف قارچ ها حوله را با آب گرم شسته و در زیر آفتاب قرار می‌دهیم. در ضمن خشک شدن سریع حوله بعد از هر استحمام مهم است.

 

2- روبالشتی های کثیف

عدم شستشو مرتب و به موقع روبالشتی ها باعث ریزش موی سر می‌شود، در فرهنگ عامه ما ایرانیان توجهی به شست و شوی مرتب روبالشتی ها نمی‌شود، روبالشتی بعد از چند بار استفاده بستر مناسبی برای رشد میکروب ها، باکتری ها و قارچ ها می‌شود و عدم توجه به شستشو و ضد عفونی کردن هفتگی از دلایل ریزش مو ایرانیان به شمار می‌رود. روبالشتی ها می‌بایست هر سه روز یا هفت روز (بسته به تمیز بودن محیط خواب، تعرق، بیماری ها) تعویض یا شستشو شوند، توجه داشته باشید که در زندگی اروپایی هر فرد برای بالشت خود دو تا سه عدد روبالشتی سفید دارد که به فاصله ی دو روز نسبت به تعویض روبالشتی ها اقدام می‌کند. پس بهتر است ما هم این تکنیک را برای راحت تر روبالشتی ها به کار ببریم تا مشکلات شستشو و خشک شدن را نداشته باشیم.

 

3- استفاده از شامپوهای خارجی

بله متاسفانه این یک واقعیت است. استفاده از شامپوهای خارجی به دلیل pH متفاوتی که دارند می‌توانند برای موهای سر شما مضر باشند، pH مخلتف، میزان گلیسیرین، آمونیوم، سولفات و سدیم همگی برای یک شرایط آب و هوایی خاص تهیه شده اند. البته باید خاطر نشان کنیم کشورهایی که آب و هوای نزدیک به ایران دارند، می‌توانند شامپوهایی مناسب برای موهای ایرانیان باشند، فارغ از ژنتیک، آب و هوا مهمترین عامل در تهیه شامپو محسوب می‌شود. مثلا استفاده از شامپوهای امریکایی به دلیل تناسب آب و هوایی دو کشور می‌تواند گزینه مناسبی محسوب شود در مقابل شامپوهای کانادایی (آب و هوا سرد و خشک) و اروپایی (آب و هوا معتدل و مرطوب) نمی‌توانند گزینه های خوبی برای ایرانیان باشند، در مجموع باید در نظر داشت که استفاده از شامپوهای برند معروف ایرانی مثل: صحت، گلرنگ و اوه گزینه های بسیار بی خطری برای موی سر شما هستند.

 

4- شستشوی مو

در مبحث شستشوی مو ایرانیان معمولا دچار افراط و تفریط می‌شوند، مثلا می‌توانیم زندگی ایرانیان را در باب حمام رفتن به دو دسته تقسیم کنیم، افرادی که روزانه یک یا چند مرتبه موهای خود را شستشو می‌دهند و افرادی که حتی هفته ای یکبار هم به سختی حمام می‌روند، این دو نوع سبک شستشو می‌تواند برای موها زیان بار باشد، مو ها به طور روتین می‌بایست به صورت یکروز در میان شستشو شوند البته اگر پوست خیلی چربی دارید و یا در روزهای گرم تابستانی مشغول کار سنگین هستید می‌توانید هر روز موهای خود را بشویید البته باید دقت کنید که در شستشوی روزانه تنها یک مرتبه از شامپو استفاده نمایید.

 

5- لوازم اصلاح و پیرایش مو

در فرهنگ ایرانیان توجهی به ضد عفونی کردن و یا استفاده از لوازم شخصی در بحث اصلاح و پیرایش مو نمی‌شود و با مراجعت به هر آرایشگاه یا سالن زیبایی معمولا آرایشگران از قیچی ها، شانه ها و لوازم دیگر لازم بدون ضدعفونی کردن استفاده می‌کنند، این تفاوت جنس سرها ممکن است باعث ریزش مو افراد گردد. داشتن لوازم شخصی اصلاح و پیرایش مو و یا ایجاد فرهنگ ضدعفونی کردن لوازم آرایشگران می‌تواند تا حد زیادی به کاهش ریزش مو ایرانیان کمک نماید.

 

6- تعویض شانه ها

شستشو و تعویض شانه ی مو می‌تواند یکی از دلایل مهم ریزش مو محسوب گردد، شانه یا شانه های مو می‌بایست هر ماه یکبار شستشو و ضد عفونی گردند و در صورتی که به دلیل جنس شان امکان شستشو وجود نداشته باشد می‌بایست هر سه ماه یکبار نسبت به خرید شانه جدید اقدام کنند.

 

7- رژیم های خودسرانه

ویتامین ها و املاح لازم برای رشد و سلامت مو بسیار مهم است، رژیم های خودسرانه و خود جوش در زندگی ایرانی بسیار رایج است و بانوان ایرانی در زندگی خود حداقل یکبار اقدام به گرفتن رژیم های غذایی غیر استاندارد کرده اند که این رژیم ها علت ریزش مو آنها در سالهای بعد خواهد بود، هرچند که اثرات اولیه آن در همان روزها و ماههای اول به وضوح دیده خواهد شد و فرد با اتمام رژیم غذایی غیر استاندارد خود، ریزش مویش متوقف می‌گردد اما اثرات ثانویه آن در سالهای بعد مجدد نمایان می‌شود.

 

مواردی که در این مقاله مطلب ذکر شد همگی دلایل بر ریزش موی ایرانیان بر اساس سبک زندگی ایرانی بوده است که با اصلاحات این اشتباهات روزانه می‌توانیم تا حدود زیادی (بیش از 50 درصد) از ریزش های ناخواسته جلوگیری نماییم، فقط کافیست تا کمی بیشتر به عادات بد روزانه خود توجه کنیم و درصدد اصلاح آنها بر بیاییم. در ادامه این مطلب پیشنهاد می‌کنیم که حتما مقاله " همه روغن هایی که برای مو خوب است " را بخوانید.

 

منبع: سایت عروسکو، بزرگترین راهنمای عروسی فارسی

کپی برداری با لینک به منبع مجاز است.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس, آرایش عروس, زیبایی عروس, انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس, زیبایی عروس, کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!آرایش, آرایش عروس, مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019آرایش عروس, جدیدترین مدل آرایش چشم عروسجدیدترین مدل آرایش چشم عروسآرایش عروس, میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟آرایش عروس, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنهمه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنآرایش عروس, پدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورپدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورآرایش عروس, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!آرایش عروس, میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائممیکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائمآرایش, آرایش عروس, همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی آرایش عروس, در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟, آرایش عروس, کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟, آرایش عروس, پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟, آرایش عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر