40 مورد از وظایف زن نسبت به شوهر

header
Arooskoo Ads
یکشنبه هفتم دی ۹۹
(3)
(0)
40 مورد از وظایف زن نسبت به شوهر

وظایف زن نسبت به شوهر

 

در این مطلب از سایت راهنمای عروسی ، عروسکو که برگرفته از کتاب راه رسم زندگی زناشویی به تالیف احمد حاجی شریفی است، اطلاعات مفیدی را در مورد وظایف زن نسبت به شوهر ارائه می نماییم. برای آنکه زندگی زناشویی از شادی و نشاط لازم برخوردار باشد، باید زن و شوهر اصولی را رعایت کنند که در ابتدا وظیفه زن نسبت به شوهر را توضیح خواهیم داد، توصیه های زیر خطاب به زن خانواده است:

 

وظایف زن:

1- در کلیه موارد زندگی اعم از تملک و در آمد و ... از کلمه ما استفاده کنید، نه من یا تو...

2- در مقابل شوهر خود هرچند حق هم با شما باشد، لج بازی یا اصرار نکنید.

3- شوهر خود را به خصوص در مقابل بستگانش تحقیر نکنید و از تعریف و تمجید بستگان خود در مقابل شوهرتان بپرهیزید.

4- از مخالفت و مشاجره با شوهر خود بپرهیزید.

5- چنانچه کمک هایی از طرف بستگانتان به شوهر شما شده به رخ او نکشید.

6- با دوستان و آشنایان در معاشرت ها بیش از حد گرم نگیرید.

7- شوهر خود را در معاشرت با اقوامش محدود نکنید.

8- در رفت و آمد و معاشرت با بستگان شوهر ، خودتان پیش قدم باشید.

9- به بستگان نزدیک شوهر خود اعم از مادر شوهر، پدر شوهر، برادر شوهر، خواهر شوهر و... بیش از خویشان دیگر احترام بگذارید.

10- زحماتی که برای پذیرایی از اقوام شوهر خود کشیده اید، هیچ وقت به رخ شوهر خود نکشید.

11- چنانچه درآمدی دارید و آن را برای زندگی هزینه می کنید، آن را بازگو نکنید.

12- از مردان دیگر نزد شوهرتان تعریف نکنید، هیچ مردی را به رخ شوهرتان نکشید، ترجیح ندهید.

13- برای انجام درخواست های خود با شوهرتان با خشونت و الفاظ رکیک برخورد نکنید.

14- برای بر آوردن نیازهایتان از نظر مادی و  غیر مادی امکانات شوهر خود را در نظر بگیرید و او را تحت فشار نگذارید.

15- خود را برای شوهرتان بیارایید و بهترین و تمیز ترین لباس را در مقابل شوهر خود بپوشید.

16- در مقابل شوهر خود را حالت افسردگی یا اخمو حاضر نشوید و او را در موقع ورود به خانه با لبخند و شادی فراوان استقبال کنید.

17- پس از آمدن شوهر از سر کار به منزل کارهای خود را حتی الامکان کنار بگذارید و در حضور او بنشینید. و با سخنان خوش آید و با گرمی با او برخورد کنید.

18- گاهی اوقات به این موضوع فکر کنید که شوهرتان چقدر برایتان اهمیت دارد و وجودش چقدر برای شما با ارزش است. بد نیست که گاهی اوقات به یاد بیاورید که در صورت نبودن یا خدایی ناکرده درگذشت ناگهانی او چه خواهید کرد و وضع زندگی شما و فرزندانتان به چه روزی خواهد افتاد.

وظایف مهم زنان در زندگی زناشویی و در برخورد با شوهر چیست

19- موقعی که از موضوعی حرف می زند توجه کنید و با دقت به صحبت های او گوش کنید، هرچند که شاید شما از آن موضوع اطلاع چندانی ندارید و یا حتی بهتر از او می دانید، هیچ گاه خود را در این مواقع بی حوصله و بی علاقه نشان ندهید و نگویید این را خودم می دانستم یا سخن او را با پیش کشیدن مطالب دیگر قطع نکنید.

20- اگر شوهرتان گاهی اوقات مثل ده سال پیش ، هوس کرد که با شما راز و نیازی داشته باشد و یا شما را به تنهایی به گردش ببرد، اشکال تراشی نکنید . بهانه نیاورید، خودتان را کاملا علاقه مند نشان دهید.

21- از مقصر دانستن شوهرتان نسبت به بوجود آوردن مشکلات شدیدا پرهیز کنید.

22- فراموش نکنید که پرورش فرزند به عهده زن و مرد است.

23- از آنجایی که مسئولیت امرار معاش را طبیعت به عهده مرد گذاشته است، لازم است تا ساعاتی را از خانه دور باشد و به ناچار این مادر است که بیشتر از پدر باید در پرورش فرزندان خود بکوشند.

24- اگر در مورد پرورش کودکان دچار اشکال شدید با همسرتان در مورد آن مشورت کنید، اما فراموش نکنید که یک مرد از درک کامل احساسات مادرانه عاجز است. بنابراین شاید خود شما راحت تر بتوانید مشکل را حل کنید.

25- هرگز به شوهرتان نگویید: اگر من خوشبخت نشدم مقصر شما هستید.

26- هر روز مدتی با هم حرف بزنید. تا هم شوهر تان شما را بهتر بشناسد و از مشکلاتتان با خبر شود و هم شما همسرتان را...

27- موفقیت ها، تلاش و کوشش های شوهر خود را تایید کنید.

28- او را همانطور که هست بپذیرید و سعی نکنید تغییرش دهید و شوهرتان را مثل خودتان بسازید.

29- هنگام حرف زدن خلاصه گویی کنید و بیهوده به حاشیه نروید، به خصوص وقتی که خسته گرفتار و سرش شلوغ است.

30- محبت و علاقه تان را به او نشان دهید. مردها می توانند رمانتیک باشند. فراموش نکنید یک هدیه کوچک یا پیامک یا یک یادداشت محبت آمیز می تواند بسیار خوشحالش کند.

31- به شوهرتان اعتماد کنید، اطمینان در زندگی مشترک بسیار مهم است.

32- با او دوست باشید نه فقط یک همسر، باید راهی پیدا کنید که بتوانید در کنار هم و با همکاری یکدیگر زندگی را جلو ببرید.

33- در برنامه ریزی های مالی چنان تصمیم بگیرید که هرگز باعث ضرر نشوید.

34- بدون هماهنگی با همسرتان برای مهمانی رفتن یا مهمانی برگزار کردن و مواردی اینچنین به تنهایی تصمیم نگیرید.

35- هرگز هدایای دریافتی از او را حتی اگر بی مصرف بودند به کسی نبخشید از عودت یا تعویض هدیه بپرهیزید.

36- از تمام هدایایش حتی آنهایی که طبق میل و سلیقه شما نبوده برای یکبار هم که شده در حضور خودش استفاده کنید.

37- آنقدر با هم دوست و صمیمی باشید که از تمام اتفاقات و راز و رمزهای زندگی مشترک تان با خبر باشید ، تا هیچ کس نتواند به زندگی شما رخنه کند یا رابطه شما را بهم بزند.

38- یک خانم باید در هنگام بیرون رفتن از خانه و یا به لحاظ کاری و ارتباط با جنس مخالف، با وقار و سنگین باشد و تمامی رفتارهای یک زن خوب مسلمان را حفظ کنید.

39- از اظهار نظر یا صحبت های منفی در مورد اعضای نزدیک خانواده شوهرتان مثل پدر، مادر، برادر، خواهرش خود داری کنید مگر آنکه مشکل بسیار بزرگی برای زندگی شما ایجاد کرده باشند.

40- تا زمانی که شوهرتان تقاضا نکرده او را نصیحت نکنید به او بگویید که به توانایی او در حل مشکلاتش اطمینان دارید، اما در نظر داشته باشید که به او اطمینان کاذب ندهید.

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس , ازدواج , عروس , چک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیچک لیست و برنامه ریزی ساده عروسیازدواج , روش های موفق خواستگاری و ازدواجروش های موفق خواستگاری و ازدواجازدواج , راهنمای انتخاب حلقه های عروسیراهنمای انتخاب حلقه های عروسیازدواج , راهنمای برنامه ریزی عروسیراهنمای برنامه ریزی عروسیازدواج , سفره عقـد ایـرانیسفره عقـد ایـرانیازدواج , همه چیز در مورد مراسم عروسیهمه چیز در مورد مراسم عروسیپذیرایی عروسی , ازدواج , رازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانرازهای ازدواج موفق برای خانم ها و آقایانازدواج , چک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادچک لیست خرید عروسی برای عروس و دامادتشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , لباس عروس , رازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندرازهای طلایی خوشبختی در زندگی مشترک که نوعروسان باید بدانندازدواج , شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟شب زفاف یا شب عروسی چیست و چرا این شب برای عروس و دامادها مهم است؟تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , ازدواج , جنسی , برقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهبرقراری رابطه جنسی و اهمیت رضایت جنسی زن و شوهر از رابطهازدواج , رابطه جنسی , جنسی , در مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایراندر مورد مراحل و مراسم های قبل و بعد از مراسم عروسی در ایرانازدواج , تشریفات عروسی , پذیرایی عروسی , هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!هر آنچه که برای لیست خرید مراسم عقد احتیاج داریم!ازدواج , عروس , بلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونبلـه بـرون ؛ همه چیز در مورد مراسم بله برونآرایش عروس , تشریفات عروسی , مراسم عروسی , لباس عروس , ازدواج , پاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هاپاتختی ؛ مراسمی مهم برای عروس خانم هامراسم عروسی , آرایش عروس , تشریفات عروسی , لباس عروس , ازدواج ,