زندگی به رنگ تریاک! زندگی با مرد تریاکی چگونه است؟ + علائم اعتیاد

header
Arooskoo Ads
۱۴۰۲/۸/۲۴ چهارشنبه
(6)
(0)
زندگی به رنگ تریاک! زندگی با مرد تریاکی چگونه است؟ + علائم اعتیاد
زندگی به رنگ تریاک! زندگی با مرد تریاکی چگونه است؟ + علائم اعتیاد

اعتیاد یکی از بدترین عادت های زندگی است که می‌تواند مشکلات عجیب و غریب و دغدغه های زیادی را برای خود فرد و اطرافیان او به وجود آورد. ممکن است برخی از خانم ها به دلیل عشق و یا سهل انگاری خودشان، مجبور به زندگی با مرد معتاد به تریاک شوند. در چنین شرایطی‌ آنها باید چه کاری انجام دهند؟ آیا می‌توان با یک مرد معتاد به تریاک زندگی کرد؟ یا اینکه می‌بایست راهی را برای جدایی انتخاب کرد؟ در این مقاله از سایت عروس، قصد داریم شما را با علائم اعتیاد به تریاک و نحوه زندگی با مرد معتاد به تریاک آشنا کنیم. در این مقاله از سایت عروسکو بهترین راهنمای عروسی و مجله خانواده ایرانی همراه ما باشید.

 

زندگی با مرد معتاد به تریاک چگونه است؟ 

هر ماده افیونی برای خودش مضرات زیادی را به همراه دارد. تریاک نیز از جمله این مواد است که مصرف آن می‌تواند برای سلامت بدن مضر باشد. شاید در ابتدا افراد با مصرف این ماده مخدر، احساس درد کمتری داشته باشند؛ اما پس از آن نیازشان به مصرف تریاک افزایش پیدا می‌کند. در این شرایط است که رفتارهای فرد معتاد به تریاک قابل مشاهده خواهد بود.
زندگی با مرد معتاد به تریاک، اصلا کار ساده ای نیست. شاید در ابتدای ازدواج احساس کنید که می‌توانید از همسر خود بخواهید که این ماده مخدر را ترک کند. ولی این کار نیاز به اراده همسر شما نیز دارد. حتی اگر همسرتان مقدار کمی تریاک مصرف کند، باز هم ممکن است به یک عادت تبدیل شود و در نهایت اعتیاد همسر شما به تریاک افزایش پیدا کند.
برای زندگی با مرد معتاد به تریاک همواره باید هوشیار باشید. رفتارهای خطرناک زیادی در اثر مصرف این ماده مخدر احتمال وقوع ندارند، ولی ممکن است همسر شما پس از مصرف تریاک بخواهد رانندگی کند. چون تمرکز افراد پس از مصرف تریاک کاهش پیدا می‌کند، حتما لازم است که برای جلوگیری از بروز خطر از او بخواهید که این کار را انجام ندهد. اگرچه زندگی کردن با این دسته از افراد کار سختی است؛ اما باز هم با عشق و علاقه می‌توانید این مشکلات را رفع کنید.
علائم اعتیاد به تریاک
نشانه های فیزیکی اعتیاد به تریاک، می‌تواند به شما کمک کند تا سریع تشخیص دهید که فرد مقابل شما به این بیماری اعتیاد دارد یا خیر. زمانی علائم اعتیاد به تریاک مشخص می‌شود که حداقل 9 الی 12 روز از مصرف تریاک گذشته باشد. از طرفی میزان مصرف تریاک نیز می‌تواند روی شدت این علائم تاثیر بگذارد. در ادامه به علائم اعتیاد فرد معتاد به تریاک اشاره می‌کنیم:

 

رفتارها و علائم فرد معتاد به تریاک

  • تیره شدن پوست و قهوه ای شدن رنگ آن
  • کاهش اشتها و کاهش وزن بی دلیل
  • تغییر سایز اندام به صورت ناگهانی
  • تغییر رنگ و پوسیدگی دندان ها
  • تیره شدن رنگ لثه ها
  • کاهش تمرکز برای انجام کارهای ساده
  • کند شدن حرف زدن و عدم امکان صحبت کردن به صورت سلیس و روان

رفتارهای همسر معتاد به تریاک
شناسایی رفتارهای فرد معتاد به تریاک، در درجه اول به شما کمک می‌کند تا در جلسات خواستگاری حواستان را بیشتر جمع کنید. به طور کلی، ما همواره در راهنمای عروسی به خانم ها پیشنهاد می‌کنیم که برای ازدواج عجله نکنند و حداقل چند ماهی را با فرد مقابل خود نامزد بمانند. چرا که بسیاری از آقایان معتاد به تریاک، می‌توانند به خوبی حفظ ظاهر کنند و تنها زمانی متوجه اعتیاد‌ آنها می‌شوید که چندین ماه با‌ آنها در ارتباط باشید.
رفتارهای فرد معتاد به تریاک در صورتی قابل مشاهده است که این افراد مصرف زیاد و منظمی داشته باشند. به طور کلی، این دسته از افراد ترجیح می‌دهند که در تنهایی خودشان حضور داشته باشند و تمایلی به حضور در جمع نخواهند داشت.‌ آنها انزوای فردی را ترجیح می‌دهند. این دسته از افراد کج خلق می‌شوند و نمی‌توانند با دیگران به خوبی برخورد کنند.
علاقه فرد معتاد به تریاک به سرگرمی های قدیمی خودش از بین می‌رود. به طور مثال، ممکن است نتوانید مانند گذشته با بیرون رفتن با فرد معتاد، او را خوشحال کنید. بی خوابی و اضطراب اجتماعی از جمله دیگر علائم اعتماد به مصرف تریاک هستند. خارش مداوم بدن و خستگی مفرط نیز سایر علائم اعتیاد به تریاک هستند. با دقت به این علائم، می‌توانید متوجه شوید که آیا فرد مقابل شما به این ماده مخدر اعتیاد دارد یا خیر.

رابطه جنسی با مرد معتاد به تریاک
یکی از اهداف ازدواج برای طرفین، به آرامش رسیدن است. قطعا یکی از عواملی که باعث ایجاد آرامش در میان زوجین می‌شود، رابطه جنسی است. رابطه جنسی باکیفیت و رضایت بخش، می‌تواند برای هر دو طرف مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. به خصوص اگر به صورت منظم باشد و هر دو طرف برای جلب رضایت طرفین بکوشند.
متاسفانه یکی از باورهای غلطی که در مورد تریاک وجود دارد، افزایش میل جنسی به واسطه مصرف آن است. حتی برخی از آقایان به دلیل اینکه می‌خواهند با مصرف تریاک، رابطه جنسی لذت بخش تر داشته باشند به این ماده افیونی معتاد می‌شوند. تریاک دارای اثر ضد درد بوده و می‌تواند باعث افزایش طول رابطه جنسی شود. به همین خاطر افرادی که از این ماده مخدر استفاده می‌کنند، شاهد درمان زود انزالی هستند. همین موضوع رضایت جنسی‌ آنها را به صورت موقت افزایش می‌دهد.
مشکل از زمانی شروع می‌شود که مصرف تریاک قبل از رابطه جنسی به یک عادت تبدیل شود. در این صورت بدن به دوز پایین این ماده افیونی عادت می‌کند و آقایان مجبورند که دوز مصرفی خود را بالا ببرند. در نهایت با مصرف مداوم تریاک، مشکلات جنسی تازه آغاز می‌شوند. بنابراین، رابطه جنسی با مرد معتاد به تریاک شاید در ابتدای کار لذت بخش باشد؛ اما کم کم لذت خود را از دست خواهد داد.

چرا مردان تریاکی بی غیرت هستند؟!

شاید از خود پرسیده باشید که چرا همیشه در فیلم ها و سریال ها مردان تریاکی افراد بی غیرت نشان داده می‌شوند، شاید با خود فکر کرده باشید که اینها همه یک اغراق مبالغه آمیز است و ممکن است صحت نداشته باشد، در صورتی که متاسفانه واقعا اینچنین است و مردان تریاکی به مرور بی توجه و بی غیرت به ناموس خود خواهند شد و آن هم دلیل عملی دارد. اول اینکه فرد تریاکی با افزایش مصرف (که اجتناب ناپذیر است) به مرور دچار مشکلات مالی عدیده ای می‌شود همچنین از کار کردن خود عقب می‌ماند (به دلیل هدر دادن تایم برای مصرف تریاک) و شاید کم کم بیکار یا منزوی شود. از طرف دیگر لذت جویی او برای مصرف مواد باعث می‌شود تا به اطرافیان خود بی توجه گردد و کم کم تنها فکر و ذکرش لذت بردن از مصرف مواد می‌شود که همه ی این عوامل سبب می‌شود تا فرد معتاد به سمت و سوی بی غیرتی یا به اصطلاح صحیح تر بی توجهی و عدم اهمیت داشتن موضوعات پیرامون زندگی اش به فردی بی غیرت مبدل شود. همه این مواردی که گفته شد یک شبه اتفاق نمی‌افتد و یک پروسه ی زمانی چند ساله نابودی در پیش روی فرد معتاد خواهد بود.

چطور زندگی با مرد معتاد به تریاک را مدیریت کنیم؟
اگر تصمیم گرفته اید زندگی با مرد معتاد به تریاک را ادامه دهید، به شما تبریک می‌گوییم. به هر حال باید این واقعیت را بپذیریم که افراد معتاد، به معنای واقعی مریض هستند.‌ آنها نمی‌توانند به سادگی اعتیاد خود را کنار بگذارند. حتی اگر عاشقانه شما را دوست داشته باشند، ممکن است تریاک بین شما و همسرتان فاصله بیندازد. بنابراین، مدیریت زندگی با مرد معتاد به تریاک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
پیشنهاد کارشناسان ما در وب سایت عروسکو این است که حتما با یک روانشناس و روان درمانگر صحبت کنید. در صورت نیاز از مراکز ترک اعتیاد کمک بگیرید. ولی قبل از آن حتما همسر خودتان را از نظر روانی برای ترک تریاک آماده کنید. در این صورت است که ترک اعتیاد جواب می‌دهد. اگر همسر شما راضی به انجام این کار نباشد، حتی ممکن است پس از ترک اعتیاد دوباره به مصرف تریاک روی بیاورد.

aparatlinkedintwitertwiterfacebookyouinstagram
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر