چگونه بلند قد شویم؟ روش تضمینی افزایش قد

header
Arooskoo Ads
۱۴۰۱/۸/۱ یکشنبه
(3)
(0)
چگونه بلند قد شویم؟ روش تضمینی افزایش قد
چگونه بلند قد شویم؟ روش تضمینی افزایش قد

چگونه بلند قد شویم؟ روش تضمینی افزایش قد

در حال حاضر بسیاری از افراد از قد خود رضایت ندارند و افزایش قد از دغدغه‌های اصلی آن‌ها است. بنابراین تبلیغات پیرامون آن روز به روز افزایش می‌یابد. عوامل متعددی باعث رشد بهتر قد در انسان شده که از بین آن‌ها عوامل ژنتیکی بیشترین نقش را داشته و پس از آن، ورزش و تغذیه نیز از اهمیت بسزایی برخوردار هستند.
انسان‌ها دارای الگو و سرعت رشد متفاوتی هستند، اما باید بدانید که اغلب افراد از یک سالگی تا سن بلوغ هر ساله حدودا 5 سانتی‌متر افزایش قد دارند. اما با رسیدن به مرحله بلوغ، این روند سرعت بیشتری پیدا می‌کند. با این حال نمی‌توان الگوی مشابهی را برای رشد قد همه افراد متصور شد.
دختران معمولا در اوایل نوجوانی رشد زیادی در قد خود دارند و پسران در اواخر دوره نوجوانی افزایش چشمگیری در قد خود مشاهده می‌کنند. اما با پشت سر گذاشتن دوران بلوغ و ورود به بزرگسالی، صفحات رشد بسته شده و رشد قد متوقف می‌شود. اما شما می‌توانید با انجام دادن اقداماتی به رشد قد خود در بزرگسالی نیز کمک کنید. در ادامه این مطلب در سایت عروسکو بزرگترین وب‌ سایت عروسی ایرانی می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

عوامل تاثیرگذار بر قد افراد

 • ژنتیک ابتدایی‌ترین عامل موثر بر افزایش قد است.
 • سبک زندگی فردی می‌تواند میزان قد افراد را تعیین کند.
 • نوع تغذیه فرد بر اندازه قد بسیار اثرگذار است.
 • میزان تحرک و فعالیت‌های روزانه هر فرد باعث رشد قد می‌شود.
 • مصرف دخانیات می‌تواند تاثیر منفی بر رشد قد داشته باشد.
 • عدم تعادل در املاح بدن و کمبود ویتامین‌های موجود در بدن باعث کوتاهی قد می‌شود.
 • بلوغ زودرس از دیگر عوامل کوتاه ماندن قد است.
 • اختلال در خواب می‌تواند روند رشد قد افراد را با مشکل مواجه کند.

عمل جراحی افزایش قد

عمل افزایش قد چیست؟

در گذشته مردم گمان می‌کردند هیچ راهی برای افزایش قد وجود ندارد و باید تا آخر عمر آن را تحمل کنند. اما امروزه با پیشرفت‌های فراوانی که در علم پزشکی حاصل شده، امکان بلندتر شدن قد افراد با عمل جراحی افزایش قد و افزودن به زیبایی‌های ظاهری و اعتماد به نفس آن‌ها وجود دارد.
رشد طولی انسان توسط صفحات رشدی انجام می‌شود که در انتهای استخوان‌ها قرار گرفته‌اند. این صفحات در دختران پس از 16 سالگی و در پسران پس از 18 سالگی بسته شده و در واقع رشد قد متوقف می‌شود. اما رشد عرضی تا سن 45 سالگی نیز می‌تواند ادامه پیدا کند.
با توجه به اینکه عمل افزایش قد به بررسی‌ها و پیگیری‌های متعدد نیاز دارد، تمام افراد متقاضی عمل، گزینه مناسبی نیستند. این عمل در سال‌های اخیر محبوبیت بسیاری پیدا کرده و در کشورهای زیادی انجام می‌شود و بیماران می‌توانند از این طریق قد خود را حداکثر تا 5 اینچ یا حدودا 13 سانتی‌متر بلندتر کنند.
در این جراحی برشی را در استخوان‌های پا ایجاد می‌کنند تا به 2 قسمت تبدیل شود. پس از آن میله‌ای فلزی را درون پا قرار داده و با پیچ در جای خود محکم می‌کنند. سپس این میله روزانه حدودا 1 میلی‌متر افزایش می‌یابد، تا جایی که بیمار به قد موردنظر خود برسد و استخوان‌های او ترمیم شوند.

چه کسانی برای عمل افزایش قد کاندید مناسبی هستند؟
به منظور افزایش قد می‌توان از روش‌های گوناگونی استفاده کرد. بنابراین باید ابتدا مناسب بودن فرد برای انجام عمل جراحی را مورد بررسی قرار داد. از این رو لازم است فرد مصرف دخانیات نداشته باشد تا بتواند عمل را انجام دهد.
همچنین رسیدن به بلوغ کامل اسکلتی از شروط اصلی کاندیداهای عمل افزایش قد است. علاوه بر این، پایدار بودن شرایط روانشناختی و حمایت از سوی خانواده نیز به عنوان شرایط این عمل جراحی مطرح می‌شود. پزشکان برای قد افراد الزاماتی را تعیین نکرده‌اند، بلکه بیماران به صورت موردی ارزیابی می‌شوند.

چگونگی عمل جراحی افزایش قد

جراح برای عمل افزایش قد ممکن است از یکی از دو روش زیر استفاده کند. در روش ابتدایی تعدادی پین و یک قاب در خارج پا استفاده می‌شود که فیکساتور نام دارد. علاوه بر این در روش دیگر داخل استخوان‌ میله قرار می‌دهند تا از رشد و بلندتر شدن استخوان‌ها پشتیبانی کند و طول آن افزایش بیابد.
هر دو روش جراحی را با بیهوشی عمومی انجام می‌دهند و در جریان جراحی استخوان ناحیه موردنظر را برش می‌دهند و پیچ‌ها و پین‌های فلزی در استخوان به کار می‌برند. سپس دستگاه فلزی خارجی یا فیکساتور را به پین‌ها متصل می‌کنند. فیکساتور کمک می‌کند ناحیه شکسته‌ شده استخوان کشیده شود و به مرور با چرخش مهره‌های دستگاه فضای محل برش خورده افزایش یافته و استخوان رشد کرده و بلندتر شود.

هزینه عمل افزایش قد

با توجه به اینکه عمل جراحی افزایش قد نوعی جراحی زیبایی به شمار می‌رود، هیچ‌گونه بیمه درمانی آن را پوشش نمی‌دهد. در صورتی که دارای بیمه تکمیلی باشید، ممکن است بتوانید از مزایای آن بهره‌مند شده و هزینه عمل را دریافت کنید که البته همه ما می‌دانیم که بیمه های ما مسئولیت این عمل را نخواهند پذیرفت.
به طور کلی هزینه جراحی افزایش قد را بدون انجام معاینه‌های تکمیلی، مشاهده نتایج آزمایش‌ها و بررسی استخوان‌ها و مفاصل نمی‌توان تعیین کرد. همچنین پتانسیل‌های متقاضی را برای میزان قد موردنظر، تعداد دفعات جراحی و موارد دیگر همگی می‌توانند میزان دقیق هزینه عمل را تعیین کنند، اما به طور کل می‌توان به رنج قیمتی 50 تا 80 میلیون تومان اشاره کرد.

عوارض عمل جراحی
امروزه بسیاری از افراد از عدم رشد کافی قد شکایت کرده و به دنبال تجربه کردن روش‌های گوناگونی برای افزایش قد هستند. اما ممکن است برخی از این روش‌ها از قبیل عمل جراحی افزایش قد، با عوارضی نیز همراه باشند و خطراتی برای سلامتی فرد ایجاد کنند.
همچنین در برخی از بیماران به دلیل ترمیم نادرست استخوان‌ها یا رشد ناصاف استخوان‌ها، جراحی بی‌اثر خواهد بود. لازم است پیش از عمل بیماران توسط پزشک با عوارض جراحی و مراقبت‌های پس از عمل آشنا شوند تا بتوانند راحت‌تر تصمیم بگیرند. همانطور که می‌دانید انجام ساده ترین عمل های جراحی مانند عمل جراحی زیبایی بینی هم پر ریسک است. عوارض این عمل از قرار زیر است:

 • عفونت استخوان
 • سفت شدن مفاصل
 • سفت شدن بافت نرم
 • درد در پوست
 • آسیب دیدن عصب‌ها و رگ‌های خونی
 • افزایش احتمال ترک خوردن یا شکستن استخوان

این جراحی نیاز به مراقبت‌های دقیق و زیادی دارد. در صورتی که مراقبت با دقت انجام نشود، ممکن است باعث بروز عفونت در محل جراحی شود. همچنین به دلیل محدودیت حرکت بیمار پس از عمل، لازم است تمرینات فیزیوتراپی را تحت نظر متخصص فیزیوتراپیست ادامه دهد تا بتواند زودتر عضلات و مفاصل خود را حرکت دهد.
اقدامات پس از جراحی افزایش قد
افرادی که به منظور افزایش قد تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، دستورالعمل‌هایی را توسط پزشک متخصص، مبنی بر میزان فعالیت پس از جراحی دریافت می‌کنند. گاهی ممکن است برای بیمارانی فعالیت‌های سبک و حتی راه رفتن نیز محدود شود و برای آن‌ها عصا جهت راه رفتن تجویز کنند.
همچنین اغلب بیماران باید از مکمل‌های کلسیم و ویتامین D نیز استفاده کنند تا به رشد استخوان‌های آن‌ها کمک کند. پس از چند روز بیمار باید به مطب پزشک مراجعه کند و پزشک متخصص حرکت دادن میله یا فیکساتور را انجام می‌دهد.
با بهبود نسبی بدن بیمار، پزشک جراح سطح فعالیت‌های فرد را افزایش می‌دهد تا قادر به تحمل وزن کامل بدن خود باشد. در این فرآیند، انجام فیزیوتراپی نیز برای بیمار تجویز می‌شود و می‌تواند در تسریع روند بهبودی فرد موثر باشد.

جمع‌بندی
جراحی افزایش قد عمل سخت و دشواری است که برای بهبود آن نیاز به زمان و پیگیری زیادی دارد. معمولا در تبلیغات اینترنتی این عمل را خیلی ساده و بی خطر نشان می‌دهد، که همانطور که خواندید این ریسک ها و سختی های بیشماری را برای متقاضی آن به همراه خواهد داشت. در این سایت می‌توانید علاوه بر راهنمای عروسی، درباره مطالب گوناگونی از جمله مجله خانواده سایت عروسکو اطلاعات بیشتری کسب کنید و بر دانش خود بیافزایید.

 

منبع: سایت عروسکو راهنمای عروسی

کپی برداری با لینک به منبع مجاز است.

aparatlinkedintwiterfacebookyouaparattelegram
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب بهترین سالن زیبایی و عروس سراراهنمای انتخاب بهترین سالن زیبایی و عروس سرازیبایی عروس, ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, انتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسانتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسزیبایی عروس, عروس, راهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسراهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسزیبایی عروس, عروس, لباس عروس, نکاتی در مورد رژیم غذایی عروسنکاتی در مورد رژیم غذایی عروسزیبایی عروس, عروس, هر آنچه که باید در مورد گریم عروس بدانید!هر آنچه که باید در مورد گریم عروس بدانید!گریم تخصصی عروس, زیبایی عروس, راهنمای انتخاب سالن زیبایی و آرایشگاه عروسراهنمای انتخاب سالن زیبایی و آرایشگاه عروسزیبایی عروس, بهترین سالن های زیبایی تهران چه خدماتی دارند؟بهترین سالن های زیبایی تهران چه خدماتی دارند؟زیبایی عروس, نکاتی در مورد مد و لباس با خانم جذاب و خوش لباس!نکاتی در مورد مد و لباس با خانم جذاب و خوش لباس!زیبایی عروس, لباس عروس, بهترین سالن زیبایی مشهد، کدام است؟بهترین سالن زیبایی مشهد، کدام است؟زیبایی, زیبایی عروس, مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس, آرایش عروس, زیبایی عروس, قبل از عروسی برای پوست خود چکار کنیم؟!قبل از عروسی برای پوست خود چکار کنیم؟!گریم تخصصی عروس, زیبایی عروس, انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس, زیبایی عروس, هر آنچه که باید در مورد بوتاکس بدانید +مراقبت های بعد از بوتاکسهر آنچه که باید در مورد بوتاکس بدانید +مراقبت های بعد از بوتاکس, زیبایی عروس, نکات مهم در تزریق ژل لب چیست؟ عوارض تزریق ژل لب را بشناسیدنکات مهم در تزریق ژل لب چیست؟ عوارض تزریق ژل لب را بشناسید, زیبایی عروس, همه چیز در مورد تزریق آنزیم به لب برای از بین بردن ژل لب های بی کیفیتهمه چیز در مورد تزریق آنزیم به لب برای از بین بردن ژل لب های بی کیفیت, زیبایی عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر