استایل بوهمین چیست؟ در مورد بوهمین بیشتر بدانید

header
Arooskoo Ads
۱۴۰۱/۴/۴ شنبه
(1)
(0)
استایل بوهمین چیست؟ در مورد بوهمین بیشتر بدانید
استایل بوهمین چیست؟ در مورد بوهمین بیشتر بدانید

همه چیز درمورد استایل بوهمین :

قبل از تعریف استایل بوهمین، باید بدانید که واژه Boho از کلمه فرانسوی بوهمین (Bohomian) سرچشمه گرفته است. معنای Boho، یعنی کولی! در واقع یعنی کسی که بدون رعایت چارچوب و قوانین مشخصی لباس می‌پوشد. بوهمین در اروپا و خیلی از نقاط جهان، به شخصی گفته می‌شود که سبک زندگی اش با سایرین متفاوت است. بوهمین ها معمولا اهل ادبیات و هنر و سفر کردن هستند و به ماجراجویی و زندگی به دور از تجملات علاقه دارند.
سبک و استایل بوهو، که به آن بوهمین نیز گفته می‌شود، از سال 1950 تا سال 1960 میلادی شناخته و شروع شد. مسافران و پناهندگان اروپای مرکزی، که به آنها هیپی، جیپسی و یا کولی گفته میشد، به دلیل اینکه معمولا سفر می‌کردند این استایل را انتخاب می‌کردند تا در طول سفر راحت باشند. این سبک ابتدا به آمریکا و سپس سراسر دنیا شناسانده شد. با مرور زمان این سبک استایل، علاقه مندان بسیاری در سراسر دنیا پیدا کرد و به صنعت مد و فشن نیز وارد شد. بوهمین ها دیدگاه‌‌‌‌های ساختار شکن و جسورانه نسبت به اتفاقات و شرایط موجود داشتند. مانند عشق آزاد، صرفه جویی و ساده زیستی و ... جریان بوهو در قرن 19 میلادی شروع شد، یعنی هنگامی که نویسنده ها و هنرمندان به مناطق ارزان تر و کولی نشین کوچ کردند.

استایل کژوال 1

ویژگی استایل بوهمین :

 استایل بوهمین طرفدار آزادی خواهی است و از قاعده خاصی تبعیت نمی‌کند و راحتی را به مد ترجیح می‌دهد. بعلاوه، به فرد امکان انتخاب آزادانه و راحتی عمل می‌دهد. این نوع استایل در واقع یک استایل غیررسمی و بی قید است.

استایل کژوال 2

اولین و مهم ترین نکته استایل بوهمین که توجه ها را به خود جلب می‌کند، استفاده از لباس‌‌‌‌های آزاد و گشاد است. طراحی پارچه‌‌‌‌های لباس نیز حالتی سنتی و محلی دارد و ست کردن لباس ها ممکن است حالت متعارفی نداشته باشد. برای ست کردن لباس ها در این سبک، نیاز به پیروی از قاعده مشخصی نیست و می‌توان بدون توجه به قضاوت دیگران، جسورانه و آزادانه لباس‌‌‌‌های سبک بوهمین را با هم ست کرد و پوشید.
لباس ها در استایل بوهمین دارای الیاف طبیعی هستند و طرح‌‌‌‌های گل دار، تور دار و لباس‌‌‌‌های قلاب بافی در این استایل بسیار دیده می‌شود. خلاقیت و زیبایی در طراحی لباس‌‌‌‌های سبک بوهمین بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این، یکی از اهداف مهم در طراحی لباس‌‌‌‌های استایل بوهمین، احترام به طبیعت و محیط اطراف است. رنگ ها نیز در طراحی لباس‌‌‌‌های این سبک مهم هستند و اغلب لباس‌‌‌‌های بوهمین، رنگارنگ و دارای طرح‌‌‌‌های زیبا می‌باشند که معمولا از طبیعت الهام گرفته می‌شوند. رنگ سبز و قرمز، از رنگ هایی هستند که در این سبک لباس ها بسیار استفاده می‌شوند، چرا که این دو رنگ یادآور طبیعت می‌باشند. علاوه بر این، از رنگ‌‌‌‌های شتری، خاکی، قهوه ای، ارغوانی، خردلی و نارنجی نیز در استایل بوهمین بسیار زیاد استفاده می‌شود.

اکسسوری هایی که در این استایل استفاده می‌شوند نیز، نمادی از طبیعت هستند. مثل نماد هلال ماه، موج دریا، درخت، پرنده، خورشید و.... که به عنوان آویز گردنبند و دستبند و ... استفاده می‌شوند. پارچه، اکسسوری، کفش و کیف و صنایع دستی کشورهایی مانند ایران، هندوستان، مصر، ترکیه، مراکش، آمریکای جنوبی و سرخپوست‌‌‌‌های کشور آمریکا با استایل بوهمین بسیار هماهنگ می‌باشند.

استایل کژوال 3

آیتم‌‌‌‌های مورد استفاده در استایل بوهمین :

 • از منگوله و مهره‌‌‌‌های تزئینی و پر، در طراحی لباس‌‌‌‌های استایل بوهمین بسیار استفاده می‌شود.
 • استفاده از لباس‌‌‌‌های دست دوم و آنتیک
 • پوشیدن لباس ها به صورت چند لایه
 • استفاده از لباس‌‌‌‌های اور سایز (دامن‌‌‌‌های گشاد و بلند، تونیک و تاپ سبک و گشاد، شلوار‌‌‌‌های فاق بلند و گشاد)
 • آرایش مو و صورت طبیعی و ساده (مو‌‌‌‌های نامرتب، بافته شده و یا فر در این سبک بسیار مرسوم هستند)
 • داشتن ناخن‌‌‌‌های کوتاه تر با لاک ملایم و ترجیحا کمرنگ مثل رنگ کرم، سفید و ....
 • استفاده از پارچه‌‌‌‌های نازک با الیاف طبیعی و دست ساز
 • استفاده از اکسسوری‌‌‌‌های شلوغ (سربند دریم کچر، کلاه شاپو یا لبه پهن، کیف‌‌‌‌های منگوله دار یا ریش دار و حصیری، یا منجوق کاری شده و گلدوزی شده، صندل‌‌‌‌های بندی، دستبند‌‌‌‌های چرمی و یا ساخته شده از سنگ طبیعی، دستمال گردن و شال و روسری، عینک‌‌‌‌های آفتابی ساده)
 • استفاده از نیم بوت و کفش‌‌‌‌های گلادیاتور
 • استفاده از پارچه‌‌‌‌های چرم و جیر برای لباس‌‌‌‌های استایل بوهمین
 • استفاده از پانچ ها
 • پوشیدن پیراهن ماکسی آستین بلند
 • استفاده از دامن‌‌‌‌های چین دار و دامن جین بلند، یا دامن نخی طرح دار رنگارنگ
 • پوشیدن جلیقه جیر یا کت جین ریش دار
 • پوشیدن صندل ها و پوتین‌‌‌‌های سرخپوستی یا نگین دار
 • استفاده از کیف‌‌‌‌های پارچه ای، چرم یا جیر ریش دار
 • استفاده از پابند، دستبند و یا گردنبند‌‌‌‌های چوبی یا سنگ دار که سبک سنتی دارند
 • پوشیدن شلوار‌‌‌‌های گلدوزی شده یا زاپ دار
 • پالتوی پشم گوسفند
 • کیمونوی ژاپنی

استایل کژوال 5

آیتم هایی که جایی در استایل بوهمین ندارند :
معمولا لباس‌‌‌‌های تک رنگ در استایل بوهمین، جایی ندارند.
در این نوع استایل، از لباس هایی با رنگ نئونی استفاده نمی‌شود.
آرایش غلیظ و استفاده از کرم پودر‌‌‌‌های سنگین، مناسب این استایل نیستند.

چه برند هایی در سبک بوهمین فعالیت می‌کنند؟
امروزه این سبک در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد و در صنعت مد و فشن، از جایگاه خاصی برخوردار است. از مشهورترین برندهایی که کالکشن‌‌‌‌های خاصی برای استایل بوهمین طراحی کرده است، می‌توان به برند گوچی اشاره کرد. علاوه بر گوچی، برند ایزابل مارانت و برند مانسون نیز لباس‌‌‌‌های زیبایی با سبک بوهمین تولید می‌کنند. برند انگلیسی مانسون، پارچه‌‌‌‌های لباس‌‌‌‌های تولیدی خود را از کشور هندوستان تهیه می‌کند، که این نکته باعث طراحی عالی و رنگبندی بسیار زیبای لباس‌‌‌‌های این برند شده است.

انواع سبک بوهمین :

بوهو فرانسوی : از ویژگی‌‌‌‌های مهم بوهو فرانسوی، استفاده از پارچه‌‌‌‌های لطیف با رنگ‌‌‌‌های ملایم و یا طرح گلدار است.
بوهو شیک : این نوع استایل بوهمین، لاکچری ترین استایل این سبک است که در آن، آیتم‌‌‌‌های شیک به همراه آیتم‌‌‌‌های بوهو به کار می‌رود. در استایل بوهو شیک، معمولا از یک آیتم اورسایز در کنار آیتم‌‌‌‌های فیت دیگر استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که لباس‌‌‌‌های اورسایز، فرم بدن را نشان نمی‌دهند. بنابراین می‌توانید با پوشیدن آنها به شکل هوشمندانه ای اندام پایین تنه و یا بالا تنه خود را متعادل کنید. پوشیدن لباس‌‌‌‌های سبک کلاسیک با لباس‌‌‌‌های سبک بوهمین، برای ما یک استایل بوهو شیک می‌سازند.
در این نوع استایل بوهمین، می‌توان از لطیف و سخت در کنار هم استفاده کرد، مثلا پوشیدن کت چرمی یا جیر، روی پیراهن نخی و قلاب بافی. علاوه بر این موارد، از لباس‌‌‌‌های ابریشم، ساتن و مخمل نیز در این نوع استایل زیاد به چشم می‌خورد.
بوهو اجی : با ترکیب کردن آیتم‌‌‌‌های استایل گرانج و استایل بوهو، یک استایل بوهو اجی خواهیم داشت. در این نوع استایل از تی شرت، رنگ‌‌‌‌های تیره تر و کت‌‌‌‌های چرمی استفاده می‌شود.
بوهو کانتری : در این نوع استایل بوهمین، از لباس‌‌‌‌های جین، لباس هایی با طیف رنگی کرم و کاراملی، و کلاه یا بوت‌‌‌‌های کابوی استفاده می‌شود.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
مدل‌‌‌‌های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل‌‌‌‌های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس, آرایش عروس, زیبایی عروس, انواع مدل‌‌‌‌های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن‌‌‌‌های زیباییانواع مدل‌‌‌‌های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن‌‌‌‌های زیباییآرایش عروس, زیبایی عروس, کدام مدل‌‌‌‌های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!کدام مدل‌‌‌‌های آرایشی هرگز از مد نمی‌افتند؟!آرایش, آرایش عروس, مدل‌‌‌‌های آرایشی عروس اروپایی 2019مدل‌‌‌‌های آرایشی عروس اروپایی 2019آرایش عروس, جدیدترین مدل آرایش چشم عروسجدیدترین مدل آرایش چشم عروسآرایش عروس, میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟آرایش عروس, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنهمه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنآرایش عروس, پدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورپدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورآرایش عروس, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!آرایش عروس, میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائممیکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائمآرایش, آرایش عروس, همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی آرایش عروس, در مورد تفاوت‌‌‌‌های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟در مورد تفاوت‌‌‌‌های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می‌دانید؟, آرایش عروس, کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟, آرایش عروس, پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می‌دانید؟, آرایش عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر