خراب شدن عکس و فیلم عروسی کابوسی برای عروس و دامادها +راه کارها

header
Arooskoo Ads
شنبه دوم بهمن ۰۰
(2)
(0)
خراب شدن عکس و فیلم عروسی کابوسی برای عروس و دامادها +راه کارها

خراب شدن عکس و فیلم عروسی کابوسی برای عروس و دامادها

 

سایت عروسکو به عنوان مرجع برندهای عروسی کشور و بزرگترین سایت راهنمای عروسی فارسی قصد دارد تا در این صفحه از سایت خود به بررسی مشکلات ناشی از خرابی عکس و فیلم عروسی بپردازد تا در ابتدا راهکارهای پیشگیرانه را ارائه نماید و در ادامه ی مطلب به نحوه برخورد با مشکل احتمالی بپردازیم، لازم است بدانید که مشکل پاک شدن فیلم عروسی یا هر نوع خرابی دیگر در عکس و فیلم عروسی تان ممکن است در هر آتلیه ای حتی آتلیه های بسیار معروف هم اتفاق بیافتد اما اگر شما از یک تیم حرفه ای و در حقیقت از آتلیه های معروف شهر خود استفاده کنید حتما این اتفاقات به حداقل خود خواهد رسید و یا در صورتی که این اتفاقات و خرابی عکس و فیلم عروسی رخ دهد آتلیه های حرفه ای قادر هستند تا شما را به نحوی راضی نمایند و خسارت پاک شدن فیلم عروسی تان را تقبل کنند این در حالی است که اگر با آتلیه های غیر معروف و مبتدی روبه رو شوید آنها مسئولیت کار خود را به هیچ عنوان به گردن نخواهند گرفت و مشکلات شما بیشتر و بیشتر خواهد شد، پس اگر در جستجوی کلماتی همچون خراب شدن عکس و فیلم عروسی، فیلم عروسیم پاک شده، خسارت پاک شدن فیلم عروسی، این مطلب را بخوانید.

 

چکار کنیم تا عکس و فیلم عروسی مان خراب نشود؟

همیشه بهترین اقدام پیشگیری است ما نباید اجازه دهیم تا این اتفاقات برای عکس و فیلم عروسی مان بیافتد، نباید اجازه دهیم تا هر آتلیه ای برای کار فیلم عروسی ما استخدام شود و اینکه نباید به هر گروهی اعتماد کرد، در ادامه چند راهکار پیشگیرانه را بررسی می‌کنیم.

 

1- انتخاب بهترین آتلیه عروس

حتما شما هم می‌دانید که انتخاب بهترین آتلیه عروس می‌تواند تا حدود بسیار زیادی به کیفیت کار دریافتی شما وابسته باشد، آتلیه های حرفه ای عروسی تا حدود زیادی می‌دانند که چگونه عکس و فیلم عروسی با کیفیتی را تحویل مشتری دهند و خطرات احتمالی را تا حد بسیار زیادی پیش بینی کنند و برای آنها راهکارهایی داشته باشند.

 

2- چگونه بهترین آتلیه ها را شناسایی کنیم

بهترین و مطمئن ترین روش مراجعه به سایت عروسکو است، سایت عروسکو با وسواس بسیار زیادی نسبت به انتخاب آتلیه های عکاسی هر شهر اقدام می‌کند و بهترین و معروف ترین برندها را معرفی می‌نماید، کارشناسان تبلیغات سایت عروسکو اجازه ورود هر آتلیه ای یا هر شغل دیگری را به این سایت نمی‌دهند و شما می‌توانید دقیقا انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

3- بررسی رتبه آتلیه انتخابی خود

همانطور که می‌دانید سایت عروسکو نسبت به رتبه بندی برندهای عروسی هر شهر از جمله رتبه بندی آتلیه های عروسی در سراسر کشور سالهاست که فعالیت می‌کند و در گروه های 100 تایی برندهای معتبر هر شهر را معرفی می‌کند، این رتبه بندی ها بر اساس کیفیت و عملکرد هر شغل بدست می‌آید، پس چقدر بهتر است تا رتبه هر آتلیه عکاسی را بررسی کنید و سپس نسبت به عقد قرار داد اقدام نمایید.

 

4- نمونه کارها را به دقت بررسی کنید

فریب صفحات مجازی از جمله اینستاگرام را نخورید، خیلی از آتلیه ها اقدام به سرقت عکس های یکدیگر می‌کنند و یا از نمونه های خارجی برداشته و در صفحات خود بارگذاری می‌نمایند، آتلیه های عکاسی هرگز مجاز نیستند تا عکس و فیلم عروسی مشتریان را در صفحات مجازی منتشر کنند پس تمام تبلیغاتی که در اینستاگرام، فیس بوک و تلگرام می‌بینید جعلی هستند و غیر قابل استعلام، پس برای انتخاب آتلیه مراجعه به نمونه کارهای مجازی روش مناسبی نیست.

 

5- انتخاب از روی معرفی دیگران

بزرگترین اشتباهی که هر عروس و داماد می‌توانند مرتکب شوند این است که از روی معرفی دیگران یا سایر مشاغل نسبت به انتخاب آتلیه خود اقدام کنند، آنها باید در نظر داشته باشند که بیشتر این معرفی ها به سبب درآمدی است که آن فرد از قرارداد شما با فلان آتلیه بدست می‌آورد و در واقع این یک تله است که پشت آن دستمزدهایی پنهان شده است. در نتیجه چنین انتخابی اصلا معقول نیست.

 

6- آتلیه های عضو اتحادیه

سعی کنید در انتخاب های خود حتما آتلیه هایی را در نظر بگیرید که عضو اتحادیه عکاسان هستند تا در صورت خرابی فیلم و عکس عروسی تان بتوانید به اتحادیه شکایت کنید و آتلیه متخلف را در معرض فشارهای اتحادیه قرار دهید، اگر آتلیه ای عضو اتحادیه نباشد کار شما بسیار سخت تر خواهد شد.

 

7- عقد قرارداد در محل آتلیه

عقد قرارداد در محل آتلیه بسیار مهم است هرگز قرارداد عکس و فیلم خود را در یک سالن زیبایی یا جای دیگر انجام ندهید و توجه داشته باشید که با برندی قرار داد ببندید که در محل کار خود مستقر شده است.

 

8- توجه به مفاد قرارداد

این خیلی مهم است که چه چیزی نوشته می‌شود و قرارداد شما تمامی موارد و خسارات را پیش بینی کرده است یا خیر ... اگر موارد خرابی عکس و فیلم عروسی در آن پیش بینی شده باشد پس دیگر نگرانی نخواهید داشت اما اگر اینطور نباشد شما دچار مشکلات زیادی خواهید شد و معیاری برای خسارات شما از قبل معین نشده است. پس حتما سعی کنید در طی قرارداد خود خسارات احتمالی را پیش بینی و ذکر نمایید.

 

چگونه عکس و فیلم عروسی مان خراب نشود

خراب شدن عکس و فیلم عروسی

 

حال فرض می‌کنیم که این اتفاق برای عکس و فیلم شما افتاده است در ابتدا باید بررسی کنیم که دقیقا چه اتفاقی برای عکس عروس و فیلم عروسی تان رخ داده است، با چه معضلی روبرو هستید و متناسب با آن باید چه اقدامی را انجام دهید. در ادامه موارد و مشکلات احتمالی را از کم اهمیت ترین به شدیدترین موارد مرتب کرده ایم.

 

1- عکس و فیلم عروسیم خوب ادیت نشده است!

ممکن است بعد از تحویل کار و با مشاهده عکس و فیلم های عروسیتان احساس کنید که عکس و فیلم عروسی تان آن چیزی نیست که انتظارش را داشته اید و در واقع باب سلیقه شما نیست، اینجاست که شما به این فکر فرو می‌روید که اگر فلان آتلیه ی معتبر را انتخاب می‌کردید الان این مشکل را نداشتید و حتما راضی می‌شدید، اما حالا باید با این عکس و فیلم به دردنخور سر نکنید که حتی احتمالا آن را به خانواده تان هم نمی‌توانید نشان دهید، در چنین شرایطی بهتر است تا از آتلیه عکاسی بخواهید که یک بار دیگر و مطابق با سلیقه شما نسبت به ادیت و ویرایش عکس و فیلم تان اقدام کند، اگر در قرارداد تان این موارد پیش بینی نشده باشد حتما آن آتلیه از شما در خواست پول بیشتری را خواهد کرد تا دوباره عکس و فیلم تان را ادیت کند. (پس مفاد قرارداد بسیار مهم است) مورد مواجه دیگر اینطور است که شما از آتلیه بخواهید تا فایل خام عکس و فیلم را به شما بدهد تا شما بتوانید یک آتلیه خوب را پیدا کنید و کار را به آن بسپارید، توجه داشته باشید که به طور کل در چنین شرایطی شما هیچ شکایتی نمی‌توانید از آتلیه بکنید و باید سارش نمایید.

 

2- عکاسی و فیلمبرداری بسیار ضعیف بوده است!

چقدر مهم است که شما در انتخاب آتلیه دقت کنید و از برندهای معتبر هر شهر در سایت عروسکو استفاده نمایید، اما باید بدانید که اگر عکس و فیلم عروسی تان خوب برداشته و ضبط نشده است شما کاری نمی‌توانید بکنید و مجبورید با فیلم های بی رنگ و لعاب و پر از لرزش، بدون قاب بندی سر کنید در این موارد هم ادیت و ویرایش عکس و فیلم بسیار مهم و موئر است شاید یک تدوین حرفه ای بتواند ضعف های زیاد فیلمبردار را بپوشاند، پس می‌توانید با پرداخت هزینه ی بیشتر فیلم و عکس خام عروسی تان را بگیرید و به دست یک آتلیه حرفه ای تر بسپارید.

 

3- کارگردانی ضعیف بوده و از رخدادهای مهم عروسی عکس و فیلم موجود نیست!

این مورد هم دقیقا به سلیقه و تجربه کارگردان و مدیر آتلیه بر می‌گردد که بداند از چه لحظاتی باید عکس و فیلم تهیه کنید، مثلا فیلم لحظه ورود عروس و داماد بسیار زیبا و مهم است یا استفاده از قاب های بسته برای نمایش حالات و رفتارهای عروس و داماد یا فیلمبرداری و مصاحبه از پدر و مادر عروس خانم و آقا داماد بسیار بسیار مهم است همچنین عکاسی از جزئیات طلا و جواهرات و خانواده درجه یک و غیره و غیره بسیار می‌تواند اهمیت داشته باشد اما متاسفانه 70 درصد آتلیه ها حتی دقیقا نمی‌دانند از چه چیزی باید عکس و فیلم تهیه کنند. پس اهمیت انتخاب درست بازهم پر رنگ می‌شود، باید بدانید که در چنین شرایطی هیچ اقدامی نمی‌توانید انجام دهید.

 

4- بخشی از فیلم یا عکس های عروسی موجود نیست!

این اتفاق معمولا در شرایطی رخ می‌دهد که یک یا چند رم (حافظه دوربین ها) دچار مشکل یا خرابی شوند، معمولا در چنین شرایطی آتلیه عکاسی ترجیح می‌دهد تا این مشکل را فاش نکند و با رنگ و لعاب بخشیدن به کار باعث حواس پرتی عروس و داماد از قسمت مفقود شده گردد، اما همیشه هم اینطور نیست و ممکن است بخش هایی از فیلم عروسی که بسیار شاخص است پاک شده باشد، مثلا تمامی صحنه هایی که توسط کرین ضبط شده است، مفقود شده باشد، در چنین شرایطی آتلیه موظف است تا پول آن بخش را تمام و کمال به شما برگرداند نحوه محاسبه به این صورت است که مثلا اگر بخش کرین موجود نیست می‌بایست تمام پول هایی که بابت کرین پرداخت کرده اید به همراه 20 درصد از قرارداد فیلمبرداری به شما بازگشت داده شود، اگر این موارد در قرارداد پیش بینی شده باشد کار شما بسیار آسان است اما اگر این موارد در قرارداد نباشند شما مجبور می‌شوید به اتحادیه آتلیه عکاسان شهر خود شکایت کنید.

 

5- کل عکس ها و فیلم ها پاک شده است!

هیچ آتلیه عکاسی دوست ندارد چنین اتفاقی برای گروهش بیافتد، اگر آتلیه عضو اتحادیه باشد باید نسبت به پرداخت تمام و کمال هزینه های قرارداد به عروس و داماد اقدام کند و همچنین برای دلجویی از عروس و داماد می‌بایست یک عروسی فرمالیته برای آنها به صورت کاملا رایگان برگزار نماید و عکاسی و فیلمبرداری آن را به طور کاملا رایگان به شما تقدیم کند تا شاید بتواند خاطرات از دست رفته شما را کمی جبران نماید. اما اگر آتلیه جزو اتحادیه عکاسان نباشد شما می‌بایست شکایت خود را به صورت شخصی از مدیر آتلیه به دادگاه ببرید تا پرونده در دست بررسی قرار بگیرید.

 

در آخر باید تکرار کنیم که عقد قرارداد با یک آتلیه معتبر و شناخته شده بسیار مهم است، همچنین مفاد قرارداد و چگونگی تنظیم آن نیز اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

 

 

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیراهنمای انتخاب بهترین تشــریفات مجالس برای مراسم عروسیتشریفات عروسی, صـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتصـفر تا صـد هزینه های عروسی و لیست خدماتتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاانتخاب تشریفات عروسی، بایدها، شایدها و نبایدهاتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, راهنمای انتخاب شام عروسیراهنمای انتخاب شام عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, انتخاب باغ و عمارت عکاسی عروسانتخاب باغ و عمارت عکاسی عروستشریفات عروسی, آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسیتشریفات عروسی, عکاسی عروس, راهنمای انتخاب کیک عروســیراهنمای انتخاب کیک عروســیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ایده های نو برای جشن عروسیایده های نو برای جشن عروسیتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97ریز هزینه های عروسی به همراه لیست موارد مورد نیاز در سال 97تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, هزینه عروسی, چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, لباس عروس, شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, ازدواج, جنسی, در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج, تشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس, تشریفات عروسی, مراسم عروسی, لباس عروس, ازدواج, پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی, آرایش عروس, تشریفات عروسی, لباس عروس, ازدواج, عقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییعقد آریایی چیست؟ تاریخچه عقد آریاییتشریفات عروسی, پذیرایی عروسی, عروسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

4 نظر
علیرضا
پنج شنبه هفتم بهمن ۰۰
پاسخ
(1)
()
علیرضا
فقط بايد با آتليه هاي معتبر ببنديد، بقيه نقره داغ شدن
آشنا
پنج شنبه هفتم بهمن ۰۰
پاسخ
(1)
()
آشنا
آتليه اي که باهاش قرارداد بسته بوديم فيک بود و کل پولو خورد و نه فيلم گرفت و تلفن ها را هم جواب نداد
نگار
پنج شنبه هفتم بهمن ۰۰
پاسخ
(1)
()
نگار
کل عکس و فيلم عروسي من پاک شد و واقعا يکي از بدترين اتفاقات زندگيم بود
مرضیه
پنج شنبه هفتم بهمن ۰۰
پاسخ
(1)
()
مرضیه
کل عکس و فيلم عروسي من بدست آتليه ... خراب شد