آشنایی با اصول کراتین و صافی مو با چند نکته مهم!

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۹/۵/۲۵ شنبه
(2)
(0)
آشنایی با اصول کراتین و صافی مو با چند نکته مهم!
آشنایی با اصول کراتین و صافی مو با چند نکته مهم!

آشنایی با صافی و کراتین مو!

کراتین مو یکی از مهم ترین روش های رایج جهت صافی موهای مجعد و احیا مجدد مو ها می باشد و معنی کراتین در اصطلاح امروزی به معنای احیا به کار می رود.
در حقیقت کراتین یک نوع پروتئین بوده که در به عنوان یک عنصر ساختاری در بسیاری از موجودات زنده وجود داشته که در پوست و مو و ناخن و دندان به مقدار فراوان تری یافت می شود به همین علت ساختار و بافت مو با کراتین مو احیا می شود چرا که مواد موجود در کراتین، با بافت مو سازگاری داشته و کراتین مو را به میزان قابل توجهی تنظیم می نماید و باعث صافی مو می شود.
عمل کراتین مو یک عمل تخصصی بوده که برای انجام آن باید دانش و اطلاعات کافی از آن داشته باشیم و یا به فرد متخصص در این زمینه مراجعه نماییم چرا که انجام کراتین و صافی مو بدون تخصص و دانش کافی می تواند، باعث صدمه و آسیب رساندن به مو ها شود.

 

 

مهم ترین علل استفاده از کراتین مو

 امروزه اکثر افراد به دلایل ژنتیکی و یا استفاده از رنگ و دکلره های مکرر از موهای وز و مجعد خود رنج می برند که باید گفت رنگ و دکلره بیشتر از هر مواد دیگری به مو ها صدمه می زنند و روش های مختلفی نظیر بوتاکس و یا ریباندینگ تاثیرات کمتری در صافی و سلامت مو ها دارند از همین رو برای کاهش آسیب دیدگی ها و احیا و تقویت بیشتر مو ،کوتاهی و کراتین مو به عنوان گزینه ی مناسب توصیه می شوند و لازم به ذکر است این روش دائمی نبوده و مو ها را به شکل موقت، احیا و صاف می نماید. ( آمبره، سامبره، بالیاژ مو چیست؟ )

 

انواع کراتین مو

استفاده از مواد کراتینه بسته به نوع آسیب دیدگی مو ها داشته و توسط شخص متخصص در این زمینه تعیین می شود و روش های مختلفی برای کراتین کردن مو ها وجود داشته که در ادامه به صورت جداگانه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت .

آشنایی با اصول اساسی کراتین و احیای موهای آسیب دیده
 

  • کراتین نرم کننده 

این نوع از کراتین برای برطرف نمودن حالت وز و فرفری موهای مجعد کاربرد دارد که دو ماه ماندگاری داشته و از ریشه تا نوک مو را در بر می گیرد .و موجب صاف شدن مو های مجعد می شود .
با انجام این نوع از کراتین مو تنها حالت فر خوردگی و پیچ و تاب های مو گرفته می شود و هیچ آسیبی به مو وارد نمی شود .

  • کراتین برزیلی 

یکی از انواع کراتین ها ، کراتین برزیلی بوده که اولین بار توسط کشور برزیل ،تولید و مورد استفاده قرار گرفته است .این نوع از کراتین مو دارای فرمولاسیون فرمالدئید است بدین معنا که در ترکیبات آن از فرمالدئید استفاده شده که تاثیر گذاری کراتین را بر روی مو ها بیشتر می نماید . 
در این روش برای جذب بهتر مواد کراتین ،از اتوی مو استفاده می شود که پس از آغشته شدن مو ها به مواد کراتینه ،اتوی مو را با درجه ی مناسب تنظیم می نماییم و سپس  روی مو ها می کشیم .

  • کراتین تقویت کننده و احیا کننده 

زمانی که مو های شما ،ساختار و بافت اولیه خود را از دست داده و شکننده شده اند و تار مو های نازک تری نسبت به گذشته دارید در اینصورت نیاز به احیا و تقویت مو خواهید داشت که از طریق کراتین مو ، این امر امکان پذیر بوده و ساختار موهای شما مجددا احیا می شود .
عوامل متعددی منجر به نازک شدن تار مو و آسیب رساندن به آن می شوند که این عوامل می تواند رنگ کردن ،کمبود آهن و عدم وجود برخی ویتامین های مورد نیاز برای سلامت مو باشد که این عوامل می توانند ساختار مو ها را به شکل عجیبی شکننده تر نمایند .
از همین رو استفاده از کراتین احیا کننده و تقویت کننده می تواند راه حل مناسبی برای احیای مو های نازک و شکننده باشد که بسته به آسیب دیدگی مو ها ممکن است طی یک یا دو مرحله ،تکرار شود تا اثر پذیری بیشتری داشته باشد .

 

نکات حائز اهمیت در حین کراتین مو


1- دقت در انتخاب مارک کراتینه
برای انتخاب بهترین کراتین مو باید به مارک آن و میزان فرمالدئید موجود در آن توجه داشت این ماده یک نوع گاز محلول در آب بوده که باعث صافی مو می شود اما گازی که از این ماده ساطع می شود جذب دستگاه تنفسی شده و می تواند تاثیرات مخربی بر سلامت دستگاه تنفسی داشته باشد به همین علت در حین خرید کراتین مو ،میزان و درصد فرمالدئید روی بطری باید بررسی شود .
2- تعیین نوع کراتین بسته به بافت و ساختار مو 
نوع کراتین مو معمولا با توجه به ساختار و جنس مو ها تعیین می شود تا کارایی بیشتری داشته باشد برخی از کراتین های موجود در بازار ،کار صافی و نرمی مو را انجام می دهند و برخی دیگر کار احیا و تقویت مو را انجام می دهند که بافت مو و نظر متخصص صافی ، تعیین کننده ی نوع کراتین مو می باشد .
3- دوام بیشتر کراتین مو 
تثبیت و دوام کراتین مو به نگهداری بعد از آن بستگی داشته و افراد پس از انجام کراتین می بایست از شامپو و ماسک موی مخصوص موهای کراتین شده، استفاده کنند .
4- ارتباط رنگ و کراتینه
 اگر قصد رنگ کردن مو های خود را داشته باشید بنابراین قبل از کراتین مو ، باید موهای خود را رنگ کنید چرا که رنگ مو دارای ماده ی قلیایی بوده که باعث باز شدن فلس مو شده و کراتین از مو خارج می شود . به همین دلیل زمان انجام رنگ و دکلره باید ده روز قبل از انجام کراتینه باشد تا کراتین مو بازدهی بهتری داشته باشد .
5- نگهداری و مراقبت های بعد از کراتینه
بعد از انجام کراتین مو ، تا 48 ساعت نباید به بافت مو فشاری وارد شود بنابراین استفاده از کش و گیره و حتی روسری در این بازه ی زمانی به هیچ عنوان توصیه نمی شود .و برای شستن مو ها از شامپوی مخصوص کراتین استفاده  شود . و پس از انجام عمل شست و شو بهتر است مو ها را با دمای پایین سشوار خشک نمایید تا عمر کراتینه و تاثیرات آن بر روی مو های شما بیشتر شود.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس , آرایش عروس , زیبایی عروس , انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس , زیبایی عروس , کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی افتند؟!کدام مدل های آرایشی هرگز از مد نمی افتند؟!آرایش , آرایش عروس , مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019مدل های آرایشی عروس اروپایی 2019آرایش عروس , جدیدترین مدل آرایش چشم عروسجدیدترین مدل آرایش چشم عروسآرایش عروس , میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟میکرونیدلینگ معجزه بدن انسان ! میکرونیدلینگ چیست؟آرایش عروس , بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس , تشریفات عروسی , مراسم عروسی , لباس عروس , ازدواج , همه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنهمه چیز در مورد مانیکور ناخن و انواع آنآرایش عروس , پدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورپدیکور چیست ؟ همه چیز در مورد پدیکورآرایش عروس , پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی , آرایش عروس , تشریفات عروسی , لباس عروس , ازدواج , با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!با مزو وایت جدیدترین تکنولوژی درمانی و زیبایی پوست آشنا شوید!آرایش عروس , میکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائممیکروپیگمنتیشن چیست؟ پدیده ی جدید آرایش دائمآرایش , آرایش عروس , همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی آرایش عروس , در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می دانید؟در مورد تفاوت های آمبره، سامبره، بالیاژ مو چه می دانید؟ , آرایش عروس , کانسیلر چیست و چگونه استفاده می شود؟کانسیلر چیست و چگونه استفاده می شود؟ , آرایش عروس , پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می دانید؟پرایمر چیست؟ در مورد عوارض پرایمر صورت چه می دانید؟ , آرایش عروس ,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر
نازگل
شنبه بیست و پنجم مرداد ۹۹
پاسخ
(0)
()
نازگل
عالي بود لطفا بيشتر توضيح بديد
سعیده
شنبه بیست و پنجم مرداد ۹۹
پاسخ
(0)
()
سعیده
بسيار عالي بود ممنون راجع به ريباندينگ هم بذاريد