عقد قرارداد با تشریفات مجالس و رعایت نکات بسیار مهم!

Arooskoo Ads
۱۳۹۷/۴/۲۸ پنج شنبه
(8)
(1)
عقد قرارداد با تشریفات مجالس و رعایت نکات بسیار مهم!
عقد قرارداد با تشریفات مجالس و رعایت نکات بسیار مهم!


تشریفات مجالس عروسی یکی از مهمترین بخش های برپایی مراسم عروسی به شمار می آید که به همین دلیل باید بیشتر از همه برای عقد قرارداد تشریفات توجه داشته باشید، یکی از نکاتی مشکل آفرین که ممکن است هر عروس و دامادی با آن مواجه شود، عدم دریافت سرویس ها و یا دریافت سرویس ها همراه با عیب یا نقص احتمالی است. به همین منظور و جهت جلوگیری از پیش آمد چنین رخدادهایی می بایست در عقد قرارداد  تشریفات مجالس با نهایت دقت و ریز بینی عمل کنید. در این مقاله از سایت عروسکو نکاتی ارزشمند را در این خصوص یادآور خواهیم شد.

عقد قرارداد با تشریفات مجالس در دو مکان ممکن است اتفاق بیافتد. اولی عقد قرارداد در محل باغ و تالار عروسی و دیگری عقد قرارداد در یک واحد صنفی تشریفاتی مجزا (جدا از تالار عروسی) است. منظور از عقد قرارداد تشریفات در محل باغ و تالار عروسی اینست که شما سرویس های برگزاری مراسم عروسی خود را با تالار یا باغ عروسی تان طرف حساب خواهید بود، که در حقیقت این بهترین حالت ممکن است و در این مدل عقد قرارداد تضمین بیشتری برای ارائه سرویس های با کیفیت و مورد نظر تان وجود خواهد داشت. اما اگر خدمات تشریفات مجالس خود را بطور جداگانه از تالار یا باغ عروسی تان انتخاب کرده اید حتما نکات زیر را در قراردادهایتان محکم تر قید نمایید.

هدف از عقد قرارداد با تشریفات مجالس چیست؟

قبل اینکه بخواهیم نکات اساسی یک قرارداد با تشریفات مجالس را شرح دهیم بهتر است مروری داشته باشیم به کلیه خدمات و سرویس های خدمات مجالس... قطعا شما برای برپایی مراسم عروسی خود به غیر از انتخاب باغ و تالار مراسم عروسی نیاز دارید تا لوازم و تجهیزاتی مثل مبلمان یا صندلی میهمان ها و جایگاه عروس و داماد، شام عروسی و پرسنل خدماتی آن، گل آرایی، تهیه میوه و شیرینی و دیزاین و سرو آنها، سرویس های مازادی همچون آتش بازی، گروه موسیقی، نورپردازی و ... را سفارش دهید و همانطوری که پیش تر گفتیم اگر تمام این خدمات بواسطه باغ و تالار شما انجام شود بسیار یهتر خواهد بود، آن هم به این دلیل که قطعا سرویس های با کیفیت تری را دریافت می کنید و به علاوه آن در هزینه های مراسم عروسی هم بسیار بیشتر صرفه جویی می شود.

در زمان قرارداد با تشریفات مجالس به چه مواردی باید بیشتر از همه توجه کرد؟

تشریفات مجالس عروسی مجموعه ای بزرگ از سرویس ها و خدمات حیاتی روز عروسی شما است به همین دلیل در حین قرارداد با تشریفات مجالس حتما به موارد زیر توجه شایانی داشته باشید.


توجه به رسمی بودن قرارداد و وجود سربرگ اتحادیه

در صورتی که با واحد صنفی بدون مجوز قراردادی را عقد نمایید هیچ تضمینی برای ارائه سرویس ها نخواهید داشت و شما مجبور هستید تا بخش اعظمی از هزینه ها را تا پیش از مراسم تسویه کنید و به همین دلیل ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

ذکر محل برگزاری مراسم عروسی و تاریخ دقیق آن

در مواردی پیش آمده که آقای داماد در حین قرارداد آدرس محل و زمان دقیق را در قرارداد قید نکرده است و به همین سبب هیچ گونه خدماتی را در شب عروسی خود از تشریفات دریافت نکرده ! شاید کمی باور کردنش سخت باشد اما توجه داشته باشید که اگر محل و زمان قرارداد معین نشده باشد ، تشریفات چی ها می توانند در ارائه سرویس ها سر باز زنند و شما را دچار مشکلات عدیده ای گردانند.

آوردن جزئیات کامل در قرارداد

در عقد قرارداد با تشریفات مجالس بهتر است کلیه خدماتی که برایتان مهم است را در قرارداد بیاورید به عنوان مثال اگر مراسم آتش بازی سفارش داده اید، حتما تعداد آنها را ذکر کنید و البته در نظر بگیرید که اگر برای آتش بازی گوگرد یکی از آنها خیس شده بود و عمل نکرد هزینه می بایست عودت داده شود. هرگز موردی را بدون توضیح نگذارید مثال دیگر در مورد میوه ها و شیرینی های مراسم عروسی است که باید دقیق باشید حتی کیفیت وعده داده شده توسط تشریفات چی را در قرارداد بیاورید. 

توضیح پیش بینی های لازم برای عودت وجه

این بند مرتبط با زمانی است که سرویس خدمات مجالس به درستی انجام نشود و یا بطور کلی سرویس یا خدمت مورد نظر ارائه نگردد، در این صورت تکلیف پول پرداخت شده بابت آن چه می شود؟ پس برای جلوگیری از این مشکلات حتما قید نمایید که در صورت عدم ارائه سرویس و یا وجود هرگونه نقص یا ایرادی در خدمات مبلغ اختصاص داده شده بابت آن عودت داده می شود.

محکم کاری قرارداد برای جلوگیری از افزایش قیمت ها

در مورد قیمت ها و منوهای ارائه شده توسط تشریفات مجالس، پیگیر باشید و نهایت توجه را به قیمت ها و ذکر دقیق آنها در بندهای قرارداد داشته باشید، به عنوان مثال در قراردادتان قید نمایید که در صورت افزایش نرخ گوشت یا مرغ ، هیچ گونه تغییری در قیمت نهایی توافق شده بوجود نخواهد آمد.

از تشریفاتی ها در مورد انتخاب های دیگرتان کمک نگیرید!

هیچوقت از تشریفات مجالس تان جویای معرفی باغ و تالار، آتلیه، آرایشگاه یا مزون و... نباشید، هرگز اجازه ندهید که تشریفات چی ها در مورد انتخاب های مهم و اساسی دیگر به جای شما تصمیم گیری کنند، یقینا آتلیه عکاسی یا تالار عروسی یا حتی آرایشگاه عروس و ... که به وسیله یک تشریفاتی معرفی گردد نمی تواند کیفیت یا خدمات مطلوبی را به شما ارائه نماید، چرا که اگر مشاغل مذکور دارای حسن شهرت و کیفیت باشند هرگز دست به دامان واحدهای دیگر از جمله تشریفات مجالس جهت معرفی شان نمی شوند. 


در آخر باز هم تکرار می کنیم که سعی کنید خدمات مجالس خود را در باغ و تالار تان سفارش دهید و هرگز از تشریفات مجالس های جداگانه استفاده نکنید. 

instagramtelegramyoufacebooktwitergooglelinkedinaparat
مرتبط با این بخش
نظرات شما
*نام و نام خانوادگی
ایمیل اختیاری
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
نگین
جمعه نوزدهم مرداد ۹۷
پاسخ
()
()
نگین
ممنون از مقاله خوبتون