چرا دیگر تبلیغ بیلبوردهای خیابان ها و تبلیغات چاپی برای عروس و دامادها کافی نیست؟!

header
Arooskoo Ads
۱۳۹۸/۲/۱۷ سه شنبه
(5)
(0)
چرا دیگر تبلیغ بیلبوردهای خیابان ها و تبلیغات چاپی برای عروس و دامادها کافی نیست؟!
چرا دیگر تبلیغ بیلبوردهای خیابان ها و تبلیغات چاپی برای عروس و دامادها کافی نیست؟!

بیلبوردهای خیابانی و تبلیغات تراکتی، بروشوری و چاپی روزگاری در ایران دارای بازخورد بسیار مثبتی بودند و اصولا مشاغلی که بودجه بیشتری در اختیار داشتند دست به این نوع تبلیغات محیطی می زدند. به مرور زمان و با افزایش سطح تحصیلات و سواد نسل های جدید این نوع تبلیغات بازدهی خود را از دست داد. طی تحقیقات گسترده انجام شده در جامعه جوان ایران نتایج جالبی از عکس العمل و دیدگاه جوانها نسبت به این نوع تبلیغات بدست آمده است. جوان های امروزی دیگر به تبلیغات بدون پشتوانه و اثبات نشده اهمیتی نشان نمی دهند، آنها علاقه دارند تا صحت و اعتبار یک تبلیغ را نیز مورد سنجش و بررسی قرار دهند، بعبارتی دیگر جوان های امروزی به آنچه در کوچه، خیابان و اتوبان ها می بینند اعتماد نمی کنند و در واقع آنچه را که می بینند باید در جایی باشد که به آن اطمینان داشته و بتوانند در مورد اش تحقیق کنند و میزان کیفیت آن تبلیغ را بسنجند. 

 

چرا دیگر تبلیغات بیلبوردی و تبلیغات چاپی برای مشاغل عروسی بازدهی ندارد؟

در این مقاله اختصاصا به بحث تبلیغات محیطی مشاغل عروسی پرداخته می شود که در طی آن دلایل پر اهمیتی را برای عدم توجه جوان های امروزی به این نوع تبلیغات بررسی خواهیم کرد، پس این مطلب از سایت عروسکو را از دست ندهید.

 

1- تغییر سبک تبلیغات در عصر جدید و اهمیت امکان مقایسه

در دنیای پیشرفته و با وجود این همه تکنولوژی کارآمد، به نظر می رسد دیگر تبلیغات محیطی و تبلیغات چاپی تاثیر خود را از دست داده اند. شیوه تبلیغات از حالت تحمیل به حالت مقایسه تغییر یافته است. به عنوان مثال برای انتخاب یک آتلیه عکاسی، عروس و دامادهای امروزی و دانشگاه رفته ما دوست دارند تا تعدادی از آتلیه های شهر خود را بررسی کنند و نمونه کارهای آنها را به صورت آنلاین ببینند. که با این حساب تبلیغات بیلبوردی و خیابانی امکان بررسی و مقایسه را به عروس و دامادها نمی دهد.

 

2- دیدگاه بد مشتری نسبت به بیلبوردها

از نظر بسیاری از عروس و دامادها و جوانان تبلیغات بیلبوردی مختص شرکت های بزرگ (کمپانی ها، اپراتورهای مخابرات، سینما و...) بوده و مشاغل عروسی که این تبلیغات را می دهند به طور حتم در صدد دریافت هزینه بیشتری در خدماتشان (برای جبران هزینه بیلبورد) هستند، طبق تجربه و تحقیقات بعمل آمده صحت این دیدگاه مورد تایید است. طبق تحقیقات هر یک از مشاغل عروسی که تبلیغات گرانقیمت بیلبوردی را سفارش می دهند معمولا هزینه های بیشتری را از مشتریان خود می گیرند. این درحالی است که بسیاری از مشاغل بدون این تبلیغات خدمات بهتر و ارزان تری را ارائه می نمایند.

 

3- عدم توجه جوان تر ها به بیلبوردهای خیابانی و بروشورها

اگر برای چند دقیقه در کنار یک تراکت پخش کن بایستید ، متوجه می شود که 95 درصد دریافت کنندگان تراکت بعد از چند ثانیه و بدون هیچ توجهی تراکت را به زمین می اندازند و نسبت به این شیوه تبلیغات، اهمیتی نشان نمی دهند. این موضوع دلایل بسیاری دارد که شرح آن در مقاله نمی گنجد. همین موضوع در مورد بیلبوردهای تبلیغاتی و مجلات چاپی نیز صدق می کند اکثر جوان ها علاقمند هستند تا در گوشی های موبایل خود به جستجو و مقایسه بپردازند و کمتر به تابلوها و بیلبوردهای شهر اهمیت نشان می دهند. اثبات این ادعا بسیار ساده است، اگر در یک ترافیک شهری به ماشین های اطراف تان توجه کنید متوجه این موضوع خواهید شد که بیشتر جوان ها مشغول بازی یا جستجو در تلفن همراه شان هستند و توجه به پیرامون ندارند.

 

در مجموع با اتکا به شناختی که تاکنون وب سایت عروسکو از جامعه جوان کشور بدست آورده است، سعی نموده ایم تا بستری مناسب و درخور فهم و تحصیلات جوان های امروزی پدید آوریم. ما در سایت عروسکو تمامی پارامترها و استانداردهای تبلیغات امروزی را که مبتنی به صداقت و راستگویی است رعایت کرده ایم و بستری را پدید آورده ایم که عروس و دامادهای مشکل پسند ایرانی براحتی با آن انس و نزدیکی پیدا کنند. سایت عروسکو بهترین سایت عروسی فارسی در مجامع بین المللی است که در عین حال تنها سایت رتبه بندی برندهای عروسی ایران نیز قلمداد می شود و بر این اساس هر شغلی امکان درج آگهی را در این سایت ندارد.

 

 

پژوهشگر حوزه مشاغل عروسی

سرکار خانم زندی

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
مهدی یاوری
شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۹۸
پاسخ
(0)
(0)
مهدی یاوری
درود بر خانم زندي کارشناس خبره و مشاور برجسته سايت عروسکو مطالبتون مثل همیشه مفیده امیدوارم بیشتر شاهد مقاله های خانم زندی باشیم