هر آنچه که باید در مورد بوتاکس بدانید +مراقبت های بعد از بوتاکس

header
Arooskoo Ads
۱۴۰۰/۱۱/۵ سه شنبه
(4)
(0)
هر آنچه که باید در مورد بوتاکس بدانید +مراقبت های بعد از بوتاکس
هر آنچه که باید در مورد بوتاکس بدانید +مراقبت های بعد از بوتاکس

بوتاکس چیست؟ همه چیز در مورد تزریق بوتاکس

 

بوتاکس همان سم بوتولیسم است که برای از بین بردن چین و چروک های مختلف بویژه در نواحی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، ممعمولا تزریق بوتاکس به صورت زیر پوستی و با عمق کم انجام می‌شود. امروزه در کشورهای پیشرفته اروپایی از ترکیبات زیادی برای از بین بردن چین و چروک های صورت استفاده می‌شود که بوتاکس هم یکی از این روش ها است اگر بخواهیم مختصرا توضیح دهیم ازریق بوتاکس در زیر پوست باعث فلج شدن یا از بین رفتن حالت انقباضی پوست می‌شود که نهایتا منجر به کاهش چین و چروک ها و جلوگیری از افزایش چین های عمیق تر می‌شود. جالب است بدانید که تزرق بیشتر یک عمل پیشگیرانه است تا عمل درمانی... چرا که تزریق بوتاکس بیشتر از آنکه خواص درمانی و رفع چین و چروک ها را داشته باشد باعث می‌شود تا از ایجاد چین های عمیق تر و چروک های شدیدتر جلوگیری شود.

 

مکانیسم اثر بوتاکس چگونه است؟

به طور کل تزریق بوتاکس (همان سم بوتولیسم) در عضلات و زیر پوست انجام می‌شود، در ناحیه تزریق شده با ایجاد فلجی باعث می‌شود که ناحیه تزریق شده کمتر در معرض انقباض و انبساط عضلانی قرار بگیرد و بدین ترتیب باعث کاهش چین و چروک ها و افزایش ثبات در پوست می‌شود، هم اکنون سلبریتی های امریکایی بیشترین مصرف کنندگان بوتاس در جهان هستند! جالب است بدانید که بهترین عملکرد بوتاکس در نواحی پیشانی و دور چشم است که می‌تواند تا حد بسیار زیادی در رفع چین و چروک های آن نواحی کارساز باشد. نوع دیگری در بوتاکس وجود دارد که عملکردی متفاوت خواهد داشت به این صورت که پر کننده بوده و نواحی چین و چروک را با قابلیت فشاری و پر کنندگی خود رفع می‌نماید، این ترکیبات به دو نوع دائمی و موقتی تقسیم می‌شود در مورد نوع دائمی عوارض بسیار خطراتی گزارش شده است اما در مورد موقتی هیچ گونه عوارض خاصی دیده نشده که معمولا مورد تایید است. به طور کل ژل ها ترکیباتی هستند که چین و چروک ها را پر می‌کنند و بدین شکل با ایجاد فشار بر روی چین ها باعث رفع آنها می‌شوند. ژل های موقت بین 6 تا 20 ماه می‌توانند موثر باشند که بستگی به کیفیت و کشور سازنده این ژل ها دارد.

 

عوارض بوتاکس چیست؟

به طور کلی تزریق بوتاکس عوارضی را در پی نخواهد داشت، در روزهای ابتدایی بعد از ترزیق ممکن است با کمی سر درد همراه باشد که معمولا در بیشتر افراد این سردردها دیده نمی‌شود، جالب است بدانید که تزریق بوتاکس می‌تواند باعث درمان سردردهای میگرنی نیز گردد، با این حال زنان شیرده، زنان باردار و بیماران پارکینسونی باید در تزریق بوتاکس با پزشک متخصص خود مشورت نمایند. به طور تزریق بوتاکس عوارض خاصی را در پی نخواهد داشت. برخی از بیماران می‌پرسند که تزریق بوتاکس آنها را ممکن است غیر طبیعی نشان دهد در صورتی که اگر تزریق ها توسط پزشک متخصص زیبایی و با دوزهای معقول و تخصصی انجام شود هیچ گونه مشکل ظاهری در فرد ایجاد نمی‌کند، همچنین بیمار دو روز بعد از تزریق می‌تواند زندگی عادی و روزمره خود را ادامه دهد و نیازی به مراقبت های بعد از تزریق نیست. لازم است بدانید که مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص می‌بایست تعیین گردد.

همه چیز در مورد بوتاکس

 

انواع چروک های صورت

 

1- چروک های داینامیک: این نوع چروک ها بر اثر حرکات عضلات صورت یا سایر نواحی حاصل می‌شوند، مثل چروک های پیشانی که بر اثر اخم کردن و حرکات آن عضلات شکل می‌گیرد. بهترین راه درمان برای رفع این چین و چروک ها تزریق بوتاکس است.

2- چروک های استاتیک: چروک های استاتیک بر اثر کاهش حالات کشسانی پوست ایحاد می‌شوند، مثل اثراتی که جاذبه زمین بر روی پوست مان برجای می‌گذارد.

 

بوتاکس و زیبایی صورت

تزریق بوتاکس پروسه ی چندان پیچیده ای نیست و معمولا زیر 30 دقیقه انجام می‌شود، تزریق ها به صورت زیر پوستی و خفیف انجام می‌شود، سوزن بوتاکس بسیار نازک و کوچک است (معمولا سوزنهای تزریق انسولین است) و با درد بسیار اندکی ممکن است همراه باشد. مزیت تزریق بوتاکس نسبت به سایر روش ها اینست که درمان سریع و در طی 2 الی 10 روز (بسته به بدن) انجام می‌پذیرد و بوتاکس عوارض یا مراقبت های خاصی را در بر نخواهد داشت. باید بدانید که یک هفته قبل از تزریق بوتاکس استفاده از مشروبات الکلی ممنوع است همچنین لازم است بدانید که مصرف آسپیرین به رفع کبودی ها کمکی نخواهد کرد.

استفاده های دیگر تزریق بوتاکس در درمان اسپاسم ماهیچه ای یا دیگر قسمت ها کاربرد دارد، همچنین در موارد اسپاسم های گردنی، انواع تیک های گردن، لوچی شدید چشم ها را می‌توان تا حد بسزایی درمان نماید. تزریق بوتاکس مورد تایید FDA است که نیازی به ترمیم نداشته و تزریق بوتاکس با کمترین نارضایتی همراه است.

بعد از تزریق بوتاکس ممکن است در روزهای اول تغییراتی را مشاهده نکنید، معمولا از روز پنجم فعالیت سم بوتولیسم در بدن شروع می‌شود و طی یک هفته نتایج به مرور نمایان می‌گردد و برای مدت 3 الی 6 ماه پایدار است، لازم است بدانید که در صورتی که درمان را متوقف کنید هیچ اتفاق خواصی در مورد پوست شما رخ نخواهد داد بلکه وضعیت پوست شما به همان حالت اولیه باز خواهد گشت. در مورد سمی بودن بوتاکس باید بگوییم که خطری شما را تهدید نمی‌کند بلکه سمی بودن آن تنها در نواحی تزریق شده است و به سایر اندام های شما سرایت نمی‌کند.

 

 

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب بهترین سالن زیبایی و عروس سراراهنمای انتخاب بهترین سالن زیبایی و عروس سرازیبایی عروس, ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, انتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسانتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسزیبایی عروس, عروس, راهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسراهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسزیبایی عروس, عروس, لباس عروس, نکاتی در مورد رژیم غذایی عروسنکاتی در مورد رژیم غذایی عروسزیبایی عروس, عروس, هر آنچه که باید در مورد گریم عروس بدانید!هر آنچه که باید در مورد گریم عروس بدانید!گریم تخصصی عروس, زیبایی عروس, راهنمای انتخاب سالن زیبایی و آرایشگاه عروسراهنمای انتخاب سالن زیبایی و آرایشگاه عروسزیبایی عروس, بهترین سالن های زیبایی تهران چه خدماتی دارند؟بهترین سالن های زیبایی تهران چه خدماتی دارند؟زیبایی عروس, نکاتی در مورد مد و لباس با خانم جذاب و خوش لباس!نکاتی در مورد مد و لباس با خانم جذاب و خوش لباس!زیبایی عروس, لباس عروس, بهترین سالن زیبایی مشهد، کدام است؟بهترین سالن زیبایی مشهد، کدام است؟زیبایی, زیبایی عروس, مدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسمدل های مختلف شینیون مو در آرایشگاه عروسگریم تخصصی عروس, آرایش عروس, زیبایی عروس, قبل از عروسی برای پوست خود چکار کنیم؟!قبل از عروسی برای پوست خود چکار کنیم؟!گریم تخصصی عروس, زیبایی عروس, انواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییانواع مدل های آرایش عروس در آرایشگاه ها و سالن های زیباییآرایش عروس, زیبایی عروس, نکات مهم در تزریق ژل لب چیست؟ عوارض تزریق ژل لب را بشناسیدنکات مهم در تزریق ژل لب چیست؟ عوارض تزریق ژل لب را بشناسید, زیبایی عروس, همه چیز در مورد تزریق آنزیم به لب برای از بین بردن ژل لب های بی کیفیتهمه چیز در مورد تزریق آنزیم به لب برای از بین بردن ژل لب های بی کیفیت, زیبایی عروس, چگونه بلند قد شویم؟ روش تضمینی افزایش قدچگونه بلند قد شویم؟ روش تضمینی افزایش قد, زیبایی عروس,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

5 نظر
اشکان
یکشنبه دهم بهمن ۰۰
پاسخ
()
()
اشکان
براي بالاي 50 خوبه
احدی
یکشنبه دهم بهمن ۰۰
پاسخ
()
()
احدی
کار خوبيه اما براي سنين بالا نه براي جوونا چون بعد از اولين تزريق ديگه يه جورايي بهش معتاد ميشي و مجبور ميشي دوباره هم اينکارو بکني
یاشار
چهارشنبه ششم بهمن ۰۰
پاسخ
()
()
یاشار
نه فقط زنونست
علی
چهارشنبه ششم بهمن ۰۰
پاسخ
()
()
علی
آقايون هم ميتونن بزنن
احسان
چهارشنبه ششم بهمن ۰۰
پاسخ
()
()
احسان
مطلب خوبي بود ممنون