ویدیو کلیپ های مورد پسند عروس و دامادهای نسل جدید و آینده کدام است؟

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۷/۸/۴ جمعه
(18)
(0)
ویدیو کلیپ های مورد پسند عروس و دامادهای نسل جدید و آینده کدام است؟
ویدیو کلیپ های مورد پسند عروس و دامادهای نسل جدید و آینده کدام است؟

ویدیو کلیپ های عروسی در آتلیه های عکاسی همواره یکی از مهم ترین بخش های گزینشی عروس و دامادها در استودیو های عروس به شمار می‌روند، بیشتر اوقات عروس و دامادها در آتلیه های عکاسی به دنبال ویدیو کلیپ و نمونه های جنجالی کلیپ عروس هستند، در این روزها ویدیو کلیپ های مدرن و دارای سناریو آنقدر اهمیت پیدا کرده اند که عدم وجود آنها در آتلیه های عکاسی منجر می‌شود تا قرارداد های گرانقیمت از دست برود و در واقع عروس و دامادها مجاب به عقد قرارداد نشوند.

 

حتما مدیران آتلیه های عکاسی در هنگام مشاوره و نشان دادن نمونه کارهایشان، با این پرسش از جانب عروس و دامادها بسیار مواجه شده اند؛

 

نمونه کار دیگه ای ندارید..؟!

 

درست است که شما یک استودیو عکس و فیلم عروسی به حساب می‌آیید و به طور طبیعی ممکن است تمامی نمونه کارهای شما کار عروسی باشد. اما به واقع این سئوال در ذهن تان پدید خواهد آمد که عروس و دامادهای نسل جدید به دنبال چه نوع تولیداتی هستند که بعد از دیدن دو یا سه یا حتی چهار نمونه کار از تولیداتتان باز هم می‌خواهند تا نمونه دیگر {نمونه مدرن و جدیدتری با مضامین بعضا خارج از موضوع عروسی} را مشاهده کنند.

 

ویدیو کلیپ های عروسی جدید چه خصوصیاتی دارند؟

 

اگر شما یک آتلیه دار حرفه ای هستید حتما متوجه این موضوع شده اید که عروس و دامادهای نسل جدید معمولا خواسته هایی فراتر از یک آتلیه دارند و بر خلاف آن چیزی که نشان می‌دهند (در ناخود آگاهشان) به دنبال سبک های متفاوت کاری می‌گردند، ما خود شاهد این واقعیت بوده ایم که عروس و داماد به دلیل کارهای جدید یک آتلیه عروس حاضر شده اند تا قراردادهای یکصد میلیون تومانی هم عقد نمایند که این نشان از اهمیت فراوان تولیدات ویدیویی مدرن و متفاوت دارد.

کلیپ های جدید عروسی بعضا ساخته هایی بسیار آسان تر از کلیپ های عروسی متداول هستند ساخته هایی آسان تر از نظر تجهیزات و کیفیت تولیداتی، اما اگر بخواهیم از جنبه ی خلاقیت و نوآوری این کلیپ ها را بررسی کنیم حتما متوجه خواهید شد که شالوده ای از نوآوری و پیچیدگی های ساخت یک سناریو سینمایی در آنها به وضوح دیده می‌شود. ویدیو کلیپ های جدید عروسی معمولا موضوعی غیر از مراسم عروسی را دارند به طوری که گویی عروس و داماد به عنوان هنرپیشه نقش آفرینی می‌کنند! در کنار نقش آفرینی عروس و داماد معمولا سناریوهایی با مضامین درام و یا عاشقانه آمیخته شده است که این سناریو نویسی زاده ی خیالات خلاقانه تیم یک آتلیه عکاسی است.

 

آیا می‌دانید اشتباهات رایج آتلیه های عروس در ساخت کلیپ های مدرن عروسی چیست؟

 

1- ساخت سناریوهای درام و اغراق آمیز برای کلیپ عروسی

به عنوان مثال یک سناریو درام را که با چشمان خودم دیده ام، برای تان بازگو می‌کنم؛ در ویدیو مذکور و در پلان اول شاهد صحنه های دار زدن داماد هستیم! که یک دقیقه اول ویدیو آقای داماد در زیر زمینی تاریک و متروکه مشغول آماده سازی طناب دار و میز زیر پایش هست که همزمان با این اتفاق در گوشه ای دیگر عروس خانم در حالی که گریان است و بی تابی می‌کند به سوی محل خودکشی داماد می‌دود و نام داماد را {سعید} صدا می‌زند و در همین حین با گذشت حدود سه دقیقه کشمکش، بالاخره عروس به محل خود کشی داماد رسیده و با بوسیدن او کار به دار آویختن را متوقف می‌کند!!! و در ادامه کلیپ می‌بینیم که عروس و داماد پای سفره عقد نشسته اند و انگشتان عسلی یکدیگر را گاز می‌گیرند!!!

 

2- ساخت سناریوهای سراسر خنده و بدون محتوا برای عروسی

در برخی دیگر از ویدیو های ساخته شده که تعداد آنها کم هم نیست، شاهد تصویربرداریهای بسیار بی ربط به موضوع هستیم در این تصاویر بی ربط حالا شاهد خنده و شادی عروس و داماد هم خواهیم بود.

کلیپ با یک تصویر جنگل انبوه که با هلی شات یا هلی کوپتر گرفته شده و البته از جنگلهای ایران هم نیست بسیار آهسته با یک موزیک ملایم آغاز میشود ناگهان تصویر با چرخشی زیاد وارد کویر یزد میشود و عروس وداماد در حالی که سرمست از شادی و خوشحالی هستند به دنبال هم میدوند و از فرط شادی گاهی هم خاکی بر سر یکدیگر می‌ریزند و... در این هنگام که بیننده تازه حس گرما و عشق را از کلیپ مذکور دریافت کرده ناگهان با یک جا به جایی سریع عروس و داماد وارد ساحل دریا میشوند و حالا با دو عدد بادکنک و تفنگ آب پاشی نهایت شادی و رغبت را بروز می‌دهند، این درحالی است که هیچ گونه اتفاق دیگری در ویدیو کلیپ رخ نداده و سراسر شادی وصف ناشدنی آنها نمایش داده شده آن هم طی سه دقیقه و در مکانهای کاملا متفاوت (نامعلوم!) کلیپ به پایان میرسد.در این مورد کاملا مشخص است که سبک کاری مذکور خیلی زود برای عروس و داماد تکراری شده و همچنین نشان دادن چنین ویدیویی به عروس و دامادهای جدید هم اصلا نمی‌تواند برایشان جذاب واقع شود.

 

3- ساخت ویدیو های مدرن سراسر هلی شات

زمانی که صحبت از مدرن سازی ویدیو می‌شود اولین ایده ای که در ذهن یک آتلیه دار خطور می‌کند، استفاده از تجهیزات مدرن بویژه هلی شات و کرین است. در بسیاری از ویدیو کلیپ ها بکارگیری بیش از حد هلی شات باعث می‌شود تا جذابیت کار گرفته شود و تقریبا ویدیو تولید شده چیزی شبیه به ویدیو های نشنال جئوگرافی خواهد شد که اصلا جذابیتی برای بیننده ندارد. در این ویدیوها عروس و داماد آنقدر کوچک هستند که به موجودات میکروسکوپی بیشتر شباهت داشته و اگر خدای ناکرده دوربین در چند صحنه بخواهند آنها را از نزدیک نشان دهد یا آنقدر تصویر بسته است که تنها بینی و لب و گردنشان نشان داده میشود یا آنقدر تصویر میلرزد که باز هم نمیتوان صورتها را کامل دید .این سبک ویدیوها منجر به عصبی شدن بیننده میشود زیرا که بیننده هیچ حسی را از بازیگران این کلیپ دریافت نکرده است.

 

 

نمونه تصویر گرفته شده از ویدیوکلیپ عروسی، از عروس و داماد با هلی شات

نمونه عکس گرفته شده از ویدیو کلیپ عروسی با هلی شات

 

در آخر باید اشاره کنم که ویدیو های جنجالی و مشتری پسند الزاما از تجهیزات یا نیروهای زیادی استفاده نکرده اند و بعضا حتی هزینه های هنگفتی هم برایشان پرداخت نمی‌شود چرا که کار مشتری پسند، تنها کاری است که بر روی علاقه مندی های جوانان و نسل امروز اثر می‌گذارد و به تعبیری دیگر رگ خواب جوان تر ها را در دست می‌گیرد. پس شما هم سعی کنید تا به عنوان یک مدیر آتلیه خلاق کلیپ عروسی تان از سایرین متمایز شود و در آرشیوتان {در کنار کارهای عروسی} از ویدیوکلیپ های سناریودار با موضوعاتی متفاوت با جشن عروسی استفاده نمایید تا بدین واسطه تمام ذهنیت نسل جوان را پاسخگو باشید، در این صورت است که میبینید ساخته های شما در بین تازه عروس ها و آقا دامادها دست به دست می‌چرخد.

 

 

تالیف: سودابه زنـدی

(کارشناس ارشد و مشاور تبلیغات و محقق حوزه مشاغل عروسی)

 

aparatlinkedintwiterfacebookinstagramtelegramyou
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
مهدی
شنبه هشتم دی ۹۷
پاسخ
()
(0)
مهدی
مقاله ي فوق العاده اي بود ممنون از مطالب ارزنده اي که اشاره کرديد