رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از انتشار بیماری های ویروسی (ویژه مشاغل عروسی)

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۸/۱۲/۵ دوشنبه
(5)
(0)
رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از انتشار بیماری های ویروسی (ویژه مشاغل عروسی)
رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از انتشار بیماری های ویروسی (ویژه مشاغل عروسی)

رعایت نکات بهداشتی در اماکن تجاری 

 

یکی از جاهایی که ممکن است بیماری های ویروسی از جمله ویروس کرونا به راحتی منتقل شود مکان های تجاری و پر رفت و آمد است که شما می توانید با رعایت نکات بهداشتی در پیشگیری آن موفق عمل کنید. بیماری های ویروسی با نرخ انتقال بسیار بالا می توانند برای هر کسب و کار و یا تجارتی مشکل آفرین باشند در این مطلب از سایت عروسکو سعی کرده ایم تا نکاتی کارآمد را به صورت خلاصه تقدیم حضورتان کنیم. مشاغل عروسی و به ویژه سالن های زیبایی حتما می بایست این موارد را در مکان های خود رعایت کنند تا برای خود و مشتریانشان اتفاق بدی رخ ندهد.

 

رعایت نکات بهداشتی در مکان های تجاری

 

  1. اولین مورد استفاده از سیستم تهویه و انتقال هوای مانده و جایگزینی هوای تازه است. معمولا در مکان های تجاری مثل آتلیه های عکاسی که معمولا ساختمان های تجاری-مسکونی هستند می بایست از سیستم تهویه مناسب و فن های هواساز استفاده کرد. تهویه هوا می تواند تا حدود بسیار زیادی از خطر ابتدا به بیماری های ویروسی شما را در امان نگه دارد. با توجه به اینکه در فصل سرد سال قرار داریم باید در مورد تهویه هوای سالن تدبیری اتخاذ کنیم.
  2. استفاده از دستگاه های بخور سرد یا گرم در جهت ایجاد رطوبت بیشتر می تواند کارساز باشد. ایجاد رطوبت در محیط علاوه بر خواص بیشماری که دارد می تواند از انتشار بیماری های عفونی، ویروسی و میکروبی تا حدود بسیار زیادی جلوگیری کند و هوای تنفس شما را تازه نگه دارد.
  3. راه کار دیگر شستشو و ضد عفونی کردن چندباره محیط کاری شما در طول روز است. اگر شما در مکان تجاری تان رفت و آمد های متعددی دارید حتما می بایست محل کار و اتاق خود را چندین مرتبه در روز با محلول های مخصوص مثل محلول دتول ضد عفونی کنید چرا که کثیفی کفش ها می تواند بیماری را به محل کار شما منتقل کند.
  4. در نوبت دهی به مشتریان بیشتر دقت داشته باشد سعی کنید تایم هایی را که به مشتریان می دهید تایم هایی باشد که مکان تجاری شما خلوت است طوری وقت ندهید که سالن شما مملو از جمعیت شود همچنین سعی کنید حتما از پذیرش مشتریان بودن وقت قبلی جلوگیری کنید و در تبلیغات خود ذکر کنید که پذیرش فقط با وقت قبلی می باشد.
  5. جلسات مشاوره خود را در اتاق مجزا از سالن خدماتتان قرار دهید و سعی کنید زمان گفتگو با مشتریان را تا حد زیادی کوتاه کنید و سریعتر به عقد قرارداد بپردازید و به مشتری بگویید که ادامه گفتگوها را به صورت تلفنی انجام می دهید.
  6. از دریافت وجه نقد تا حد ممکن خودداری کنید و سعی کنید از دستگاه کارتخوان استفاده نمایید و دائما دخل خود را ضد عفونی کنید.
  7. در تماس تلفنی مشتریان در مورد وضعیت سلامتی آنها پرس و جو کنید و از آنها بخواهید که اگر سرماخوردگی دارند در وقت دیگری به سالن شما مراجعه کنند. همچنین از پذیرش افراد سالخورده نیز خودداری نمایید.
  8.  اگر برایتان ممکن است به مشتریان خود ماسک بدهید و یا خودتان از ماسک استفاده کنید دست ها ، لوازم و کیف مشتریان را با محلول های مخصوص ضد عفونی کنید تا از انتقال و سرایت ویروس به مکان تجاری شما تا حد بسیاری جلوگیری به عمل آید.

در آخر توجه داشته باشید که این یک موضوع بسیار جدی است و سلامتی و موقعیت شغلی و همینطور درآمد شما در گروی رعایت موارد گفته شده در بالاست پس سعی کنید رودربایستی را کنار بگذارید و فکر سلامتی خود و مشتریانتان باشید. این مطالب را در صفحات مجازی خود منتشر کنید و به مشتریان خود اطمینان دهید که شما برای سلامتی آنها تدابیری را اندیشیده اید.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
امانی
جمعه نهم آبان ۹۹
پاسخ
()
()
امانی
اين موارد براي سالن زيبايي خوبه ولي توي تالار جواب نميده