اثرات ذکر شگفت انگیز لا حول ولا قوه الا بالله برای حاجت مطلبی که جایی نخوانده اید!

header
Arooskoo Ads
۱۴۰۱/۵/۱۱ سه شنبه
(14)
(0)
اثرات ذکر شگفت انگیز لا حول ولا قوه الا بالله برای حاجت مطلبی که جایی نخوانده اید!
اثرات ذکر شگفت انگیز لا حول ولا قوه الا بالله برای حاجت مطلبی که جایی نخوانده اید!

ذکر لا حول ولا قوه الا بالله برای حاجت

با فرا رسیدن ایام محرم شخص نگارنده بیشتر از همیشه توجه به ذکر اعظم << لا حول و لا قوه الا بالله >> دارم، ذکری که در ساعات و ثانیه های آخر عمر گرانبهای فرزند رسول خدا حضرت ابا عبدالله حسین (ع) بر لبانش جاری می‌شد و شاید همان صدای غریب سبب شد که فضای کربلا را تا به ابد عطرآگین و معجزه آسا نماید. در تاریخ نقل شده است که امام حسین (ع) در واپسین لحظات و در گودال قتلگاه این ذکر را زیر لب زمزمه می‌کرد زمانی که دیگر نای نفس کشیدن نداشت و جسم مبارکش از شدت جراحات و تیرها و نیزه های وارده بی رمق گشته بود. ایشان آخرین جمله ای که فرمودید <<بسم الله و بالله علی مله رسول الله >> بعد از این جمله دیگر صدایی از نور عالم تاب شنیده نشد، اما براستی چرا امام بزرگوار ما که شگفتی ساز عالم و تاریخ بشریت است این ذکر را مکررا تکرار می‌فرمودند، آیا ایشان با این ذکر در کلاس درس کربلا پیامی برای آیندگان داشته اند، چرا در سنت و احادیث شیعه و سنی این ذکر دارای ارزش فراوانی است و واقعا توسل و تکرار این ذکر چه معجزات و گشایش هایی را در پی خواهد داشت.

 

معنی ذکر لاحول و لاقوه الا بالله چیست؟

ذکر لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا باللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ یعنی هیچ نیرو و توانی جز از سوی خدا نیست / هیچ نیرو و توانی جز از سوی خداوند بلند مرتبه نیست (معنای لغوی)

اگر بخواهیم نگاهی تفسیری به این ذکر بلند مرتبه داشته باشیم، در میابیم که مفهوم آن به این معنی است که گوینده ذکر خود را از تمامی وابستگی ها و دلبستگی ها به زندگی می‌رهاند، شاید نگارنده برای این تفسیر زود شروع کرده باشد اما حقیقت ماجرا همین است، این ذکر بدان مفهوم است که هیچ نیرویی جز به اراده پروردگار در این جهان موجود نیست و توجه به این منبع نیرو می‌تواند زندگی انسان را دگرگون نماید، نیرویی که (یعنی خدا) بی انتها و بی نقص است و به قول جوان های امروزی همیشه آنلاین و روی خط است! نیرویی که حرف های شما را می‌شوند و دوست می‌دارد تا بندگانش به او متوسل شوند و فقط یاد او را در زندگی خود جاری کنند، دقیقا این همان معنای صحیح توکل است.

 

داستانی جالب برای درک این معانی:

چند شب پیش در حال گپ و گفت با یکی از بستگان بودم و ایشان گفتند که من برای حل مشکلات و چاله های زندگیم به یک فال گیر و رمال مراجعه کرده ام، فال گیر بعد از کلی مرارت و ایجاد ارتباط با اجنه به من گفتند که برای تو یک طومار دعا (سحر و جادو) نوشته شده است که باعث شده شکست های اخیر در زندگی ام اتفاق بیافتد...او گفت این موضوع باعث حیرتم شد و دریافتم که دلایل شکست های اخیرم حسادت و سحر و جادوی دشمنان و حسودان بوده است. جالب تر اینکه ایشان تصمیم داشتند تا با تهیه ی نسخه ای جدید از رمال، این سحر و جادو را باطل کند و از این بابت که محل مشکل را پیدا کرده است بسیار خوشحال بود و البته امیدوار..! در ابتدا گمان  کردم که او در حال شوخی کردن است چرا که ایشان دارای فضایل بسیار اخلاقی و مدرک بالای آکادمیک هستند اما کمی بعد و با صحبت های بیشتر دریافتم که مقصودش از این حرف ها واقعی است.

در واقع باید بگوییم که فال گیرها و سحر و جادو تایید شده توسط کلام خداست و از نظر وجودی امری واقعی است، اما نکته اصلی که قرآن هم ما را از انجام سحر و جادو و مراجعت به این افراد منع کرده است در این است که فرد با این کار قدرت و توان خداوند را نادیده می‌گیرد و گشایش کارهایش را به دست رمال های (دروغین یا واقعی) می‌سپارد چنین فردی با انجام این عمل در واقع اجنه و قدرت آنها را راهگشا و گشایش بخش می‌داند و قدرت کم آنها را ارجح و برتر نسبت به قدرت پروردگار (پناه بر خدا) می‌شمارد. شاید آن فرد این فکر را هرگز نکرده باشد و در خیالش مرتکب گناهی نشده باشد، اما همانطور که می‌دانیم خداوند زندگی او را به دست همان رمال ها و اجنه می‌سپارد که در واقع این بدترین اتفاق ممکن است، بعد از مصاحبتی کوتاه دوست عزیزمان از کرده خود پشیمان شد، توبه نمود و از خداوند طلب آمرزش کرد.

هيچ جنبنده‏ اي در زمين نيست مگر اينکه روزي او بر خدا است، او قرارگاه و محل نقل و انتقالش را مي‏داند، همه اينها در کتاب آشکاري (لوح محفوظ علم خداوند) ثبت است.

باری! واقعیت ماجرا همین است، هیچ نیرو و توانی جز خدا برای انسان وجود ندارد، تمامی مخلوقات و قدرت ها فنا پذیر هستند و قدرت نابود نشدنی خداوند است، اوست که ما را خلق کرده پس چه بهتر است برای گشایش در کارها و حل مشکلات کوچک و بزرگ به این ذکر بلند مرتبه لا حول ولا قوه الا بالله توسل بجوییم، شاید به همین سبب است که در روز عاشورا و با وقوع هولناک ترین اتفاقات برای یک ابر انسان، امام حسین ع ارواحنا فدا این ذکر را بارها تکرار می‌کردند، شاید زمانی که همه یاران او شهید شده بودند و دیگر کسی برایش نمانده بود و زمانی که از فرط غربت و بی کسی در حالی که به شمشیرش تکیه داده بود نگاهی به چپ و نگاهی به راست انداختند و تنها این ذکر بود که تسکین بخش و یاور آن مظلوم بی همتا گشته بود. در زمانی که امام ع یک تنه به چپ و راست لشکر شیاطین هجوم می‌بردند و تاریخ معتبر نوشته است که تا آن زمان هیچ کس را مثل حسین (ع) ندیده بودم که تمام خاندانش شهید شوند، کودک شیر خواره اش در دستانش شهید شود، تشنگی و آفتاب سوزان و حال اضطرار حرمش بر او فشار بیاورند، اما با این حال و با وجود این همه مصیبت به مانند شیری بجنگد که به گله گوسفندها هجوم می‌برد و هزاران جنگجوی پیاده و سواره به مانند مگس به هر سو پراکنده و کشته می‌شوند، باری! این از معجزات ذکر لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم است که ولی خدا آن را برایم به هدیه گذاشته است.

 

ختم ذکر لا حول ولا قوة الا بالله برای ثروت

از خواص این ذکر در خیلی از سایت ها مطالب گوناگونی درج شده است، ما در سایت عروسکو (راهنمای عروسی و خانواده جوان ایرانی) مطالب کاملا یونیک درج می‌کنیم و هیچ گاه متون سایت های دیگر را کپی نمی‌کنیم، اما با استناد به احادیث معتبر می‌توان این مطلب را اینگونه ادامه دهیم که اثرات ذکر لا حول و لا قوه الا بالله برای ثروت و گرفتن حاجت چیست و چه چیزهایی در مورد آن نقل شده است.

 

1- دفع بلاها و رفع ناراحتی و غصه

امام صادق (ع ) فرمودند: کسى که در هر روز صد بار بگوید لا حول و لا قوة الا بالله خداوند هفتاد نوع بلا را از او دور مى گرداند که کمترین آنها غم و غصه است.

 

2- پنج بهشتی

رسول خدا (ص ) فرمود: بسیار «لا حول و لا قوة الا بالله» بگویید که آن از گنج هاى بهشت است.

 

3- از بین رفتن بیماری

از پیامبر اکرم (ص) روایت شده است که فرمودند: سخن لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم گنجى از گنجهاى بهشت است و آن باعث شفا یافتن از نود و نه درد است که آسانترین آنها اندوه است.

 

4- بعد از نماز صبح

امام رضا (ع ) فرمود: هر کس پس از نماز صبح صد بار بسم الله الرحمن الرحیم، لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم بگوید، به اسم اعظم خدا از سیاهى چشم به سفیدى آن نزدیک تر شده و به راستى که در مدار اسم اعظم قرار گرفته است.

 

5- توفیق در این دنیا و آخرت

امام باقر (ع ) در معنى این ذکر که به طور اختصار "حوقله" گفته مى شود فرموده است : یعنى هیچ توانایى براى ما از اینکه معصیت خدا را نکنیم جز کمک و امداد الهى نیست و هیچ نیرویى براى انجام طاعت خدا جز به توفیق او نداریم.

 

6- امیر المومنین علی ع

اى کمیل ! به هنگام هر سختى بگو: لا حول و لا قوة الا بالله تا خدا آن را کفایت کند. و به هنگام نعمت بگو: الحمد لله تا زیاد شود و چون روزى ات دیر رسد، استغفار کن تا خدا گشایش دهد.

 

7- دوری شیطان و پلیدی

شیخ شهید از پیامبر مهربانی ها (ص ) نقل کرده که فرمود: شیطان بر دو قسم است : شیطان جنى، که با گفتن لاحول و لا قوة الا بالله العلى العظیم از شما دور مى شود و شیطان انسى، که آن هم از شما دور مى شود با فرستادن صلوات بر محمد و آل محمد : اللهم صل على محمد و آل محمد.

 

در بخش نظرات شما این مطلب را کامل کنید!

التماس دعا

 

منبع: سایت عروسکو

کپی برداری با لینک به منبع مجاز است.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

10 نظر
محمدرضا
چهارشنبه پنجم بهمن ۰۱
پاسخ
(5)
()
محمدرضا
الله اکبر از اين ذکر عجيب زندگي آدم رو زير رو مي‌کنه شيطانو از آدم دور مي‌کنه کلي برکت داره
معصومه
سه شنبه بیستم دی ۰۱
پاسخ
()
()
معصومه
با سلام من در جايي خوندم گفتن اين ذکر 7 مرتبه بعد از نماز صبح و 7 مرتبه بعد از نماز مغرب سبب مرگ راحت ميشود و ميدونم همه ي ما خواهان چنين مرگي هستيم پس چه بهتر اين ذکر عظيم و به اين صورت هم به ياد داشته باشيم و انجام دهيم .التماس دعا
پاسخ عروس کو
سلام بر شما، سلامت و پایدار باشید
پاسخ مدیر سایت
آراد
جمعه چهارم آذر ۰۱
پاسخ
(4)
(1)
آراد
معده م خيلي اذيت مي‌کرد از ديشب دارم اين ذکرو ميخونم دردم خيلي کمتر شده شکر خدا..خدا نگهدارتون باشه با اين دعاها وذکرهاي عاليتون
همراه
شنبه بیست و دوم مرداد ۰۱
پاسخ
(9)
(1)
همراه
خدا خيرتان بدهد که در اين سختي ها راهگشا هستيد .ممنونم
ندا
چهارشنبه نوزدهم مرداد ۰۱
پاسخ
(7)
(1)
ندا
خيلي مطلب جالب بود واقعا يونيک بود و نويسنده حرفه اي
قادری
چهارشنبه نوزدهم مرداد ۰۱
پاسخ
(8)
(1)
قادری
روزي صدبار يه تسبيح اين ذکر را بگيد، تا اثرات را ببينيد، نياز به تهيه مطلب هم ندارد
فیروزه
سه شنبه یازدهم مرداد ۰۱
پاسخ
(9)
(2)
فیروزه
من هميشه اين ذکر رو مي گم و بهم آرامش ميده
علی
سه شنبه یازدهم مرداد ۰۱
پاسخ
(7)
(1)
علی
خيلي خوب بود مطلب