راه سریع از بین بردن استرس چیست؟ روش های آسان کاهش استرس

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ یکشنبه
(3)
(0)
راه سریع از بین بردن استرس چیست؟ روش های آسان کاهش استرس
راه سریع از بین بردن استرس چیست؟ روش های آسان کاهش استرس

مواردی برای کاهش استرس

تمرین های عملی یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند جز راه حل های کاهش استرس به حساب بیاید. شما می توانید از طریق دو شیوه ی مختلف برای کاهش استرس اقدام کنید. در این مطلب از سایت عروسکو دو مدل و تمرین های مرتبط با آن اشاره می شود.

 

  • تمرین احساس رهایی از استرس

بهترین موقع برای این تمرین صبح زود به محض بیدار شدن و ترک رختخواب است. راست بنشینید، چشم هایتان را آهسته ببندید، نفسی عمیق بکشید، آن را تا 5 شماره در سینه حبس کنید بعد هوا را آهسته بیرون بدهید، سپس چند نفس عادی در همان حال بکشید، خوب است بدانید که وقتی در محلی ساکت چشم هایتان را ببندید امواج مغذی شما از بتا به آلفا تغییر می کند، امواج آلفا آرامش دهنده اند، تمام توجه خود را به نقاطی از بدن معطوف سازید، که در آنجاها افسردگی یا تنش احساس می کنید بعد متوجه نقاطی باشید که در آنجا احساس آرامش می کنید.

 

1- دست هایتان را روی زانو بگذارید یا آویزان کنید، بعد مشت ها را محکم ببندید و به مدت پنج ثانیه در همان حال نگه دارید به احساس تنشی که از مشت کردن دست به شما عارض می شود توجه کنید، بعد مشت ها را آهسته باز کنید و به چگونگی رفع تنش توجه کنید. مسئله مهم احساس تفاوت دو حالت و تغییر تدریجی آن است ، احساس تنش و احساس رهایی از تنش..!

 

2- چشم ها را محکم ببندید و به مدت 5 ثانیه در همان حالت نگه دارید سپس آهسته چشم ها را باز کنید و به تفاوت دو حالت توجه کنید،.

 

3- چشم ها را محکم ببندید و پنج ثانیه نگه دارید اما پیش از باز کردن، کره چشم را در دایره وسیعی در دو جهت مخالف بچرخانید و متوجه تفاوت دو حالت باشید.

 

4- عضله پیشانی را به مدت پنج ثانیه سخت منقبض کنید و سپس رها کنید و به تفاوت دو حالت توجه کنید.

 

5- آرواره پایین را سخت به آرواره بالا به مدت پنج ثانیه فشار دهید و سپس رها سازید و به تفاوت دو حالت توجه کنید.

 

6- سر را به عقب خم کنید، 5 ثانیه به همان حال نگه دارید و سپس رها کنید، همین کار را به کج کردن سر به راست و سپس به چپ و بعدا به جلو هم انحام دهید و همواره متوجه تفاوت دو حالت باشید. این کار را با همه مفصل ها انجام دهید. تمامی این حرکات بیش از ده دقیقه طول نخواهد کشید، پس از اتمام کار یک نفس عمیق بکشید به مدت 5 شماره آن را حبس کنید و سپس هوا را بیرون دهید.

 

7- بار دیگر به نقاطی توجه کنید که تنش احساس می کنید و سپس به نقاطی که آرامش احساس می کنید. تکرار این اعمال در دراز مدت راه حل کاهش استرس را به شما می آموزد که در حقیقت راه سریع از بین بردن استرس محسوب می گردد.

 

  • تمرین کاهش استرس به شیوه اتوژنیک

این تمرین در واقع همان تلقین به خود است.

 

1- چشم ها را آهسته ببندید نفس عمیق بکشید و پنج شماره آن را حبس کنید و بعد بیرون بدهید. 

 

2- با صدایی که به طور واضح می شنوید، چند بار بگویید من احساس آرامش کامل می کنم، دست ها و پاهایم را گرم و سنگین احساس می کنم، نفس هایم آرام و منظم اند، شکم ام گرم است، پیشانی ام سرد است. اینها مواردی برای کاهش استرس و راه حل هایی برای رسیدن به آرامش اند و با تلقین می توان آنها را ایجاد  و احساس کرد.

 

مردم غالبا اثرات تلقین را باور ندارند ولی باید دانست که اثر تلقین در افراد مثل اثر داروهای گوناگون متفاوت است، به این معنی که در هر دو مورد، معدودی از افراد بسیار تلقین پذیرند، معدودی اساسا تلقین نمی پذیرند و اکثریت می توانند با تمرین به نتیجه مطلوب آن دست یابند، داروها هم همینطورند، معدودی به یک دارو بسیار حساس اند و در معدودی همان دارو تقریبا بی اثر است و اکثریت بدان کم و بیش پاسخ می دهند. این مسئله ای است که به ساختار ارثی افراد وابسته است. 

تمرین برای کاهش استرس مقدمه تمرین تلقین است اما نباید انتظار داشت که با یکی دو بار تمرین موثر واقع شود. در واقع دارو نیست که در زمان کم اثر بخش باشد، بلکه مثل زبان آموزشی می بایست تکرار و تمرین مداوم داشته باشید تا در ذهن خوب جا بگیرد. مسئله دیگر باور است، باور داشتن و پذیرفتن امکان تاثیر دستگاه های بدن را برای اجرای این امر بیشتر می کند، زیرا کنش های بدن همواره تحت تاثیر ذهن قرار دارند. ضمنا مصرف یک لیوان آب خنک بعد از هر غذا مواد مورد نیاز بدن را تامین کرده و باعث دفع سموم و نتیجتا کاهش استرس می شود.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس , ازدواج , عروس , چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج , روش های موفق خواستگاری و ازدواجروش های موفق خواستگاری و ازدواجازدواج , راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج , راهنمای برنامه ریزی عروسیراهنمای برنامه ریزی عروسیازدواج , سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج , همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی , ازدواج , رازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانرازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانازدواج , چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , لباس عروس , رازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندرازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندازدواج , شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , جنسی , برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج , رابطه جنسی , جنسی , در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج , تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!ازدواج , عروس , بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس , تشریفات عروسی , مراسم عروسی , لباس عروس , ازدواج , پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی , آرایش عروس , تشریفات عروسی , لباس عروس , ازدواج ,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

3 نظر
حسین
یکشنبه چهاردهم دی ۹۹
پاسخ
()
()
حسین
مطلب خيلي خوبي بود ممنون
فرید
یکشنبه چهاردهم دی ۹۹
پاسخ
()
()
فرید
چند تارو مي دونستم اما بعضي هاش جديد بود
نازنین
یکشنبه چهاردهم دی ۹۹
پاسخ
()
()
نازنین
عالي بود من چندتا رو انجام دادم خوب بود