معرفی ویژگی های همسر خوب و همسر بد !؟

header
Arooskoo Ads
۱۴۰۳/۲/۲۵ سه شنبه
(2)
(0)
معرفی ویژگی های همسر خوب و همسر بد !؟
معرفی ویژگی های همسر خوب و همسر بد !؟

ویژگی ها و خصوصیات همسر خوب و بد

برای به وجود آمدن یک زندگی مشترک و خوب به عشق نیاز است. عشق وقتی که از طرف هر دو نفر باشد زندگی خوبی تشکیل می‌شود و می‌توان زندگی بی دغدغه را داشت. در زندگی مشترک ممکن است همسر ویژگی های بد و خوبی داشته باشد که با صمیمت و دوستی که در بین زوج قرار دارد باید تلاش کرد که در بین خود آن مشکلات را حل کنند. در ادامه این مطلب جالب همراه سایت عروسکو بزرگترین وب سایت راهنمای عروسی کشور باشید.

ویژگی های شریک زندگی


زنان و مردان بطور مساوی خلق شده اند اما توانایی های‌ آنها با یکدیگر تفاوت دارد. بزرگترین نیروی هر انسانی قدرت دوست داشتن است که همین نیرو ما را در یاری دادن همدیگر کمک می‌کند. اما حقیقت این است که انسان با یک دیگر متفاوت است و همین تفاوت است که وابستگی و کمک رسانی به یکدیگر را فراهم می‌کند. اما برای داشتن زندگی مشترک باید زن و مرد ویژگی های شریک زندگی را داشته باشند از جمله:

1. توضیح دادن و عقب نشستن: اصلی ترین مسئله میان زنان و مردان تعادل نداشتن در رابطه است که از ویژگی های مهم در زندگی مشترک است زیرا هر دو جنس با همدیگر تفاوت داشته ونوع بیان و شنیدن مشکلات و مسائل‌ آنها هم متفاوت است
2. قدرت حل مسائل ومشکلات: شریک زندگی باید قدرت حل مشکلات را داشته باشد
3. علایق مشترک، سرگرمی های مشترک و دوستان مشترک از ویژگی های شریک زندگی است.
4. وفاداری: یک شریک زندگی باید وفادار باشد.
5. اعتماد داشتن و رو راست بودن درزندگی
6. شکیبایی وگذشت: او همان گونه است باید او را پذیرفت

ویژگی های همسر خوب:
زنان و مردان هر کدام در زندگی مشترک خود وظایفی را در مقابل همسر خود دارند که اگر‌ آنها را رعایت کنید ویژگی های همسر خوب را دارا خواهید بود. که در زیر به‌ آنها اشاره خواهیم کرد:

وظایف زن در برابر مرد خود:
1. از مخالفت ومشاجره با شوهر خود بپرهیزید.تا یکی از ویژگی های همسر خوب را دارا باشید
2. شوهر خود را در معاشرت با اقوامش محدود نکنید.
3. شوهر خود رابه خصوص در مقابل بستگانش تحقیر نکنید.
4. در مقابل شوهر خود هر چند حق با شما باشد لجبازی و اصرار نکنید
5. برای انجام درخواست های خود با شوهرتان به خشونت وآمرانه بر خورد نکنید

وظایف مرد در برار زن خود:
1. مرد وظیفه دارد به زن احترام بگذارد و به او حرف زشت وناسزا نگوید وبه او ظلم نکند
2. دیگر ویژگی های همسر خوب صبر و بردباری در برابر اخلاق بد زن است
3. یکی دیگر از ویژگی های همسر خوب این است که کار های خارج از قدرت و طاقت زن را به او واگذار نکند

ویژگی های همسر بد:

معمولا در زندگی علاوه بر خوبی ها بدی هایی هم دیده می‌شود که این بدی ها گاهی خواسته و یا نخواسته از طرف خود زوج صورت می‌گیرد. اما برای استحکام زندگی باید رفتار های ناشایست را شناخت و بعد اقدام به رفع‌ آنها شود. که در زیر به ویژگی های همسر بد اشاره کرده ایم:

1. قدرت طلبی: متاسفانه بعضی از زنان و مردان در زندگی مشترک خود قصد حاکم شدن را دارند که این یکی از ویژگی های همسر بد به حساب می‌آید.
2. خوار اندیشی: یکی دیگر از ویژگی های همسر بد این است که زن یا مرد خود را در زندگی مشترک کوچک ببیند که در این صورت نمی‌تواند نقش همسر خوب را ایفا کند
3. عدم تعادل: عدم تعادل یکی از شایع ترین مشکلات زن و شوهران امروزی است. مثلادر مهمانی زن و مرد با یکدیگر بسیار صمیمی و مهربان هستند اما در خانه برعکس با هم سرد و خشن رفتار می‌کنند
4. عصبانیت و خشونت: روح انسان در معرض بیماری های روانی است. از مهمترین مشکلات روحی و روانی مردم این رو زگار عصبیت و خشونت است که ن تنها مشکل جامعه است، بلکه درون هر خانه ای است و زندگی مشترک را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. که باعث به وجود آمدن ویژگی های بد میان زن و مرد می‌شود

نتیجه گیری ویژگی های همسر:

یک زندگی خوب دارای لحظات خوب و بد زیادی است که بهترین راه حل این است که زن و مرد، خود برای زندگی شان تصمیم بگیرند. ویژگی های همسر خوب زمانی نمایان شده و به چشم می‌آید که هر دو نفر بخواهند و نسبت به هم موضع جنگجویانه نداشته باشند، باز هم ویژگی های همسر بد به رفتار خود زوج بستگی دارد. پس رفتار هر شخصی بر زندگی مشترک خود او تاثیر میگذارد.

aparatlinkedintwiterfacebookyoutubeinstagram
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر