ژست عکس عروس و داماد در آتلیه عکاسی

header
Arooskoo Ads
پنج شنبه هفتم تیر ۹۷
(4)
(0)
ژست عکس عروس و داماد در آتلیه عکاسی

ژست عکس عروس و داماد در آتلیه عکاسی


آیا می‌دانید با رعایت نکاتی می‌توانید تا چند برابر بیشتر خوش عکس باشید؟
آیا می‌دانید در آتلیه عکاسی عروس فرصتی برای آموزش به شما در مورد ژست گرفتن وجود ندارد؟
آیا می‌دانید مهمترین عامل در خوش عکس شدن شما چیست؟


ژست عکس عروس و داماد در آتلیه عکاسی و خوش عکس افتادن شما به دو عامل مهم بستگی دارد، اولین عامل آمادگی شما و داشتن حس به طرف مقابل تان است و عامل دیگر خوش ذوق بودن عکاس... یکی از عمده دلایلی که می‌تواند از تولید عکس‌‌‌‌های زیبا و دلنشین جلوگیری کند، عدم ابراز احساسات و علاقه به همسرتان است در هنگام عکاسی نباید عبوس یا حواس پرت باشید، باید دائما محو همسرتان شوید و به عشق و علاقه تان نسبت به او فکر کنید، این موضوع یکی از اساسی ترین و مهمترین نکات برای خوش عکس بودن شماست، هر چقدر هم که مشکل و گرفتاری داشته باشید نباید تمرکزتان را بهم بزند و باعث شود تا عکس هایتان بی روح و نچسب به نظر آید، پس هیچ گاه مهمترین عامل را فراموش نکنید! مطلب دیگر ذوق و سلیقه عکاس است که چگونه شما را برای عکاسی روز عروسی آماده می‌کند که البته اگر از حق نگذریم عکاس هم زمانی که به رابطه شما نگاه می‌کند اگر در آن عشق و شور علاقه را ببیند نا خود آگاه تصاویر بهتری را خلق می‌کند ولی اگر بی تفاوتی، سرد بودن یا بی حس بودن را در شما بیابد بدون تردید او هم دچار این احوالات خواهد شد و دیگر میلی برای هنرمندی نخواهد داشت. همواره توجه داشته باشید که کار عکاسی علاوه بر مهارت و دانش نیازمند داشتن ذوق هنری و انگیزه لازم است که همه ی این موارد بستگی به سوژه‌‌‌‌های عکاسی دارد.

با توجه به نکات مهم گفته شده در بالا، به سراغ نحوه ژست گرفتن و رعایت نکات مهم آن می‌رویم، در آتلیه عکاسی عروس معمولا یک نفر به عنوان عکاسی (آقا) و یک نفر دیگر به عنوان استایلیست (خانم) حضور دارند، کار استایلیست همانطور که از نامش پیداست مسئولیت ژست دادن و فیکس کردن سوژه ها را جهت شات زدن عکاس در آتلیه بر عهده دارد. استایلیست می‌تواند تا حدود زیادی به شما برای بهترین ژست عکس عروس و داماد یاری رساند اما جزئیات آن بر عهده شما خواهد بود. بسیاری به غلط فکر می‌کنند که ژست عکس عروس و داماد یا هر عکس دیگری فقط فیکس شدن و تنظیم شدن اندام‌‌‌‌های بدن و سر و گردن در عکس است در صورتی که این دیدگاه کاملا اشتباه است و ژست گرفتن برای عکاسی تنها به این موارد محدود نمی‌شود.

ژست عکس عروس و داماد در آتلیه زمانی دلنشین می‌شود که در وحله اول نگاه سوژه در جای درستی باشد، ژست ها خشک و بی روح نباشد و از همه مهمتر یک هارمونی در بین لباس ها، دکوراسیون و سبک نورپردازی وجود داشته باشد. اگر چشم هایتان خارج از لنز دوربین را نگاه می‌کند می‌بایست در زاویه ای 45 درجه از موقعیت لنر قرار بگیرد به بعبارتی دیگر نباید سفیدی چشم شما بیش از اندازه در عکس دیده شود حالت روحی و روانی تان به راحتی در چشم تان نمایان می‌شود پس هیچ گاه نمی‌توانید به بیننده عکس دروغ بگویید چرا که چشم‌‌‌‌های شما با بیننده صادق است! اگر قرار باشد تصویری بسته از صورت گرفته شود باید بیشتر از همه بر روی موقعیت سر و گردن و طبیعی بودن آن توجه کنید، سعی نکنید در یک حالتی خاص منجمد و بی حرکت شوید تا عکاس از شما عکس بگیرید این حالت فقط برای عکس‌‌‌‌های پرسنلی کاربرد خواهد داشت! باید بدنتان را آزاد کنید و بدون استرس باشید بگذارید شانه هایتان حالت طبیعی خود را داشته باشد اگر پر استرس باشید ناخود آگاه شانه ها به سمت بالا جمع می‌شود که اصلا صحنه ی جالبی را ایجاد نمی‌کند. در بعضی از ژست ها لازم است که به دوربین عکاسی پشت کنید و به سمت آن بر گردید در اینحالت اگر خیلی به بدن خود فشار بیاورید عکستان مصنوعی و ناجالب می‌شود چرا که بدنتان را خیلی پیچ و تاب داده اید و فشار روی بدن به خوبی در عکس ها دیده می‌شود، قانون کلی: سعی کنید ریلکس باشید و با استفاده از روش‌‌‌‌های کاهش استرس و اضطراب روز عروسی، بدون استرس ژست بگیرید تا بدین صورت عکس‌‌‌‌های زیبا و خیره کننده از خود را به ثبت برسانید.

اگر قرار باشد تقسیم بندی خاصی را برای انواع مدل‌‌‌‌های عکس عروس ارائه دهیم، می‌توانیم سه دسته برای مدل‌‌‌‌های عکس عروس داشته باشیم. دسته اول عکس‌‌‌‌های بسته هستند که معمولا پرتره گرفته می‌شوند یا برای عکاسی از اشیاء و جواهرات شما کاربرد دارند، در عکس‌‌‌‌های بسته که معمولا صورت بزرگ گرفته می‌شود باید بر روی حالات چهره بسیار تمرکز شود، منظور مان این است که در این نوع عکاسی حس خوب و حالت روحی شما بیشتر از همه مدل ها برجسته می‌شود.

نمونه عکس بسته و نزدیک از صورت عروس که بیشتر بر روی حالت چهره تمرکز دارد
عکس از: استودیو رسانه فیلم / آتلیه‌‌‌‌های عکاسی اهواز

اگر به تصویر بالا توجه کنید تمامی حالات روحی و احساسات عروس در تصویر نمایان است و هیچ راهی برای فریب بیننده وجود ندارد، شما برای این سبک عکاسی باید قبل از روز عکاسی در آتلیه تمرین داشته باشید و یاد بگیرید چگونه در مقابل دوربین مانند یک بازیگر حرفه ای پر از ذوق و طراوت باشید.

در مدل‌‌‌‌های دیگر عکس عروس، عکاسی نیم تنه یا تمام قد وجود دارد که در آن مدل ها معمولا تمرکز عکاس بر روی عمق میدان و همینطور حالات بدنی شما خواهد بود، ژست‌‌‌‌های شیک و مدرن همواره ساده ترین هستند و نیازی نیست تا کار‌‌‌‌های خارق العاده انجام دهید. با بررسی ساده در ژورنال‌‌‌‌های عروس سایت عروسکو متوجه می‌شوید که مدل‌‌‌‌های عکاسی در اروپا بسیار ساده و شامل ژست‌‌‌‌های بی دردسری است که تماما زیبایی خود را مدیون حس و حال سوژه ها است. برای درک بهتر این موضوع به تصویر روی جلد ژورنال عروس شماره 2 ما نگاهی بیاندازید، آیا راحت تر از این ژست، مدل دیگری وجود دارد؟!
ژست‌‌‌‌های مختلف عکاسی عروس در آتلیه‌‌‌‌های عکاسی، مدل‌‌‌‌های اروپایی
ژورنال عروس نسخه دو / بروزترین مجلات مد و لباس اروپایی

در ژست‌‌‌‌های ایستاده عکس عروس و داماد به حالت قرارگیری اندام‌‌‌‌های بدن باید توجه کنید طرز قرار گرفتن پاها (باز بودن یا بسته بودن پاها)، حالت سینه و سر و گردن اهمیت زیادی دارد. اگر پا‌‌‌‌های خانم ها در حالت ایستاده، از حد معمول خود بیشتر باز شود عکس تان بد خواهد شد، همینطور بیشترین توجه را بر روی موقعیت سر و گردن و همچنین حالت سینه خود در همه ی ژست‌‌‌‌های عکاسی داشته باشید. سر و سینه خود را همواره جلو نگه دارید و از قوز کردن بپرهیزید، این یک قانون کلی است و در همه ژست ها باید رعایت شود. قوز کردن یا حتی خم بودن شخص باعث می‌شود تا شکوه تصویر گرفته شود و عکس کمی خنده آور به نظر بیاید، این موضوع برای حالت گردن هم می‌تواند صدق کند یعنی اینکه حالت گردن هم می‌بایست ایستا و مطمئن به نظر برسد حتی اگر قرار باشد در ژست هایی آنرا خم کنید، باید حالت مناسبی برای خم کردن گردن در نظر بگیرید که برای دستیابی به بهترین مدل ها و حالات‌‌‌‌های بدن لازم است تا پیش از عکاسی روز عروسی با خود تمرین کرده باشید.

در دسته سوم از مدل‌‌‌‌های عکاسی عروس، سوژه (یعنی عروس و داماد) در فاصله زیادی از دوربین قرار گرفته اند و بیشتر از همه جلال و شکوه لوکیشن (مثل منظره باغ، عمارت یا بنا) در این نوع نشان داده می‌شود تا خود عروس و داماد ! معمولا این سبک عکاسی ژست خاصی را لازم نداشته و عکاس تمرکز را بر روی محیط اطراف می‌گذارد. این مدل عکاسی عروس در هند و پاکستان بیشترین طرفداران را دارد.
aparatlinkedintwitergooglefacebookinstagramtelegramyou
مرتبط با این بخش
راهنمای انتخاب بهترین آتلیــه و استودیــو عروسراهنمای انتخاب بهترین آتلیــه و استودیــو عروسعکاسی عروس, عروس, تفاوت‌‌‌‌های مشاوره دلسوزانه با مشاوره هدفمند!تفاوت‌‌‌‌های مشاوره دلسوزانه با مشاوره هدفمند!عروس, راه‌‌‌‌های کاهش اضطراب و استرس روز عروسیراه‌‌‌‌های کاهش اضطراب و استرس روز عروسیعروس, ملکه شب رویاهایتان شوید...ملکه شب رویاهایتان شوید...زیبایی عروس, ازدواج, عروس, عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟عروسی پیشکاری یا عروسی فرمالیته چیست؟عکاسی عروس, طرز تهیه ساقدوش برای مراسم عروسی!!!طرز تهیه ساقدوش برای مراسم عروسی!!!عکاسی عروس, کرین یا هلی شات برای فیلم عروسیکرین یا هلی شات برای فیلم عروسیعکاسی عروس, انتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسانتخاب بهترین نوع گریم و میکاپ عروسزیبایی عروس, عروس, راهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسراهنمای انتخاب بهترین مدل تاج و تور عروسزیبایی عروس, عروس, لباس عروس, راهنمای انتخاب و خرید کفش عروسراهنمای انتخاب و خرید کفش عروسعروس, لباس عروس, نکاتی در مورد رژیم غذایی عروسنکاتی در مورد رژیم غذایی عروسزیبایی عروس, عروس, راهنمای انتخاب بهترین لباس عروس- قسمت دومراهنمای انتخاب بهترین لباس عروس- قسمت دومعروس, بهترین مزون لباس, آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه‌‌‌‌های عکاسیآشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه‌‌‌‌های عکاسیتشریفات عروسی, عکاسی عروس, عکاسی و فیلمبرداری عروسی در شمالعکاسی و فیلمبرداری عروسی در شمالعکاسی عروس, بهترین آتلیه عروس را چگونه انتخاب کنیم؟بهترین آتلیه عروس را چگونه انتخاب کنیم؟عکاسی عروس, آتلیه عروس تهران, لیست قیمت‌‌‌‌های آتلیه‌‌‌‌های عکاسی به همراه خدمات در سال 1397لیست قیمت‌‌‌‌های آتلیه‌‌‌‌های عکاسی به همراه خدمات در سال 1397عکاسی عروس, عکس هنری, هزینه عروسی,
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر