نکات مهم در تزریق ژل لب چیست؟ عوارض تزریق ژل لب را بشناسید

header
Arooskoo Ads
۱۴۰۱/۵/۵ چهارشنبه
(4)
(0)
نکات مهم در تزریق ژل لب چیست؟ عوارض تزریق ژل لب را بشناسید
نکات مهم در تزریق ژل لب چیست؟ عوارض تزریق ژل لب را بشناسید

دلایل استفاده از تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب یا Lip gel injection یک روش درمانی-زیبایی است که با استفاده از آن میتوانید زیبایی از دست رفته لبهای خود را بازگردانید. ژل لب یکی از محبوب ترین انواع فیلرهای پوستی بین مراجعه کنندگان است که پزشکان با استفاده از آن میتوانند حجم و ارتفاع لبهای شخص را بهبود بخشند. متقاضیان باید از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه عمل خود داشته باشند.
لب عضوی از صورت است که در همان نگاه اول تاثیر زیاد آن در زیبایی افراد مشخص می‌شود. با بالا رفتن سن، از حجم و ارتفاع لب کاسته شده و برآمدگی آن کاهش می‌یابد. تزریق ژل لب روشی است که با استفاده از آن امکان بازگرداندن زیبایی و حجم از دست رفته لبها فراهم میشود.

 

چه اشخاصی کاندیدای تزریق ژل در لب هستند؟

افرادی که خواهان افزایش حجم لب می‌باشند، دلایل متفاوتی برای بزرگ کردن اندازه لبهای خود دارند. تزریق ژل لب برای همه متقاضیان توصیه نمیشود و همه نمیتوانند از این روش استفاده کنند. پزشکان با مشاوره و معاینات تخصصی دقیق، استفاده از ژل جهت افزایش حجم لبها را تجویز میکنند.

 

از جمله دلایل تزریق ژل لب عبارتند از:

  • افرادی که به دلیل افزایش سن حجم لب های خود را از دست داده اند: تقریباً با ورود به دهه سوم زندگی، لبها به تدریج حجم خود را از دست داده و شروع به نازک شدن میکنند. همچنین به تعداد چین و چروک های اطراف دهان افزوده می‌شود.
  • ایجاد اندازه مناسب برای لب ها: لب‌های اشخاص سالمند و یا لبهای برخی افراد به صورت طبیعی، کوچک‌تر یا نازک‌تر از حالت عادی هستند. شیار بین لب بالایی و پره های بینی بلندتر و صاف‌تر است و فاصله بین گوشه‌های دهان زیاد است.
  • اصلاح فرم لب: لب های برخی افراد به صورت طبیعی نامتقارن است. یعنی لب های آنها اندازه یا شکل های متفاوتی دارند.
  • صاف کردن چین و چروک: گاهی اوقات چین و چروک هایی در هنگام لبخند زدن یا خندیدن، در کناره های دهان ایجاد میشود.
  • راه حل درمانی: در افراد مبتلا به شکاف کام و جراحی های بعد از آن جهت پوشاندن نواقص لب ها از ژل لب استفاده میشود.
  • تصحیح درمانی فرم لب ها: در مورد اشخاصی که بر اثر تصادفات و سوختگی ها، فرم لب های خود را از دست داده اند.
  • تقویت اعتماد به نفس: تزریق ژل لب می‌تواند به بهبود عزت نفس و زیباتر شدن تصویر صورت شخص کمک کند.

تزریق ژل لب و همه چیز در مورد آن​​​​​​​

برخی از تازه عروس ها علاقمند به استفاده از ژل لب هستند. اطلاعات کامل در مورد برگزاری عروسی را در سایت راهنمای عروسی عروسکو ببینید.

چه ژل هایی برای تزریق در لب استفاده می‌شوند؟

یکی از بهترین روش های ممکن جهت علاقمندان به فرم دهی لبها، تزریق ژل لب است که جوانی و طراوت را به لبهای آنها باز میگرداند. در تزریق ژل لب، از ژلهای پیشرفته ای استفاده می‌شود که در ساخت آنها اسید هیالورونیک یا hyaluronic acid به کار رفته است. این اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد ولی میزان آن با بالا رفتن سن کاهش پیدا می‌کند. اسید هیالورونیک ماده ای است که جذب آب بسیار بالایی دارد. به همین دلیل پس از تزریق ژلِ حاوی این اسید، حجم طبیعی لبها افزایش می‌یابد و زیبایی از دست رفته آنها باز می‌گردد.
تیم های تخصصی تزریق ژل لب با بهره گیری از دانش جراحان و متخصصان برتر و با به کار بردن جدیدترین دستگاه ها و متدهای روز در زمینه زیبایی و جوانسازی متقاضیان کمک می‌کنند. تزریق ژل کمک میکند که ظاهر طبیعی و نرمال لبها حفظ گردد و ضمن دادن طراوت به لبها، عیوب آنها را از بین ببرد.
در وب سایت عروسی می‌توانید اطلاعات متنوعی در مورد سالن های زیبایی و مراسم عروسی را پیدا کنید.

چرا از فیلر لب استفاده می‌شود؟
تزریق ژل لب به لب های شما حجم می‌دهد یا به سایز آنها اضافه می‌کند. ژلها روند پیری را متوقف نمی‌کنند، ولی می‌توانند عمل های جراحی تهاجمیتر برای بزرگ کردن لبها، مانند کاشت لب یا لیفت لب را به تاخیر بیندازند. تزریق ژل همچنین می‌تواند به شما کمک کند که به ظاهر دلخواه خود که باعث افزایش عزت نفس شما می‌شود، برسید.
با گذشت زمان، احتمال دارد در نتیجه مواردی مانند ژنتیک، سیگار کشیدن، آسیب دیدن از نور خورشید و افزایش سن، حجم لب های خود را از دست بدهید. در اینصورت می‌توانید از روش های رایج فیلر لب استفاده کنید.
تزریق ژل لب از روش های رایج پرکننده لب است. به طوریکه سالانه میلیون ها نفر در سراسر دنیا، این عمل را انجام میدهند.
ماندگاری ژل های لب به طور معمول بین 12 تا 18 ماه دوام می‌آورند. با این حال، بستگی به سن شخص دارد و اینکه بدن او با چه سرعتی کالری ها را به انرژی (متابولیسم) تجزیه میکند. افراد جوان تر کالری را سریعتر میسوزانند، بنابراین پرکننده های لب برای آنها، دوام طولانی مدتی ندارند.

اقدامات قبل از تزریق ژل لب چیست؟

هر شخص مختار است که تصمیماتی برای قدرت بخشی به هر یک از اعضای بدن خود بگیرد. افراد مراجعه کننده برای تزریق ژل لب با تصمیم شخصی خود اقدام به دریافت فیلر می‌کنند. البته سازمان FDA این تزریق را برای افراد زیر 21 سال تایید نکرده است.
پزشکان قبل از عمل، عوامل بسیاری از جمله سلامت روانی و شرایط اجتماعی شخص را بررسی می‌کنند. مثل اینکه افراد متقاضی نباید انتظارات خارق العاده و دور از واقعیت داشته باشند. یا اینکه خود شخص به نقص های کوچک بدن خود حساس است یا همسر و دوستش او را تشویق کرده اند.
پزشک همچنین سلامت جسمانی و عمومی شخص را ارزیابی می‌کند. از جمله اینکه دچار بیماری های دهانی و عفونت های فعال دهانی، مثل آفت یا تبخال نباشند. همچنین در مورد هر گونه حساسیتی که شخص دارد یا داروهایی که مصرف میکند، جویا میشود.
فرم صورت شخص نیز مهم است که معاینه و اندازه گیری می‌شود و برای پرونده پزشکی عکس میگیرند. سپس فرم لبی که دوست دارد را توصیف میکند یا عکسی را نشان میدهد. البته ممکن است ایجاد آن فرم امکانپذیر نباشد زیرا شکل و ویژگی‌های صورت هر کس منحصربه‌فرد است.
در وبسایت راهنمای عروسی اطلاعات کاملی در مورد تزریق ژل لب وجود دارد.

بعد از عمل تزریق لب چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از اتمام کار، پزشک ممکن است به آرامی لب های شما را ماساژ دهد تا ژل را جذب کنند. سپس تا 15 دقیقه تحت نظر مراقبت‌های بهداشتی خواهید بود تا مطمئن شوند که هیچ عارضه جانبی از جمله سرگیجه، حالت تهوع یا خونریزی ندارید. پس از آن به شما اجازه میدهند به خانه بروید. بیحس کننده موضعی عوارضی ندارد ولی ممکن است بخواهید آشنایی شما را به خانه برساند.
احتمال دارد بعد از تزریق ژل لب، لبهای شما متورم، حساس و کبود شده باشد. به طور معمول تورم بعد از 24 تا 48 ساعت از بین می‌رود، در برخی موارد نادر ممکن است تا یک هفته طول بکشد.
پس از حدود دو هفته می‌توانید برای نظارتِ بعد از عمل، نزد پزشک بروید. آنها ممکن است عکس دیگری برای پرونده پزشکی بگیرند که لب های شما را قبل و بعد از عمل تزریق نشان دهد.

عوارض تزریق ژل لب کدامند؟

کبودی و تورم از عوارض کوتاه مدت بعد از تزریق ژل لب است. بزرگترین عارضه ای که ممکن است پیش آید، مردگی بافت است که به دلیل تزریق ژل به داخل یک رگ خونی حادث میشود. به همین دلیل بایستی این عمل زیر نظر متخصص انجام گیرد که به آناتومی صورت کاملا آشنایی داشته باشد.
مراقبت هایی که میتواند به بهبود سریعتر لب های شما کمک کند، عبارتند از:
برای کاهش التهاب، درد و تورم از کیسه یخ تا 10 دقیقه استفاده کنید.
حداقل به مدت 24 ساعت از مالیدن رژ لب، بالم لب یا هر محصول دیگری روی لب خودداری کنید.
از دست زدن یا به هم مالیدن لب های خود، همچنین بوسیدن و نوشیدن از نی خودداری کنید.
مراقب مسواک زدن دندان های خود باشید.
مقدار زیادی آب بنوشید.
حداقل به مدت 24 ساعت از ورزش کردن خودداری کنید.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب بهترین سالن زیبایی و عروس سراراهنمای انتخاب بهترین سالن زیبایی و عروس سرازیبایی عروس, ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, انتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسانتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسزیبایی عروس, عروس, راهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسراهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسزیبایی عروس, عروس, لباس عروس, نکاتی در مورد رژیم غذایی عروسنکاتی در مورد رژیم غذایی عروسزیبایی عروس, عروس, هر آنچه که باید در مورد گریم عروس بدانید!هر آنچه که باید در مورد گریم عروس بدانید!گریم تخصصی عروس, زیبایی عروس, راهنمای انتخاب سالن زیبایی و آرایشگاه عروسراهنمای انتخاب سالن زیبایی و آرایشگاه عروسزیبایی عروس, بهترین سالن های زیبایی تهران چه خدماتی دارند؟بهترین سالن های زیبایی تهران چه خدماتی دارند؟زیبایی عروس, نکاتی در مورد مد و لباس با خانم جذاب و خوش لباس!نکاتی در مورد مد و لباس با خانم جذاب و خوش لباس!زیبایی عروس, لباس عروس, بهترین سالن زیبایی مشهد، کدام است؟بهترین سالن زیبایی مشهد، کدام است؟زیبایی, زیبایی عروس, مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس, آرایش عروس, زیبایی عروس, قبل از عروسی برای پوست خود چکار کنیم؟!قبل از عروسی برای پوست خود چکار کنیم؟!گریم تخصصی عروس, زیبایی عروس, انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس, زیبایی عروس, هر آنچه که باید در مورد بوتاکس بدانید +مراقبت های بعد از بوتاکسهر آنچه که باید در مورد بوتاکس بدانید +مراقبت های بعد از بوتاکس, زیبایی عروس, همه چیز در مورد تزریق آنزیم به لب برای از بین بردن ژل لب های بی کیفیتهمه چیز در مورد تزریق آنزیم به لب برای از بین بردن ژل لب های بی کیفیت, زیبایی عروس, چگونه بلند قد شویم؟ روش تضمینی افزایش قدچگونه بلند قد شویم؟ روش تضمینی افزایش قد, زیبایی عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر